Skocz do zawartości

Zdjęcie

wycinak BVL zatrzymują się kosy

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin2902

marcin2902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 17:33

wycinak BVL zatrzymują się kosy Witam posiadam wycinak BVL na sześć pił i mam problem poniewasz gdy tne siano kiszonke wycinak dochodzi do połowy kostki i gdy zaczyna robić się ciężej kosy stają i cała siła wtedy skupia sie na wpychaniu listwy w pryzme boje się by nie pogąć ramy bo już jedna szpilka mi pekła.
Wiem że można to jakoś przeregolować ze można przyśpieszyć ruchu kos a zwolnić wpychania listwy. na rozdzielaczu są trzy śruby przopominające regulacje i nie wiem którą zacząć regulowąć? w moim poprzednim była tylko jadna taka śruba i jak nią kreciłem to była wyraźna różnica, a tutaj nie wiem ma ktoś może taki rozdzielacz i wie jak się może do tego zabrać? poniżej załaczam zdjecia i prosze o jakieś rady.

Załączone miniaturki

• IMG_8141_zmniejszacz-pl_567465.jpg
  • IMG_8140_zmniejszacz-pl_332249.jpg
  • IMG_8139_zmniejszacz-pl_561296.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wycinak BVL zatrzymują się kosy Dzisiaj, 05:27
  •  

#2 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 19:21

Witam posiadam wycinak BVL na sześć pił i mam problem poniewasz gdy tne siano kiszonke wycinak dochodzi do połowy kostki i gdy zaczyna robić się ciężej kosy stają i cała siła wtedy skupia sie na wpychaniu listwy w pryzme boje się by nie pogąć ramy bo już jedna szpilka mi pekła.
Wiem że można to jakoś przeregolować ze można przyśpieszyć ruchu kos a zwolnić wpychania listwy. na rozdzielaczu są trzy śruby przopominające regulacje i nie wiem którą zacząć regulowąć? w moim poprzednim była tylko jadna taka śruba i jak nią kreciłem to była wyraźna różnica, a tutaj nie wiem ma ktoś może taki rozdzielacz i wie jak się może do tego zabrać? poniżej załaczam zdjecia i prosze o jakieś rady.

jezeli przestaja chodzic piły to wina siłownika niestety, chyba ze słychac klikanie to wtedy napedy pił przeskakuja takie blaszki w kształcie litery c za regulacje raczej sie nie biez bo jezeli było dobrze to raczej od pogody sie nie zmieniło

Edytowany przez ralf, 07 listopad 2011 - 19:21.

#3 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 20:17

wycinak BVL zatrzymują się kosy sprawdź pompę w ciagniku może mieć za słabe ciśnienie (u mnie tak było)

A do regulacji masz te śrubki bez główek co w nie wkłada się imbusa (popuść tylko kontrę-nakrętkę) najlepiej zapamiętaj ile obrotów robisz by wrócić na stare ustawienie

PS U mnie właśnie w BVL jest tylko jedna do regulacji a ty masz więcej :huh: jak ją chyba za mocno wkręciłem to szybciej szły noże w dół ale niestety nie nadążało kroić i linka strzeliła

Edytowany przez sebe1033, 07 listopad 2011 - 20:28.

#4 Share marcin2902

marcin2902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 20:47

wycinak BVL zatrzymują się kosy wiem wiem że nie od pogody. zapomiałem napisać ze jestem nowym właścicielem tego wycinaka wcześniej miałem bvl na łańcuszki na rogach i tam ta regulacja działa. a ten rozdzielacz na tym co teraz mam jest założony od jakiegoś innego chyba od felli i właśnie nie wiem co tu z tym zrobić. ten od kogo kupiłem miał go zapienty do ursusa914 a ja teraz mtz 82 i może u mnie jest słabsza pompa i trzeba przeregulować.

#5 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 20:53

wycinak BVL zatrzymują się kosy ja mam taka kostkę

czy jak tam zwa może sterownik-rozdzielacz

i chodził przy mtz jak oslabła pompa to dalej ciął tylko wolniej duuużo wolniej

A u poprzedniego właściciela to działało może ta rozdzielnia się nie nadaje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Michalutp

Michalutp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 13:10

wycinak BVL zatrzymują się kosy skoro kosy się zatrzymują to zawór ciśnieniowy przepuszcza, ale na twoim miejscu nie szukałbym regulacji w hydraulice tylko przyczyny czemu kosy mają ciężko. A przyczyn może być dwie:
-luz między kosami-w kiszonce noże odsuwa od siebie... - albo wymienić kosy albo rozkręcić wszystko i nadspawać cienką blaszkę n ramę
-zdarte zęby na kosach (płytkie)- kosy można naostrzyć i pogłębić zęby
-kosy między sobą nie poruszają się o pełen za- przyczyną jest wyrobiony mechanizm napędzający- na też jest rada
Ewentualnie dysponuję używanymi częściami do wycinaków mail: michaelutpp@gmail.com

Pozdr

Ps. Teraz dopiero zabaczyłem że ten rozdzielacz to rzeczywiście jakiś cudak nietypowy, niestety rozdzielacz już sprzedałem.

Edytowany przez Michalutp, 14 listopad 2011 - 13:13.

Import maszyn rolniczych: zgrabiarki, przetrząsarki, prasy rolujące, wycinaki kiszonki, siewniki i wiele innych
Woj. Kujawsko-Pomorskie Tel 781 303 224

#7 Share maateusz2

maateusz2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 19:52

Witam kupiłem wycinak do kiszonki Strautmann HK 2 okazuje się że nie działa mam starszy model takiego strautmanna i ten jest trochę bardziej "udziwniony" posiada dwa elektrozawory jeden od wynoszenia drugi od wycinania. Podłącza się tylko dwa węże robiąc obieg wynoszenie działa, a wycinanie nie chce iść przełączam klawiszem kosy idą do góry włączam pozycję w dół lekko drgną kosy i wszystko staje ładowarka dostaje duży opór jakby coś się zacieło to wszystko robione jest na pusto. Siłowniki są na 99% dobre sprawdzałem powietrzem. Dołączam kilka fotek, śrubki przy rozdzielaczu oznaczyłem numerami i literami, jeśli ktoś ma jakiś pomysł i zechce doradzić czekam i z góry dziękuję smile.png

Załączone miniaturki
  • post-64765-0-60906500-1427622393_thumb.j
  • post-64765-0-86834300-1427622205_thumb.j
  • post-64765-0-76553700-1427622170_thumb.j
  •  

Edytowany przez maateusz2, 02 kwiecień 2015 - 19:54.

#8 Share maateusz2

maateusz2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 18:46

rozwiązałem już problem z wycinakiem okazał się zacięty zaworek na zdjęciu numer 2 oraz wygięta sprężynka która przychodzi z tyłu pod śrubką na 10 kluczyk. dzięki i Pozdrawiam 

#9 Share Kleszczewski

Kleszczewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 luty 2016 - 14:24

witam u nas wycinaku zacinały się piły po jednym ruchu miedzy sobą przewody zaczynały mocno pulsować i piły  stawały w miejscu a ramka opadała  tak jak normalnie . a problem był śmieć w rozdzielaczu, ta śruba na imbus 8 nad przewodem co wychodzi w bok po odkręceniu jej w tym cienkim kanaliku był śmieć taka sama śruba jest z drugiej strony i trzema taki wodzik jak w normalnym rozdzielaczu przy rozbieraniu trzeba uważać na kolkę i sprężynkę która jest przykręcona z tylu śruba na kluczyk 10 .Pozdrawiam możne komuś się przyda

jpg  post-10436-0-10705300-1417970034_thumb.j   

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 18 luty 2016 - 20:22

Witam mam wycinak CAWECO 170 I zauważyłem że przy wycinaniu kosy pracują normalnie jak w innych a winda w połowie wysokości pryzmy zaczyna zwalniać czy to jest normalne?

Dodaj odpowiedź