Skocz do zawartości

Zdjęcie

Suszarnia

306 odpowiedzi na ten temat

#201 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 09 październik 2013 - 17:42

Suszarnia http://www.schaumann...rna_i_zboz.html stosował ktoś z was już to ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Suszarnia Dzisiaj, 05:19
  •  

#202 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 15 październik 2013 - 19:23

Suszarnia Witam, panowie czy na okolo 200 ton kukurydzy rocznie opłaci się stawiac własną suszarnie? Jesli tak to jaką i na jakie koszty trzeba sie przygotować planując uruchomienie suszarni? Prosze o przybliżenie mi tematu.

#203 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 16 październik 2013 - 05:06

Suszarnia ponoć tym preparatem do którego udostępniłem link nie trzeba suszyć kukurydzy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share GOSPODAR

GOSPODAR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 październik 2013 - 16:41

Suszarnia Panowie a ja bym sie kierował ku piecu na słome mozna w całosci samemu zrobic obnizajac tym koszty.

Panowie a ja bym sie kierował ku piecu na słome mozna w całosci samemu zrobic obnizajac tym koszty.

#205 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1617 postów

Napisany 17 październik 2013 - 19:50

Suszarnia Jaki wam wychodzi koszt suszenia na propan? Bo rozważam zakup suszarni drzewicza na przyszły sezon, właśnie z palnikiem gazowym. Producent podaje zuzycie na poziomie : 1,4-1,7 litra na t%. Jak to wygląda w praktyce? Z góry dziękuję za pomoc :)

#206 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2013 - 21:48

Suszarnia Z tego co mi wiadomo to gazem ziemnym wysuszysz taniej, do propanu musisz miec zbiorniki, oraz parownik(?) który należy do awaryjnych , w ziemnym stacja, chodz i ona nie należy do najtańszych,
w ziemnym zawsze to bezpieczniej, nie masz butli..
zresztą gaz ziemny jest tańszy przecież :P

#207 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1617 postów

Napisany 18 październik 2013 - 15:26

Suszarnia Tylko w pobliżu mnie nie ma żadnego gazociągu ani nic w tym stylu, także raczej nie mam możliwości przyłączenia , chyba że jest inaczej to niech ktoś mnie poprawi bo słabo orientuje się w temacie gazu ziemnego. a Ty @mlodyy czym opalasz? gazem ziemnym?
Jakby ktoś szukał suszarni to mam na sprzedaż , 5 ton zasypu z piecem na ekogroszek. Jak ktoś zainteresowany to priv.

#208 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 październik 2013 - 16:30

Suszarnia tak, gazem ziemnym,
mamy okazje zrobic propan, ale i tak czekamy na te stacje itp do ziemnego...
Porozglądaj sie, może da sie cos jakos dołączyć :P

#209 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 20 październik 2013 - 23:20

Suszarnia czy mogę zrobić wlot gorącego powietrza do suszarnia prostopadle do daszków, ale poniżej ich poziomu? nie pasuje mi wejście od dołu, gdyż musiałbym zrobić kolano prawie 180 stopni co będzie generowało duże opory przepływu, natomiast wchodząc z czoła mogę zmniejszyć troszeczkę kąt i lepiej wyprofilować kanał powietrzny

#210 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 24 październik 2013 - 18:36

Suszarnia http://www.pedrotti....pdf<br /><br />http://www.pedrotti.pl/cennik

Co wy na to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 16:57

Suszarnia czy posiada ktoś z Was elektroniczną wersję instrukcji obsługi suszarni daszkowej?

mam problem z suszeniem kukurydzy przy bocznych ścianach suszarni, skrapla mi się na nich woda od środka i kukurydza zawiesza się na bokach i nie mogę jej ani wymieszać ani wysuszyć, gdyż suszarnia wytrząsa mi tylko środek a te boki cały czas stoją w miejscu i są mokre, macie jakieś pomysły aby rozwiązać ten problem?

Edytowany przez kissmy..., 02 listopad 2013 - 21:06.

#212 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 17:45

Suszarnia Masz suszarnię daszkową własnej produkcji ?
Jeśli się skrapla od środka to znaczy że trzeba ją odizolować od temperatury zewnętrznej. Co do zawieszania kukurydzy z boku, Jeśli jest mokra przez tą skroplinę to gorzej się osypuje. Drugi temat to jak dokonujesz zsypu z suszarni. Np mamy śluzy 1 2 3 4 5 6 to raz otwierasz śluzy 1 3 5 a drugi raz 2 4 6 i znowu 1 3 5. Tyle mogę powiedzieć na ten temat. Dodam że nie posiadam suszarni, ale planuję jakąś małą daszkową sobie zrobić. I potrzebuje wymiary samych daszków i odległości daszków od daszków w pionie i poziomie. Mak ktoś takie dane ?

#213 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 21:13

Suszarnia mam oryginał, ale chciałbym zautomatyzować proces suszenia, obecnie dopiero się uczę jej obsługi i napotkałem kilka istotnych problemów, boki oczywiście już odizolowałem styropianem, ale to jeszcze nie ograniczyło skrapiania,

w moim modelu nie ma śluzy lecz jest wychylne dno, które wysypuje materiał z całej powierzchni dna jednocześnie, niebawem będę dorabiał jeszcze jedno piętro daszków, ale zaraz zdejmę wymiary w przybliżeniu

moja suszarnia ma dwa elementy suszące o podstawie 200 x 245cm i wysokości około 87 cm, każdy składa się z dwóch rzędów daszków (4 wlotowe i 3 + 2 półdaszki wylotowy) każdy daszek ma przekrój powiększającego się na długości trójkąta (podstawa 15 cm i 10 cm na zaślepionym końcu oraz 20 cm podstawa i 15 cm wysokości na wyjściu) między daszkami jest zachowana odległość 30 cm w pionie oraz 40 cm w poziomie (od środka do środka jest 45 cm w pionie i 60 cm w poziomie), daszki są poustawiane dokładnie nad sobą (oczywiście wlotowe są dokładnie pomiędzy wylotowymi, ale odpowiednio niżej) dzięki czemu kukurydza się nie zawiesza (pomijając boczne ściany przy półdaszkach, ale wyładunek przebiega już sprawnie)

Edytowany przez kissmy..., 02 listopad 2013 - 23:09.

#214 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 11:00

Suszarnia To znaczy że masz otwierane tylko okienko z lejka pod suszarnią ? Czy też zaraz pod daszkami masz jakieś otwory do zsypu ?

#215 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 14:55

Suszarnia ręczną mam wyłącznie zasuwę pod lejem, natomiast dno suszarni pod daszkami jest napędzane silnikiem elektrycznym i to poprzez jego cykliczny boczny wychył następuje wysyp zawartości suszarni teoretycznie po całej powierzchni jej przekroju, ale z jakiegoś powodu materiał zawiesza mi się przy ścianach bocznych,

jakie parametry mogę wykorzystać przy automatyzacji procesu suszenia? niestety nie ma chyba żadnej dokładnej i taniej metody pomiaru wilgotności suszonego ziarna, więc pozostaje mi temperatura wysypywanego ziarna oraz poziom wilgotności powietrza wydostającego się z poszczególnych daszków, macie jeszcze jakieś pomysły? może temperatura powietrza na wyjściu z daszków?

Edytowany przez kissmy..., 03 listopad 2013 - 14:58.

#216 Share czakbar

czakbar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 11:57

Suszarnia Jestem na kupnie suszarni przewoźnej. Tak liczę dla kukurydzy np.:
Drzewicz gaz propan-butan zużywa 1,7 litra na tonoprocent x 1,74 zł (netto)= 2,95 zł
Pedrotti olej opałowy zużywa 1,1 litra na tonoprocent x 2,96 zł (netto) = 3,25 zł
(Ceny hurtowe ze strony ORLEN)
a więc z 30% do 14 % dla 10 ton wychodzi:
Drzewicz 472 zł netto 580 brutto
Pedrotti 520 zł netto 639 brutto
Dla 200 ton rocznie wychodzi ok. 1200 zł rocznie na korzyść propan –butan. Orientuje się ktoś może jaki jest koszt kupna zbiornika, wymagane jest pozwolenie na budowę ? oraz jak z magazynowaniem tego gazu tzn. jeżeli teoretycznie mam butle na 4 800 l, która wystarcza na dwa sezony to nie ma problemu w zimie z przetrzymaniem

Edytowany przez czakbar, 06 listopad 2013 - 11:59.

#217 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 12:29

Suszarnia dla małych ilości nie warto stawiać na gaz, szczególnie ze względu na fakt, iż z suszarni przewoźnej uczynisz stacjonarną, ale wszystko musisz sobie skalkulować po uzyskaniu oferty od dostawcy gazu, który poza sezonem grzewczym jest tańszy i czasami dokonując zakupu wcześniej możemy sfinansować 50% zbiornika na jednym nabiciu

#218 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3060 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 13:13

Suszarnia Wymagane jest pozwolenie na budowę. Zbiornik można dzierżawić od dostawcy gazu, ale zamykasz sobie drogę do zakupu gazu od innego dostawcy. Z przetrzymaniem gazu nie ma problemu.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#219 Share czakbar

czakbar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 14:45

Suszarnia Dziękuje za odpowiedź :)
Jestem na kupnie przewoźnej na PROW do 12 m3 dla rzepaku i kukurydzy. Rozmawiałem z handlowcami firm Drzewicz, Pedrotti, oraz MEPU (dealer Serafin). Pierwsze dwie kupię do 125 tyś netto (na taką kwotę projekt) ale coraz bardziej interesuje mnie MEPU tylko cena 180 tyś netto więc duża dokładka. Powierzchnia na dzisiaj to 10 ha rzepaku 12 ha kukurydzy. Pytając handlowca, w jaki sposób Drzewicz dokonał mniejszego zapotrzebowania mocy na prąd odpowiedział, że wszystko pracuje na jednym silniku. Ciekawe rozwiązanie. Suszarnia MEPU nie potrzebuje zadaszenia w trakcie suszenia ponieważ wszystko zabudowane ma też nie śmiecić jak te siatkowe. Mam do Was pytanie:
Czy te siatkowe faktycznie potrafią zakurzyć ściany, podwórko oraz czy naprawdę są uniwersalne, że można suszyć rzepak i kukurydzę?
Którą suszarnię ktoś z Was by wybrał a może innego producenta. Czytałem na agrofot, że Pedrotti pogorszył jakość wykonania.

Załączone miniaturki

• SUSZARNIA.png

Edytowany przez czakbar, 06 listopad 2013 - 17:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 21:27

Suszarnia każda suszarnia potrafi zakurzyć ściany, dachy i pozostałą część wioski, jedynym rozwiązaniem jest wyłapywanie zużytego powietrza, które umożliwiają zasadniczo tylko suszarnie daszkowe, czyli podobne do mepu, za tę sumę skusiłbym się na suszarnię daszkową drzewicza (z możliwością jej podwyższenia) i jeszcze zostaną środki na recyrkulację i oczyszczanie zużytego powietrza, chyba że faktycznie priorytetem jest mobilność, ale większość suszarni przewoźnych jest i tak użytkowana stacjonarnie