Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie maszyny?

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bobo4

bobo4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 22:44

Jakie maszyny? Witam. Chciałbym poczytać trochę waszych opinii. Otóż posiadam Ciągnik Deutz Fahr DX 90, który jak wiadomo ma moc 88KM z ładowaczem czołowym Mailleux 3 sekcyjnym. Powoli w miarę możliwości zamierzam dokupować do niego maszyny do uprawy ziemi (nowe bądź używane) żeby odciążyć od pracy mniejszy 71 konny ciągnik. I w tym miejscu liczę na wasze rady odnośnie szerokości roboczych maszyn typu: pług najlepiej obrotowy, agregat ścierniskowy, agregat uprawowo siewny bierny z hydropakiem, może też brona talerzowa. Podobno te ciągniki mają dosyć spory uciąg (w dowodzie pisze 25T) a jego masa też jest spora. Mam nadzieję że wybrałem do tego dobry dział. Z góry dziękuję za porady. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie maszyny? Dzisiaj, 05:22
  •  

#2 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 03 listopad 2011 - 23:12

Jakie maszyny? plug ciezka 3 lub lekka 4 na obrocie..
talerzowka 2,7/3m jak talerzowka (ciagana) agregat scierniskowy nie potrzeba szkoda kasy wudawac...
agregat uprawa siew 2,7 lub 3m .. widzialem jak gosc ciaga 3m ursusem 4514...

#3 Share bobo4

bobo4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 23:27

Jakie maszyny? No właśnie cały czas się zastanawiam co jest lepsze. Agregat ścierniskowy czy talerzówka może np. z jakimś wałem. później na to szedł by obornik później orka i siew.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share JackDaniels7

JackDaniels7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,nowoczesne technologie uprawy, Motoryzacja,Piłka Nożna

Napisany 04 listopad 2011 - 01:09

Jakie maszyny? @ltz55aluki wytłumacz mi jeśli możesz bądź potrafisz dlaczego szkoda kasy na agregat ścierniskowy? Kolejna sprawa 4 obrotowa do 88km o czym ty piszesz gościu?

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2011 - 06:35

Jakie maszyny? ltz55aluki właśnie 88 km i 4 obracana? On go nawet nie ruszy. 3 obracana 3*40 i to powinno wystarczyć. :)

#6 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 06:54

Jakie maszyny? Agregat ścierniskowy potrzebny jak najbardziej, chyba że chcesz co roku pryskać pola od perzu to wtedy talerzówka powinna wystarczyć.

#7 Share bobo4

bobo4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 07:08

Jakie maszyny? Sam też nie jestem przekonany co do talerzówki bo właśnie mój wujek obrabia coś ponad 20 ha i pola traktuje talerzówką i zawsze ma zaperzone.
Druga sprawa to też tak myślę że może mieć ciężko w 4 obrotowej ale z drugiej strony ten ciągnik jest w miarę silny jak na swoją moc. więc może dobry by był pług 3+1?

#8 Share leszcz8

leszcz8

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 156 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 07:21

Jakie maszyny? Ja mam do sprzedania pług zagonowy 5 skibowy . Powinien dać z nim radę bo ja orałem nim JOHN DEERE 3400 ( 85 km ) i dawał radę .
Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

#9 Share bobo4

bobo4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 07:26

Jakie maszyny? Zagonowy pług mnie nie interesuje, zależy mi na obrotowym. posiadam 4 zagonową i ciągam go tym słabszym ciągnikiem 71 KM.

#10 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 07:32

Jakie maszyny? Zamiast talerzówki i agregatu uprawowosiewnego a także agregatu ścierniskowego kup agregat talerzowy z hydropakiem i będziesz zadowolony będziesz miał 3 w 1.Co do pługa to w 4 obrotowej takiej jak ZETOR SUKOV JUNIOR będzie chodził bez problemu np, Zetor PROXIMA pomyka bez kłopotu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dannygumis

dannygumis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 07:54

Jakie maszyny? Jak pole zaperzone to i agregat ścierniskowy nie pomoże chociaż trochę powyrywa, a talerzówa to jeszcze bardziej pokroi. Moim zdaniem potrzebne jedno i drugie. Jak potraktujesz pole ścierniskowym to potem orać lżej, a ziemię przemiele podobnie jak talerzówa, bo zęby z przodu wszystko poderwą a talerze rozrzucą  no i wał przyciśnie 

#12 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 09:58

Jakie maszyny? pisze od poczatku lekka 4 chyba nie???? mysle 0 4x30... zalezy jaka klasa ziemi... jak ma gline to wystarczy 3 jak lekka zienia piasek to 4(tyle na ten temat i nie bd sie z wami klocil.... nie krytwykowac bo tu kazdy ma prawo do wypowiedzi..
a poza tym talerzowka i agregat scierniskowy?? wedlug mnie to nie potrzebne talerzowke pociagne 2,7a agregat scierniskowy jaki 2,1m?? 2,4?
jakos jeszcze nigdy nie pryskalem od perzu i perzu nie ma na polu wiec nie wiem o co chodzi jak sie dba to sie ma,... takie moje zdanie kolega ma 80ha i nie widzialem u niego perzu i tez mial kupowac agregat scierniskowy ale wybral talerzowke...

Edytowany przez ltz55aluki, 04 listopad 2011 - 10:20.

#13 Share krzychoo124

krzychoo124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 10:06

Jakie maszyny? ja też po talerzówce pyrzu nie widziałem, co najwyżej perz :)

#14 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 10:22

Jakie maszyny? prawie to samo:)

#15 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 12:25

Jakie maszyny? JackDaniels7 widać że nie masz pojęcia albo nie jeżdziłeś ciągnikiem o tej mocy.. twój post niczego nie wnosi do tematu... są rózne rodzaje czwórek obrotowych jak byś nie wiedział, różnią się szerokością roboczą a także masą własną. zależy jakie kolega ma ziemie klasa górki itd. bo ja od drugiej do czwartej klasy i JD 90 spokojnie sobie radzi.. były to 4*40 na ażurowych odkładniach alecz zmieniam na coś nowego najprawdopodobniej KUHN, i tak jak napisał Jaro 30 kup agregat talerzowy idealne rozwiązanie... mam porównanie po 2agregatach scierniskowych a po amazonce catros i powiem tyle nigdy wiecej nie pojawi sie u mnie agregat scierniskowy... na polach które są nowymi dzierżawami szkoda wjeżdzać także zastanów się bo sprzęt kupujesz na lata

#16 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 04 listopad 2011 - 12:36

Jakie maszyny? Dawno dawno temu w Top Agrar było zestawienie agregatu talerzowego z kultywatorem ścierniskowym. Chyba jedyny plus klutywatora to lepsze podciecie resztek pożniwnych. A plusy talerzowego agregatu to wymieszanie, rozdrobnienie i nizsze spalanie przy tej samej szerokosci roboczej.

Belarus820 na glinie z zagonową 4 ma ciężko w głębokiej orce. Wszystko zalezy od klasy ziemi, i ukształtowania terenu. Wiec gdzie do ciągnika 88km obrotowa 4?

#17 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 04 listopad 2011 - 12:40

Jakie maszyny? jak nie masz zaperzonego pola to kup talerzówkę bo ona tylko wtedy zaperza pole jak on tam jest to go mnoży a jak niema perzu to ci ona go nie posieje. także wasze posty że talerzówka zaperza pola są śmieszne. Czystego pola nie zaperzy.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#18 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 12:50

Jakie maszyny? To chyba każdy wie że czystego pola nie zaperzy. Gorzej jak perz sie pojawi. Jeśli nie opryskasz i pojedziesz talerzówką to dodatkowo tylko zaperza sie pole. Osobiście uważam że talerzówka jest dobra choć jej nie posiadam. Posiadam za to agegat podorywkowy i jestem z niego zadowolony.

#19 Share damian1166

damian1166

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 15:04

Jakie maszyny?

ltz55aluki właśnie 88 km i 4 obracana? On go nawet nie ruszy. 3 obracana 3*40 i to powinno wystarczyć. :)

A właśnie że nie prawda bo w lekkiej 4 obrotowej lemkena np. będzie śmigał aż miło. Znam gościa, który ursusem 914 ciąga taki pług i jakoś mu to idzie. A wiadomo że ten dx90 ma dużo większy uciąg więc będzie spokojnie sobie w nim latał. <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2011 - 16:22

Jakie maszyny? damian1166 w 5-6 klasie ziemi to możesz sobie pogadać, wjedź na lepsze 3-4. To wtedy pogadamy. U mnie są same gliny więc o takim czymś mógłby zapomnieć, jeszcze jak ma górki to już wcale.

Dodaj odpowiedź