Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o traktorze ltz 55

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 19:02

co sadzicie o traktorze ltz 55 Chcesz porównywać ciągnik który ma napęd na 4 koła z ciągnikiem który go nie ma?Bezsensowne porównanie, jeżeli już chcesz porównać faktycznie to weź ciągniki o podobnej mocy i z napędem na 4 koła. Konkurentem dla LTZ 55 może być zetor 6245 jestem przekonany ,że Zetor na pewno by poradził sobie z ruskiem.Widziałem przez kilka lat LTZ 55 i wiem co może a czego nie może.Na glebach w mojej wsi miał faktycznie wielki problem z pługiem wyżej wymienionym mimo 4x4.Na twoich glebach może jechać z pługiem te 14 KM/H ale to już nie jest orka.Każdy ma swoje zdanie o tym ciągniku i nie ma powodu do wywoływania jakiejś kłótni. Ja przedstawiłem argumenty które zauważyłem podczas pracy i obserwacji tego ciągnika.

Edytowany przez grzesiu09091987, 07 listopad 2011 - 19:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o traktorze ltz 55 Dzisiaj, 09:15
  •  

#22 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 07 listopad 2011 - 20:02

co sadzicie o traktorze ltz 55 tak jak mowilem zetora 4340 przeciaga i ma on podobna moc i naped 4x4... ma on bodajze 62.5 albo 58 km wiec czy ten czy 6245 jeden czort :D

Edytowany przez MiRol, 07 listopad 2011 - 20:03.

http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#23 Share ole

ole

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 21:35

co sadzicie o traktorze ltz 55 Witam,
Posiadam LTZ 55a od stycznia, w sumie to nawet od użytkownika tego portalu. LTZ zastąpił poczciwą 60-tke. Powiem tak, nie jest to ciągnik idealny, ma na pewno wady jak: lekkie wycieki czy słabe hamulce oraz za szybki wsteczny - te przynajmniej zaobserwowałem. Wycieki po wymianie rozdzielacza i uszczelnieniu tu i tam już prawie zanikły, a to reszty trzeba się przyzwyczaić. Ale plusów na zdecydowanie więcej: cisza w kabinie, automatyczne załączanie i wyłączanie przedniego napędu, duży prześwit, mocy podnośnik z dociskiem, niski spalanie, chłodzenie powietrzem, wspomaganie, niska cena części, dostępność części (w porównaniu do zachodnich maszyn) bardzo duży uciąg (waga ciągnika to 3,4t) i wiele innych. Byłem nim parę razy w lesie i sprawuje się świetnie również w współpracy z wyciągarką. Wżyciu nie zamienił bym się z powrotem na c-360 ,a różnica w cenie niewielka bo ltz-ty należą do tańszych jak nie najtańszych ciągników w tym przedziale mocy i roczników. Mogę polecić ten ciągnik.

Edytowany przez ole, 07 listopad 2011 - 21:39.

#24 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 09 listopad 2011 - 08:13

co sadzicie o traktorze ltz 55 eeee fachowiec mowie tu o grzesiu:)
tyle powiem porownaj cene zakupu zetora cene jego eksloatacji cene czesci zamiennych spalanie itp:) <_<
to ja juz dziekuje za tego twojego zetora.... :lol:
koledzy na yt ciagaja nim 5x35 i plug wazy tez tak ok 600kg i jakos go nie podnosi i daje sobie z nim rade...
a widzialem ltz w akcji z agregatem bomet 3,60m:D
nie chcesz wierzyc to nie....
a to co mowisz to bajki... ;)
aaa i jeszcze cos nie ogarniasz tematu zetora bo nawet modeli nie znasz 4340 ma 4x4 4cylindry i jakies 62km...
5245 ma 3cylindry 4x4 i 51km od rocznika 87-93 ... ponizej 87 maja 48;)
http://www.tractoor....-5211-7745.html poczytaj troszke:)
pozdrawiam...

Edytowany przez ltz55aluki, 09 listopad 2011 - 08:19.

#25 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 16:00

co sadzicie o traktorze ltz 55 Chłopczyku pokaż mi dokładnie cytat w którym piszę o Zetorze 4340? Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, wiem ,że kochasz LTZ. Ja jak bym miał kupować ciągnik LTZ to z pewnością wolał bym już kupić MTZ 82, oba są w tej samej cenie.U mnie w okolicy wogule nie ma części do tego. Ja piszę moje spostrzeżenia a ty zaraz się denerwujesz opanuj się troszkę i przyjmij z pokorą zdanie innych. Na zetorach i innych traktorach to ja się znam, kształciłem się w kierunku maszyn rolniczych a dodatkowo zajmujemy się remontowaniem ciągników. Mogę uprzedzić kolejny twój post. Wyremontowane ciągniki chodzą bardzo dobrze i klienci są zadowoleni bo wszystko chodzi jak należy.

Edytowany przez grzesiu09091987, 09 listopad 2011 - 17:09.

#26 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 17:43

co sadzicie o traktorze ltz 55 przyklad podal ci mirol:)
no jeszcze sie nie zakochalem w zadnym ciagniku w przeciwienstwie do cb :lol:

#27 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 19:05

co sadzicie o traktorze ltz 55 Dziecko ile ty masz lat?Powiesz coś ,zaczniesz się wyśmiewać nie podając ,żadnych argumentów. Podaj sensowne argumenty pokazujące wyższość LTZ nad niżej wymienionymi ciągnikami.Wyczytałeś coś w internecie, zobaczyłeś coś na filmie na YT i uważasz siebie za kogoś kto wszystko wiesz.W twoich wypowiedziach nie ma mowy o tym, że pracowałeś na tym ciągniku tylko ,że ktoś, gdzieś, czymś. Na lekkich ziemiach może i da radę pociągnać 5 x35 ale praca nie będzie wyglądała jak należy. U mnie Zetor 12145 z pługiem 5x35 ma co robić, MTZ 82 to pługi max 4x30, 4x35, MTZ 82 TS 4x40,ZTS 16245 5x35.Albo ty pokaż jak swoim LTZ orzesz.Ja tobie cały czas mówię że na moich glebach ten ciągnik nie dawał rady 3 skib lemkena o rozstawie 35 orząc ściernisko po kukurydzy zbieranej na ziarno , Zetor 7211 daje radę, biełoruś Jumz 6M daje radę bez problemu.LTZ to był dobry ciągnik do lekkich prac ale nie do ciężkiej uprawy. Zużycie paliwa katalogowe 9,7 l mtg przy mocy 39 KW/52KM przy max obrotach w LTZ, dla porównania Zetor 6245 ma 39KW ale na WOM i przy pracy Z WOM zużycie paliwa 10 l mtg. Zetor 6245 waży 3400 kg, LTZ waży również 3400 kg.Co do części zamiennych do LTZ to u mnie jest wielki problem z ich dostaniem.Pozostaje jechać ponad 100 km lub jechać na Ukrainę. Liczę ,ze przeczytasz to chociaż ze zrozumieniem i sensownie odpowiesz bez wytykania ,że kolejny raz bajki opowiadam lub coś w tym stylu. Chciałbym zobaczyć ten pojedynek Zetora z LTZ.

Edytowany przez grzesiu09091987, 09 listopad 2011 - 19:12.

#28 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 09 listopad 2011 - 23:12

co sadzicie o traktorze ltz 55 Kolego grzesiu nie rzucaj sie tak bo kazales mi przyrownac ltz do zetora conajmniej 6245 tak wiec napisalem ze mialem porownanie z zetorem 4340 i pytalem czy ci odpowiada, jak chciales zeby przyrownywac do ciagnika z 4x4 to przeciez napisalem ze 4340 ltz przeciaga wiec w czym problem?? moc podobna, naped maja oba i 6245 to prawie to samo co ten 4340 wiec o co Ci dalej chodzi, jak ltz przewage ma nad 4340to czego nad tym proponowanym przez Ciebie 6245 ma jej nie mieć? hm?
Mysle ze wyjasnilo sie troche?
Ltz ma zabojczy uciag i to jest jego podstawowa ZALETA...

Edytowany przez MiRol, 09 listopad 2011 - 23:14.

http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#29 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 08:20

co sadzicie o traktorze ltz 55 Twoje komentarze były ok, tylko wypowiedzi @ltz55aluki były ironiczne i nie przemyślane.

#30 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 15:08

co sadzicie o traktorze ltz 55 taaaa dobrze gadasz... <_<
jakbys czytal uwazniej moje wypowiedzi to wiedzialbys ze mam ltz.. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 15:35

co sadzicie o traktorze ltz 55 Po twojej nazwie doszedłem do tego wniosku, ale żadnych zdjęć czy filmu z twoim LTZ nie ma.

#32 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 19:07

co sadzicie o traktorze ltz 55 nie ma bo nie dodaje...
tzn raz chcialem dodac ale jakos nie dodalo nie wiem czemu..

Edytowany przez ltz55aluki, 10 listopad 2011 - 19:26.

#33 Share cienias102

cienias102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 13:13

co sadzicie o traktorze ltz 55 Dość dawno już tu się sprzeczaliście.

Przede wszystkim ciągnik nie służy do siłowania się z innymi traktorami...

Może nastolatki mają takie pomysły??

O czym wy tu piszecie, 55 konny ciągnik w 4 skibowym pługu????????

C-360 uciągnie 3 skiby ale co to jest za orka? Skiba sterczy jak na zimę a silnik mało z ramy nie wyskoczy, koła buksują by dostać się do ziemi o większym oporze.....

Nie wiem jak wam się opłaca zakładanie tak dużego pługa do tak małego Ciągnika.....

Utrata przyczepności to strata paliwa.

T-25 ma wystarczająco mocy na 2 skiby na 3 biegu (14/h) skoro LTZ 55 to czterocylindrowy wladymirec to mocy na korbie ma wystarczająco ale czy uciąg ma taki sam co dwa władki, czy sprzęgło ma drugie tyle wytrzymałości???

Wątpię, dlatego wydaje mi się, że głęboka zimowa orka a nawet jesienna przedsiewna takim ciągnikiem jak LTZ-55 powinna odbywać się trzyskibowcem.

Silniki T-25 są piekielnie wytrzymałe – 30 lat bez szlifu i bez nadmiernego poboru oleju. Jednak ciągnikowi brakuje paru rzeczy.

LTZ –55 wygląda dobrze, (przednia oś przesunięta do przodu, co daje dobry rozkład siły nacisku) przedni napęd, wspomaganie, pneumatyka, szczelna kabina, niezależny układ hydrauliczny..... Czego więcej potrzeba w gospodarstwie???

Nie wiem jak wygląda sprawa górnego zaczepu, mam nadzieję że ma.....

Generalnie mam dobre doświadczenia z T-25 oprócz braku odpowiedniego przełożenia do niektórych polskich maszyn – np. do Anny.....no i górny zaczep... Zaczep dolny dało się domowym sposobem usprawnić.

Dane techniczne LTZ –55 są wprost fascynujące – ciekaw jestem jedynie tej skrzyni , no i awaryjności. Czytałem że ludzie wymieniają w nich sprzęgła, prawdopodobnie, że uciąg ciągnika przewyższa wytrzymałość sprzęgła . I czy odpala tak samo ciężko jak T-25?

No i chciałbym go posłuchać.....ile to dB daje.

Edytowany przez cienias102, 11 grudzień 2011 - 13:19.

#34 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 14:35

co sadzicie o traktorze ltz 55 witam traktory LTZ-55 tak pamiętam to od połowy lat 90 produkowano w mojej okolicy jest kilka sztuk jak na 52km uciąg niezły mają ale T-25 czy MTZ były wcześniej i dziś jeszcze są produkowane (nie wiem jak T-25) ale MTZ-a robią a LTZ z tego co pamiętam to na krótko furorę zrobił , a nawet widziałem z silnikiem mtz to 60km podobno miał to może dlatego tak zetory szans nie miały

#35 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 15 grudzień 2011 - 14:06

co sadzicie o traktorze ltz 55 cienias102 napisał miedzy innymi:
Nie wiem jak wygląda sprawa górnego zaczepu, mam nadzieję że ma.....

Generalnie mam dobre doświadczenia z T-25 oprócz braku odpowiedniego przełożenia do niektórych polskich maszyn – np. do Anny.....no i górny zaczep... Zaczep dolny dało się domowym sposobem usprawnić.

Dane techniczne LTZ –55 są wprost fascynujące – ciekaw jestem jedynie tej skrzyni , no i awaryjności. Czytałem że ludzie wymieniają w nich sprzęgła, prawdopodobnie, że uciąg ciągnika przewyższa wytrzymałość sprzęgła . I czy odpala tak samo ciężko jak T-25?

No i chciałbym go posłuchać.....ile to dB daje.
[/quote]

1. Mam już drugiego T-25 czyli T-25 w moim gospodarstwie jest od około 30 lat. Do dziś nie mam górnego zaczepu i nieszczególnie mi to przeszkadza. Przyczepy można podczepić do dolnego zaczepu, a uciąg i tak ma podobny jak C-330, przynajmniej na piasku bo na takiej glebie miałem możliwość porównania z C-330 kolegi jak robił wykopy pod dom. Woziliśmy piasek na dwa traktory. Po drugie górny zaczep można dokupić - są takie np. na allegro. Poza tym dolny hak wystarcza mi do dwukółki, rozrzutnika i dwóch przyczep czyli do drobnego transportu. I jeszcze jedno spostrzeżenie: do górnego zaczepu nie należy zaczepiać naczep w tym dwukółek, tylko przyczepy jeśli chce się taki zaczep używać nieco dłużej :).
2. T-25 odpala ciężko kiedy już ma słabe akumulatory i kiedy długo się nie zagląda do rozrusznika i połączeń kabli z rozrusznikiem. Wadą instalacji elektrycznej tego traktora jest to, że dość szybko zaczyna coś nie "stykać" i są straty prądu na połączeniach. Pamiętam, że nowy T-25 odpalał nawet przy 25 stopniowym mrozie zwykle za drugim razem (po około 3-4 sekundach kręcenia rozrusznikiem), bo jednak świeca żarowa przy takim mrozie nie daje rady rozgrzać porządnie powietrza. Nie odpalił dopiero przy 32stopniowym mrozie, bo już nie chciałem katować akumulatora 4 próbą uruchomienia. Oczywiście z każdym rokiem było coraz gorzej. Ale nadal po rozkręceniu włącznika elektromagnetycznego i wyczyszczeniu miedzianych styków, poprawieniu kontaktu na zaciskach akumulatora i włączniku masy traktor na w miarę nowych akumulatorach nie ma problemu z odpalaniem latem. Zimą jest trochę gorzej, ale przy mniejszym mrozie też odpala. Zaznaczam, że traktor ma już ponad 4500 mth i oryginalny rozrusznik, który do dziś nie był jeszcze regenerowany. Wszystkie tulejki są oryginalne. Zmieniany był tylko włącznik elektromagnetyczny, sprzęgiełko i włącznik masy. Na dziś mam do naprawy alternator, bo niedawno przestał ładować.

Edytowany przez Geo, 15 grudzień 2011 - 14:07.

#36 Share cienias102

cienias102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 14:44

co sadzicie o traktorze ltz 55 [quote]

1. Mam już drugiego T-25 czyli T-25 w moim gospodarstwie jest od około 30 lat. [quote]

Wspomniałem o T-25 bo generalnie znam jego wady i zalety. Górny zaczep zwiększa siłę uciągu, gdyż inaczej rozkłada się siła samodociążenia. Można ciągnąć na dolnym zaczepie ale gdy robi się miękko to na dolnym robi się bryndza. Z tego co zdołałem się zorientować, to LTZ-55 jest taką unowocześnioną 4 cylindrową wersją T-25. Jesli jest tak twardy i wytrzymały jak władymirec a jednocześnie mocniejszy i wygodniejszy w użyciu to znaczy, że jest to super ciągnik w klasie JD 1850

#37 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 16 grudzień 2011 - 11:49

co sadzicie o traktorze ltz 55 LTZ-55 raczej trudno nazwać unowocześnionym władymircem, bo to zupełnie inna konstrukcja. Protoplastą LTZta był T-40.
Jedynie silnik jest podobny, bo też chłodzony powietrzem (lub cieczą ale takiego nie widziałem) i z tego co widziałem (nie przyglądałem się za mocno) na tych samych częściach tzn. chyba takie same cylindry i głowice i tu się chyba podobieństwa kończą. Władymirce z tego co pamiętam były produkowane w Vladimirze a LTZty w Ledzie więc to dwie różne fabryki. Choć może się mylę ;).

#38 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1061 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 19:16

co sadzicie o traktorze ltz 55 Ciekawi mnie ten LTZ jak się ma sprawa spalania??? Chętnie sprzedałbym, mojego c 360-3p i w podobnej kasie wyrwałbym LTZ o wiele młodszego ale czy to dobra zamiana byłaby. ciągnik chodziłby z opryskiwaczem 2000l rozsiewaczem nawozów, prasa z 224/2 i w transporcie. moze jeszcze przez jakis czas z siewnikiem zbożowym amazone d4 i agregatem uprawowym, ale zamierzek kupic uprawowo siewny i to odpadłoby mu
Rolnik z powołania :-)

#39 Share ole

ole

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 11:23

co sadzicie o traktorze ltz 55 Zamieniłem c 360 na ltz-ta dokładnie rok temu. Powiem szczerze że nie wrócił bym już do 360 na pewno. Co z tego ze w koniach nawet ciut słabszy jak pod każdym innym względem lepszy. większy uciąg bo 2 napęd, ciszej w kabinie bo nie siedzisz bezpośrednio na skrzyni, mocniejszy podnośnik bo na pewno go nie urwiesz, a 60tke mi się zdarzyło, wspomaganie, dodatkowe 2 sekcje szybkozłączek cztero-funkcyjne, rewers (12 przód 6 tył), nie trzeba prawie że używać blokady przy orce bo świetnie sobie radzi, WOM zależy i niezależny od kierunku jazdy. Straszono na forum skrzyniom że jest bardzo skomplikowana. Myślę że to strach przed niewiedzą, padł mi wzmacniacz momentu wiec miałem częściowo rozebraną tą skrzynię i uważam że nie jest źle, bo nie trzeba rozpoławiać ciągnika tak jak to jest w 60tce, bo skrzynia jest poprzeczna. Z częściami nie ma problemu, bo co nie podejdzie od T25 to bez najmniejszych problemów można zamówić prze internet i na drugi dzień już masz w domu, a cena części jest taka jak do polskich jak nie w wielu przypadkach niższa.
Mogę całkiem śmiało polecić, ale oczywiście szukać by był w dobrym stanie, bo jak będzie rebro to tak jak przy każdym innym nie będziesz zadowolony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share adrianbudzynski

adrianbudzynski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 17:29

co sadzicie o traktorze ltz 55 Panowie a czy polecacie mi takiego ltz 55a? Chodził by jako główny w gospodarstwie na 12 ha. Do pomocy miał by t-25 z turem. Dał by on sobie rade w miare tak w prasie rolującej? Ogólnie czy mi go polecacie cena tak do 20 tyś. A dostęp do części bd miał bo nie daleko mam sklep i są w nim części do ltz

Dodaj odpowiedź