zetor111447

Siewniki amazone

Polecane posty

zetor111447    1

jaki siewnik amazone polecacie do 15tys?D8 ? redlice talerzowe chce i chciałbym sie dowiedziec o wage takiego siewnika gdyz chce go zintegrowac z akgegatem aktywnym o serokosci 3m do ciagnika zetor forterra11441...i mam pytanie ile taki zestaw bd wazył pusty/pełny i czy frotka da rade dzwignac go?i jak bd z uciagiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

coś mi się wydaje że zetorek miałby bardzo cieźko. Już ze zwykłym siewnikiem miał by co robić . Na taki zestaw to min 140km jest potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mojego zdania to będziesz widział niebo w takim zestawie

kolega ma też taką frotke i ma agregat 3m bierny nadbudowany i mówi że jak pełno zasypie to fruwa. i ma ok 600kg z przodu.

 

a ty chcesz zapewne na hydropaku czyli jeszcze dalej wysunięty tak ciężki siewnik. nie dość ze na talerzach to amazony mają dużą skrzynie zasypową

 

ja bym się dobrze zastanowił

 

ale i tak jestem ciekaw jak ten zetorek radzi sobie w agregacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

jak dotad to ciagał pług kvernelanda ld100 ustawionego na 160cm( pług wazy te 1300kg)no na tuzie mam 500kg...i własnie nie wiem co kupic do niego...mam poznaniaka 2002r ale nie jestem zadowolony z niego...a z biernym da rade z takim siewnikiem?i jaki wał polecacie?packera pełny?

 

a no i ile redlic radzicie?siewnik ma byc do wysiewu zboz...a sa siewniki co maja 25,29,30 redlic...ktore i dlaczego radzicie?znacie mase takiego siewnika?

 

a moze sa zestawy2,5m albo 2,7m amazone?

Edytowano przez zetor111447

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gogisiov    9

witam kolego jeżeli masz w zetku tuz na przodzie do zastosuj jakis ciezki obciaznik z 700-800kg i 3m bierny na hydropacku ale nie amazone jakis lezjszy ewentualnie poznaniak albo nordsten lub hassia?

 

kolega ma forrterke 120 km i pracuje wlasnie z 3m Unia i do tego Famarol i dosyc sobie radzi. (na przodzie ma 700kg) i twierdzi ze nie szybuje

jak na to co ten zetek potrafi spalic to niech juz wykorzystuje moc i niech robi robote :D

 

Fakt ze te ciagniki prawie ze wszystkim buja i szybuja latwo szczegolnie w transporcie dosc szybkim po drogach z takimi rzeczami ale jako takiej tragidii bym powiedzial nie ma :lol: Jesli juz aktywny to jakis mniejszy 2,5m lub 2,7m z lekkim walem i seiwnikiem :) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumas    0

Mam bronę aktywna amazone z gumowym wałem + siewnik talerzowy nadbudowany. Jak siałem u 1234 z toną z przodu to jakoś dawał rade ale na uwrociach na mokrej ziemi widziałem niebo. Ten zestaw pusty waży 2,5 tony a z ziarnem prawie 3 wiec bym pomyślał czy fronterka da rade go dzwigać. Teraz robię 7730 i ma co z nim robic jak sie zawraca pod górkę. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

dzwoniłem o ten nadbudowany i koles moiwł ze moze mi pokazac jak radzi sobie z nim df 90km...do innego dzwoniłem i mowił ze 2,5m to pracuje u niego z 86km cignikiem...no i nie wiem co mam zrobic...3m czy 2,5m nadbudowany do frotki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

są róźne agregaty i różne siewniki. Np moj agregat 2,5 m laly i siewnik nordsten pusty ważą razem 1250 kg ale są takie co mogą ważyć 2000kg. Moim zdaniem jeżeli 3m to nadbudowany bo jest krutszy, co do zwykłych z hydropakiem to 2,5m. Ale nie ma to jak na własne oczy zobaczyć jak ciągnik współpracuje z zestawem zawsze będziesz miał poruwnanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

a jak jest wydajnosc takiego 2,5m zestawu? bd taniej obsiac 1ha takim zestawem niz jechac ftotka 110km z agregatem3,9m a pozniej siac 3m poznaniakiem zetorem 7340?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Pewnie że będzie taniej a poza tym po upr-siewnym pole wygląda lepiej i wschody będą lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

moim zdaniem wybij sobie z głowy 3m zakatujesz ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Ja tam bym brał śmiało 3m ja kiedyś swoją 10540 siałem i szedł w miare dobrze a tu jest jeszcze 10km wiecej więc spokojnie da sobie rade. Ostatnio siałem swoim JD 6320 105km i radził sobie wyśmienicie wiec bym się nie zastanawiał nad 2.5m tylko nad 3m aktualnie mam na sprzedaż swój agregat Amazone KG/RP-AD302 jak coś to się odezwij na PW lub gg http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/308492-amazone-kgrp-ad302/.

Ten z linku siewnik na bank nie jest z serii 302 tylko 301 no i wymalowany max ;)


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

a po czym rozpoznac te serie?jakie sa sczegolne znaki...czym mam sie kierowac no wiecie zebym nie kupił np 301 a myslał ze to jest 302...polskie maszyny to wiem jak rozpoznac a co do tych zachodnic to jak sie człowiek zbytnio tym kiedys nie interesował to teraz nie wie czym sie rozni jedna seria od drugiej...ale mysle ze tutaj napewno ktos mi doradzi :)

 

a ile cenisz za ten zestaw amazone i ktory rok to jest i jaka waga całego zestawu i wyposazenie?

 

kupie cos nadudowanego jak pozbede sie poznaniaka z 2002r:)

Edytowano przez zetor111447

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Cenie 32000zł rok 1997-98 co do wagi to ci nie powiem bo bym musiał zerknąc na tabliczke wyposażenie brona KG301 wał gumowy, włoka, WOM z zabezpieczeniem sprzęgłowym, siewnik RP-AD302 licznik hektarów, znaczniki , znaczniki powschodowe, ścieżki technologiczne, centralny docisk redlic, książki wszystko wsio jest w pełni sprawny w ciągłej eksploatacji,poza dodatkową nadstawką na zbiornik i dodatkową zmianą dawki wysiewu zmienianą hydraulicznie sądze, że to pełna wersja, ale to to już są zbędne bajery ;) jak coś to pytaj co wiecej chcesz wiedziec


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

no to sprzet niezły z opisu;) jak sprzedam tego poznaniaka to bd szukał własnie takiego...a moze jeszcze TY nie sprzedasz to bd rozmawiac ;D

 

moze kolega podpowie mi wiecej co nie co o tych siewnikach?i podaj mi dokłądna mase:) boje ze frotka bd miała kłopot z takim 3m siewnikiem...

Edytowano przez zetor111447

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja swoim belarusem 952,2 (90 km) ciagam agregat uprawowo-siewny aktywny (LELY+AMAZONE D7) i nie mam zadnego problemu z uciagiem, stabilnoscia czy podnoszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

''gangster'' czemu sprzedajesz ten agregat KG/RP-AD 302 .kupujesz jakiś inny czy jak ? mógłbyś wstawić jakieś fotki tego sprzętu. jakie redlice stopki czy talerze , jaki stan noży w bronie ? byłbym zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj