marcin2902

wycinak BVL zatrzymują się kosy

Polecane posty

marcin2902    0

Witam posiadam wycinak BVL na sześć pił i mam problem poniewasz gdy tne siano kiszonke wycinak dochodzi do połowy kostki i gdy zaczyna robić się ciężej kosy stają i cała siła wtedy skupia sie na wpychaniu listwy w pryzme boje się by nie pogąć ramy bo już jedna szpilka mi pekła.

Wiem że można to jakoś przeregolować ze można przyśpieszyć ruchu kos a zwolnić wpychania listwy. na rozdzielaczu są trzy śruby przopominające regulacje i nie wiem którą zacząć regulowąć? w moim poprzednim była tylko jadna taka śruba i jak nią kreciłem to była wyraźna różnica, a tutaj nie wiem ma ktoś może taki rozdzielacz i wie jak się może do tego zabrać? poniżej załaczam zdjecia i prosze o jakieś rady.

post-11165-0-20098800-1320683483_thumb.jpg

post-11165-0-80743100-1320683500_thumb.jpg

post-11165-0-06402900-1320683520_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

Witam posiadam wycinak BVL na sześć pił i mam problem poniewasz gdy tne siano kiszonke wycinak dochodzi do połowy kostki i gdy zaczyna robić się ciężej kosy stają i cała siła wtedy skupia sie na wpychaniu listwy w pryzme boje się by nie pogąć ramy bo już jedna szpilka mi pekła.

Wiem że można to jakoś przeregolować ze można przyśpieszyć ruchu kos a zwolnić wpychania listwy. na rozdzielaczu są trzy śruby przopominające regulacje i nie wiem którą zacząć regulowąć? w moim poprzednim była tylko jadna taka śruba i jak nią kreciłem to była wyraźna różnica, a tutaj nie wiem ma ktoś może taki rozdzielacz i wie jak się może do tego zabrać? poniżej załaczam zdjecia i prosze o jakieś rady.

jezeli przestaja chodzic piły to wina siłownika niestety, chyba ze słychac klikanie to wtedy napedy pił przeskakuja takie blaszki w kształcie litery c za regulacje raczej sie nie biez bo jezeli było dobrze to raczej od pogody sie nie zmieniło

Edytowano przez ralf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

sprawdź pompę w ciagniku może mieć za słabe ciśnienie (u mnie tak było)

 

A do regulacji masz te śrubki bez główek co w nie wkłada się imbusa (popuść tylko kontrę-nakrętkę) najlepiej zapamiętaj ile obrotów robisz by wrócić na stare ustawienie

 

PS U mnie właśnie w BVL jest tylko jedna do regulacji a ty masz więcej :huh: jak ją chyba za mocno wkręciłem to szybciej szły noże w dół ale niestety nie nadążało kroić i linka strzeliła

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2902    0

wiem wiem że nie od pogody. zapomiałem napisać ze jestem nowym właścicielem tego wycinaka wcześniej miałem bvl na łańcuszki na rogach i tam ta regulacja działa. a ten rozdzielacz na tym co teraz mam jest założony od jakiegoś innego chyba od felli i właśnie nie wiem co tu z tym zrobić. ten od kogo kupiłem miał go zapienty do ursusa914 a ja teraz mtz 82 i może u mnie jest słabsza pompa i trzeba przeregulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalutp    0

skoro kosy się zatrzymują to zawór ciśnieniowy przepuszcza, ale na twoim miejscu nie szukałbym regulacji w hydraulice tylko przyczyny czemu kosy mają ciężko. A przyczyn może być dwie:

-luz między kosami-w kiszonce noże odsuwa od siebie... - albo wymienić kosy albo rozkręcić wszystko i nadspawać cienką blaszkę n ramę

-zdarte zęby na kosach (płytkie)- kosy można naostrzyć i pogłębić zęby

-kosy między sobą nie poruszają się o pełen za- przyczyną jest wyrobiony mechanizm napędzający- na też jest rada

Ewentualnie dysponuję używanymi częściami do wycinaków mail: michaelutpp@gmail.com

 

Pozdr

 

Ps. Teraz dopiero zabaczyłem że ten rozdzielacz to rzeczywiście jakiś cudak nietypowy, niestety rozdzielacz już sprzedałem.

Edytowano przez Michalutp

Import maszyn rolniczych: zgrabiarki, przetrząsarki, prasy rolujące, wycinaki kiszonki, siewniki i wiele innych
Woj. Kujawsko-Pomorskie Tel 781 303 224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maateusz2    0

Witam kupiłem wycinak do kiszonki Strautmann HK 2 okazuje się że nie działa mam starszy model takiego strautmanna i ten jest trochę bardziej "udziwniony" posiada dwa elektrozawory jeden od wynoszenia drugi od wycinania. Podłącza się tylko dwa węże robiąc obieg wynoszenie działa, a wycinanie nie chce iść przełączam klawiszem kosy idą do góry włączam pozycję w dół lekko drgną kosy i wszystko staje ładowarka dostaje duży opór jakby coś się zacieło to wszystko robione jest na pusto. Siłowniki są na 99% dobre sprawdzałem powietrzem. Dołączam kilka fotek, śrubki przy rozdzielaczu oznaczyłem numerami i literami, jeśli ktoś ma jakiś pomysł i zechce doradzić czekam i z góry dziękuję smile.png

Załączone miniaturki
  • post-64765-0-60906500-1427622393_thumb.j
  • post-64765-0-86834300-1427622205_thumb.j
  • post-64765-0-76553700-1427622170_thumb.j
  •  

 

Edytowano przez maateusz2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maateusz2    0

rozwiązałem już problem z wycinakiem okazał się zacięty zaworek na zdjęciu numer 2 oraz wygięta sprężynka która przychodzi z tyłu pod śrubką na 10 kluczyk. dzięki i Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam u nas wycinaku zacinały się piły po jednym ruchu miedzy sobą przewody zaczynały mocno pulsować i piły  stawały w miejscu a ramka opadała  tak jak normalnie . a problem był śmieć w rozdzielaczu, ta śruba na imbus 8 nad przewodem co wychodzi w bok po odkręceniu jej w tym cienkim kanaliku był śmieć taka sama śruba jest z drugiej strony i trzema taki wodzik jak w normalnym rozdzielaczu przy rozbieraniu trzeba uważać na kolkę i sprężynkę która jest przykręcona z tylu śruba na kluczyk 10 .Pozdrawiam możne komuś się przyda

jpg  post-10436-0-10705300-1417970034_thumb.j   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Witam mam wycinak CAWECO 170 I zauważyłem że przy wycinaniu kosy pracują normalnie jak w innych a winda w połowie wysokości pryzmy zaczyna zwalniać czy to jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj