Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie maszyny?

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 04 listopad 2011 - 16:55

Jakie maszyny?

pisze od poczatku lekka 4 chyba nie???? mysle 0 4x30... zalezy jaka klasa ziemi... jak ma gline to wystarczy 3 jak lekka zienia piasek to 4(tyle na ten temat i nie bd sie z wami klocil.... nie krytwykowac bo tu kazdy ma prawo do wypowiedzi..

Tak zapytam po co 4 skibowy pług o szerokości roboczej 30 cm jak można kupić 3 skibowy o szerokości roboczej 40 cm?? Szerokość pracy ta sama a masa pługa mniejsza. W dodatku niższe koszty eksploatacji bo nie wymieniamy np: 8 lemieszy tylko 6... Poza tym lepiej dla podnośnika bo ciężar bliżej ciągnika ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie maszyny? Dzisiaj, 22:34
  •  

#22 Share skrzynia662

skrzynia662

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanik

Napisany 04 listopad 2011 - 17:17

Jakie maszyny? muj deutz 4.51 ten sam prawie model tylko nowszy ciaga pług 4x40 klasa ziemi to 3-4 i ma troche cięzko ale jak ciagnik ma uciag to wszystko pociagnie i ja ci lepiej polecam kupić 3x40 poniewaz bedzie miał mniejsze spalanie i nie bedzieesz katował tak ciagnika :rolleyes:

#23 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 18:17

Jakie maszyny? yhy jasne... tak jak ostatnio pisaliści że do ciagnika 100 koni to 4x40 w zagonie nie będzie miał co robić i że z 5 by śmigał i na własnej skórze przekonałem się że to zaprzeproszeniem gówno prawda... nawet to 4x40 wsadzić głębiej to na glinie ma co ciągnąć... Obecnie zamieniłem na obrotowego kvernelanda 4x40 z regulowaną szerokością orki i z nim ma co robić... na zimę gdy orzę swoim belarusem 1025 to nawet zwężam do 38 gdy chcę zaorać około 30 cm....

takze te 90 koni będą stęczeć w 4x40 ... według mnie najsensowniej będzie wziaść 4x35 albo 3x45 bo wiecej nie uciągnie.... ścierniskowiec jest lepszy do uprawy ściernia bo talerzówka aby rowki robi gdy jest sucho... a agregat rozerwie pięknie całe ściernie.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 04 listopad 2011 - 18:24

Jakie maszyny?

muj deutz 4.51 ten sam prawie model tylko nowszy ciaga pług 4x40 klasa ziemi to 3-4 i ma troche cięzko ale jak ciagnik ma uciag to wszystko pociagnie i ja ci lepiej polecam kupić 3x40 poniewaz bedzie miał mniejsze spalanie i nie bedzieesz katował tak ciagnika :rolleyes:

mam df'a 4.51 podczepiłem do niego 4x45rabena obrocie chciałem zrobić głębszą podorywkę(zazwyczaj ciąga ją fendt 140koni) i przejechał 5metrów dopóki pług nie wszedł w ziemię:rolleyes: 4.51 uciągu nie ma zbyt dobrego kolego max 3 skiby

#25 Share bobo4

bobo4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 18:39

Jakie maszyny? Czyli co do pługa to chyba zdecydował bym się na 3+1 jednak i właśnie zacząłem się zastanawiać nad tym agregatem talerzowym. Czy mógłbym najpierw bez siewnika potraktować nim pole, później obornik, orka i znów ten agregat ale już z siewnikiem? Mówię tu oczywiście o sianiu ozimym. I czy do tego agregatu za pierwszym przejazdem po ściernisku mógłbym podpiąć jeszcze jakiś wał dodatkowo?

#26 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 18:56

Jakie maszyny? mógłbyś tylko pamiętaj agregat talerrzowy jest ok tylko dlatego bo się nie zapycha jeżeli masz np perz potniesz mu korzenie i za rok będziesz miał super perz :rolleyes: (czyli ten sam tylko 2x więcej) wał owszem możesz podpiąć robiąc sciernisko tylko pytanie .Co Ci to da?

#27 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 04 listopad 2011 - 19:19

Jakie maszyny? Talerzówka tylko na czyste pola, to po raz, agregat ścierniskowy uważam za bdb rozwiązanie, to po dwa, co do pługa to 3x40 albo 3x45 nie więcej, zadatek mocy zawsze sie przyda, mniej zamulać będziesz ciągnik i w trudnych warunkach pierdzieć nie będzie, to było po trzy;]
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#28 Share bobo4

bobo4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 19:36

Jakie maszyny? A więc tak: moje pola w ogóle nie są zaperzone więc z tym nie ma problemu a klasa ziemi to 4,5,6 i nie ma żadnych górek same nizinne tereny. A jeśli później brałbym jakieś pole w dzierżawę lub kupno które byłoby zaperzone to można raz czy dwa zastosować oprysk i później tylko pilnować żeby z powrotem się nie zaperzyło.

#29 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 04 listopad 2011 - 19:50

Jakie maszyny? Pług dobierz tak żeby dał rade go podnieść, jeżeli lemkena byś zastosował to 4x40 to świat i ludzie skoro tak
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#30 Share bobo4

bobo4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 20:15

Jakie maszyny? W sumie to muszę wam podziękować że udzieliliście mi tylu ciekawych odpowiedzi pomimo tego że jestem tu nowy ale temat jak najbardziej może dalej się rozwijać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 20:16

Jakie maszyny? Piotrb14 słyszę że kupiłeś KV jak ci polecałem.

Ja bym ci radził kupić 4 skiby z regulacją szerokości. To najlepsze rozwiązanie.Jak będziesz miał ciężko to na 3 będziesz orał, ale myślę że da rady na 4.Ciężkiej ziemi nie masz.

#32 Share JackDaniels7

JackDaniels7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,nowoczesne technologie uprawy, Motoryzacja,Piłka Nożna

Napisany 04 listopad 2011 - 21:39

Jakie maszyny? Kolega @mickas092 ubiegł mnie bo chciałem napisać to samo :D. a co do ciebie @nhfan skąd ty możesz wiedzieć czym ja jeździłem itd?? Chyba, że wróżką jesteś to ok :lol:. Do ciągnika 88km, idealny będzie pług 3x45 bo jak dostanie cięższej ziemi czy jakaś górka konkretna to nie będzie zdychał, nie wspomnę o stabilności. a jeszcze jedno do @nhfan nie oceniaj i nie rób z siebie pajaca jeśli kogoś nie znasz.

#33 Share skrzynia662

skrzynia662

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
    mechanik

Napisany 04 listopad 2011 - 22:31

Jakie maszyny? http://www.konedata....dfAgroprima.htm

na tej stronie jest naisane ze df osiagaja prędkość 30/40 muj tylko 30 czy jest to jakas blokada szustego biegu wiesz cos o tym Pietras892

#34 Share bobo4

bobo4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 22:44

Jakie maszyny? Z tego co Ja zdążyłem się zorientować to były dwa rodzaje skrzyni w DF. Jedne osiągały prędkość 30 a drugie 40 km/h i podobno te z wolniejszym skrzyniami przeznaczone były na Francję i może gdzieś jeszcze. Mój jest właśnie z francji i poleci tylko ok 30 km/h.

#35 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 04 listopad 2011 - 22:47

Jakie maszyny? mój a nie "muj"... szóstego a nie "szustego"
Wybacz @skrzynia662 ale to bije po oczach.

#36 Share skrzynia662

skrzynia662

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
    mechanik

Napisany 05 listopad 2011 - 10:32

Jakie maszyny? no ja mam właśnie z francjii i tylko 30km/h ale hyba jest to jakaś blokada szóstego biegu no bo jak renówki z francji przyhodza to też maja do 30km/h ale znam kolesia co kupywałem tam ciagnik to zdejmuje blokade i osiagaja 40km/h i wiecej bo stały tam 2 renówki do rozblokowania skrzyni z 30km/h na większa prędkość ale nie wiem czy w tym deutz tez jest taka blokada

Edytowany przez skrzynia662, 05 listopad 2011 - 10:36.

#37 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 05 listopad 2011 - 11:00

Jakie maszyny? Ja powiem tak ścierniskowy lepiej miesza a minusem jest to, że elementy robocze potrafią się po kilku latach zetrzeć (to zależy od areału) wiem ,że zachód odchodzi od ścierniskowców to jest prawda.Ale na areał do 200 ha to wybrałbym ścierniskowca.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#38 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 11:05

Jakie maszyny? JackDaniels7 zr i tyle w temacie:) i nie wyzywaj mnie od pajaców jak masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem to jest od tego szkoła :) nie oceniłem Ciebie tylko twój post a że był pusty merytorycznie to Twój problem., sory że pisze na forum ale nie mogę wysłać priva

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 17:00

Jakie maszyny?

http://www.konedata....dfAgroprima.htm

na tej stronie jest naisane ze df osiagaja prędkość 30/40 muj tylko 30 czy jest to jakas blokada szustego biegu wiesz cos o tym Pietras892

wiem że jest dwa rodzaje skrzyń bo kiedyś kupowałem znajomemu części i musiałem potem odmieniać bo okazało się ze były inne. co do rozblokowania to być może się da ja w fendzie rozblokowywałem... trzeba znaleźc jakąś dokumentacje techniczną... będe u znajomego na warsztacie to poszukam i popytam oni się zajmują takimi rzeczami to będą wiedzieć, dam znać

Dodaj odpowiedź