Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła?

50 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnik43

rolnik43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 listopad 2011 - 15:30

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? Witam.
kolaga z mojej miejscowości (nie zarejestrowany na af) ma pytanie.
Dotyczy one kukurydzy na kiszonkę dl bydła mlecznego a dokładnie ile ma jej zasiać (posadzić). Ma narazie 20 sztuk bydła mlecznego ale chcę powiększyć do 35-40 sztuk. Ile będzie potrzebował ha kukurydzy aby wyżywić tę hodowlę. :huh:
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam

na przyszlosc mysl więcej nad tytulem tematu

Edytowany przez Matey, 02 listopad 2011 - 16:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? Dzisiaj, 13:50
  •  

#2 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 02 listopad 2011 - 15:37

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? posadzić hehehe :lol:
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#3 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 02 listopad 2011 - 15:45

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? No może mieć dużo czasu przecież... :lol:
Windows jest jak kobieta lekkich obyczajów - łapie każdy syf...
"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share skrzynia662

skrzynia662

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
    mechanik

Napisany 02 listopad 2011 - 15:57

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? ja mam 24 sztuki bydła i siałem w tym roku 5.3 hektary ale zależy jak kto daje w jakich ilosciach zrobiłem 2 pryzmy w tym roku i jest jej 1/3 wiecej niz w tamtym roku ja daje dużo to tak do sierpnia wystarczy na spokojnie a wy koledzy jak nie odpowiadacie to z siebie debili nie rubcie :D
a on to niech zasieje około 6-7 hektarów

Edytowany przez skrzynia662, 02 listopad 2011 - 15:58.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 listopad 2011 - 16:03

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? To zależy też jak dużo będzie obdawał QQ, jak tak optymalnie nie za dużo to 5 - 6 ha powinno starczyć przy dobrym plonie. :)

#6 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 16:51

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? Ja mam 18 opasów i 2 mleczne krowy i w tym roku zasiałem dobre 2 ha
z tych 2 krów to będziecie się śmieli ale to jest na od pojenie małych jak się :rolleyes: kupuje małe byczki

#7 Share krzychoo124

krzychoo124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 17:45

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? ja na 45 sztuk bydła (17 krów+ młodzież) sieje około 6 ha zawsze:)

#8 Share djlolo921

djlolo921

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 18:26

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? mój sąsiad ma 30 dojnych i około 20 sztuk jałowizny to sieje około 12 ha ale zawsze ma jedną pryzmę w zapasie w razie suszy :)myślę że 7 ha ci wystarczy

Edytowany przez djlolo921, 02 listopad 2011 - 18:27.

#9 Share trigo

trigo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 19:08

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? jeżeli sieje kukurydzę teraz i jak mu wystarcza to niech sieje jej 2 razy więcej ;)
podstawowym założeniem w hodowli bydła mlecznego przy uprawie kukurydzy jest to aby zabezpieczyć tę samą paszę na cały rok.
lepiej jest zasiać więcej i zrobić jej zapas niż miałoby jej brakować - ale to jest chyba jasne.
przy zwiększeniu obsady bydła jednocześnie spada zapas innej paszy np. kiszonki z trawy i te braki trzeba również wziąć pod uwagę.
10ha kukurydzy dla 40 krów jest minimum (wystarczającym) - w polskich warunkach; należy jednak pamiętać że do tych 10ha kuku trzeba dołożyć kilka ha łąk - minimum.

#10 Share daromen89

daromen89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Elektronika

Napisany 02 listopad 2011 - 20:00

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? Zależy czy robi jakąś sianokiszonkę z traw, z motylkowych lub z żyta, czy ma buraki bo jak ma to ma pewnie liście i wysłodki czy ma pastwiska na lato czy krowy stoją w oborze. Jak zdaje paszę czy normalnie czy ma może paszowóz. Od razu sama QQ na 40 sztuk przy rozdaniu rano i wieczorem to spokojnie 8ha może zasiać. U mnie wygląda to tak: 11 krów mlecznych 2ha QQ z 3ha siano(pierwszy pokos) oraz z 3ha sianokiszonka(drugie dwa pokosy) + jeszcze od tak zwanej "bidy" mam 1ha ziemniaków.
W tym roku tego towaru starczyło mi akurat do dziś, ale nowa pryzma i kolejne 60 bel sianokiszonki i 30 bel siana jest. Więc kolega musi sobie dobrze rozplanować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 20:15

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? zawsze po kuku można żyto zasiać i na wiosnę ciąć i dodatkowa pasza

#12 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 20:16

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? Ale tyle co dla jałówek, czy zasuszonych.

#13 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 02 listopad 2011 - 20:42

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła?

Witam.
kolaga z mojej miejscowości (nie zarejestrowany na af) ma pytanie.
Dotyczy one kukurydzy na kiszonkę dl bydła mlecznego a dokładnie ile ma jej zasiać (posadzić). Ma narazie 20 sztuk bydła mlecznego ale chcę powiększyć do 35-40 sztuk. Ile będzie potrzebował ha kukurydzy aby wyżywić tę hodowlę. :huh:
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam

na przyszlosc mysl więcej nad tytulem tematu

6 ha

#14 Share lukeski15

lukeski15

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 72 postów
    Motoryzacja
    Troche sportu

Napisany 03 listopad 2011 - 19:52

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? Koledze powinno starczyć przy dobrym karmieniu ok 8 ha. Ja na 65 sztuk mlecznych sialem w tym roku 15 ha

#15 Share rolnik43

rolnik43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 18:24

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? a kolega jeszcze pyta czy na taki areau kukurydzy opłaca się kupywać śieczkarnie samojezdną

#16 Share lucek279 lucek279

lucek279
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2011 - 19:21

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? mój sasiad ma 60 sztuk mlecznego bydła z młodzieżą i sieje 3h kukurydzy i to wystarcza tylko trzeba o nią zadbać i nie dodaje żadnych zakiszaczy bo to nic nie daje.

nie ma co kupować sieczkarni samojezdnej lepiej zamówić na usługi :)

#17 Share marc

marc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 19:46

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? Nie opłaca się bo taki areał zetnie w ciągu jednego góra 2 dni... więc za cene maszyny może mu jakaś firma skosić i to przez dłuuugi okres czasu :D Chyba że sam by się zajął świadczeniem usług.
:)

#18 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 10:21

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? ja na 20 krów i 15 młodzieży sieje 5-6 hektarów od maja dostaja mniej kukurydzy i starcza mi do września - października w zależności od tego ile masy zebrałem. z sieczkarnią też miałem takie zdanie żeby nie kupować wszytsko jest dobrze jak taka sieczkarnia jest gdzieś w okolicy i nie robi łaski to wszytsko jest dobrze ale jak ja chciałem zawsze kosić to przyjeżdżał kiedy chciał często kukurydza miała 25%suchej masy to ja się pytam po co ?! poza tym za każdym razem wszytsko robione w pośpiechu maszyna 500 KM to ma przemiał że hej nie na moje warunki cięzko nadążyć z ugniataniem i napieranie właściciela koszenie po nocy... wkurzyłem się i kupiłem swoją mam sporo klientów na usługi i mazyna nie stoi, nie żałuję
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#19 Share daromen89

daromen89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
    Elektronika

Napisany 07 listopad 2011 - 17:25

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? Zgadzam się z atomik, zarobkiewiczom zależy tylko na skoszonych hektarach nie na jakości kiszonki, aby szybciej i aby więcej.. Ja sieje na przyszły rok 4-5ha QQ i też myślę nad jakąś tanią sieczkarnią, poza tym, jak masz zapłacić przykładowo za twoje 8ha 6400zł za skoszenie razem z odwożeniem i polowe ci się popsuje bo będzie słabo ugnieciona to lepiej kupić swój sprzęt i zrobić to porządnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 18:30

Ile kukurydzy na kiszonke dla 40 sztuk bydła? my chcemy siać 12h kuku i 15h łąk na sianokiszonkę do tego jeszcze po kuku siać żyto i na wiosnę kosić i zakiszać i zastanawiam się aby kupić jakiegoś Class'a do 160tys używanego z przystawką do trawy i kuku