Skocz do zawartości

Zdjęcie

deutz fahr agrofarm 410

61 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dawid13

dawid13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 15:13

deutz fahr agrofarm 410 dałby rade przy z kosiarce rotacyjej mewa 2,1m pługiem zagonowym tur B 40 3+1 4 skibowy UNIA agregat lech 2,8m brona talerzowa 2,3x510 beczkowóz 4000l z belownicą sipma farma II z 279/1 i był to ciągnik główny i czy pociągnie 4 pługi jakie wymieniłem na ciężkej ziemi i ile kosztuje z rewersem elektrohydraulicznym bez szyberdachu klimy przedniego podnośnika i na szerokich kołach

Edytowany przez dawid13, 19 luty 2012 - 17:09.

jmjmjm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
deutz fahr agrofarm 410 Dzisiaj, 09:13
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2011 - 16:07

deutz fahr agrofarm 410 Oczywiście że dałby rady, nie za wymagające mocy maszyny. :)

#3 Share hydrant

hydrant

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 17:28

deutz fahr agrofarm 410 jasne że da kosztuje ok 160 tys

#4 Share dawid13

dawid13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 17:34

deutz fahr agrofarm 410 a ile pali
jmjmjm

#5 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 04 listopad 2011 - 19:08

deutz fahr agrofarm 410 Ile wlejesz znając życie;] znajdź na AF osobe która użytkuje ten ciągnik i dopytaj dokładnie
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#6 Share adamjd6100

adamjd6100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo piłka nożna (Juventus Turyn)

Napisany 04 listopad 2011 - 19:10

deutz fahr agrofarm 410 Pali tyle ile wlejesz a tak ogólnie to ciągniki SDF nie należą do paliwożernych mają silniki deutza a to są jedne z najlepszych silników sam Fendt posiada te silniki więc będzie dobrze.

#7 Share SameExplorer

SameExplorer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 19:33

deutz fahr agrofarm 410 Posiadam Same Explorer 3 100. Jest to odpowiednik Deutz-Fahra tylko, że 420.
Co do spalania w granicach od 4 do 8 litrów na mtg.
Mam ten ciągnik w wersji GS czyli z rewersem elektrohydraulicznym skrzynią 40/40 i większością dodatków.
Myślę, że cena 410 w wersji gs z szyber-dachem, klimą i na szerokich oponach będzie wynosiła w granicach 170 tysięcy złotych.Natomiast bez tej kabiny z szyberdachem i klimą myślę , że będzie ona o około 10 tyś niższa.
Te maszyny, które wymieniłeś nie będą problemem do tego ciągnika, również i pług. Mam taki sam tylko, że 5 skib. Na lekkiej ziemi nie ma ciężko, a na cięższej ma co robić.

Edytowany przez SameExplorer, 04 listopad 2011 - 21:56.

#8 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 04 listopad 2011 - 19:53

deutz fahr agrofarm 410 4-8, głupia odpowiedź, ile spali Ci na hektar w orce, agregacie itp, takie dane są efektywniejsze
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#9 Share dawid13

dawid13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 19:56

deutz fahr agrofarm 410 dziękuje za oppowiedzi
jmjmjm

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 08:42

deutz fahr agrofarm 410

4-8, głupia odpowiedź, ile spali Ci na hektar w orce, agregacie itp, takie dane są efektywniejsze

efektywniejsze moim zdaniem jest dokładnie zmierzone spalanie na godzinę zegarową, a taki wyniki 4-8l w ciągniku 96km to chyba nie najwięcej pali, 85tka co nie tylko z moich pomiarów ale i znajomych wynika że spala od 3,5-7,5 l/godz zegarową a co w tym czasie ktoś zrobi to już inna sprawa, mi orka z 4x30 zajmuje ponad 1,5 godz nie wiem jakim cudem userzy chwalą się że takim pługiem robią w godzinę hektar dla mnie to prawie nierealne chyba po 18-20km/ha latają ;) w tym pługu około 6l/godz spala, jeśli chodzi o pole to ogólnie przyjmuje że co by nie robił to samo to że jedzie z 4x4 i po miękkim gruncie około tych 6l/godz pali, ale w belarce to już tylko spalanie na godz można mierzyć, podobnie gdy na pole/łąkę trzeba dojechać.
Te ciągniki palą dziwnie dużo w kosiarkach i maszynach napędzanych wom ;[ w kosiarce rotacyjnej 2,1m niby ciężko nie ma a wskazówka od paliwa opada szybko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dawid13

dawid13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 13:21

deutz fahr agrofarm 410 to warto go kupić w takim razie
jmjmjm

#12 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 15:25

deutz fahr agrofarm 410 Ferdek07 oczywiście, zgadzam sie, ale w pługu czy agregacie interesuje mnie zawsze spalanie na hektar, a co do pras i innych pierdół to jak najbardziej spalanie na godzine. Sam wiesz z resztą, że owe zużycie paliwa zależeć też będzie od operatora i efektywności pracy, warunków itp.

#13 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 17:41

deutz fahr agrofarm 410 Ferdek ma racje nie ma większego sensu podawać spalanie na hektar , ten sam ciągnik jednemu spali 14 litrów na ha i będzie to dużo a drugiemu spali 24 litry i będzie w niebo wzięty tak małym spalaniem . Najbardziej zależy jaka ziemia jakie ukształtowanie terenu jaki pług jak głęboko jaki poślizg kół jaka wielkość działki >>> za dużo tego spalanie na godzine jest bardziej miarodajne
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#14 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 17:43

deutz fahr agrofarm 410 u mnie w 100 pali też od 4 do 8 zależy w czym
nie masz do końca racji Ferdek07 że w maszynach napędzanych wom dużo pali w bo w prasie 5-6l ale z tą kosiarką to masz rację ta wskazówka tak zap***la że niewiem <_< myśle że to te kosiarki ciężko idą

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 09:26

deutz fahr agrofarm 410 w prasie to mój na gruntowych łąkach to też malutko pali z dojazdami na łąki itd to średnio 4l/godz pochłania, z innymi maszynami na wom kosiarko-rozbijakiem 1,8m, rozrzutnikiem beczkowozem itd to w sumie niedużo pali ale kosiarka 2,1m to aż strach na wskaźnik paliwa spoglądać no ale mój nie ma 540 eco i cały czas musze tak cisnąć żeby 2 tyś z obrotomierza nie schodziło :lol: a moja ma 6 nożyków na bębnie no ale w porównaniu do 1,65m to łąki ubywa, chociaż jak poprzedni sezon bagienne trzęsawiska kosiłem tą małą to też wskazówka opadała jakoś szybciej niż normalnie :lol: ciągnik mało pali jak się nie przekracza 1800obr

#16 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 12:07

deutz fahr agrofarm 410 Ja posaidam 430 i jeżeli chodzi o wskażnik to od pełnego do połowy jest 55l, a zbiornik ma 150l, rezerwa jak zaczyna sie palić to w zbiorniku jest jeszcze około 45-48l paliwa, przynajmiej jest tak u mnie. Spalanie w granicach 15l/ha w orce na średniej ziemi, pługiem obracanym. W lekkiej robocie 6l/mth a w ciężkiej 10l/mth. Orka zajmuje mi 15 godziny. Polecam ten ciagnik.

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 12:42

deutz fahr agrofarm 410 z tym zbiornikiem to jest trochę ściemia bo według instrukcji obsługi zbiornik ma 160l, ja mierze spalanie zawsze zalewając pod korek na równym terenie, bak od momentu gdy już ciągle świeci się rezerwa do nalania pod korek zmieści max 125-128l więcej nie próbowałem wypalać raz jeździłem, prawie cały dzień na rezerwie w lekkich pracach i spuściłem korkiem spustowym około 4-5l paliwa, podejrzewam że coś tam w zagłębieniach musiało zostać a postawiłem ciągnik tak żeby był ostro przechylony na ten korek spustowy, także podejrzewam że więcej jak 130l nie wchodzi do baku, było o tym na jakimś niemieckim forum mierzyli dokładnie i spuścili chyba 134l z tego baku, w sumei ile by nie weszło 2 dni można zapie*dlać i do baku nie zaglądać B) potwierdzam że pierwsza ćwiartka to z 10l i wskazówka opada, a na połowę to po jakichś 50-55l 2ga połowa baku to już można jeździć i jeździć

#18 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 13:26

deutz fahr agrofarm 410 ja tam nie wiem ile można jeździć na rezerwie bo już 2 razy go odpowietrzałem i więcej nie chce <_<
z moich obserwacji wynika że ostatni ćwiartka jest najmniejsza a najwięcej można jeździć na końcówce 2 i początku 3 wtedy się jeździ i jeździ a paliwa w baku tyle samo :lol:

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 13:48

deutz fahr agrofarm 410 ciężko odpowietrzyć jak w baku mało paliwa ;) ja biore się za wymianę filtrów jak mam pełny bak, raz próbowałem jak było na rezerwie to odpowietrzyłem dopiero jak przysłoniłem ręką i nadmuchałem kompresorem do baku żeby było ciśnienie i pompka dopiero podała paliwo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dawid13

dawid13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 17:16

deutz fahr agrofarm 410 A co to jest te EHR a ile taki kosztuje agrofarm 410 z rewersem elektrohydraulicznym i szerokimi kołami
jmjmjm

Dodaj odpowiedź