Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF czy DF?

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukeski15

lukeski15

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja
    Troche sportu

Napisany 03 listopad 2011 - 15:11

MF czy DF? Cześć,
Mam takie pytanko. Który z ciągników jest lepszy:
Massey Ferguson serii 3000
czy
Dautz-Fahr serii Dx 6.XX
Chodzi mi o moc powyżej 110 km a poniżej 140 km czyli m.in MF 3125,3090 itp oraz DF DX 6.30, 6.50.
To który lepszy???
Prosiłbym o konkretne odpowiedzi, biorąc pod uwagę wszystkie argumenty: spalanie, komfort, trwałość, uciąg, dostęp części, zrywność, silnik, skrzynię, niezawodność i dodajcie jeszcze coś od siebie.
Z góry Wielkie dzięki i Pozdrawiam.

Więc upominam Cie żebyś jednak pisał normalnie, szczególnie kolor czerwony jest używany przez moderatorów :P

Edytowany przez lukeski15, 03 listopad 2011 - 19:28.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF czy DF? Dzisiaj, 01:04
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 16:56

MF czy DF? to się nie zabawiaj bo po oczach razi strasznie

#3 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 03 listopad 2011 - 17:12

MF czy DF? Hm, to ja dodam coś od siebie-to nie przedszkole i nie plac zabaw, chcesz sie bawić to paint tworzy dla Ciebie wiele możliwości, poszukaj na forum opinii o tych ciągnikach i nie zakładaj zbędnych tematów;/
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#4 Share Arek3125

Arek3125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to maszyny rolnicze, gospodarstwo, tworzenie i obrobka filmow.

Napisany 03 listopad 2011 - 18:15

MF czy DF? Polecam ci mf 3125 ze skrzynie dynashift ( to jest szybka skrzynia prosta nie psuje sie tak, ma 4 półbiegi do kazdego biegu 4x4)
Spalanie nie liczyłem, z silnikeim nie mam problemow zadnych a mam 12,700 mtg. Do cześci dostep masz wszedzie prawie.. Ogolnie jest prosty traktor. klima szczelna kabinka, jesli bedziesz miał mozliwosc bierz go z TUZ'em!
MF radzi sb swietnie mam przy nim przyczepe samozbierająca 10t, zadnych problemow.
Jesli pojedziesz na ogledziny takiego i bedzie kopcił po odpaleniu to nic, tez pierwsze sie oto bałem ale jest ok.
SZCZERZE CI GO POLECAM.!
POZDRO

#5 Share skrzynia662

skrzynia662

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanik

Napisany 03 listopad 2011 - 18:28

MF czy DF? Moim zdaniem df bedzie lepszy ponieważ bedzie miał lepszy uciag jest bez elektroniki jak mf i df ma napewno normalną skrzynie części tez napewno doostaniesz wszedzie ja mam swojego df dx4.51 mniejszy ale nie mam z nim zadnych kłopotów kupiłem jedynie co w nim wymienialem to filtry paliwa oleju i przednie opony a tak to wszystko gra chodzi przy prasie rozrsztniku orce itd.. i przy turze kazdzy ci bedzie polecał takiego co ma dla mnie bedzie lepszy df ma normalna skrzynie i nie ma elektroniki

quazi i yahoo0777 nie rubcie z siebie kretynów chce sie dowiedzieć o ciagnikach więc pisze a wy nie nabijajcie postów zal dzieci

#6 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 03 listopad 2011 - 18:34

MF czy DF? Kretyna to sam z siebie robisz, są chyba jakieś ogólne zasady na forum których trzeba przestrrzegać
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#7 Share skrzynia662

skrzynia662

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
    mechanik

Napisany 03 listopad 2011 - 19:20

MF czy DF? ahahahha zasady jak ci sie nie podoba jego temat to sie nie wypowiadaj o tym co sobie myślisz na ten temat a nie tylko nabic posty i morde cieszyć

#8 Share lukeski15

lukeski15

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 72 postów
    Motoryzacja
    Troche sportu

Napisany 03 listopad 2011 - 19:30

MF czy DF? Dobra zmieniam dla spokoju na AF, żeby nie było.

Edytowany przez lukeski15, 03 listopad 2011 - 19:31.

#9 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 19:31

MF czy DF? Zacznij czytać ze zrozumieniem a dopiero później sie wypowiadaj, co do nabijania postów-jesteś w tym mistrzem;] co do ciągnika faktycznie DF to lepszy wybór, mniejsze spalanie, trwalszy w eksploatacji, uciąg dużo większy, rozłożenie masy też, dla mnie to lepsza alternatywa niż MF.Pozdrawiam;]

Edytowany przez yahooo777, 03 listopad 2011 - 19:33.

#10 Share lukeski15

lukeski15

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 72 postów
    Motoryzacja
    Troche sportu

Napisany 03 listopad 2011 - 19:40

MF czy DF? Tak myślałem że DF jest uciągliwszy ale ze oszczędniejszy to bym nie pomyślał. A DF dobry udźwig ma na TUZ-ie ? Bo z tego co kojarzę to chyba MF ma dość wydajną pompę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 19:47

MF czy DF? 90KM deutz dużo lepiej zachowuje się niż MF 3080 w agregacie aktywnym kuhn z trzymetrowym siewnikiem, pali też chyba dużo mniej bo znajomy większość ciężkich prac nim wykonuje,MF praktycznie przy turze chodzi tylko

#12 Share lukeski15

lukeski15

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 72 postów
    Motoryzacja
    Troche sportu

Napisany 03 listopad 2011 - 19:56

MF czy DF? A komfort to w MF pewnie lepszy bo i klima tam się znalazła. A nie wiesz jak z wyciszeniem kabiny w obydwóch traktorach?

#13 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 20:00

MF czy DF? W porównaniu do zetora 7340 albo belarusa jest w nich o niebo lepiej,ciszej, wygodniej, wszystko wydaje sie poręczniejsze, co do MF to sie nie wypowiadam bo nie jeździłem żadnym

#14 Share lukeski15

lukeski15

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 72 postów
    Motoryzacja
    Troche sportu

Napisany 03 listopad 2011 - 20:13

MF czy DF? No dobrze to proszę jeszcze trochę opinii innych użytkowników.
Dzięki

#15 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 20:41

MF czy DF?

Moim zdaniem df bedzie lepszy ponieważ bedzie miał lepszy uciag jest bez elektroniki jak mf i df ma napewno normalną skrzynie części tez napewno doostaniesz wszedzie ja mam swojego df dx4.51 mniejszy ale nie mam z nim zadnych kłopotów kupiłem jedynie co w nim wymienialem to filtry paliwa oleju i przednie opony a tak to wszystko gra chodzi przy prasie rozrsztniku orce itd.. i przy turze kazdzy ci bedzie polecał takiego co ma dla mnie bedzie lepszy df ma normalna skrzynie i nie ma elektroniki

quazi i yahoo0777 nie rubcie z siebie kretynów chce sie dowiedzieć o ciagnikach więc pisze a wy nie nabijajcie postów zal dzieci

od czerwca tego roku też mam deutza dx 4.51 i chociaż dużo z nim nie nakręciłem godzin to mogę stwierdzic ze jest to super ciągnik. może nie jest nie będzie konfortowy jak mf ale nie ma na co narzekać owiele lepiej niz w zetorach. możesz mi powiedzieć w jakich sprzętach pracuje twój deutz i jak wychodzi ze spalaniem.

#16 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 21:41

MF czy DF? Ja bym brał Mf-a.Super maszyny, bardzo komfortowe i trwałe. Spalanie w porównaniu do ursusów i zetorów z tamtych lat mają niskie. Ogromny moment obrotowy, nie idzie go zadusić B)
Tylko nie wiem skąd kolega yahooo wnioskuje, że df ma dużo większy uciąg i lepsze rozłożenie masy??

#17 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 23:28

MF czy DF? Chociażby po tym jak sprawuje sie w orce albo w owym agregacie, MF bardziej sie ślizga, i to nie jest moja opinia tylko kolegi który posiada DF i MF.

#18 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 04 listopad 2011 - 09:07

MF czy DF? MF ma bardziej nowoczsną skrzynię z rewersem i 2(3090) lub 4(3125) biegami pod obciążeniem lepiej wyciszoną kabinę i EHR :)
W DF masz Mechaniczne skrzynie za wyjątkiem Dx6.50 on ma skrzynię 2 biegami pod obciążeniem dając łączną liczbę przełożen 40/10 ;)
Klime i EHR również można spotkac w Deutz-Fahrach :D
DF ma oddzielny zbiornik na olej hydrauliczny :)
Co do trwałości to niestety mniejsza seria(3000) uchodzi za dośc awaryjną głównie problemy stwarza skrzynia wujka 3080 z tego powodu więcej stoi niż robi zapewne do jej awaryności po części przyczynia się przebieg ale cuż kupic 20-letni ciągnik z małą ilością przepracowanych mth chyba graniczy z cudem :unsure: . Co do przekładni Dynashift (seria 3100) niemogę nic powiedziec ponieważ nikt niema takowego w okolicy ale wiem że te skrzynie wkładano chyba też Do Valmeta Mega, Steyra 9000 i Renault Ares tak więc chyba kompletnym niewypałem nie są :D
Wracając do DF z serii Dx to osobiście niesłyszałem żeby komuś sprawiał większe problemy ale wiadomo jak się co komu trafi bo można też kupic rozlatującego się DF z odkęconym przebiegiem w zakupie używanych maszyn głównie należy się kierowac stanem techniczym a później marką, wiekiem, wyposażeniem itp.
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#19 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 16:15

MF czy DF?

Chociażby po tym jak sprawuje sie w orce albo w owym agregacie, MF bardziej sie ślizga, i to nie jest moja opinia tylko kolegi który posiada DF i MF.

"Mf bardziej się ślizga" hahah jak ma łyse opony to się ślizga :lol:
Niech Twój kolega założy nowe gumy a nie pierdzieli głupoty.
A Ty kolego Lukash nie wymyślaj, bo w serii 3000 były też skrzynie z 4 półbiegami a w serii 3100 też były serie z jednym półbiegiem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 04 listopad 2011 - 16:49

MF czy DF? Były ale w nowyszych wersjach a ja mówię o tych z lat 80 :P

Edytowany przez MgrLukash, 04 listopad 2011 - 18:02.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Dodaj odpowiedź