robert812

Kupno używanego Lublina.

Polecane posty

badyl321    0

Teraz kolego się własnie wzieli za busy i nawet miśki teraz jak cię zatrzymają to mogą cie do nich wysłać także nie jest wesoło robi się co raz gorzej nasz rząd juz naprawde nie ma gdzie kasy szukać.;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

ogólnie zieloni nie czepiają sie busów w sensie bus-solówka, masz przechlapane, jak lecisz z przyczepą, wtedy jeśli bedziesz przejeżdzał koło nich to mało prawdopodobne żeby cie nie zatrzymali, bo tam juz może się sporo nie zgadzać w kwitach i na wadze a oni o tym wiedzą.

100%-ową pewność zatrzymania daje przejechanie busem z prezyczepką pod bramką via-tollu-te bramki są tak cwane że robią fotki z przodu i z tyłu pojazdom, i jeśli nie masz via-toll boxa do opłat to każda minięta bramka z DMC>3,5 tony kosztuje 3000PLN.

 

a co do krokodyli na bocznych drogach-uwierz mi ze nie pracują tam idioci-albo jest lotna kontrola czyli jadą jadą, nagle stają na poboczu i haltują 3-4 tiry do badań i potem jadą dalej, albo jeśli stają sobie na dłużej w często przygotowanych do tego punkrtach kontroli, czyli wybetonowany elegancko placyk koło drogi do postoju podczas kontroli, to po równoległych bocznych drogach, którymi starają sie czmychnąć trząsący juz portami kierowcy jakiś felernych skłądów bo usłyszeli radosną nowine na radyjku, krąży już jakaś cywilna osobówka... resztę historii dopisz sobie sam :)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

Krokodyle zieloni to chyba jedno i to samo teraz nawet podobno miśki mogą cie skierować na wag jeżeli załuważą że jestes przeładowany do 30km masz obowiązek jechać na wagę bo głownie chodzi o ładunki i powiedz mi co teraz gdy na codzień poruszam się autem o dmc 3.5 a auto waży 2900kg czyli wychodzi że ma 600 kg ładowności a ładuje się 4t teraz powiedz mi co jak cie dorwią i zważą nie wiem już tam ile ale chodziły mity że płacimy 2 zł z kg czyli łatwo policzyć ile i co wtedy siąść i płakać.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

teoretycznie możesz ładować tylko te 600kg. temat z wagą jest taki, że jak już zważa i przekraczasz, to nie kończy sie na samej karze(stawek nie kojarzę, bo ja tylko regularnie trzęsę portkami jak wiozę pełnego lublina prosiaków do odbiorcy i tam podlegam innym paragrafom:) bo oprócz tego musisz wezwać jakiś inny samochód-może być auto żony jak też jakas taryfa towarowa i masz rozłożyć ładunek tak żeby wszedzie wagi się zgadzały (btw. nie raz słyszało się historię że jak zatrzymali skład mokrej dłużyce z lasu to po wązeniu musiało przyjeżdzać jeszcze dwi bryczki i ledwo co wyrabiali się w DMC :D

 

dlatego jeśli lecisz samym przełądowanym busem to wiadomo -CB podstawą, do tego wsio sprawne, zeby nie rzucać się w oczy, poduchy od stara pod resorami zeby nie ciągnąć d*py po asfalcie, dobrze nabite opony, jazda jak kodeks nakazuje, trzy zdrowaśki przed startem i ogień na tłoki :D

 

i jeszcze taki suchar mi się przyponiał: dlaczego krokodyle ustawiają sie do kontroli w pobliżu jakiś krzaków? -żeby nikt nie widział jaką stawkę im posmarujesz :)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

(btw. nie raz słyszało się historię że jak zatrzymali skład mokrej dłużyce z lasu to po wązeniu musiało przyjeżdzać jeszcze dwi bryczki i ledwo co wyrabiali się w DMC :D

 

 

Co do dłużycy, to zmieniły się przepisy i nie moją jej ważyć, tylko przelicza się objętości i gęstości katalogowe drewna.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

to są już historie z brodą więc całkiem możliwe że jest jak mówisz:) w sumie to skąd taki biedny szofer ma określić na oko ile ton już załadował i jak rozłożył naciski na osie. ogólnie system bardziej "ludzki"


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

Słyszałem tez takie coś że mozna wezwać drugie auto do przeładunku i wtedy płacisz cos koło 100 zł ale podobno tylko wtedy jeżeli auto jest przeładowane o 50% czyli jak może mieć 600 a ma 900 czyli też śmiesznie mało.;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

a ja proponuję dokopać się do jakiegoś aktualnego rozporządzenia, lub jęsli chcesz bardziej "na leniuszka" to telefon do generalnegi inspektoratu transportu drogowego i powinienes dowiedzić sie wszystkiego co cię interesie z pierwszej ręki. to jest taka wąłśnie infolinia dla wyjaśniania przepisów i wątpliwości, kiedyś sam dzwoniłem o coś tam.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj