Skocz do zawartości

Zdjęcie

Suszarnia

294 odpowiedzi na ten temat

#21 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 17:44

Suszarnia witam
mam pytanoko do posiadacza suszarni daszkowej z podajnikiem kubełkowym gdzyz zakupiłem taka i chcaiłbym sie dowiedziec jaka jest jakosc ziarna odebranego od suszarni. Bo u mnie jest strasznie popekane i b duzo połówek ziarna ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Suszarnia Dzisiaj, 05:10
  •  

#22 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 30 wrzesień 2012 - 17:48

Suszarnia generalnie jakosc ziarna jest bardzo dobra, czasem trafiaja sie polowki ale niewiele. mozesz miec za wysoka temperature powietrza suszacego, ile ona u Ciebie wynosi?
Piszę po polsku!

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 wrzesień 2012 - 20:11

Suszarnia U mnie kukurydza jaka wchodzi to taka wychodzi, chyba że rzeczywiście jest wysoka temperatura np 130, to moze sie z niej zrobic popcorn :) przy podajniku kubełkowym raczej nie ma co sie przetrącac qq,

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 21:33

Suszarnia temperatura powietrza u mnie wynosi od 110 do 140 st C
a do jakiej temperatury ziarna suszycie ?

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 wrzesień 2012 - 21:41

Suszarnia ja teraz susze na jakies 80stopni, a susze różnie, zależy od ziarna, niektóre są dobre przy 58 a niektóre przy 64 - i wtedy mi tempomat wyłącza, a suszarnie susze w 6h, chyba że mokrzejsza to dłużej lub suchsza to krócej, wchodzi do niej jakies 29ton

#26 Share adamo84

adamo84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 październik 2012 - 22:52

Suszarnia witam robimy suszarnie podłogową na podłodze od bina l do tego jest już zrobiony piec okrągły z kanałami przelotowymi na powietrze. tylko mam do was pytanie jaki będzie najlepszy wentylator? w chwili obecnej na próbe zamontowana zostala dmuchawa od zboża 7,5 kw 2850 obr silnik flanszowy bez kosza zasypowego co zmniejszyło opór. na próbie pieca z dmuchawą na wyjściu strumień powietrza miał100 stopni ale to nie jest max wydajności pica. próba trwała godz i silnik był tak sobie ciepły, tylko słyszałem że takie dmuchawy nie wytrzymują przy suszarni i że się spali. czy więc jest sens robienia próby na ziarnie? oglądałem też suszarnie araja gdzie zastosowano wentylator promieniowy z silnikiem 1,5 2 kw i taki wentylatorek daje rade w daszkowej na 8 ton. tylko jak zobaczyć charakterystykę to on jest niskociśnieniowy choć o dużej wydajności. proszę o poradę i wasze doświadczenia.

#27 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 październik 2012 - 18:32

Suszarnia na przyszły sezon chciałbym zainstalować suszarnię zasilaną paliwem stałym słoma/siano/miał, o ile nie mam problemów z doborem pieca (wybór na podstawie parametrów moc grzewcza, sprawność, zapotrzebowanie na energię elektryczną i cena), o tyle w suszarniach problem jest już poważny, gdyż każdy producent oferuje kilka modeli, w których zastosowano różne rozwiązania, stąd proszę Was o wskazanie źródła informacji na temat różnych technologii suszenia zbóż (katalogi producentów nie są wyczerpującym źródłem, więc proszę raczej o literaturę), skłaniam się ku rozwiązaniu pozwalającemu na wysuszenie 40-50t kukurydzy na dobę (może być więcej) opartemu na suszarni o niskim zapotrzebowaniu na energię elektryczną (ok 10kW/h), stąd preferuję suszarnie stacjonarne o wysokiej sprawności (niskim zużyciu energii cieplnej na t/%), obecnie rozważam czy warto inwestować w nową suszarnię czy też korzystniej będzie zakupić używaną suszarnię z importu i zadowolić się niższą ceną zakupu kosztem większego zużycia paliwa i większej liczbie usterek

#28 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 20:50

Suszarnia moze ja oswiece nielicznych uzytkownikow, suszarnia drzewicz, pracujaca w ruchu ciaglym, kukurydza z 24% do 14% spokojnie 70t na dobe, natomiast z 34% do 14% okolo 45 ton na dobe, ogrzewana piecem na slome, balot 155cm po classie pasowce od 80 do 100 minut pali sie :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#29 Share Asia87

Asia87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 21:39

Suszarnia nie polecam suszarni firmy feerum:P fakt przerabiają ogromne ilości ale sa bardzo zawodne jak i cała ich firma:)
Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

#30 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 22:40

Suszarnia witam proszę o doradę kogoś doświadczonego w suszeniu, otóż chcę kupić suszarnię na usługi,oraz koszenie kukurydzy, wiec czy suszrnia daszkowa stacjonarna jest lepsza od takiej z siatki i wsrodku rura z nawiewm? i jaką wielkość zasypu powinna mieć? czy suszarnia daszkowa wystarczy zasym 15m sześciennych??
z góry dziękuję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Asia87

Asia87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 09:04

Suszarnia Wszystko zależy od tego ile chcesz w sezonie wysuszyć kukurydzy.
Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

#32 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 12:44

Suszarnia

nie polecam suszarni firmy feerum:P fakt przerabiają ogromne ilości ale sa bardzo zawodne jak i cała ich firma:)

Możesz rozwinąć wypowiedź? Czemu nie polecasz tej firmy?

#33 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 14:50

Suszarnia w sezonie około 100 h chciał bym na początku suszyc

#34 Share BartekPL

BartekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 15:20

Suszarnia A masz zamiar postawić ja na stałe? czy kupić przewoźna i suszyć np. na polu?
POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 grudzień 2012 - 16:35

Suszarnia to jeszcze zależy ile masz pieniędzy do wydania, i czy chcesz nową czy używaną . możesz kupic przewoźną i będziesz miał ją bez pozwolen, a możesz załatwiac pozwolenia i miec stacjonarną :)

#36 Share Asia87

Asia87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 16:40

Suszarnia lukaczmarek Mam znajomych z Opolszczyzny i Kujaw, którzy się skusili na ich najniższe ceny. Czasami czekali po 5 dni na serwis zanim "łaskawie przyjechali", a to w sezonie tegorocznych żniw było równoznaczne z zepsuciem kilkuset ton zboża. Z tego co mi wiadomo to zawsze maja opóźnienia w montażu jak i problem z programami, których nie umieją wgrać. Mam na gospodarstwie suszarnie z Araja i naprawdę polecam. Fachowa obsługa nie ma problemu z serwisem.

krzysiek550 czyli ponad 1000 ton rocznie to sporo. Jeśli masz własny kombajn to możesz zainwestować w taką 20-25 tonową. W zależności id wilgotności kukurydzy przerobisz min 60 ton na dobę. Jeśli nie chcesz wynajmować pracowników to nie kupuj takiej suszarni, która ma tryb pracy ciągłej. Z doświadczenia wiem że suszarnie kubełkowe nie powodują takich strat ziarna czyli mniej kruszą ziarno niż suszarnie żmijkowe. Chcesz tą kukurydze przechowywać długo czy sprzedawać? masz jakieś magazyny płaskie lub silosy?

#37 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 19:19

Suszarnia Asia 87 moja pomyłka nastawiam się na 40-50 hektarów, w mojej okolicy jest coraz więcej kukurydzy, a mało suszarni i kombajnów z przystawką posiadam dominatora 105 do którego planuje zakup przystawki, oraz suszarni,
Jeśli chodzi o suszarnię to nie chcę nowej , wolę coś tańszego, byłem z jednej firm i widziałem urzywaną suszarnię daszkową o zasypie 15m3 czy to jest dobra suszarnia? niemam doświadczenia w suszarniach, ponieważ miałem tylko polską podłogową którą właśnie sprzedałem, i teraz chodzi o daszkową czy taką silosową siatkową , widziałem typ pierrdoti która najlepsza, i jakiej wielkości zasyp? żeby nie stać z robotą?
Z góry dziękuję

#38 Share Asia87

Asia87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 21:32

Suszarnia Wiesz to że jest coraz więcej suszarni to mnie nie dziwi. Ceny ostatnich 2 sezonów są wysokie, ale jak cena spadnie to znowu wszyscy do zbóż będą sie uśmiechac. Wracając do suszarni to myślę że taka jaką pisałam to w zupełności Ci wystarczy. Czyli ok 20 ton na zasyp. Daszkowe są dobre ale trzeba dwa razy suszyć kukurydze żeby dobrze się przechowała. Te drugie suszarnie są lepsze ale coraz mniej ich jest i zaczyna sie robić problem z częściami.

#39 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 21:38

Suszarnia Dziękuję za info:) czy 20 tys za suszarnie daszkową z piecem o zasypie 15m3 to dużo czy normalna cena?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Asia87

Asia87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 00:04

Suszarnia w cenach niestety się nie orientuje:(