Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jumz 6am

50 odpowiedzi na ten temat

#41 Share GniewPGR

GniewPGR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 18:45

Jumz 6am @wieslaw16: Na moim Jumzie pisze: "Belarus- Jumz" może część ciągników, albo poszczególne części był produkowane w jednej fabryce, a inne w drugiej. Jak masz jakieś informacje na ten temat to podrzuć linka :)

Bodajże 800 kg udźwigu w Jumz 6AM(dane katalogowe, jasne że uniesie więcej) to już C-360 ma 1200kg, a ciągnik jest znacznie mniejszy i lżejszy :) Spróbuj podnieść coś ciężkiego to zobaczysz co się stanie. Wynika to z tego, że u "Ruskich" nie używają raczej za dużo maszyn podnoszonych, tylko raczej ciągane. Tak samo promień skrętu jest mały bo mają wielkie i długie pola, na takim stepie raczej mało jest zawracania. W tamtych czasach nie myśleli o tym, żeby dostosować ich ciągnik do naszych warunków, sądzę że kilka drobnych zmian i "białoruśka" była by bardziej uniwersalna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jumz 6am Dzisiaj, 06:05
  •  

#42 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 00:27

Jumz 6am Witam -widzę GniewPGR że mamy te same Jumzy, też mój ma napis oraz w dowodzie Belarus Jumz 6, ale bez" M" odnośnie ich produkcji to albo gdzieś w necie czytałem albo w książkach, teraz nie mam czasu szukać książek bo mam nawał prac polowych, mam trochę ponad 30ha- tak że pracy mi nie brak nawet bardzo pużno do netu zaglądam.Ale wracając do tematu to swojego odnośnie promienia skrętu podszlifowałem na ogranicznikach na wąsie oraz przestawiłem wąs na frezie kolumny aby mieć w obie strony jednakowy skręt, i jest super.Nie wiem czemu ale na nowym siłowniku od serwowspomagania ma jeszcze lepszy skręt, stary wymieniłem bo mi pchał olej do kolumny a z kolumny dalej już na zewnątrz i jak narazie od wiosny wspomaganie działa pięknie i bardzo lekko się kieruje ,co do udzwigu to chyba masz rację bo niedawno rozdzielaczowi robiłem regenerację, i już powoli smarcze chyba z przeciążenia, bo u mnie chodzi w pługu 5-cio skibowym 5x35cm i sam pług jest dość ciężki że obcina mi końcówki od ramion wieszaka,ale myślę że to może być przyczyna też kamieni bo mam kamieniste pola czasem jedziesz pługiem jak po bruku.Co do Białoruśki to u nas ma gościu i oglądałem ją to jeszcze zupełnie ma inny wygląd oraz podzespoły niż u mnie czasem idzie już zgłupieć tyle tego typu podobnych wersji narobili, chyba jak składali je to zakładali co który miał pod ręką i dlatego są takie krzyżówki, czasem już cholera mnie bierze jak masz awarię a chcesz coś dokupić z części żeby akurat były tego samego typu.

#43 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 08:31

Jumz 6am Troszkę wyjaśnień. Jumz 6 powstał na bazie mtz-50 i wiele elementów miał wspólnych z nim a nawet starsza wersją MTZ-5. Produkowano je na Ukrainie.Ciągniki te miały montowane 2 typy silników, wersja budowlana jumz-6k, , literka M w oznaczeniu informuje o wyposażeniu go w rozrusznik zamiast silnika rozruchowego. W wersji 6A ciągniki otrzymały powiększoną kabinę, regulowaną kierownicę w dwóch płaszczyznach i udoskonalony silnik. Poczynając od 1978 roku posiada kabinę identyczną z MTZ-80 i hydraulikę z regulacją siłową i pozycyjną.. Jest jeszcze kilka różnic w porównani do swego protoplasty i jego następcy MTZ-80. Wpis w dowodzie może świadczyć iż ten ciągnik trafił do nas białoruskiej dystrybucji, poprzez MTZ-ta. Silniki:pierwotne wersje - D-65, 60kM, D242-71, 45,6KM

Edytowany przez zorzyk2, 27 wrzesień 2012 - 08:35.

#44 Share GniewPGR

GniewPGR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 20:31

Jumz 6am Rzeczywiście Jumz ma wiele wspólnego z Mtz 50, 5. Jednak jeśli chodzi ci o tą nową większą kwadratową kabinę, to nie jest ona identyczna z tą z mtz 80 :) jest bardzo podobna ale ma kompletnie inne wymiary. Odnośnie mocy, to u mnie w instrukcji pisze, że jest to 62+5 km, ja rozumiem to tak, że te 5 km można uzyskać zwiększając dawkę paliwa na pompie. Jednak chyba każdy który ma Jumza wie, że zachowuje się on jakby miał co najmniej 70 km i to lekką ręką :) Dziwna sprawa, że ciągnie ten sam osprzęt co mtz i radzi sobie całkiem nieźle. "D242-71, 45,6KM" nigdy nie słyszałem o tym silniku.

zorzyk2 jeśli masz jakieś informacje w naszym jeżyku na temat ciągników jumz/mtz to zapodaj linka :)

wieslaw16- Rzeczywiście jest trochę tych typów, ja np. mam wersję transportową, miała z tyłu inny zaczep do przyczep, zapinany na ciągnie i krótsze ramiona, reszty różnic nie znam. Jako nowa była całkiem dobrze wyposażona, radio, dmuchawa ciepłego powietrza, termos :) i jakieś tam inne pierdoły, nie pamiętam już. Bo takie rzeczy jak radziecki zestaw narzędzi niezbędnych do naprawy w skórzanej torbie, był chyba w każdej wersji. Ponadto wersje eksportowe miały ponoć mocniejsze pewne elementy mechaniczne, to jest wykonane w lepszej jakości stali, np. mocniejsze wały. Wersje na eksport do Polski były lepiej wyposażone żeby mogły konkurować z Ursusem, który u nas był goły, a zagranicą mógł mieć nawet klimatyzacje. No i inne malowanie, u nas były biało czerwone, na Ukrainie widziałem wersje w ich narodowych kolorach, albo niebiesko-białe, nie wiem w jakim kraju są zielono-białe. Swoją drogą ciekawy motyw, żeby malować ciągniki w narodowe barwy :) Poza tym były jeszcze wersje budowlane i rolnicze.

#45 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 01 październik 2012 - 21:32

Jumz 6am Przeglądałem rosyjskie i ukraińskie, bo uznałem, ze tam łatwiej o takie informacje. Może znajdę coś po polsku, to podesle.

#46 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 02 październik 2012 - 12:40

Jumz 6am Witam- malowanie w barwach narodowych było priorytetem ustroju komunistycznego a w niektórych krajach do dziś to jest ich najwyższą wartością nie przykładano tak uwagi do jakości towaru jak jego barw. Dobrze by było zorzyk 2, gdybyś coś znalazł i wstawił, człowiek chętnie by poszerzył swoją wiedzę w tym temacie ze względu na to że się posiada ruskije maszyny :D Pozdrawim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 02 październik 2012 - 15:54

Jumz 6am http://vrachline.ru/traktor/54
Po rosyjsku, nie znającym języka pomocny translator.
Strona producenta, najciekawsza jest główna dziedzina działalności :lol:
http://www.yuzhmash....hp?page=tractor

Edytowany przez zorzyk2, 02 październik 2012 - 16:06.

#48 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 02 październik 2012 - 23:06

Jumz 6am Dzięki za wstawione linki zorzyk2 powoli sobie poradzę z czytaniem na początek obejrzałem maszyny i powiem że jest co oglądać i powoli będzie się czytać wieczory coraz dłuższe a dla mnie to wartościowy temat :rolleyes: Pozdrawiam

#49 Share conny

conny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 październik 2012 - 18:13

Jumz 6am mtz-umz.ru
fajna stronka

#50 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Sport/Mechanika/Rolnictwo

Napisany 02 październik 2014 - 22:58

Jumz 6am

trochę odkopię temat. Kupiłem ostatnio jumza 6am no niestety wyje skrzynia biegów na szybkich biegach. tylko że hałas zaczyna się od 7 w górę .na 6 jest w miarę cicho. wiem że powinieniem rozebrać najpierw podłogę ale na co się przyszykować. Czy oprócz ściągaczy do łożysk i dobrych kombinerek(do ściągania zegerów,zabezpieczeń) jest coś jeszcze potrzebne?skrzyni jeszcze nigdy nie robiłem dlatego nie wiem co tam może czekać w środku .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share RafaPrzedzik

RafaPrzedzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 19:14