Kizo

Siewniki talerzowe

Polecane posty

Kizo    7

To jak jest z tymi siewnikami talerzowymi opłaca się coś takiego kupić zwłaszcza interesują mnie opinie o siewnikach Amazone ale mile widziane są wszystkie talerzowe wkońcu to ta sama technologia siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

Ja mam siewnik z Rolmaszu na talerzach 4,5m i na 3,4 klasie ziemi gleba musi być dobrze zagęszczona bo tak to zagłemboko sie za sieje i w schody są opuźnione. chyba że sie ma nowej seri siewnik, który ma do każdego talerza przykręcone koło podporowe i można sobie ustawić jak głemboko chcemy zasiać. Ten siewnik kupiłem ponieważ sieje zboża i kukurydze i gdy robię zmianowanie to siewnik na talerzach bardzo dobrze zasieje po kukurydzy.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

sam chce taki kupic bo od przyszłeg roku sieje miedzyplony na dopłaty i bede siał jare w mulcz na wiosne i chciałem za brona wirnikowa taki uczepic. redlice te ,maja to do siebie ze sa mniej podatne na zapychanie. i sieja lepiej w extrymalnych warunkach np na glebach ciezkich i mokrych lub z duża ilościa resztek pożniwnych. karol ma racje przy zbyt pulchnej uprawy pogłebiaja siew przez to ze redlice sa cieższe i taleze zapadaj sie głebiej ale dobry wał typu packer i po sprawie


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

Ja właśnie zmieniłem agregat z Uni Grudziąc na agregat z EXPOM-u WICHER który ma wał strunowy, 4 rzędy graczek (gęsich stupek), wał strunowy, i na koniec wał kołeczkowy tak zwany Croskil. Ziemia po tym agregacie jest idealnie uprawiona pod siewnik talerzowy.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja mam wichera na gęsich stopach od 2000 roku i po nim nie trzeba siać teleżowym mnie po normnalnym siewniku spoko wschodzi

 

 

jakiej szerokości wziołeś do 6620 ja mam 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

i jak z nim MF idzie??bo też o czymś takim myśle..


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

wcześniej robiłem tym wicherem 3 lata 1014 i spoko dawał rade tylko miał 400 kilo z przodu zakładane dodatkowo

 

w mf bez obciążników albo założonego tura nie ma mowy o robocie

100km do 3m szerokości starczy spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

Wicher jest ciągany na kołach, a że by odciązyć traktor bo wał kołeczkowy jest strasznie ciężki przy szerokości 4,5m to zawieszany i 800kg na przód do JD i może by dał rade. 4,5m idealnie pasuje do tego cignika, sasiad ma MF 155KM i 5,5m zawieszany typu Lech i tez daje sobie rade.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

1,5 m waży ponad 200 kilo croscila bo z ojcem próbowaliśmy podnieść i nie daliśmy rady a w 1014 miałem jako obciążniki matryce od prasy które ważyły po 180 kilo i je podnosiliśmy i wkładaliśmy jak było potrzebne dociążenie do wichera w dorobioną z przodu rame

 

 

ja patrzyłem czy mój więcej jak wicher waży wytrzyma i stanęliśmy we 4 z tyłu na wałach i gibaliśmy i nawet kół nie zrywało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Ten post jest dość leciwy , ale postanowiłem go reaktywować. Ponadto jest tu o siewnikach, ale duzo też o agregacie wicher, stąd::

Generalnie interesują mnie opinie na temat agregatu Wicher z Expomu. Jego zadaniem byłaby wiosenna uprawa pod kukurydze. Interesuje mnie szczególnie jak sobie radzi na ciężkich ziemiach i czy nie boi się kamieni. No i jak z ogólną wytrzmałością maszyny. Dodam, że interesuje mnie wersja 5,7m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj