matti6

Ursus 4512 jakie biegi do poszczególnych prac polowych?

Polecane posty

matti6    76

Witam mam takie pytanie jakim biegiem powinno się orać ciągnikiem ursus 4512 pytam się ponieważ dzisiaj orałem i nie wiem czy za szybko ale zerwałem śrubę przez kamień ;[ .Dodam że ziemia to 3/4 klasa ziemi i jest streasznie sucho no i jest wywieziony obornik.Orkę robię 2 skibowym pługiem. Proszę o odpowiedź pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rjurczyk    7

1H (szosowa) powinno być ok...

jak za szybko to 4 polowa jest troszkę wolniejsza, jak za wolno to trudno bo szybciej się nie da, 2H napewno nie da rady, a nawet gdyby to za szybko na orkę takim pługiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fender    0

Ja robiłem na zimę 1H Unią 2-skibową(na glinie) i 3-skibową na lżejszych ziemiach. Tam gdzie stała latem woda zrobiła się gruda - wtedy 4L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal831    1

Ja mam ursusa 3512 i trzyskibowy ug. przy orce a właściwie to podorywce na lekkich glebach 2H i 1500-1700 obr/min. jak wykonuje orke siewną to 1H i obroty 1800-2100 a na ciężką zimową pod kukurydze tak ze 25-30 cm to odejmuje jedną skibe i 4L i pedał w podłoge. sam musisz dobrać biegi zależnie od rodzaju gleby. w przypadku orki siewnej tak musisz dobrać prędkość aby ziemia była dobrze kruszona i nie przerzucała się zbytnio. jeżeli orzesz w zięble to skiby powinny być wysztorcowane żeby zbierały jak najwięcej śniegu i tworzyły zapasy wody. ale to wszystko sam musisz określić na podstawie zlewności i ciężkości gleby

a tak wogóle to chyba nie ten dział

Edytowano przez rafal831

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja mam ursusa 2812 i 1H wszystko się orze zienia 3kl jak glina to czuje ale ogólnie idzie ok na lżejszej 4klasie czasami ma nawet za lekko orkę robię 25-30cm. Ale na "siłowej" a to jednak jest różnica w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15378

Ja mam ursusa 3512 i trzyskibowy ug. przy orce a właściwie to podorywce na lekkich glebach 2H i 1500-1700 obr/min. jak wykonuje orke siewną to 1H i obroty 1800-2100 a na ciężką zimową pod kukurydze tak ze 25-30 cm to odejmuje jedną skibe i 4L i pedał w podłoge. sam musisz dobrać biegi zależnie od rodzaju gleby. w przypadku orki siewnej tak musisz dobrać prędkość aby ziemia była dobrze kruszona i nie przerzucała się zbytnio. jeżeli orzesz w zięble to skiby powinny być wysztorcowane żeby zbierały jak najwięcej śniegu i tworzyły zapasy wody. ale to wszystko sam musisz określić na podstawie zlewności i ciężkości gleby

a tak wogóle to chyba nie ten dział

Chyba przesadzasz z obrotami, poco go gnębić powyżej 1700, to tylko zbędne zużycie paliwa i silnika. On największą moc ma na 1500. A gaz w podłogę to jazdy po szosie a nie orki. Ja 3 skiby to 1H i 1650obr, a podorywka 2H i 1600obr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti6    76

Dobra dzięki za odp.A tak na marginesie to dzisiaj orałem 1 szosową a wtedy gdy zerwała się śruba też orałem 1 szosową tylko wtedy miałem śrubę od c-330 i była bardzo rozkręcona i jak uderzyło w kamień to powyginała się całą.Pozdrawiam RolnikMateusz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal831    1

Chyba przesadzasz z obrotami, poco go gnębić powyżej 1700, to tylko zbędne zużycie paliwa i silnika. On największą moc ma na 1500. A gaz w podłogę to jazdy po szosie a nie orki. Ja 3 skiby to 1H i 1650obr, a podorywka 2H i 1600obr.

Może i przesadzam ale takie obroty pod dużyn obciążeniem wcale nie są zdrowe dla tych silników bo przy obrotach 1500 wcale nie mają największej siły tylko moment obrotowy. Największą moc uzyskuje się w górnych zakresach obrotów. A poza tym chodzi głównie o prędkość by gleba dobrze się przekręcała a nie osuwała po odkładnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti6    76

Ale dobrym biegiem jeździem bo 4 polową raz jechał wolno a dwa to się ślizgał bo był obornik wywieziony a na 1 szosowej jechał trochę szybciej i się tak nie ślizgał.Ale najlepiej jak by popadało bo na dodatek sucho jest i to przez to też się ślizgał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Ja nie wiem czy Ci opady deszczu by tak od razu pomogły, teraz ciągnik się najmniej ślizga, a po opadach cała woda nie wsiąknie w głębsze warstwy gleby tylko będzie na wierzchu co przełoży się na większy poślizg kół, w dodatku gdy ten deszcz popada na obornik.

Co do biegu to nie wiem jak u innych, być może u mnie jest jakiś wybitnie słaby MF 255, ale w podorywce szkoda mu wpinać 2 H, a to dlatego, że ma ciężkawo, a po drugie jak się trafi większy kamień to można wyrznąć o kierownicę. Także bardziej skłaniam się ku 1 H i wiecej gazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karas111
      Witam, zakupiłem ursusa 3512 i muszę dolać oleju do skrzyni, ale nie wiem jaki był wcześniej zalany. Jaki olej zalać? Nie chcę sobie narobić dziadostwa w skrzyni...
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. W ursusie 4514 zablokował mi się wsteczny bieg. Został wsteczny i nie można przełączyć na inny bieg. Może wie ktoś jak to odblokować? Dzieki. A tak na marginesie chyba trzeba się go pozbyć, przez ten traktor kilka lat będę krócej żył🙁
    • Przez Miran
      Witam. 
      Panowie nie mam 3 biegu ani szosowego ani polowego w moim Ursusie 2812. Pozostałe biegi wchodzą dobrze. Ciągnik był ostatnio rozpoławiany bo był robiony w nim silnik i wymieniane sprzęgło. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?
       
       
       
    • Przez zbycho77
      Witam , problem po wymianie tarcz  ; Założone nowe tarcze chełmno , pierwszy stopień działa prawidłowo .Drugi stopień nie działa wcale nie można wcisnąć pedału  .Łapki wyregulowane i szczelina drugiego stopnia . Miał ktoś może taki problem ?
    • Przez Damianzzz
      Mam problem z moim 5314 97r. podnosnik bardzo wolno podnosi i szarpie  jak dodam gazu to opada, to samo sie dzieje z hydraulika zewnętrzną na wolnych działa ale trochę wiećej obrotów i juz nie podaje oleju.Stan oleju ok.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj