Skocz do zawartości

Zdjęcie

Suszarnia

294 odpowiedzi na ten temat

#261 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 16:35

Suszarnia

a jak chce suszyć sam u siebie a może nawet w przyszłości usługowo

Nagrzewnicą 2kW usługowo? Chłopie 200kW to mało do suszarni.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Suszarnia Dzisiaj, 03:34
  •  

#262 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 17:33

Suszarnia jak ktoś ma czas to też wysuszy 1 tonę przez jakieś 100-150 godzin
a kolega będzie suszyć swoje około 500-800 kg rocznie no i kilka ton z zakupu a więc wyrobi się w czasie

Edytowany przez antoni1, 19 czerwiec 2014 - 17:35.

#263 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 19 czerwiec 2014 - 17:56

Suszarnia Właśnie mi się nie spieszy i nie mam jakiejś wielkiej ilości. Czy ta nagrzewnica da radę jak zbiornik będzie z beczki o poj. 200l.(średnica-57, wysokość-85). Czy może zrobić zbiornik z beczki o poj. 60l.?
Jeśli wybrałbym beczkę 60l(trochę mała, średnica-36, wysokość55) to jej zasyp będzie ok 50kg mokrej kukurydzy, a w dużej beczce będzie ok 150kg mokrej kukurydzy , a to robi wielką różnicę.

Edytowany przez stg, 19 czerwiec 2014 - 17:57.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 18:11

Suszarnia lepiej w dużej 150 kg zasypu nagrzewnica 2 kw to czas suszenia jakieś 10-15 godz i masz wysuszone a jakośc towaru ekstra po wysuszeniu bo zbyt szybkie suszenie powoduje karmelizację i zmianę koloru kukurydzy na brązowy
a ci zależy na jakości

Edytowany przez antoni1, 19 czerwiec 2014 - 18:12.

#265 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 19 czerwiec 2014 - 18:30

Suszarnia Wiadomo że le lepszy towar cieszy oko i podniebienie, poza tym im lepszy towar tym łatwiej znaleźć klienta, a gołębiarze patrzą na jakość, kolor i ilość potłuczonych ziaren.
Sumując to zależy mi na jakości. To wybór wielkości zbiornika i nagrzewnicy mam już za sobą. Co do zbiornika to męczyć się dziurkując beczkę wiertarką, bo z wykonaniem szkieletu zbiornika nie było by problemu, tylko nie mam pojęcia gdzie mógłbym kupić blachę do okrycia zbiornika. Skoro zbiornik ma średnicę 57cm. to jaką średnicę musi mieć komora ciepłego powietrza?

#266 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 21:07

Suszarnia Chciał bym się dowiedzieć czy ktoś się pokusił przechować rzepak w silosie typu BIN, bez dosuszania. Niby można ileś tam % dosuszyć przedmuch*jąc. Robił ktoś taki krok ?

#267 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 12:23

Suszarnia Czy ten wentylatorek co jest w nagrzewnicy da rade czy kupić jakąś dmuchawę?

#268 Share Barcol84

Barcol84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Praca, i nie tylko :)

Napisany 20 wrzesień 2014 - 21:37

Suszarnia

Witam, mam oferte na suszarnie porcjową FEERUM 13 ton zasypu QQ. cena 105tyś nett. Jest ktoś co użytkuje takie cudo? Jakieś sugestie co do tej firmy. ?

#269 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 16:33

Suszarnia

witam posiadam w ciagłej sprzedazy suszarnie gazowe pozdrawiam

#270 Share amasiak

amasiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 12:14

Suszarnia

a ja mam następujące pytanie:

zamierzam hodować dziki ( tylko proszę nie dyskutujmy o tym pomyśle :)  )powinienem dawać im qq.  mam 2-3 ha gdzie mógłbym zasiać ( oprócz prac ziemnych wszystko z usług) i pojawia mi się pytanie: zebrać na kiszonke? zebrać na ziarno? ( co się robi wtedy z masą zieloną?)  lub kupić ziarno. Ostatnia wersja jest dość droga jeśli chodzi o suche ziarno a jak długo można składować mokre, czyli takie po prostu ze zbioru trzymane w przewiewnym miejscu? gra idzie o jakieś 20 ton.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Adam1012

Adam1012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 09:54

Suszarnia

Sprawdź na hamech.pl wiem że posiadają suszarnie do zboża.

#272 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 13 sierpień 2016 - 23:03

Suszarnia

Planuje zakup suszarni, myślę nad czymś takim, co wy na to, trzeba mieszać w niej qq podczas suszenia? http://olx.pl/oferta...html#475c6ee361

#273 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 13 sierpień 2016 - 23:34

Suszarnia

Przesypywać to na 100% trzeba, bo by się nie równo wysuszyła, gdzie nadmuch spalona a gdzie indziej mokra.

#274 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 11:37

Suszarnia

Ok, ale wystarczy raz na godz przemieszać, przez powiedzmy 15 min czy trzeba cały czas bełtać?  

A tak ogólnie to która lepsza, ta co ją wczesniej podałem czy taka jak ta? http://olx.pl/oferta...html#a1c6b8f689

#275 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 12:47

Suszarnia

Nie znam się aż tak dobrze na suszarniach aby po tak słabych zdjęciach stwierdzić. Ale na 95% są to suszarnie porcjowe, stacjonarne, o ciągłej cyrkulacji ziarna.

Coś w stylu jak ostatnio bardzo popularne przewoźne suszarnie (bania z dziurawej blachy)

Czyli trzeba cały czas ,,bełtać,,

ja mam suszarnię porcjową stacjonarną, ale daszkową i tam przesyp włącza się co jakiś czas w zależności od wybranych ustawień.

W takiej bez daszków zatrzymanie przesypu skutkowało by raczej szybkim spaleniem ziarna w okolicy nadmuchu gorącego powietrza.

Tu masz opisaną zasadę działania suszarni i daszkowych i o ciągłej cyrkulacji. poszukaj sobie. I jak coś to pytaj dalej.

http://www.drzewicz....ialania&lang=pl

#276 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 22:14

Suszarnia

http://olx.pl/oferta...html#9aadfa4916 tu niby gość pisze że to jest daszkowa, ale mi się wdaje że bliżej jej do tych siatkowych z przesypem. Do tej mam około 35km więc może podjade i obejrze jak to cudo wygląda. 

Ogólnie to sieje qq 15ha z przeznaczeniem na ccm +-100t , ale w tym roku chciałbym zacząć przygode z suszeniem i nie mam pojęcia co kupić. budżet który chce przeznaczyć na suszarnie to max 20tys. do suszenia miałbym od 100 do 200 może nawet 300 t rocznie qq i ewentualnie troche zboża i rzepaku.  doradzcie coś, stawiam dobry browar za słuszne sugestie :D

#277 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 23:19

Suszarnia

Ja 2 sezony do tyłu kupiłem suszarnie Araj 12t zasypu porcjowa ważny jest sposób opalania by koszty ciąc ! ja opalam ją koksem na zasyp z 39% do 11 schodzi mi 300 kg koksu przy dzisiejszych cenach gdzieś 250 zł   jak by nie koks to bym zastosował palnik 500 kW na olej przepracowany wychodzi taniej jak na gaz i olej opałowy  koks jest bardzo wydajny piec to rura 800 z rusztem i wętylator bezpośrednio zaciąga spaliny z tej rury bo koks spala się bez zapachowo jedyny minus to trzeba siedzieć cały czas przy suszarni żęby nie przekroczyć 120 C . do wętylatora podpięty jest falownik który reguluje obroty 

Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#278 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 17:49

Suszarnia

Z tym gazem i olejem to jednak chyba nie jest tak jak powiedziałeś. Mówi się że na gazie obecnie jest taniej a przede wszystkim wygodniej. Najtaniej to chyba na paliwa stałe, zrębka słoma, pod warunkiem że samemu się go produkuje.

Ja jeszcze za gazem w tym roku się nie orientowałem, ale np. kolega w tamtym roku w sierpniu kupił sobie gaz dużo poniżej złotówki.

#279 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 03 październik 2016 - 17:14

Suszarnia

jaki jest koszt wysuszenia tony kukurydzy o wilgotnosci ok 30 % suszarnia na gaz a jaki suszarnia na olej opałowy ?i jaka suszarnia jest najlepsza ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 04 październik 2016 - 22:58

Suszarnia

To zależy od ceny ON, ceny gazu, ceny prądu. Nie jest to stała wartość jest zależna od wielu czynników ciągle się zmieniających.

Najlepsza to będzie w ruchu ciągłym, wyciągowa z odzyskiem ciepła.