dawid13

deutz fahr agrofarm 410

Polecane posty

dawid13    1

dałby rade przy z kosiarce rotacyjej mewa 2,1m pługiem zagonowym tur B 40 3+1 4 skibowy UNIA agregat lech 2,8m brona talerzowa 2,3x510 beczkowóz 4000l z belownicą sipma farma II z 279/1 i był to ciągnik główny i czy pociągnie 4 pługi jakie wymieniłem na ciężkej ziemi i ile kosztuje z rewersem elektrohydraulicznym bez szyberdachu klimy przedniego podnośnika i na szerokich kołach

Edytowano przez dawid13

jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oczywiście że dałby rady, nie za wymagające mocy maszyny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Ile wlejesz znając życie;] znajdź na AF osobe która użytkuje ten ciągnik i dopytaj dokładnie


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Pali tyle ile wlejesz a tak ogólnie to ciągniki SDF nie należą do paliwożernych mają silniki deutza a to są jedne z najlepszych silników sam Fendt posiada te silniki więc będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Same Explorer 3 100. Jest to odpowiednik Deutz-Fahra tylko, że 420.

Co do spalania w granicach od 4 do 8 litrów na mtg.

Mam ten ciągnik w wersji GS czyli z rewersem elektrohydraulicznym skrzynią 40/40 i większością dodatków.

Myślę, że cena 410 w wersji gs z szyber-dachem, klimą i na szerokich oponach będzie wynosiła w granicach 170 tysięcy złotych.Natomiast bez tej kabiny z szyberdachem i klimą myślę , że będzie ona o około 10 tyś niższa.

Te maszyny, które wymieniłeś nie będą problemem do tego ciągnika, również i pług. Mam taki sam tylko, że 5 skib. Na lekkiej ziemi nie ma ciężko, a na cięższej ma co robić.

Edytowano przez SameExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

4-8, głupia odpowiedź, ile spali Ci na hektar w orce, agregacie itp, takie dane są efektywniejsze


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

4-8, głupia odpowiedź, ile spali Ci na hektar w orce, agregacie itp, takie dane są efektywniejsze

efektywniejsze moim zdaniem jest dokładnie zmierzone spalanie na godzinę zegarową, a taki wyniki 4-8l w ciągniku 96km to chyba nie najwięcej pali, 85tka co nie tylko z moich pomiarów ale i znajomych wynika że spala od 3,5-7,5 l/godz zegarową a co w tym czasie ktoś zrobi to już inna sprawa, mi orka z 4x30 zajmuje ponad 1,5 godz nie wiem jakim cudem userzy chwalą się że takim pługiem robią w godzinę hektar dla mnie to prawie nierealne chyba po 18-20km/ha latają ;) w tym pługu około 6l/godz spala, jeśli chodzi o pole to ogólnie przyjmuje że co by nie robił to samo to że jedzie z 4x4 i po miękkim gruncie około tych 6l/godz pali, ale w belarce to już tylko spalanie na godz można mierzyć, podobnie gdy na pole/łąkę trzeba dojechać.

Te ciągniki palą dziwnie dużo w kosiarkach i maszynach napędzanych wom ;[ w kosiarce rotacyjnej 2,1m niby ciężko nie ma a wskazówka od paliwa opada szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Ferdek07 oczywiście, zgadzam sie, ale w pługu czy agregacie interesuje mnie zawsze spalanie na hektar, a co do pras i innych pierdół to jak najbardziej spalanie na godzine. Sam wiesz z resztą, że owe zużycie paliwa zależeć też będzie od operatora i efektywności pracy, warunków itp.


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ferdek ma racje nie ma większego sensu podawać spalanie na hektar , ten sam ciągnik jednemu spali 14 litrów na ha i będzie to dużo a drugiemu spali 24 litry i będzie w niebo wzięty tak małym spalaniem . Najbardziej zależy jaka ziemia jakie ukształtowanie terenu jaki pług jak głęboko jaki poślizg kół jaka wielkość działki >>> za dużo tego spalanie na godzine jest bardziej miarodajne


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

u mnie w 100 pali też od 4 do 8 zależy w czym

nie masz do końca racji Ferdek07 że w maszynach napędzanych wom dużo pali w bo w prasie 5-6l ale z tą kosiarką to masz rację ta wskazówka tak zap***la że niewiem <_< myśle że to te kosiarki ciężko idą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w prasie to mój na gruntowych łąkach to też malutko pali z dojazdami na łąki itd to średnio 4l/godz pochłania, z innymi maszynami na wom kosiarko-rozbijakiem 1,8m, rozrzutnikiem beczkowozem itd to w sumie niedużo pali ale kosiarka 2,1m to aż strach na wskaźnik paliwa spoglądać no ale mój nie ma 540 eco i cały czas musze tak cisnąć żeby 2 tyś z obrotomierza nie schodziło :lol: a moja ma 6 nożyków na bębnie no ale w porównaniu do 1,65m to łąki ubywa, chociaż jak poprzedni sezon bagienne trzęsawiska kosiłem tą małą to też wskazówka opadała jakoś szybciej niż normalnie :lol: ciągnik mało pali jak się nie przekracza 1800obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Ja posaidam 430 i jeżeli chodzi o wskażnik to od pełnego do połowy jest 55l, a zbiornik ma 150l, rezerwa jak zaczyna sie palić to w zbiorniku jest jeszcze około 45-48l paliwa, przynajmiej jest tak u mnie. Spalanie w granicach 15l/ha w orce na średniej ziemi, pługiem obracanym. W lekkiej robocie 6l/mth a w ciężkiej 10l/mth. Orka zajmuje mi 15 godziny. Polecam ten ciagnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

z tym zbiornikiem to jest trochę ściemia bo według instrukcji obsługi zbiornik ma 160l, ja mierze spalanie zawsze zalewając pod korek na równym terenie, bak od momentu gdy już ciągle świeci się rezerwa do nalania pod korek zmieści max 125-128l więcej nie próbowałem wypalać raz jeździłem, prawie cały dzień na rezerwie w lekkich pracach i spuściłem korkiem spustowym około 4-5l paliwa, podejrzewam że coś tam w zagłębieniach musiało zostać a postawiłem ciągnik tak żeby był ostro przechylony na ten korek spustowy, także podejrzewam że więcej jak 130l nie wchodzi do baku, było o tym na jakimś niemieckim forum mierzyli dokładnie i spuścili chyba 134l z tego baku, w sumei ile by nie weszło 2 dni można zapie*dlać i do baku nie zaglądać B) potwierdzam że pierwsza ćwiartka to z 10l i wskazówka opada, a na połowę to po jakichś 50-55l 2ga połowa baku to już można jeździć i jeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

ja tam nie wiem ile można jeździć na rezerwie bo już 2 razy go odpowietrzałem i więcej nie chce <_<

z moich obserwacji wynika że ostatni ćwiartka jest najmniejsza a najwięcej można jeździć na końcówce 2 i początku 3 wtedy się jeździ i jeździ a paliwa w baku tyle samo :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ciężko odpowietrzyć jak w baku mało paliwa ;) ja biore się za wymianę filtrów jak mam pełny bak, raz próbowałem jak było na rezerwie to odpowietrzyłem dopiero jak przysłoniłem ręką i nadmuchałem kompresorem do baku żeby było ciśnienie i pompka dopiero podała paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid13    1

A co to jest te EHR a ile taki kosztuje agrofarm 410 z rewersem elektrohydraulicznym i szerokimi kołami


jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

Mam agrofarma 410 i to że w lekkiej robocie zejdzie do 4 litrów to prawda,ale w orce u mnie wychodzi 10-11 litrów, <_< A pług to unia tur 4x35.W sieczkarni do qq nawet do 12,ale dostawał po d...ie i to ostro.

A tak po za tym na jakim biegu robicie orke? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

EHR- elektroniczna kontrola podnośnika.

Dostępne w Agrofarmie ProfiLine i TTV :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

Ja swoim orze na 4 na żółwiu przy szerokości 4x45 jednak na glinie w tym roku trzeba było 3 orać bo strasznie sucho było i jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid13    1

no to czym spowodowane jest takie palenie w oraniu że jest lekki czy mało mocy a ile on kosztuje brutto z rewersem elektrohydraulicznym i szerokich bardzo szerokich kołach

 

 

A waszym zdaniem potrzebna jest elektronika wa ciągniku i na jaki sposób działa działa ten rewer jakiś impuls czy co

Edytowano przez dawid13

jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

Nie wiem czym jest spowodowane napewno nie jest za lekki bo poślizgu praktycznie nie było,poprostu tyle pali w obciążeniu i tyle :rolleyes:

Taki będzie kosztował około 180tys brutto.

Przemo, a twój ile bierze na godzine orki?

Edytowano przez Igor89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz_142
      Witam. Kupiłem lamborghini r7.210 2008r. 
      Mam problem z przełączeniem dźwigni tw. biegi szosowe-polowe. Nie da się przełączyć. 
      Wie ktoś co jest przyczyną? Albo jak powinno się to przełączać? 
    • Przez gogo500
      Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
    • Przez Grzenio
      Wie ktoś może co oznacza błąd nr 85 w DF agrotronie z 2008 r.
      Może ktoś już spotkał się z tym błędem?
      Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez mpomykala
      Witam,
      Czy posiada ktoś do sprzedania instrukcję napraw do ciągnika Deutz dx4.50 lub innego modelu DX?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj