Zaloguj się, aby obserwować  
Gość lukerat

fendt 716(jaki pług)

Polecane posty

Gość lukerat   
Gość lukerat

Jak w temacie:

co myslicie, jaki pług bedzie odpowiedni dla fendt'a 716 vario?

zastanawiam sie nad obracanym 4 lub 5 korpusowym

ma pracowac na bardzo ciężkich ziemiach (mady rzeczne)

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja bym wziął 4+1 (oczywiście jeżeli jest taka możliwość)- jeżeli z 5 sobie nie poradzi to można odkręcić jeden korpus.

Chociaż jak pisałeś że będzie orał na madach rzecznych to 5 skib może okazać się za duże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nawet nie masz co podchodzic pod 5 korpusow, jak ustawisz 4x50 to bedzie mial wystarczajace obciazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Moj kuzyn przy 716vario ciąga kvarnenlanda 4+1kvarnenlanda z wałem


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Jeśli ma orać na bardzo ciężkich ziemiach to 4x50 wystarczy a i bedzie miał co ciagnac.U nas w okolicy mamy cięższe ziemie i na 4 skibowy obrotowy potrzeba 130-150KM wiec na madach 4 skiby wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukerat   
Gość lukerat

witam

jak na razie śmigam 716 z kverem 4x50 obracanym na srubowych(na lzejszych polach z kameniami jest z tym troche problem)

no i bez znacznego obciążenia ,osiągam ok 78km/h :P

wiec mysle że wystarczająco

a kvera na wiosenke zmieniam na 4 (pewnie tez kvera) tylko ,ze na resorowych zabespieczeniach i z wałem doprawiającym

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
witam

jak na razie śmigam 716 z kverem 4x50 obracanym na srubowych(na lzejszych polach z kameniami jest z tym troche problem)

no i bez znacznego obciążenia ,osiągam ok 78km/h :P

wiec mysle że wystarczająco

a kvera na wiosenke zmieniam na 4 (pewnie tez kvera) tylko ,ze na resorowych zabespieczeniach i z wałem doprawiającym

pozdr

wal doprawiajacy na ciezkiej madzie?????? to albo sie rozsypie, albo bedzie lezal w garazu, albo te ciezkie ziemie mozna pomiedzy bajki wlozyc.

pozatym juz gdzies wyrazilem swoja opinie o kvernelandach (sa bardzo dobre, ale nie na ciezkie ziemie), niedosc ze korpusy na mechanicznych caly czas wyskakuja, to z trwaloscia tez nie jest najlepiej. mojemu sasiadowi po 2 sezonie rama pekla :P (moge fote strzelic jesli ktos bedzie chcial znowu podwazyc moja opinie, ale do galerii jej nie wstawie bo po co?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukerat   
Gość lukerat

sorki za błąd ,chodziło mi o 7-8km/h ale 78 to tez niezły wynik:D

co do wału doprawiającego ,to uważam ,że szczegolnie jest potrzebny własnie na madach itp glebach!

dlaczego?

odpowiedz jest prosta zazwyczaj bywają lata suche(poprzednie 3) i uprawa orki ,musi następowac momentalnie po samej orce,

jeżeli od razu nie uprawisz ,lub chociaz troche nie rozbijesz brył to po połoowie dnia ,z ziemi zrobi sie skała!!

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukerat   
Gość lukerat

wał ma pełnic role wstępnego uprawiania! ,jak ziemia jest jeszcze"ciepła" ,a raczej wilgotna i w miare sypka.

aktualnie używamy tylko podwójnych bron: z przodu 100kg a w 2 rzedzie 50kg 2x wzdluz i raz w poprzek lub do skutku niestety zajmuje to dużo czasu i jest ropochłonne poza tym 100kg to jest juz co dzwigac! a nie mam hydrałlicznie składanych bron ( w przyszłosci planuje zamienic je solidnym agregatem)

dzieki temu ze bede uzywał wału doprawiającego moze oszczedze sobie 1 perzejazdu (ropy czasu i mth na zegarze)

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Mój sasiad fendtem 716 jezdzi w 5 obrot kvernelanda zabezpieczeniam resor

u nas sa ziemie przewaznei srednie ale trafiaja sie i ciezkie

na ziemiach srdnich z ta pitka daje se rade i to nawet ladnie ale jak pojdize w cizejsze ziemie to orka juz nie wyglada tak ladnie i widac ze ciagnik ma ciezko

wiec powinienes kupic se 4 obrot i wtedy bedzie ta orka jakos wygladala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
wał ma pełnic role wstępnego uprawiania! ,jak ziemia jest jeszcze"ciepła" ,a raczej wilgotna i w miare sypka.

aktualnie używamy tylko podwójnych bron: z przodu 100kg a w 2 rzedzie 50kg 2x wzdluz i raz w poprzek lub do skutku niestety zajmuje to dużo czasu i jest ropochłonne poza tym 100kg to jest juz co dzwigac! a nie mam hydrałlicznie składanych bron ( w przyszłosci planuje zamienic je solidnym agregatem)

dzieki temu ze bede uzywał wału doprawiającego moze oszczedze sobie 1 perzejazdu (ropy czasu i mth na zegarze)

pozdr

napisz jaki dokladnie wal chcesz wybrac, a jak mozesz to podaj link.

ja sie zastanawialem nad crosskillem z barw lemkena, ale zrezygnowalem po ogledzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukerat   
Gość lukerat

myslę ,że cos w stylu własnie crosskill'a z lemkena

a troche informacji ,o nim i innych wałach znajdziesz na stronie firmowej lemken

nie znalazłem jemu podobnego w kverze :P

z rodzimych producentów ,jest jeszcze unia Grudziądz ,ale z tego co wiem proponuje ona tylko wały pierscieniowe ,które moim zdaniem nic nie wskórają na ciezkich glebach

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

ja mam do Fendt`a 711 Vario czwórke obrotową kuhn`a daje rade ale na cięższej ziemi ma opory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalik    17

Sasiad ma Fendta 716 i ciagnie Kvernelanda 5 *45cm ziemia srednia a jak na ciezkie to mysle ze 4 *50 idealnie. Ale musze podkreslic ze niedaleko mnie gosciu ma John deere 6830 Premium (ma tylko 140km ) a ziemie ciezkie az sie tafle sypia na 50cm i ciagnie kvernelanda 45 *5 i idzie jak ten fendt wiec mysle ze 4*50 lub 5 * 45cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

Aby mu tylko przodu nie rzucało, to jeśli masz możliwości, weź vario (4+1)*(35-50), i moim zdaniem styknie ;)

Mnóstwo kombinacji do każdych warunków


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukerat   
Gość lukerat
Aby mu tylko przodu nie rzucało, to jeśli masz możliwości, weź vario (4+1)*(35-50), i moim zdaniem styknie ;)

Mnóstwo kombinacji do każdych warunków

własnie tu jest problem ,bo nie mam ciężarków z przodu ,tylko płyn w kołach:(

myśle nad wałem doprawiającym z przodu ,tylko nie widziałem jeszcze takiego który można przezucac z przodu ciągnika:(

jeżeli ktos znajdzie jakies fotki takiego rozwiązania bede wdzieczny

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

Tego typu wał produkuje Expom (nie wiem czy jest w sprzedaży), a jako pierwsza opracowała ten sposób (wał pracuje pod "włos" skiby i z przodu ciagnika) duńska firma Soerensen pod nazwą Ploeyboy ("oe" to przekreślone "o") kilka już lat temu, więc może znalazłbyś już coś takiego używanego i sprowadzonego z zachodu. Pozostaje też samodzielna inwencja twórcza... ;)


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalik    17

Sasiad w tym fendtcie zrobil tak zalal opone betonem i zarobił uchwyty na przedni tuz mysle ze to jest jeden z najtanszych sposobow daciazenia ciagnika a co do opony to byla jaks wieksza podobna jak

u-360 Nawet niezle to wyglada a opona nabita jak smok. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Sasiad w tym fendtcie zrobil tak zalal opone betonem

nie rozumiem ??!! ale ta opona miala sluzyc jako obciaznik zawieszona na przednim tuzie? czy jezdzil na niej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

CYTAT(and @ Nov 29 2007, 17:55 )

Aby mu tylko przodu nie rzucało, to jeśli masz możliwości, weź vario (4+1)*(35-50), i moim zdaniem styknie

Mnóstwo kombinacji do każdych warunków

 

własnie tu jest problem ,bo nie mam ciężarków z przodu ,tylko płyn w kołach:(

myśle nad wałem doprawiającym z przodu ,tylko nie widziałem jeszcze takiego który można przezucac z przodu ciągnika:(

jeżeli ktos znajdzie jakies fotki takiego rozwiązania bede wdzieczny

pozdr

 

 

 

Witam!

ja posiadam wał wachadłowy na przodzie ciągnika waży 1240kg i u mnie robi dobrą robotę ale na ciężkich i mokrzejszych ziemiach to on się może zaklejać tak się zdaża na jednyn gliniastym polu 3-4klasa gdyż jest to wał jednorzędowy z włóką i między pierścieniami nie posiada łańcuchów niewiem czy mozna domówic ale z pewnością można samemu domontowac a zdjęcie jest na AF sprawdz w moim profilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

Mój znajomy na bardzo ciężkich glanach 716 ciąga GB 5x50 ale jeździ 5-6km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik2002a
      Witam wszystkich. Niedawno na podwórku zawitał fendt 720 z 2011roku. Wszystko super ale wczoraj przy próbie przestawienia na podwórku po przekręceniu zapłonu wyrzucił błąd 00.0.01 i amen żadnej reakcji ciągnik pali ale nie jedzie. Gdzie można szukać przyczyny i jak ją naprawić. Jeśli ktoś miał taki przypadek prosze o podpowiedź.
      To mój pierwszy post więc jeśli coś pomyliłem proszę o poprawe
      Kamil
    • Przez BELLAAGRO
      Dzień dobry wszystkim. 
      czy może ktoś podpowiedzieć jak ustawić w fendt 716 com2 na terminalu żeby po przyciśnięciu przycisku  GO aktywowało mi blokadę mostu a przy END wyłączyło?  Prawdopodobnie trzeba ustawić to w sekwencjach ale czytając instrukcje obsługi nie mogę tego rozpracować.
    • Przez piotrrek02
      Witam forumowiczów i proszę o pomoc.
      Pacjent Fendt 714 z 2002r.
      Podczas rozładunku przyczepy zapalił się błąd hydrauliki i zablokował pracę siłownika. Od tamtej pory po odpaleniu ciągnika wyświetla się błąd A.1.2C (według książki "Zawór elektryczny nr.2. Uruchamianie ręczne"). Nie da się odblokować szybkozłączy hydrauliki. Kolejna rzecz to zaznaczona sekcja rozdzielacza świeci się na czerwono.
      Co może być nie tak? Gdzie zacząć szukać przyczyny?
      Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.
      Pozdrawiam 

    • Przez Kqcper
      Witam problem jest z fendt 720 2012 r. Ciągnik niechce zbytnio pompowac powietrza do  przyczep z wężem jednoobwodowym mianowicie jak spuszczę ręczny ciagnik schodzi z 7/8 kwadratów do 3 i zaczyna samemu hamować przyczepy mozna tak stac nawet cały dzień a ciagnik nie napomuje powietrza do przyczep można to ominąć przez zaciągania ręcznego przed zahamowanie przyczep i zaciągnięcie gdy zejdzie 4 kwadratów tą czynność trzeba powtórzyć około 5 do 8 razy  aby byłoby można ruszyć z miejsca  . A na dwuobwodomym działa wszystko ok 
    • Przez jaroslaw85
      Witam. W fendzie 716 vario 2002r słabo pracuje miękka oś. Czy ktoś wie który hydroakumulator jest od miękkiej osi. Z tego co wiem to tam może być przyczyna. Po wężach widzę że powinien być to któryś z tych nad akumulatorem. Tylko nie wiem czy to ten mniejszy czy większy. Kiedy popuszczam śrubę na imbus to z większego cieknie olej a z mniejszego jest cisza jakby nie było gazu.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj