Skocz do zawartości

Zdjęcie

jcb v manitou

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 12:45

jcb v manitou Witam mam delikatny problemik a wiec chce kupic ladowarke teleskopowa i nie wie jaka firme wybrac jcb czy manitou jedni mowi ze jcb lepsza a inni ze manit a a wiec tak ta ladowarka ma sluzyc do ciaganie przyczepy z belami i ladowanie bel napelnianie wozu paszowego wszystko to co bym robil traktorem z turem. Slyszalem ze dobra ladowarka jest jcb 536 60 ale znajmowy ma jcb 531 70 i mowie ze tez gitarka powiedzcie mi co lepsze no i co wybrac a moze znacie jakies lepsze modele poleccie mi cos ciekawego. Prosze o konkrety opis chodzi mi o to zeby ona dala rady ciagac bele bo slyszalem ze to zalezy od jakiegos tam napedu ale ja sie na tym nie znam i mam nadzieje ze mi to wytlumaczycie czekam na odp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jcb v manitou Dzisiaj, 13:25
  •  

#2 Share maks95

maks95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Fotografia

Napisany 06 listopad 2011 - 13:32

jcb v manitou Jeśli nie stać cię na drogie i częste naprawy to nie kupuj Manitou
Trwa ładowanie listy sprzętu |||||||||||| 82% |||||||

#3 Share marc

marc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 15:40

jcb v manitou Ja mam JCB 531-70 i jestem z niej na razie zadowolony. Przy kupnie miałem ten sam dylemat... ale znalazłem w necie więcej pozytywnych opinii na temat JCB, a co do konkretnego modelu to musisz sam zdecydować czy chcesz mieć większy udźwig czy większą wysokość podnoszenia:)
:)

#4 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 15:59

jcb v manitou Też stałem przed wyborem między JCB a MAnitou. Wybrałem JCB ze względu na rozwinięty serwis nieautoryzowany, i dostępczość części. Fakt Manitou ma silnik Perkinsa gdzie też są w miarę części dostępne ale tak jakoś wybrałem żółtą. No i między modelami 536-60 i 531-70 wybierałem padło na drugi bo u mnie się liczy zasięg przed siebie i wys podnoszenia. Choć w pomieszczeniach napewno 536-60 będzie zwinniejsze bo krótsze

#5 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 16:37

jcb v manitou no dobrze a wiec jcb to jaka jest dokladnie roznica miedzy tymi dwoma modelami jaki maja rodzaja napedu i jaki wogole rodzaj napedu wybrac bo slyszalem ze sa chyba hydromatyczny i hydrokineczny czy cos takiego i jaki wybrac zeby ta ladowarka dala rady ciagac przyczepe z belami

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 19:02

jcb v manitou Różnic to jest kilka tylko. Waga, wysokość podnoszenia i udźwig, reszta jest taka sama prawie (różnice konstrukcyjne). Napęd taki sam, silnik też. Obie z układem hydrokinetycznym czyli tzn zmiennikiem momentu. Spokojnie ciągnie przyczepy co widać w mojej galerii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share damianmtz

damianmtz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 20:10

jcb v manitou ja terz mam jcb 535-95 sprawóje się elegancko mam jom 2 lata 1200 mth
zetor 11441 forterra,mtz 82,john deere 5080r,jcb 535-95,ursus c 330+tur i 100 ha

#8 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 20:21

jcb v manitou ja 7 miesięcy i prawie 500h.

#9 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 23:26

jcb v manitou aha nio to juz chyba wszystko wiem :) dzieki

#10 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 17:20

jcb v manitou

ja terz mam jcb 535-95 sprawóje się elegancko mam jom 2 lata 1200 mth

Powinieneś zająć się hodowlą byków, a nie pisaniem. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 17:31

jcb v manitou Ja mam JCB 531-70 Basic, czyli prosta wersja, choć Joystick i klimę ma :D Kupiłem ją lekko używaną z Anglii(300 mth) rok temu. Od 30 lipca 2010 zrobiła 900 mth u mnie. Problemów z nią nie miałem, oprócz drobnostek tj. poluzowany wąż hydrauliczny, teraz mi się szyba od drzwi odkleiła i muszę wkleić z powrotem :lol: czyli pierdoły. Wybrałem JCB, bo części najtańsze, a i można dostać dużo z drugiej ręki :) Dałem za nią 160 tyś z paleciakiem plus osprzęt (łyżka od Miliśkiewicz-4000, krokodyl też od niego 10000)
Polecam JCB, bo miałem ładowarkę NH LM430, czyli nic innego jak Manitou MT732 w obudowie NH. Części strasznie drogie.