Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogrzewanie

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 21:18

Ogrzewanie Witam mam fendta 308 i strasznie jest w nim zimno wiatraki chodzą dają nawet trochę ciepła ale to jest za mało.Pomóżcie co można np.zamontować na przykład do gniazdka zapalniczki ale żeby to pomogło.
kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ogrzewanie Dzisiaj, 21:20
  •  

#2 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 21:36

Ogrzewanie Silnik chłodzony wodą czy powietrzem? Wybaczcie ale nie znam tych ciagników. Sprawdź termostat jeśli wodą chłodzony chociaż w tych powietrznych to też jest podobno gdzieś termostat. ALbo masz zawór za mało odkręcony i niema przepływu cieczy

#3 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 listopad 2011 - 23:24

Ogrzewanie Bodajże na wysokości sprzęgła jest taka dźwigienka którą się ustawia czy ma leciec ciepłe czy zimne powietrze zobacz jak masz ustawione, a jak to nie pomorze to zobaczy czy jak ruszasz tą dźwigienką to czy Ci się zawór do końca otwiera/zamyka ;)
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#4 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 20:00

Ogrzewanie o tym drążku wiem.Ale gdy jest zima silnik się mnie nagrzewa i w kabinie tesz jest zimno więc niewiem jak można oddzielnie ogrzać kabune.

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 08:29

Ogrzewanie Być może nie masz termostatu. Jaka jest temperastura silnika. Widzisz jakąś zmianę na wskaźniku wzgledem tego jak było latem przy upałach. jeśli brak termostatu możesz zasłonić około 30 do 50% chłodnicy od dołu. Opserwuj wtedy uważnie wskaźnik. Oczywiście można założyć termostat jeśli go napewno nie ma lub jest zepsuty. Przyczyną może też być mało drożna nagrzewnica jeśłi wszystko jest dobrze ustawione.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 16:44

Ogrzewanie Niestety tak już jest z silnikami chłodzonymi powietrzem. Najlepiej jak masz szczelną kabinę to bym się pokusił o założenie webasta suchego. Tylko tu koszt koło 1500 zł za używane ale kompletne.

#7 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 13 grudzień 2011 - 13:44

Ogrzewanie Fendt 308 ma chłodzenie płynem. Jeśli to fendt 308 LSA to pomogę. Jeśli masz termostat popsuty kup kompletny termostat od ursusa C-360, koszt obudowy, termostatu, pokrywy i uszczelki to ok 40-50zł, sam mam u siebie taki założony i idealnie pasuję, trzeba tylko inny wąż założyć biegnący od termostatu do pompy wodnej. Sprawdzić trzeba drożność nagrzewnicy, jak coś dopasuj inną od jakiegoś samochodu. Centralnie pod kierownicą jest dźwigienka która się zamyka dopływ ciepłego powietrza na nogi, musi być wciśnięta.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#8 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 16:23

Ogrzewanie już sobie poradziłem wymieniłem w wiatraku szczotki i założyłem nowy termostat

#9 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 13 grudzień 2011 - 18:28

Ogrzewanie Ile zapłaciłeś za termostat? Oryginał? Zamiennik?
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share strobik

strobik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 14:12

Ogrzewanie Witam

mam pytanie o ogrzewanie w Fendt'cie.

Mam Fendt'a 104S z oryginalną nagrzewnicą i dmuchawą umieszczoną pod sufitem kabiny.
Gdy go kupiłem węże od nagrzewnicy nie były wogóle podłączone ( wentylator działa, używam go latem jako nawiewu) a teraz chciałbym podłączyć ogrzewanie.
Mam pytanie jak napełnić ta nagrzewnicę płynem ( jest umieszczona około metr wyżej niż górny wlew w chłodnicy) czyli jak naleję płynu do pełna w chłodnicy to nagrzewnica pozostanie pusta.
Jeśli chodzi o wyjścia to chyba wiem jak to połączyć bo obok pompy wody jest "dodany" kawałek węża który nie pasuje kolorem do innych i "zamyka obwód " z wężem powrotu obok wejścia chłodnicy ( podejrzewam że jest to wyjście i wejście ) i muszę to podłączyć z metalowym wężem który jest wpuszczony w prawy i lewy słupek kabiny - jeśli się mylę proszę o poprawę.
Ma ktoś może jakieś zdjęcia takiego podlaczenia z podobnego Fendt'a?
Postaram się wrzucić fotki jak to u mnie wygląda, ale na chwilę obecną mam słaby internet i zdjęcia się nie ładują na żadną stronkę do wrzucania fotek.

Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam