Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fahr - pas jezdny

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szkodnikbzk

szkodnikbzk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 23:55

Fahr - pas jezdny witam poszukuje 2 kół na których chodzi pas jezdny jedno wychodzi od sprzęgła a na drugim jest zamontowany wariator jak by ktoś wiedział o kombajnie na cześci fahrm M1002 lub m900 proszę o poinformowanie gg 4172802
lub może miał ktoś takie coś ze cały czas paliło pas jezdny ?? proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fahr - pas jezdny Dzisiaj, 03:22
  •  

#2 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 12:07

Fahr - pas jezdny a nie masz przypadkiem luzu na wariatorze??? to tez może powodować darcie pasa

#3 Share szkodnikbzk

szkodnikbzk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 22:17

Fahr - pas jezdny właśnie o to chodzi że robiliśmy ten wariator nie mam pojęcia co może być już tyle mechaników było i też nie wiedzą

#4 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 22:31

Fahr - pas jezdny A może to coś ze sprzęgłem a nie wariatorem. U mnie jak już kupiłem to miał zmienione to koło z całym dociskiem. Może tam jest przyczyna. Bo takie raczej takie rzeczy jak wstępne napięcie na zwolnionym wariatorze to masz ustawione. Na wariatorze jest taka śruba z kontrą do ostawiana maksymalnego rozchodzenia się połówek koła wariatora. Jak pas się zużywa to tym się reguluje. Jak miałem za luźny i padł mi uszczelniacz na wariatorze to pod górę jakiś swąd mi zaleciał, zatrzymałem, sprawdzam a tu pas ciepły. Podciągnąłem i teraz nawet jak mam na min. wariator to jest ok. Ale podejrzewam że u Ciebie to raczej o coś innego chodzi.

#5 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 05 styczeń 2012 - 15:37

Fahr - pas jezdny Witam. Mam taki problem w swoim DF m1322... Pas jezdny pochodzi jakieś 60 godzin i zaczyna się sypać... Już kilka pasów wymieniłem i nie wiem w czym tkwi przyczyna, co jest powodem tak szybkiego zużywania się pasów... Jak się nie rozerwie to tak się rozciągnie że nie ma na czym jechać albo zaczyna się strzępić i wychodzą z niego nitki... Czy ktoś miał podobny problem? prosiłbym o jakieś rady czy wskazówki co mogę zrobić żeby było lepiej.. Czekam na odpowiedzi:) POZDRAWIAM!

#6 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 17:49

Fahr - pas jezdny Pas jezdny i koła z nim współpracujące to zwykła przekładnia pasowa z płynną zmianą przełożeń. Jak coś się dzieje z pasem i owy pas już któryś raz zmianiany to pozostaje tylko problem na kołach. ( Ameryki nie odkryłem:)) Koła te muszą ze sobą współpracować, jak jedno się sciska i wyciska pas w górę to drugie musi się odpowiednio rozsunąć. Z reguły każdy czepia się wariatora i jego kół ( połówek), często właśnie tam postaje luż i powoduje drgania ale wg mnie to najmniej wpłya na pas ponieważ przekładnia pasowa teoretycznie nie przenosi drgań ( pas je tłumi) i winę bardziej bym upatrywał w kole od sprzęgła. Może ono nie pracuje płynnie i zacina się powodując nadmierne rozciąganie pasa ( jak wariator dasz na maksa koła od wariatora się sciskaja a od sprzegła powinny się rozsunąć aby pasa nie wyciągało. Często widziałem jak jeżdzę czasami po tych gratach że właśnie te koła na sprzęgle są po wymianach (sam mam w M900 wymienione i problemów z tym pasem brak i oby tak dalej a od wariatora wcale tak idealnie w osi nie chodzi).

#7 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 07 styczeń 2012 - 09:26

Fahr - pas jezdny Dzięki za odp. Myślałem że to będzie wina wariatora, że z tymi kołami jest coś nie tak a nigdy bym nie pomyślał o tym kole od sprzęgła. Sprawdzę najpierw jak to koło chodzi, czy w ogolę się zwęża i rozchodzi...

#8 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 17:25

Fahr - pas jezdny Jeśli z wariatorem byłoby coś nie tak i np zacinałby się to nie zwalniałby lub zwalniał powoli ewentualnie słabo przyśpieszał co predzej czy poźniej objawiłby się rozwalonym uszczelniaczem na wariatorze i wyciekami oleju ale pasa by raczej nie miało prawa uszkodzić. Wg mnie wina leży po stronie tego koła od sprzęgła, może ma duże luzy i się zacina. Sprawdź to. Pozdrawiam i powodzenia w podczas naprawy.

#9 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 19:48

Fahr - pas jezdny Witam. Mam taki problem, że jeżdżąc na maksymalnym zwolnieniu (żółw) podbija mi pas w okolicach wariatora, jak przyspieszę odrobinę jest dobrze, pas pracuje prawidłowo. Co musiałbym poprawić? Czy talerze wariatora da się delikatnie ścisnąć żeby ten pas nie był zbyt luźny? Wibracje są odczuwalne, słychać je i w kabinie, a tym bardziej na zewnątrz. W tamte żniwa miałem przypadek, że podczas jazdy i przy maksymalnym zwolnieniu (żółw) kombajn potrafił całkowicie się zatrzymać, jakby pas nie ciągnął, a przyspieszałem delikatnie (zając) i dalej jechał.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 07:26

Fahr - pas jezdny Tak Panie Marcinie - da się zrobić. Na kole wariatora masz symetrycznie rozmieszczone 3 śruby i jest tam jeszcze jedna taka z nakrętką jak się nie mylę którą reguluje się luz. Ściśnij troszkę talerze i będzie ok.

#11 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 17:51

Fahr - pas jezdny panowie czym się napina pasa na młucarni topliner 4060

#12 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 08:24

Fahr - pas jezdny Mógłby mi ktoś napisać jaką macie szerokość pasa jezdnego, a może ktoś wie jaką szerokość ma nowy pas jezdny do kombajnu M900/M922?

#13 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 14:48

Fahr - pas jezdny 50x22x2470 - nowy

#14 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 21:25

Fahr - pas jezdny Witam ponownie. Sprawdziłem swój pas jezdny w kombajnie Fahr M922 i okazało się, że ma trochę inne wymiary, o ile szerokość i wysokość by się zgadzała o tyle długość po zewnętrznej stronie jest trochę większa i wynosi 2660mm. Spisałem też oznaczenie pasa jezdnego - może komuś się przyda na przyszłość: DEUTZ-FAHR 0621 5213 HX 45. Zbieram się do zakupu pasa jezdnego i chciałbym was zapytać jakie macie doświadczenia.

Propozycje marek i ich ceny, które otrzymałem to:
Agro-Belt ząbkowany - 600 zł
Gates pełny - 599,87 zł
Optibelt ząbkowany - 800 zł
Roulunds ząbkowany - 610 zł
Roulunds ząbkowany wzmocniony 645 zł

Może już korzystacie z któregoś z pasów i możecie coś w tym temacie napisać?

Przy okazji jeszcze chciałbym prosić kolegów o zdjęcie wariatora, a dokładniej śrub, którymi napina się pas - ściska talerze - ile tak faktycznie można je wkręcić, bo mnie się wydaje, że moje już są skręcone do końca.

#15 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 11:44

Fahr - pas jezdny Tagex - proponuję używać tej firmy. W swoim DF 2385 wymieniałem od napędu kosy, sieczkarni i śmigają elegancko.

#16 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 20:08

Fahr - pas jezdny Dobrze, pas niedługo będzie w drodze, akurat troszkę Boże Ciało przeszkadza, ale to nic. Teraz bym się chciał dowiedzieć jak to jest ze zdemontowaniem wariatora, przy okazji chciałbym zmienić uszczelniacze na siłowniku wariatora, bo dzisiaj odpalałem kombajn i zauważyłem drobny przeciek, a okazja jest do tego w sam raz. Mógłby ktoś napisać jak wygląda cała operacja demontażu wariatora? Żeby wyjąć siłownik co trzeba odkręcić oprócz tych 3 śrub od regulacji ścisku talerzy?

#17 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 15:27

Fahr - pas jezdny Siłownika nie odkręca się śrubami. Sam siłownik zabezpieczony drutem który aby wyjąć należy odkręcić śrubkę imbusową i pokręcać za pomocą klucza z dwoma kołkami. Wydaje mi się że z tego tematu dowiesz się wszystkiego : http://www.agrofoto....__hl__ wariator

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 22:12

Fahr - pas jezdny Pas zamówiłem firmy Tagex, zobaczymy co to będzie, we wtorek/środę mam go już mieć u siebie. Przy okazji rozbierania chciałbym się dowiedzieć czy na dolnym wariatorze znajdującym się na wałku od skrzyni wymienialiście te sprężyny, wiecie może jakie one mają wymiary, gdzie można dokupić? Bo u mnie jedna na pewno jest pęknięta i przydałoby się komplet założyć nowych co by wszystko równo pracowało.

Załączone miniaturki

• IMG_1803.jpg