Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewniki talerzowe

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 22:44

Siewniki talerzowe To jak jest z tymi siewnikami talerzowymi opłaca się coś takiego kupić zwłaszcza interesują mnie opinie o siewnikach Amazone ale mile widziane są wszystkie talerzowe wkońcu to ta sama technologia siewu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewniki talerzowe Dzisiaj, 10:42
  •  

#2 Share Karol I

Karol I

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 11:31

Siewniki talerzowe Ja mam siewnik z Rolmaszu na talerzach 4,5m i na 3,4 klasie ziemi gleba musi być dobrze zagęszczona bo tak to zagłemboko sie za sieje i w schody są opuźnione. chyba że sie ma nowej seri siewnik, który ma do każdego talerza przykręcone koło podporowe i można sobie ustawić jak głemboko chcemy zasiać. Ten siewnik kupiłem ponieważ sieje zboża i kukurydze i gdy robię zmianowanie to siewnik na talerzach bardzo dobrze zasieje po kukurydzy.

#3 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 01 wrzesień 2006 - 20:36

Siewniki talerzowe sam chce taki kupic bo od przyszłeg roku sieje miedzyplony na dopłaty i bede siał jare w mulcz na wiosne i chciałem za brona wirnikowa taki uczepic. redlice te ,maja to do siebie ze sa mniej podatne na zapychanie. i sieja lepiej w extrymalnych warunkach np na glebach ciezkich i mokrych lub z duża ilościa resztek pożniwnych. karol ma racje przy zbyt pulchnej uprawy pogłebiaja siew przez to ze redlice sa cieższe i taleze zapadaj sie głebiej ale dobry wał typu packer i po sprawie
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Karol I

Karol I

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 02 wrzesień 2006 - 13:05

Siewniki talerzowe Ja właśnie zmieniłem agregat z Uni Grudziąc na agregat z EXPOM-u WICHER który ma wał strunowy, 4 rzędy graczek (gęsich stupek), wał strunowy, i na koniec wał kołeczkowy tak zwany Croskil. Ziemia po tym agregacie jest idealnie uprawiona pod siewnik talerzowy.

#5 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 03 wrzesień 2006 - 09:35

Siewniki talerzowe Ja mam wichera na gęsich stopach od 2000 roku i po nim nie trzeba siać teleżowym mnie po normnalnym siewniku spoko wschodzi

jakiej szerokości wziołeś do 6620 ja mam 3m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 03 wrzesień 2006 - 09:38

Siewniki talerzowe i jak z nim MF idzie??bo też o czymś takim myśle..

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 03 wrzesień 2006 - 09:44

Siewniki talerzowe wcześniej robiłem tym wicherem 3 lata 1014 i spoko dawał rade tylko miał 400 kilo z przodu zakładane dodatkowo

w mf bez obciążników albo założonego tura nie ma mowy o robocie
100km do 3m szerokości starczy spokojnie

#8 Share Karol I

Karol I

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 03 wrzesień 2006 - 10:15

Siewniki talerzowe Wicher jest ciągany na kołach, a że by odciązyć traktor bo wał kołeczkowy jest strasznie ciężki przy szerokości 4,5m to zawieszany i 800kg na przód do JD i może by dał rade. 4,5m idealnie pasuje do tego cignika, sasiad ma MF 155KM i 5,5m zawieszany typu Lech i tez daje sobie rade.

#9 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 03 wrzesień 2006 - 15:09

Siewniki talerzowe 1,5 m waży ponad 200 kilo croscila bo z ojcem próbowaliśmy podnieść i nie daliśmy rady a w 1014 miałem jako obciążniki matryce od prasy które ważyły po 180 kilo i je podnosiliśmy i wkładaliśmy jak było potrzebne dociążenie do wichera w dorobioną z przodu rame

ja patrzyłem czy mój więcej jak wicher waży wytrzyma i stanęliśmy we 4 z tyłu na wałach i gibaliśmy i nawet kół nie zrywało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 23:14

Siewniki talerzowe Ten post jest dość leciwy , ale postanowiłem go reaktywować. Ponadto jest tu o siewnikach, ale duzo też o agregacie wicher, stąd::
Generalnie interesują mnie opinie na temat agregatu Wicher z Expomu. Jego zadaniem byłaby wiosenna uprawa pod kukurydze. Interesuje mnie szczególnie jak sobie radzi na ciężkich ziemiach i czy nie boi się kamieni. No i jak z ogólną wytrzmałością maszyny. Dodam, że interesuje mnie wersja 5,7m.

Dodaj odpowiedź