Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 4512 jakie biegi do poszczególnych prac polowych?

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matti6

matti6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,,Motoryzacja

Napisany 03 listopad 2011 - 20:26

Ursus 4512 jakie biegi do poszczególnych prac polowych? Witam mam takie pytanie jakim biegiem powinno się orać ciągnikiem ursus 4512 pytam się ponieważ dzisiaj orałem i nie wiem czy za szybko ale zerwałem śrubę przez kamień ;[ .Dodam że ziemia to 3/4 klasa ziemi i jest streasznie sucho no i jest wywieziony obornik.Orkę robię 2 skibowym pługiem. Proszę o odpowiedź pozdrawiam. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 4512 jakie biegi do poszczególnych prac polowych? Dzisiaj, 11:56
  •  

#2 Share niuniek1

niuniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 20:31

Ursus 4512 jakie biegi do poszczególnych prac polowych? 2H :P
Massey Ferguson 255
Ursus C-360 2x
Case 4230
Kanał youtube[--->http://www.youtube.c...ature=mhee<---]

#3 Share matti6

matti6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 20:40

Ursus 4512 jakie biegi do poszczególnych prac polowych? Nie za mały bieg 2

#4 Share manik

manik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 21:12

Ursus 4512 jakie biegi do poszczególnych prac polowych? @matti6 to jakim biegiem orałeś z tymi 2 skibami???

#5 Share rjurczyk

rjurczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 21:16

Ursus 4512 jakie biegi do poszczególnych prac polowych? 1H (szosowa) powinno być ok...
jak za szybko to 4 polowa jest troszkę wolniejsza, jak za wolno to trudno bo szybciej się nie da, 2H napewno nie da rady, a nawet gdyby to za szybko na orkę takim pługiem.

#6 Share fender

fender

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 21:39

Ursus 4512 jakie biegi do poszczególnych prac polowych? Ja robiłem na zimę 1H Unią 2-skibową(na glinie) i 3-skibową na lżejszych ziemiach. Tam gdzie stała latem woda zrobiła się gruda - wtedy 4L.

#7 Share rafal831

rafal831

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 22:09

Ursus 4512 jakie biegi do poszczególnych prac polowych? Ja mam ursusa 3512 i trzyskibowy ug. przy orce a właściwie to podorywce na lekkich glebach 2H i 1500-1700 obr/min. jak wykonuje orke siewną to 1H i obroty 1800-2100 a na ciężką zimową pod kukurydze tak ze 25-30 cm to odejmuje jedną skibe i 4L i pedał w podłoge. sam musisz dobrać biegi zależnie od rodzaju gleby. w przypadku orki siewnej tak musisz dobrać prędkość aby ziemia była dobrze kruszona i nie przerzucała się zbytnio. jeżeli orzesz w zięble to skiby powinny być wysztorcowane żeby zbierały jak najwięcej śniegu i tworzyły zapasy wody. ale to wszystko sam musisz określić na podstawie zlewności i ciężkości gleby
a tak wogóle to chyba nie ten dział

Edytowany przez rafal831, 03 listopad 2011 - 22:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 22:50

Ursus 4512 jakie biegi do poszczególnych prac polowych? Ja mam ursusa 2812 i 1H wszystko się orze zienia 3kl jak glina to czuje ale ogólnie idzie ok na lżejszej 4klasie czasami ma nawet za lekko orkę robię 25-30cm. Ale na "siłowej" a to jednak jest różnica w pracy.
Tylko spokój może nas uratować....

#9 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 04 listopad 2011 - 06:44

Ja mam ursusa 3512 i trzyskibowy ug. przy orce a właściwie to podorywce na lekkich glebach 2H i 1500-1700 obr/min. jak wykonuje orke siewną to 1H i obroty 1800-2100 a na ciężką zimową pod kukurydze tak ze 25-30 cm to odejmuje jedną skibe i 4L i pedał w podłoge. sam musisz dobrać biegi zależnie od rodzaju gleby. w przypadku orki siewnej tak musisz dobrać prędkość aby ziemia była dobrze kruszona i nie przerzucała się zbytnio. jeżeli orzesz w zięble to skiby powinny być wysztorcowane żeby zbierały jak najwięcej śniegu i tworzyły zapasy wody. ale to wszystko sam musisz określić na podstawie zlewności i ciężkości gleby
a tak wogóle to chyba nie ten dział

Chyba przesadzasz z obrotami, poco go gnębić powyżej 1700, to tylko zbędne zużycie paliwa i silnika. On największą moc ma na 1500. A gaz w podłogę to jazdy po szosie a nie orki. Ja 3 skiby to 1H i 1650obr, a podorywka 2H i 1600obr.

#10 Share matti6

matti6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 18:09

Ursus 4512 jakie biegi do poszczególnych prac polowych? Dobra dzięki za odp.A tak na marginesie to dzisiaj orałem 1 szosową a wtedy gdy zerwała się śruba też orałem 1 szosową tylko wtedy miałem śrubę od c-330 i była bardzo rozkręcona i jak uderzyło w kamień to powyginała się całą.Pozdrawiam RolnikMateusz :D

#11 Share rafal831

rafal831

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 19:23

Chyba przesadzasz z obrotami, poco go gnębić powyżej 1700, to tylko zbędne zużycie paliwa i silnika. On największą moc ma na 1500. A gaz w podłogę to jazdy po szosie a nie orki. Ja 3 skiby to 1H i 1650obr, a podorywka 2H i 1600obr.

Może i przesadzam ale takie obroty pod dużyn obciążeniem wcale nie są zdrowe dla tych silników bo przy obrotach 1500 wcale nie mają największej siły tylko moment obrotowy. Największą moc uzyskuje się w górnych zakresach obrotów. A poza tym chodzi głównie o prędkość by gleba dobrze się przekręcała a nie osuwała po odkładnicy

#12 Share matti6

matti6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 21:16

Ursus 4512 jakie biegi do poszczególnych prac polowych? Ale dobrym biegiem jeździem bo 4 polową raz jechał wolno a dwa to się ślizgał bo był obornik wywieziony a na 1 szosowej jechał trochę szybciej i się tak nie ślizgał.Ale najlepiej jak by popadało bo na dodatek sucho jest i to przez to też się ślizgał ;)

#13 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 21:39

Ursus 4512 jakie biegi do poszczególnych prac polowych? Ja nie wiem czy Ci opady deszczu by tak od razu pomogły, teraz ciągnik się najmniej ślizga, a po opadach cała woda nie wsiąknie w głębsze warstwy gleby tylko będzie na wierzchu co przełoży się na większy poślizg kół, w dodatku gdy ten deszcz popada na obornik.
Co do biegu to nie wiem jak u innych, być może u mnie jest jakiś wybitnie słaby MF 255, ale w podorywce szkoda mu wpinać 2 H, a to dlatego, że ma ciężkawo, a po drugie jak się trafi większy kamień to można wyrznąć o kierownicę. Także bardziej skłaniam się ku 1 H i wiecej gazu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share matti6

matti6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 16:25

Ursus 4512 jakie biegi do poszczególnych prac polowych? Lepiej by się orało po deszczu ;)