Skocz do zawartości

Zdjęcie

siewnik amqazone d8

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelmf

pawelmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 15:43

siewnik amqazone d8 panowie kupiłem siewnik amazone d8 3,0m i chcę usalić jak nastawić przekładnie aby wysiać ok. 200kg/ha mieszanki zbożowej (owies-pszenica- jęczmień) nie mogę rozszyfrować w książce próbę kręcona ile wykonać obrotów kołem i co przez co pomnożyć aby ustalić co i jak . Chyba że ktoś z was siał taka mieszankę i wie jak w tym siewniku nastawić aby tak siać
Sprzedam prasę kostkującą welger ap 41 stan bdb

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siewnik amqazone d8 Dzisiaj, 13:57
  •  

#2 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 16:35

siewnik amqazone d8 więc kolego tak amazone nie ustawia się na kręcenie obrotów kołem tak jak w poznaniaku ale na licznik który jest zabudowany przy siewniku i kręcisz tak długo do puki na liczniku nie masz odmierzone równy 1 ar albo możesz kręcić na 10 arów w tym momencie masz większą dokładność a o ile dobrze pamiętam to na 1 ar umnie w d 8 przypada 15 obrotów
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#3 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2011 - 16:47

siewnik amqazone d8 Kolego mam D8 i mam do niego instrukcję to może ci pomogę .
Po pierwsze musisz wiedzieć jakie masz w nim opony (rozmiar)i drugie rozstaw redlic (ile cm jedna od drugiej )
przy oponach o rozmiarze 5.00-16 kręcimy 157,7 razy na 1/10 ha.(czyli na 1 ar ok.15.8 obr.)
przy oponach 6.00-16 kręcimy 147 razy na 1/10 ha. (czyli na 1 ar ok.15 obr.)

ważnym ustawieniem jest też wielkość szczeliny pod aparatem wysiewającym- do zboża na drugi ząbek (czyli prawie max blisko trybów wysiewających .

jest jeszcze sprawa wysiewu drobnych nasion (rzepak itp) do zboża mają się obracać te większe tryby wysiewające .

Powiem ci szczerze że do każdego siewu najlepiej zrobić próbę kręconą bo te wyniki z tabeli nie zawsze mają pokrycie w praktyce .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 16:51

siewnik amqazone d8 Tu masz wzór i liczysz

http://www.agrofoto....&attach_id=1702
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 16:54

siewnik amqazone d8 tak jak kolega napisał zawsze trzeba robić prubę kręconą nie tylko w amazone różnica np miedzy przenicami może być ok 30 kg/ha przynajmniej mi tak wyszło w prubie kręconej
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Dodaj odpowiedź