Skocz do zawartości

Zdjęcie

Suszarnia

294 odpowiedzi na ten temat

#241 Share robzombie

robzombie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 09:45

Suszarnia Nie wiem jak się spala słoma w ekogeneratorze , ale w mojej suszarni odkąd przykrywamy sterty zużycie słomy jest mniejsze o 30%. Mogę też utrzymać stałą temperaturę i jest mniej odpadów. Paląc mokrą słomą część energii musi być wykorzystana na odparowanie wody, nie wiem czy można to ominąć. Najlepsza jest słoma szara ale sucha , nie ma z niej tyle szlaki. Najgorsza jest jęczmienna i owsiana , najlepsza żytnia i rzepakowa. Tyle że rzepakową trudno pozyskać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Suszarnia Dzisiaj, 06:15
  •  

#242 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 14:23

Suszarnia Nie ominiesz, woda musi odparować . Nawet super ekogeneratory nie potrafią jeszcze palić wody :D

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#243 Share onyks

onyks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 23:37

Suszarnia a jaki piec masz u siebie robzombi i ile cie on kosztowal oplaca sie wogole przejsc na opalanie sloma ja mam teraz podlaczony palnik gazowy w suszarni drzewicz sc 600 i koszt tonoprocenta wychodzi ok 4-5 zl i chce zmienic na opalanie sloma

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 23:59

Suszarnia Jakie opinie macie na remat suszarni agremo podciśnieniowej?

#245 Share robzombie

robzombie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 09:29

Suszarnia

a jaki piec masz u siebie robzombi i ile cie on kosztowal oplaca sie wogole przejsc na opalanie sloma ja mam teraz podlaczony palnik gazowy w suszarni drzewicz sc 600 i koszt tonoprocenta wychodzi ok 4-5 zl i chce zmienic na opalanie sloma

Piec zrobiony we własnym zakresie. Koszt z przed siedmiu lat 40 tys pln w tym 10 tys zapłaciłem za projekt i nadzór. Na 10 t suchej kukurydzy zużywam od 8 do 12 bali 120 cm. Języczkiem u wagi jest cena słomy w regionie. Puki co zbieram w okolicznych gospodarstwach za darmo. Na szczęście dla mnie wybuchła instalacja w pobliskiej elektrowni i padł rynek peletu. Całość kosztów związanych z suszeniem zamyka się zwykle do 3 pln/t%. Obsługa nie jest tak konfortowa jak w suszarniach gazowych lub olejowych ale koszty zdecydowanie niższe. Gdyby ceny słomy były na takim poziomie jak rok temu tj. 250 pln/ t. prasowanej to się chyba nie opłaca.

#246 Share onyks

onyks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 19:49

Suszarnia dzieki za dopowiedz robzombi musze troche pojezdzic i popytac jeszcze uzytkownikow jak taki piec sie sprawuje bo droga to inwestycja jest ale oszczednosci chyba jeszcze wieksze sa bylem teraz u takiego goscia co ma ekogenerator i spalanie slomy na poziomie 1 balot na 2 tony qq wilg 33%

#247 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 23 maj 2014 - 20:45

Suszarnia witam mam do sprzedania suszarnie typu drzewicz gt 10 ton i 13 ton na gaz pozdrawiam

#248 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 23 maj 2014 - 21:20

Suszarnia Podeślij linki jakieś

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#249 Share andez

andez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 maj 2014 - 21:11

Suszarnia Ja mam taką suszarnię na sprzedaż
http://olx.pl/oferta...57-ID4LTyb.html
Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt

#250 Share TomaszKubiaczyk

TomaszKubiaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 07:29

Suszarnia Chcę kupić nową suszarnie do około 150tys. Sa jakcys ciewaki producenci? Co myslicie o suszarniach Drzewicza? Moze sie ktoś pochwalić opinią? Pozdrawiam>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share onyks

onyks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 21:13

Suszarnia

Chcę kupić nową suszarnie do około 150tys. Sa jakcys ciewaki producenci? Co myslicie o suszarniach Drzewicza? Moze sie ktoś pochwalić opinią? Pozdrawiam>

suszarnia drzewicz fajna maszynka prosta i malo energii elektrycznej potrzebuje ja mam sc 600 przewozna jest tylko jedna wada serwis drzewicz do d*py nie maja serwisantow i terminy naginaja masakra a w sezonie to podstawa

#252 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 07 czerwiec 2014 - 23:40

Suszarnia Będę miał jesienią kukurydzę do wysuszenia i potrzebuję suszarni. Jest to mała ilość ok. 500-800 kg. Myślałem już z czego wykonać taką suszarnię i wpadł mi do głowy pomysł by wykorzystać do budowy metalową beczkę 200l., nagrzewnicę typu http://olx.pl/oferta...4OoAJ.html nie jestem zorientowany czy ma ona wentylator, jeśli nie ma to bym zamontował. Orientuję się jak mniej więcej jak działa suszarnia, lecz nie wiem w 100% jak ją wykonać. Poda ktoś jakieś porady jak zbudować taki wynalazek? Z wykonaniem nie było by problemu, chęci, sprzęt i wieloletnie doświadczenie blacharskie pomogły by w budowie. Budował ktoś coś podobnego, lub normalną suszarnię o normalnych gabarytach. Jaki był by koszt wykonania takiego cuda, nagrzewnica była by odpowiednia? Może ktoś podeśle jakichś schemat, lub poradzi coś dotyczące suszarni. Jak ją wykonać aby zboże było równomiernie wysuszone? Przejrzałem trochę filmów na YouTube i trochę orientuję się w temacie lecz z pewnością nie wiem wszystkiego.
Za wszelkie porady, schematy i podpowiedzi byłbym bardzo wdzięczny.

Edytowany przez dogberry, 23 czerwiec 2014 - 13:15.

#253 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 07:18

Suszarnia ja mam zamiar budowac kiedyś ala na 25 ton zasada chyba taka zama niezależnie ad wielkosci

Edytowany przez antoni1, 08 czerwiec 2014 - 07:19.

#254 Share TomaszKubiaczyk

TomaszKubiaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 08:10

Suszarnia Przymierzam sie do sc545 ale pod uwagę też biorę 600. Powiedz mi kolego ile suszysz średnio jeden zasyp QQ? I jak sie sprawuje palnik gazaowy? Też właśnie wyczytałem żę serwis to nieporozumienie. A wiadomo jak to wygląda. Maszyna Ci nawali jak jest najbardziej potrzebna.

#255 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 15 czerwiec 2014 - 20:39

Suszarnia Z czego najlepiej zbudować zbiornik?
Gdzie można kupić siatkę/blachę dziurkowaną do budowy zbiornika suszarni?

#256 Share onyks

onyks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 21:16

Suszarnia

Przymierzam sie do sc545 ale pod uwagę też biorę 600. Powiedz mi kolego ile suszysz średnio jeden zasyp QQ? I jak sie sprawuje palnik gazaowy? Też właśnie wyczytałem żę serwis to nieporozumienie. A wiadomo jak to wygląda. Maszyna Ci nawali jak jest najbardziej potrzebna.

jeden zasyp ok 5-6 godzin do tego chlodzenie 1-2 w zaleznosci od wilgotnosci i tem powietrza palnik bardzo prosty i fajnie chodzi nie ma z nim problemu i najwazniejsze ze chodzi na faze ciekla gazu . a z serwisem to uwazaj moze ja bedziesz negocjowal cene to powiedz ze rezygnujesz z gwarancji ale niech ci opuszcza przy zakupie bo przez tych debili mozna tylko zdrowie stracic w sezonie i kase

#257 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 17:02

Suszarnia Poczytałem trochę o tej nagrzewnicy i wyczytałem że ma: przepływ powietrza: 400 m3/h, moc 2kw, waga brutto: 5,8 kg, długość: 210 mm, szerokość: 200 mm, wysokość: 265 mm pokrętło
można przekręcić od 0do 270 stopni, termostat, który kontroluje temperaturę i właśnie ten termostat trochę mnie niepokoi, czy jeśli ustawię na 120 stopni to termostat nie wyłączy nagrzewnicy? Schemat suszarni podobny do tego https://www.google.p...w.pl%2F;699;444
Tylko u mnie to ogrzewanie będzie przez całą długość, bez ochładzania. Czy nagrzewnica do której link podałem wcześniej da radę z suszarnią o zasypie ok 100kg kukurydzy?
Gdzie kupić sita/ blachę dziruwioną z której mógłbym zbudować zbiornik? Zasada działania jest ta sama w każdej wielkości suszarni. Proszę o jakieś porady i podpowiedzi

#258 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 17:55

Suszarnia Kup suchą kukurydzę i nie zawracaj sobie gitary.

sprzedam

#259 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 12:03

Suszarnia a jak chce suszyć sam u siebie a może nawet w przyszłości usługowo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 12:18

Suszarnia No właśnie jak bym miał kupić mokrą i ją suszyć to wolę kupić na gotowo i bez roboty suchą. Tylko że mokrą będę miał za darmo i problem w tym że musiałbym tylko wysuszyć, I dlatego wpadłem na pomysł z budową. Jak by była funkcjonalna i wydajna to bym suszył nawet więcej, bo zboże za niewielką zapłatą bym skołował. I można było by zarobić parę groszy sprzedając gołębiarzom bo mam z nimi znajomości.