dziobaq

Suszarnia

Polecane posty

RU68    1113

czemu ma mielić to się ma obracać powoli  np 1 obrót na min wystarczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam suszarnie ARAJ 12 ton i mam problem z takimi wałkami wygartającymi które są w zsypie.

Wałki te gniotą i niszczą ziarno.

Czy ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie?

IMG-20210523-WA0003.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Jaką suszarnie polecacie na około 1000 ton kukurydzy rocznie? Najlepiej żeby 50 ton na dobę wysuszyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianbob    0

Opłaca się kupić silos perforowany z wentylatorem żeby schładzać kukurydze w nim a nie suszarni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Rozwiązując w prosty i niezawodny sposób przeładunku jak najbardziej tak -choć ja korzystam z przyczepy chłodzącej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz8918    1
Dnia 6.12.2021 o 16:28, Damianbob napisał:

Opłaca się kupić silos perforowany z wentylatorem żeby schładzać kukurydze w nim a nie suszarni? 

Pytanie co chcesz uzyskać? Podnieść wydajnośc suszarni ? Czy będziesz tam lezakował ziarno i i wtedy tam schładzał?

jaka duża suszarnia ? Ile suszysz rocznie? Dużo niewiadomych aby odpowiedzieć na twoje Pytanie o chłodnice.  

Dnia 1.11.2021 o 21:05, maciej napisał:

Jaką suszarnie polecacie na około 1000 ton kukurydzy rocznie? Najlepiej żeby 50 ton na dobę wysuszyła

Ja akurat jestem zwolennikiem suszarni mobilnych np Agrimec As900 lub Mecmar FSN12 (12t zasypu) zrobił około 50t/dobę Diesel=prosty i niezawodny palnik.  maszyny prostę w użytkowaniu. nie potrzebne zadne dokumentu związane z budową, maszyna łatwo zbywalna, do tego zawsze można wynająć na usługę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
3 godziny temu, lukasz8918 napisał:

 

Ja akurat jestem zwolennikiem suszarni mobilnych np Agrimec As900 lub Mecmar FSN12 (12t zasypu) zrobił około 50t/dobę Diesel=prosty i niezawodny palnik.  maszyny prostę w użytkowaniu. nie potrzebne zadne dokumentu związane z budową, maszyna łatwo zbywalna, do tego zawsze można wynająć na usługę. 

Sam użytkuję Pedrotti 12 t n dobę można 4 zasypy ale z osobnym schładzaniem .Z tego typu suszarni ziarno wzrokowo dużo ładniejsze niż z  daszkowych ale coś za coś daszkowe mniej energochłonne (i prąd i paliwo)  a nawet ze 100 ton można uzyskać większą masę suchą nawet 1-2 % ale cały czas solidny nadzór nad prędkością przepływu ziarna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi84    0
Dnia 22.12.2021 o 16:51, RU68 napisał:

Potrzebuje pomocy. Chodzi konkretnie o suszarnie lely top flo 950. Nie dam rady zrobić temperatury na piecu. Wałek chodzi na wolnych obrotach i temperatura max 80 ⁰. Suszarnia jest na gaz. Wyczyściłem filtr i nie przyniosło to efektu. Czy wina może leżeć po stronie termoregulator a. Zakręcony ma max. Jeśli odpuszczam to temperatura spada. Proszę o pomoc. 

 

Edytowano przez radi84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi84    0

Mam pytanie jaka wielkość dyszy do suszenia kukurydzy. Piec jest na gaz. Ilości zasypu 9 ton. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    233
Dnia 22.12.2021 o 16:51, RU68 napisał:

Sam użytkuję Pedrotti 12 t n dobę można 4 zasypy ale z osobnym schładzaniem .Z tego typu suszarni ziarno wzrokowo dużo ładniejsze niż z  daszkowych ale coś za coś daszkowe mniej energochłonne (i prąd i paliwo)  a nawet ze 100 ton można uzyskać większą masę suchą nawet 1-2 % ale cały czas solidny nadzór nad prędkością przepływu ziarna .

ale bzdury piszesz...z mobilnych ładniejsze niż z suszarni daszkowej? chyba nie spałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

Witam.Co znaczy suszarnia daszkowa przepływowa ,w ruchu ciągłym ?przy okazji zapytam 200-250 ton rocznie jaką suszarnie byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz8918    1

suszarnia daszkowa oznacza że w budowie są wykorzystywane daszki, z jednej strony daszkami jest pompowane ciepłe suche powietrze które przechodzi przez ziarno i powietrze wylatuje z drugiej strony daszkami wylotowymi. w ruchu ciągłym oznacza to że z jednej strony wpada mokre ziarno a wylatuje już suche najczęściej są to suszarnie które wymagają nagrzania i nie opłaca się ich wygaszać tylko lepiej żeby pracować ciągle (często te suszarnie mają odzysk ciepła dzięki czemu suszenie jest tańsze. Do wysuszenie 300t rocznie polecam porcjowa suszarnie 12t zasypu wystarczy spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
3 minuty temu, lukasz8918 napisał:

suszarnia daszkowa oznacza że w budowie są wykorzystywane daszki, z jednej strony daszkami jest pompowane ciepłe suche powietrze które przechodzi przez ziarno i powietrze wylatuje z drugiej strony daszkami wylotowymi. w ruchu ciągłym oznacza to że z jednej strony wpada mokre ziarno a wylatuje już suche najczęściej są to suszarnie które wymagają nagrzania i nie opłaca się ich wygaszać tylko lepiej żeby pracować ciągle (często te suszarnie mają odzysk ciepła dzięki czemu suszenie jest tańsze. Do wysuszenie 300t rocznie polecam porcjowa suszarnie 12t zasypu wystarczy spokojnie.

super,dzięki.od jakich pojemności wystepują te suszarnie w ruchu ciągłym?

Edytowano przez 85Tomekkk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
33 minuty temu, lukasz8918 napisał:

To już najlepiej szukać na stronach producentów. Ja najlepiej orientuje się w suszarniach porcjowych mobilnych.

patrze na olx używane ,są 8-12 ton,ale za wiele o nich nie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz8918    1
2 godziny temu, jacek1296 napisał:

Najpierw określ ile kW pociągnie Ci instalacja elektryczna w gospodarstwie.

Dokładnie najlepiej sprawdzić na co mozesz sobie pozwolić z prądem.  Suszarnia  w ruchy ciągłym to czesto maszyna stacjonarna do której potrzebujesz kosz zasypowy i kubełek i do tych urządzeń też jest potrzebny prąd, druga sprawa to fundamenty czyli następne koszty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Co sądzicie o zrobieniu chłodnicy do ziarna z silosa typu BIN ? Z suszarni wylatuje koło 17-18 ton suchej, silos mam taki 30 tonowy i myślę że nadał by się na przeróbkę. Pomysł jest taki , żeby blachę perforowaną na podłodze zrobić w lej, i od dołu dmuchać ziarno dmuchawą,  wysokość qq w silosie była by około 2,5 metra, wychłodzi się to czy przykładowo na metrze wysokości musiałbym zrobić daszki odprowadzające ciepło ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

To właśnie najgorsze pytanie . jakie macie sposoby u siebie chłodzenia kukurydzy poza suszarnia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    129

witam pierwszy raz suszylem kukurydzę na swoje potrzeby stara, mam tego 10t wilg na draminskim pokazuje mi srednio z kilku probek z przyczepy 15% mogę to wsypać na strych, nie będzie się nic dziać, czy puścić jeszcze raz przez suszarnie na chwile


dodam że te 15% to po ostudzeniu ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz8918    1

15% to taka graniczna wilgotność jesli nie bedziesz tego trzymał rok i nie nasypiesz na pryzmę 2m wysoko to nic się nie powinno dziać z tym ziarnem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj