Zaloguj się, aby obserwować  
lukeski15

MF czy DF?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MgrLukash    154

No to faktycznie AgroPrima będzie lżejsza od MF ale gdybyś porównał Dx 4.50 było by zapewne odwrotnie ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

4.50 waży około 200kg więcej ale przód ma bardzo lekki uważam że mf ma większy uciąg.

zarówno jeden jak i drugi ciągnik jest godny polecenia, każdy ma swój gust i dobiera POD SWOJE POTEZEBY więc nie ma co czepiać się drobnych szczegółów @lukeski15 jak masz na oku zarówno mf jak i df weź poprostu tego który będzie w lepszym stanie nie patrz na markę :rolleyes:

Edytowano przez Pietras892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeski15    63

Właśnie duża ilość biegów nam by się przydała, bo to miałby być główny traktor i dobrze by było jak by miał rewers elektrohydrauliczny ten MF bo DF to chyba nie miały, a skrzynia Dynashift przydałaby się na nawrociu z pługiem obrotowym czy agregatem uprawowo-siewnym. Czy one są awaryjne te skrzynie?

A w tych DF 6.50 to tam każdy egzemplarz jest wyposażony w EHR i skrzynię 40/10 czy tylko Powershifty. A z tym ze klima może byc w DX to pierwsze słyszę, blink.gif ale to było by dobrze jak na główny traktor. A ile dokładnie kucyków ma DX 6.50?

 

 

I dodam jeszcze pytanie jak wygląda Cena do Jakości i Rocznika w obydwóch traktorach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Nie każdy ma EHR co do klimy to poszperaj w mojej galerii mam gdzieś tam Fotkę Dx6.50 Commander z klimatyzacją a co do mocy mają 137KM wg normy DIN ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

Pietras892 możesz mi powiedzieć pod jakim obciązęniem (w jakich maszynach) deutz ci spala dużo paliwa? mam identyczny model i wraz z turem waży 5600 kg. mi spalanie wychodziło zawsze małe gdyż podczas zwozenia słomy nie przekroczył 4.5 litra na godzine a oszczędzany to on nie był w pługu nie nie mieżylem jeszcze ile spalił gdyż oralem starym zetorem ale mam nadzieję ze jeszcze w tym roku mi się uda? mówisz że jest malo stabilny no ja z tym się do końca bym nie zgodził gdyż sialem nim agregatem uprawowo-siewnym 3 metry j jak dl;a mnie był bardziej stabilny i mniej nim bujało niż zetor 10145. deutz może nie jest niewiadomo jak konfortowy ale w porownaniu do zetorów czy ursusów to jest różnica. wszysko co jest potrzebny jest pod ręką. na wygodę nie ma co narzekć a jesli chodzi o ogrzewnie kabiny jest bardzo dobre. a z tym oddzielnym zbiornikiem na olej do hydrauliki to nie jest do konca tak. też muślałem że tak jest ole po rozmowie z mechanikiem który się zajmuje tymni ciągnikami to powiedzial mi że są elementy w skrzyni które są smarowane olejem własnie z tego zbiornika a sam spyst oleju jest przecież na samym sirodku skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

moj mf w głebokiej orce spali 8 litrów. i 10-12 km/h (w piasku pod gorke.)

 

8 litrów nie wiem czy ci wieżyc.12 km do żadna orka orze się od 6 do max 9 wg. mnie.

 

 

trudno wybrać dx to dobre maszyny oszczędne wytrzymałe naprawde godne polecenia massey tesz ma swoje dobre strony no nic wybór należy do ciebie.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

To jest właśnie przycisk do zmiany biegów pod obciążeniem ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeski15    63

Aha ,ale ze sprzęgłem czy naciskasz i do przodu lub do tyłu przesuwasz?

Ile kosztuje taki deutz z ta skrzynia i z tym wyposażeniem( klima,ehr)

No i czy się psują??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Bez sprzęgła przyciskasz.

 

Ten którego mam w galerri kosztował w 2008r. ponad 60 000zł co prawda nie miał on EHRu ale posiadał przedni TUZ, jego stan po prostu zaj*bisty :blink: B)

 

Ogólnie w zależności od stanu i roku produkcji można go kupic już od ok. 40 000zł za ciągnik ze "w starszej szacie"


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeski15    63

A co powiecie na serie DX 110, 120, 140. Czy warto sprzedawać Zetora 7211 i brać Dx 110 itp.? Bo z tatą patrzyliśmy to kupił by jedno w drugie. Ale przecież jest różnica w mocy. Co prawda DF starsze od Zetorka bo on jest z 86-go.Ile DX1xx mają biegów i jak z komfortem. Czytałem na forum to chyba nie jest tak źle z tymi DF. A co wy powiecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Pietras892 możesz mi powiedzieć pod jakim obciązęniem (w jakich maszynach) deutz ci spala dużo paliwa? mam identyczny model i wraz z turem waży 5600 kg. mi spalanie wychodziło zawsze małe gdyż podczas zwozenia słomy nie przekroczył 4.5 litra na godzine a oszczędzany to on nie był w pługu nie nie mieżylem jeszcze ile spalił gdyż oralem starym zetorem ale mam nadzieję ze jeszcze w tym roku mi się uda? mówisz że jest malo stabilny no ja z tym się do końca bym nie zgodził gdyż sialem nim agregatem uprawowo-siewnym 3 metry j jak dl;a mnie był bardziej stabilny i mniej nim bujało niż zetor 10145. deutz może nie jest niewiadomo jak konfortowy ale w porownaniu do zetorów czy ursusów to jest różnica. wszysko co jest potrzebny jest pod ręką. na wygodę nie ma co narzekć a jesli chodzi o ogrzewnie kabiny jest bardzo dobre. a z tym oddzielnym zbiornikiem na olej do hydrauliki to nie jest do konca tak. też muślałem że tak jest ole po rozmowie z mechanikiem który się zajmuje tymni ciągnikami to powiedzial mi że są elementy w skrzyni które są smarowane olejem własnie z tego zbiornika a sam spyst oleju jest przecież na samym sirodku skrzyni.

 

pług 4x40 półzawieszany ok8,5-10l/ godz lekka gleba ,średnia głębokość orki

agregat uprawowo siewny (zdjęcie zestawu w mojej galerii)-9litrów/hektar

@rafal2511 Co do stabilności to Twój ma tura może dlatego masz lepszą....

dla przykładu- mam wiatę w której trzymam słomę i w zimę pojechałem Df naładowałem przyczepę i w drogę.... lekkie wzniesienie 25cm sniegu i stoi :rolleyes: przyjechał mój ojciec mf z pomocą przeczepiliśmy ciągniki (mf do przyczepy) i odziwo poszedł bez włączonego napędu i żadnej pomocy...

@lukeski15 Uważam że jak najbardziej warto zamienić zetora na dx ;)

Edytowano przez Pietras892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

pług 4x40 półzawieszany ok8,5-10l/ godz lekka gleba ,średnia głębokość orki

agregat uprawowo siewny (zdjęcie zestawu w mojej galerii)-9litrów/hektar

@rafal2511 Co do stabilności to Twój ma tura może dlatego masz lepszą....

dla przykładu- mam wiatę w której trzymam słomę i w zimę pojechałem Df naładowałem przyczepę i w drogę.... lekkie wzniesienie 25cm sniegu i stoi :rolleyes: przyjechał mój ojciec mf z pomocą przeczepiliśmy ciągniki (mf do przyczepy) i odziwo poszedł bez włączonego napędu i żadnej pomocy...

@lukeski15 Uważam że jak najbardziej warto zamienić zetora na dx ;)

 

 

wada tego ciągnika jest to z jest letki co przy ciągnięciu przyczep jest dużym utrudnienie. ja przy swoim musze wymienić opopny bo troche łyse i wykąbinować jakieś obciążniki na tylne koła. nie watpie że ciągnik ma wady ale to jak każdy ma jakaś wade. a znasz może oznaczenia filtrów jakie są do tego deutza gdyż musze powymieniać filtry gdyż sa jeszcze francuskie(z francji sprowadzony) a cięzko trochę dopasowac po oznaczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

nie musisz znać oznaczeń wystarczy ze podasz w sklepie model i rok produkcji i Ci dobiorą dla pewności możesz spisać symbol silnika to w zupełności wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nie mam Deutza ani też MF o tej mocy, mam jednak MF 3065. Wzorując się na http://konedata.net porównując MF 3115 z Deutz DX 6,30 wychodzi że MF będzie lepszym wyborem. Przynajmniej ja tak sądzę i dane techniczne.

Moc MF 3115: 115 KM.

Moment obrotowy/ przy obr MF 3115: 436/1100.

Liczba biegów w zależności od modelu MF 3115: 16/16; 32/32.

Wydajność hydrauliki w l/min MF 3115: 50.

Ciśnienie max hydrauliki w barach MF 3115: 180.

Udźwig tylnego TUZ-a w kg MF 3115: 6500.

Napęd wom to te same prędkości obrotowe czyli 540/1000 tylko że MF ma jeszcze eko obroty.

Średnica koła zawracania w metrach MF 3115: 9,4.

Pojemność zbiornika paliwa w litrach MF 3115: 178.

Hałas w kabinie w db MF 3115: 75.

Waga w kg MF 3115: 4640.

W MF może występować komputer pokładowy.

 

 

Moc Deutz Dx 6.30: 115 KM

Moment obrotowy/ przy obr Deutz Dx 6.30: 381/1600

Liczba biegów w zależności od modelu Deutz Dx 6.30: 18/6; 40/10

Wydajność hydrauliki w l/min Deutz Dx 6.30: 56

Ciśnienie max hydrauliki w barach Deutz Dx 6.30: 175

Udźwig tylnego TUZ-a w kg Deutz Dx 6.30: 5200

Średnica koła zawracania w metrach Deutz Dx 6.30: 11,3

Pojemność zbiornika paliwa w litrach Deutz Dx 6.30: 120

Hałas w kabinie w db Deutz Dx 6.30: 83,5

Waga w kg Deutz Dx 6.30 : 4840.

Klimatyzacja może występować w obu ciągnikach.

Rozmiar szerokości opon identyczny w obu ciągnikach lecz jak wiadomo różnie z tym bywa. Przyjmijmy że taki sam.

 

Podsumowanie:

MF będzie spalał mniej paliwa niż Deutz ponieważ ma mniejszą pojemność silnika i większy moment obrotowy dostępny w niższym zakresie obrotów, czyli częściej dostępny. Skrzynie biegów są moim zdaniem wystarczające w obu ciągnikach, wydaje mi się że nie powinno brakować przełożeń nawet w skrzyniach z mniejszą ich ilością. Wydajność hydrauliki jest mniejsza w MF o 6 litrów zaś w Deutz jej max ciśnienie jest mniejsze o 5 barów. Myślę że te wartości nie bd znacznie odczuwalne w pracy. MF ma oprócz standardowych prędkości WOM także prędkości Eko, co znacznie obniża spalanie na korzyść MF. MF jest zwrotniejszy o 1,9 metra myślę że to dość dużo, wygodniejsza praca w ciasnych miejscach a także w polu. W ciągnikach zatankowanych do pełna paliwa starczy nam na dłużej w MF (o 58 litrów więcej). Komfort w MF jest o wiele lepszy niż w Deutz. Jest ciszej o 8,5 db, a przede wszystkim w MF w każdym jest EHR zaś w Deutz niekoniecznie. W MF w dodatku można spotkać komputer pokładowy liczący różne dane i wartości. MF ma dużo większy udźwig tylnego TUZ-a w porównaniu z Deutz jest on wyższy o 1300 kg, to bardzo dużo. Zaś MF jest lżejszy od Deutz o 200 kg. Co do wagi to każdy można oczywiście dociążyć według własnych kryteriów i uznania. Myślę że MF jest lepszym wyborem. Dużo za tym przeważa. Dodatkowo MF jest dużo młodszym ciągnikiem. O wytrzymałości tych ciągników powiem tylko tyle że oba są bardzo dobre ale to też zależy od poprzednich właścicieli jak ich traktowali i od ich stanu technicznego z tym bywa różnie, wiadome jest że to używane ciągniki i w każdym może się coś zepsuć niezależnie od marki. Oczywiście wybór zależy od osobistej decyzji. To tyle z mojego punktu widzenia. Jeśli coś pomyliłem poprawcie mnie.

Edytowano przez Przemek62432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W MF w dodatku można spotkać komputer pokładowy liczący różne dane i wartości.

 

W DF też taki cóś występuje:

Deutz-Fahr-DX-650-Festtival-125-1132534.jpg?height=600&width=800&quality=80


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj