Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb?

187 odpowiedzi na ten temat

#161 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 13 listopad 2011 - 17:52

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? mario3004, i widzisz wtracasz sie do dyskusji i nie wiesz o czym mowa. pisalem 2 w gminie!!!!!!!!!!!! czytaj wszystkie posty albo sie nie udzielaj w ogole.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Dzisiaj, 03:04
  •  

#162 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 13 listopad 2011 - 18:39

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Gościu błądzisz <_< . Na siłę próbujesz wmówić, że wschód = bieda. Rolnicy powinni nawzajem się szanować bez względu na ilość hektarów. Powinni się łączyć a TY ich dzielisz na lepszych (zachód) i gorszych (wschód).
Mylisz się, ponieważ przeczytałem cały temat. Napisałeś, że masz 80ha i jesteś drugi co do wielkości w gminie( a przecież taka rozwinięta okolica) tak dla porównania w mojej miejscowości tyle wynosi średnia wielkość przeciętnego gospodarstwa.
Aha, zarzucasz mi że się udzielam ale PO TO JEST FORUM!

#163 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 18:48

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? no ok ale chyba nie do konca uwaznie czytales wszystkie posty. ja nie bede nikogo tutaj obrazał bo nie na tym rzecz polega w tym temacie ale chce by kazdy umiał zrozumiec jak jest naprawde

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 18:52

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? No to w auto i wycieczka zapoznawcza po kraju. Zobaczysz jak jest naprawdę.

#165 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 19:01

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? u was wiem jak jest nawet znam sie z byłym kierownikiem pgr w głubczycach , opowiadał mi wiele o twoich stronach i o tym jak powstał kombinat rolny tam w opolskim. on miał wtedy 200 ha pod soba , zreszta mam ciotke w kietrzu i bywam tam co kilka lat takze u ciebie zgodze sie z tym ze gospodarstwa sa duze... kilka razy byłem równiez w Raciborzu i Oleśnicy takze znam twoje strony.

#166 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 19:05

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? To nie moje strony. Przecież na wschodzie też są duże gospodarstwa i średnia gospodarstwa jest niewiele mniejsza od innych województw.

#167 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 19:09

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? no ale to jest w opolskim , kietrz , głubczyce , racibórz. nie wiem dokladnie gdzie mieszkasz mowie o twoim wojewodztwie. no niby nie , chyba zachodniopomorskie ma najwyzsza srednia gospodarstw

#168 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 19:12

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Na średnią nie możemy patrzeć. Jest mnóstwo takich co mają 1ha i żeby być w KRUS.

#169 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 19:30

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Podsumowując, Tomasz z 80ha w bogatej gminie jest 2 pod względem wielkości gospodarstwa, ja z większym areałem(3cyfrowym) od Tomasza w biednej gminie na wschodzie jestem 10, w powiecie pewnie w 40stce bym się zmieścił.
Wychodzi na to że ktoś w tym temacie ostro z ciemnia, lub był na wschodzie, ale palcem na mapie.

Edytowany przez farmermf, 13 listopad 2011 - 19:31.

#170 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 19:39

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Chyba nie masz mnie na myśli...?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 19:49

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Jak przeczytasz cały temat to będziesz wiedział że nie mam ciebie na mysli. :lol:

#172 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 22:23

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? farmermf , widze ze ty nie rozumiesz wielu pojec i w ogole nie myslisz nad tym co piszesz. a czy ja napisalem ze moja gmina jest bogata? czemu piszesz tylko o gminach i powiatach wez pod uwage całe wojewodztwo. w kazdym regionie sa gminy lepsze i gorsze. zaraz sie okaze ze na wschodzie ludzie lepiej zyja niz na zachodzie i maja lepsze gospodarstwa . ciagle mowie do znudzenia ze ja patrze z podzialem na regiony a nie na podział gmin czy powiatów, statystyki to ogół a nie wybrane gospodarstwa . ile mozna to powtarzac?

#173 Share fart23

fart23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 12:53

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Czytam sobie ten wątek od początku, i dyskusja chyba zeszła trochę na inny tor. W moim województwie (pomorskie), pogranicze powiatów wejherowskiego i puckiego, rolnictwo może nie jest na najwyższym poziomie (gleby 5 i 6 klasa) ale spróbujcie kupić ziemie poniżej 100 tysi. za ha. U nas ziemi rolnej porostu nie ma, wszystko idzie na działki budowlane. A co do waszych wywodów n/t wyższości jednego regionu nad drugim to powiem tak, w każdej gminie są lepsze i gorsze gospodarstwa, i na podstawie tylko jednego przypadku nie można sądzić ogółu. Sam widziałem jadąc do kuzyna ( w okolice Dąbrowy Białostockiej) duże piękne farmy, a obok nich gospodarstwa rodem z początku XIX wieku, i teraz niech mi ktoś powie co mam myśleć??? Że Podlasie jest zacofane czy rozwinięte rolniczo???? Ale wracając do tematu, w/g na cenę ziemi wpływ ma za wiele czynników i w każdym województwie, ba nawet w każdej gminie są one inne.

#174 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2011 - 19:45

Z "Raportu" wynika, że dla regionów rolniczych, zwłaszcza tych położonych na wschodzie Polski, ewentualne przystąpienie Polski do UE będzie oznaczać prawdziwą katastrofę. Jej rozmiary pokazuje przykład Zamojszczyzny, gdzie 70 proc. ludności mieszka na wsi. Region ten jest najsłabiej uprzemysłowiony, ma najniższy w Polsce poziom dochodów, a produkt krajowy brutto na mieszkańca jest o 42,7 proc. niższy od średniej krajowej.

Zamojszczyzna nigdy nie słynęła z przemysłu. Nie wiem jak im wyszło 70% jak powiat zamojski, hrubieszowski, tomaszowski i biłgorajski czyli Zamojszczyzna liczą wg PKW 145 tyś mieszkańców, a Zamość, Tomaszów, Hrubieszów i Biłgoraj 140 tyś. Więc jak 145 tyś to 70% z 285 tyś ?!!! Jakbyś nie wiedział ludzie z miasta uciekają obecnie na wieś, a u nich już na wsi mieszkają, omijając jeden proces kształtowania się społeczeństwa.

O tym, jak będzie wyglądać wyrównywanie poziomów po integracji z UE, najlepiej świadczą badania opracowane przez dr. Bogdana Kawałkę, szefa Regionalnego Centrum Integracji Europejskiej w Zamościu, pracownika naukowego Wyższej Szkoły Administracji i Zarządzania w Zamościu. Szacuje on, że po integracji na Zamojszczyźnie może upaść ok. 40 proc. indywidualnych gospodarstw rolnych i 70 proc. przedsiębiorstw i podmiotów gospodarczych. O skali tego zjawiska świadczy fakt, że w 27 tys. zamojskich gospodarstw zagrożonych bankructwem żyje ok. 100 tys. osób. Według B. Kawałki, po ewentualnej integracji Polski z UE stopa realnego bezrobocia wzrośnie na Zamojszczyźnie do 40 proc.

typowe przypuszczenia człowieka pracującego na uczelni typu płacę wymagam, czy komentarz jest potrzebny? bezrobocie w 2001 roku wynosiło 18% obecnie 14,8%. Widać po raz kolejny brak kompetencji.

Stan zapaści pogłębi praktyczne odcięcie regionów przygranicznych od ich naturalnych wschodnich rynków zbytu. Zdaniem Bogdana Kawałki, nastąpi zmniejszenie się o 50 proc. ruchu granicznego, głównie handlowych przyjazdów obywateli Ukrainy, co spowoduje redukcję przygranicznych obrotów handlowych o 80-85 proc.

Tak to prawda, początkowo dostaliśmy po d*pie przez to, ale obecnie obrót handlowy wg UM w Lublinie powrócił do stanu z przed UE. Natomiast otwarcie rynku Rosji na warzywa z RP spowodowało, że przekroczył on poziom z przed UE i z tale rośnie.

Co stanie się z ok. 100 tys. mieszkańców Zamojszczyzny żyjących w 27 tys. gospodarstw rolnych zagrożonych bankructwem? W rozmowie telefonicznej (innych kontaktów B. Kawałko unikał) autor badań przyznał, że trzeba będzie wypłacać zasiłki socjalne tym rolnikom, którzy nie będą mogli zmienić branży i odejść z rolnictwa.
Tylko że kolejka po te zasiłki nie ograniczy się do owych 100 tys. osób z Zamojszczyzny, lecz upomną się o nie kolejne setki tysięcy, a nawet miliony rolników z innych regionów tzw. Polski B. Raport nt. "kosztów i korzyści" nie pozostawia co do tego żadnych wątpliwości.

To tyczyło by się wszystkich ludzi w kraju. W poniedziałek lub wtorek w wiadomościach podali, że w związku z faktem, iż obecna ustawa o zasiłkach powoduje, że województwa muszą w 20% pokryć koszty ich wypłaty, spowodowało to, że woj nie mają środków na ten cel w obecnych budżetach i tak największą sumę w kraju jaką muszą dołożyć woj. Łódź 5 mln, Kraków 4 mln, Poznań 3 mln. W pierwszej szóstce nie było Lublina, Białystoku i Rzeszowa. Jak widać, ten biedny wschód bogatszy od bogatego zachodu :)

"Stosunkowo najpóźniej i w najskromniejszym wymiarze korzyści akcesyjne pojawią się w województwach Polski wschodniej: podlaskim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim (a także na wschodnim Mazowszu)" - stwierdzono w rozdziale pt. "Skutki integracji z UE dla polskich regionów". Za główne przyczyny uznano "niekorzystną strukturę gospodarczą, obciążenie niskotowarowym rolnictwem, miernej jakości zasoby ludzkie [podkreślenie - AK], a w efekcie niski poziom dochodów i słabą konkurencyjność regionów". Tak zwolennicy akcesji obraźliwie nazywają polskich rolników. Na temat ich przewidywanego losu raport się nie rozwodzi.

Tak się składa, że to właśnie wschód czytaj Lubelskie, Podlaskie, Podkarpackie wykorzystują najwięcej środków z UE, nie tylko SPO, PROW, ale i Rozwój Europy Wschodniej, Polska Wschodnia czy Rozwój Obszarów Przygranicznych w UE łącznie rocznie grubo ponad 600 mln € o których centrum może pomarzyć :P No i dodatek do EFRR w wysokości 255 mln € B) po raz kolejny przypuszczenia owego eksperta wzięły w łeb

"Raport" nie pozostawia też wątpliwości co do tego, że po ewentualnym wstąpieniu Polski do UE będzie się pogłębiała przepaść miedzy tzw. Polską A a Polską B, a także między miastem a wsią. Jako powody podaje m.in. fakt, że województwa wschodnie są położone z dala od nowoczesnych szlaków komunikacyjnych i dynamicznych ośrodków gospodarczych - tak jakby uprzemysłowienie sprzyjało rolnictwu.

To on chyba mapy Europy nie widział :D A2 Lubelskie, A4 Podkarpackie, Trans Baltika Podlaskie Lubelskie i Podkarpackie więc jak nie występują? Wszędzie są różnice między miastem a wsią.

czemu piszesz tylko o gminach i powiatach wez pod uwage całe wojewodztwo. w kazdym regionie sa gminy lepsze i gorsze.

No właśnie, to dlaczego piszesz tylko o części którą odwiedziłeś, a nie o całości?
Dodany obrazek
źródło wyniki spisi rolnego 2010
jak widać Lubelskie stoi na poziomie łódzkiego, a podlaskie na poziomie wlpk więc gdzie ta przewaga?
Dodany obrazek
kolejny dowód na to, że Lubelskie to średniak jak np ŁÓDŹ!!! a Podlaskie dorównuje WLKP więc gdzie ta przewaga?

Teraz przepowiem przyszłość :P Autor tematu nie odpowie na pytania, tylko ponownie wstawi denny post bez źródeł z czasów przed UE. W sumie to muszę stwierdzić, że Łukasz1987 ma rację, jemu nie chodzi o to aby dyskutować o poziomie rolnictwa tylko o to aby podnieść oglądalność na swoim profilu na YT!!!

Aha w temacie o cenach ziemi podał, że kupował ha po 12 tyś, a twierdzi, że na cenę ziemi ma wpływ rozwoju rolnictwa!!! Ludzie ze wschodu trzeba zrobić ściepę narodową i poratować krajanów z zachodu bo jak im tak szybko ten rozwój spier....ala to najprawdopodobniej do nas :D to oni do wiosny nie dożyją

EDIT:
obecne wiadomości przemysł drobiarski w wlkp ma przejechane wg Sawickiego ale będzie o niego walczył w Brukseli.
W przekroju terytorialnym największym udziałem w krajowej powierzchni zasiewów
zbóż ogółem w 2010 r. charakteryzowały się województwa: wielkopolskie – 14,2%,
mazowieckie – 12,1%, oraz lubelskie – 10,5%.

spis rolny str 38
Największym udziałem w krajowej powierzchni zasiewów buraków cukrowych
charakteryzowały się województwa: wielkopolskie – 20,7%, kujawsko-pomorskie – 18,6%
oraz lubelskie – 16,3%. Najmniejszy

str 41
Średnio w kraju obsada bydła na 100 ha użytków rolnych w 2010 r. wynosiła 37 szt.
i była mniejsza o 4,3 szt. od notowanej w 2002 r. W przekroju terytorialnym największą
obsadę bydła na 100 ha użytków rolnych notowano w województwach: podlaskim (82,9 szt.)
i mazowieckim (52,8 szt.), a najmniejszą: w zachodniopomorskim (11,1 szt.) i dolnośląskim
(11,4 szt.).

str 46
Wyniki PSR 2010 wskazują na duże zróżnicowanie wyposażenia gospodarstw
w ciągniki rolnicze w ujęciu terytorialnym. Najwięcej ciągników spisano w województwach
mazowieckim (214 tys. szt.), lubelskim (174 tys. szt.) i wielkopolskim (153 tys. szt.), które
pod względem liczby gospodarstw zajmowały 2, 4 i 7 miejsce. Procentowy udział użytków
rolnych w w/w województwach w ogólnej powierzchni użytków rolnych należał również
do najwyższych i wynosił odpowiednio: 12,9%, 9,1% i 11,6%. Jednocześnie pogłowie bydła
i trzody chlewnej w tych częściach kraju kształtowało się na bardzo wysokim poziomie

str 52

Edytowany przez Profil usunięty, 16 listopad 2011 - 20:02.

#175 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 20:21

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Kolega tomaszpa1 na pewno miał o nas takie pojęcie jak w tych artykułach, bieda i zacofanie, ale jak przeleciał po profilach kolegów ze wschodu to zmienił zdanie, ale wiecie, teraz obciachowato się do tego przyznać.Tomaszu, powiedz PSZEPRASZAM was koledzy i będzie pojednanie wschodnio-zachodnie. :D Czekamy.

#176 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 00:21

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? ,,miernej jakości zasoby ludzkie '' hahahahahahaha ten cytat mnie rozwala najbardziej jak wytłumaczyc mierna jakosc ludzi? tym ze mniej potrafia. kazdy region ma swoje i słabsze strony liczy sie ogół. twoje komentarze sa zbedne haha za co mam was przepraszac? skoro i tak liderem produkcji rolniczej jest WLKP i to jest niepodwazalne jako ogół całego regionu... wiem ze prawda was boli sa artykuły takie ktory nie podważy zaden rolnik nawet ten co moze miec 20 tys ha ;] ... takze Panowie zrozumcie pewne rzeczy .
to ze dany region ma najwiecej ciagników przykladowo nie swiadczy o tym ze sa lepsi. zachodni rolnicy daza do dopasowania jak najmniejszej ilosci sprzetu w swoim gospodarstwie poniewaz sie to tyczy ekonomicznego wykorzystania środków potrzebnych do produkcji.. oj chłopczyki uczcie sie uczcie bo wiedza to klucz do sukcesu;]
nikt wam nie każe wchodzic i ogladac moich filmików na YT robicie to z własnej ludzkiej ciekawosci;)

#177 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 06:47

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Lp. Województwo Powierzchnia użytków rolnych (w tys. ha)
1 Dolnośląskie 1163,2
2 Kujawsko – Pomorskie 1162,5
3 Lubelskie 1714,5
4 Lubuskie 553,7
5 Łódzkie 1252,7
6 Małopolskie 882,3
7 Mazowieckie 2392,8
8 Opolskie 580,2
9 Podkarpackie 942,3
10 Podlaskie 1200,6
11 Pomorskie 907,6
12 Śląskie 618,5
13 Świętokrzyskie 731,3
14 Warmińsko – Mazurskie 1305,0
15 Wielkopolskie 1892,3
16 Zachodniopomorskie 1113,7
X Polska 18413,2
Dziwne zeby największe woj. produkowało mało, jak jets duże i ma dobre ziemie to musi być największym producentem

#178 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2011 - 09:40

,miernej jakości zasoby ludzkie '' hahahahahahaha ten cytat mnie rozwala najbardziej jak wytłumaczyc mierna jakosc ludzi? tym ze mniej potrafia. kazdy region ma swoje i słabsze strony liczy sie ogół. twoje komentarze sa zbedne haha za co mam was przepraszac? skoro i tak liderem produkcji rolniczej jest WLKP i to jest niepodwazalne jako ogół całego regionu... wiem ze prawda was boli sa artykuły takie ktory nie podważy zaden rolnik nawet ten co moze miec 20 tys ha ;] ... takze Panowie zrozumcie pewne rzeczy .
to ze dany region ma najwiecej ciagników przykladowo nie swiadczy o tym ze sa lepsi. zachodni rolnicy daza do dopasowania jak najmniejszej ilosci sprzetu w swoim gospodarstwie poniewaz sie to tyczy ekonomicznego wykorzystania środków potrzebnych do produkcji.. oj chłopczyki uczcie sie uczcie bo wiedza to klucz do sukcesu;]
nikt wam nie każe wchodzic i ogladac moich filmików na YT robicie to z własnej ludzkiej ciekawosci;)

Ty po prostu zrozumiałeś, że zrobiłeś z siebie idiotę, a teraz zamiast przyznać się do błędu to robisz z siebie jeszcze większego pajaca ;)

,miernej jakości zasoby ludzkie

jak oceniasz, że macie mierną ludność no cóż wasza strata :)

Na pytania tradycyjnie nie odpowiadasz czyli odpowiedzi nie znasz
@poosa21 jemu to wytłumacz ;)

#179 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 11:11

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? JanekJelonek , ,,jak oceniasz, że macie mierną ludność no cóż wasza strata :) '' - wiesz dobrze ze to tyczyło sie ludzi ze wschodu takze nie obracaj kota ogonem... bo beda znowu referaty na pol strony:D
,,Obrażają rolników

Co stanie się z ok. 100 tys. mieszkańców Zamojszczyzny żyjących w 27 tys. gospodarstw rolnych zagrożonych bankructwem? W rozmowie telefonicznej (innych kontaktów B. Kawałko unikał) autor badań przyznał, że trzeba będzie wypłacać zasiłki socjalne tym rolnikom, którzy nie będą mogli zmienić branży i odejść z rolnictwa.
Tylko że kolejka po te zasiłki nie ograniczy się do owych 100 tys. osób z Zamojszczyzny, lecz upomną się o nie kolejne setki tysięcy, a nawet miliony rolników z innych regionów tzw. Polski B. Raport nt. "kosztów i korzyści" nie pozostawia co do tego żadnych wątpliwości.

"Stosunkowo najpóźniej i w najskromniejszym wymiarze korzyści akcesyjne pojawią się w województwach Polski wschodniej: podlaskim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim (a także na wschodnim Mazowszu)" - stwierdzono w rozdziale pt. "Skutki integracji z UE dla polskich regionów". Za główne przyczyny uznano "niekorzystną strukturę gospodarczą, obciążenie niskotowarowym rolnictwem, miernej jakości zasoby ludzkie [podkreślenie - AK], a w efekcie niski poziom dochodów i słabą konkurencyjność regionów". Tak zwolennicy akcesji obraźliwie nazywają polskich rolników. Na temat ich przewidywanego losu raport się nie rozwodzi.''

i kolego tak wygladał cały artykuł wiec juz teraz nie tni głupa ze nie wiadomo o czym była mowa , o tej jakosci ludzi mieli na mysli wschod a nie zachod :)

poosa21
dobrze ze wrzuciles takie dane:
Lubelskie 1714,5
Wielkopolskie 1892,3
Jak widac WLKP tylko o 10 % ma wiecej uzytków rolnych a w produkcji rolnej ta różnica jest zdecydowanie wieksza i nie 10 % proporcjonalnie do obszaru tylko znacznie wiecej. hmm ziemia w wlkp lepsza nie powiedziałbym , gleby lessowe na lubelszczyznie - jeden z najżyżniejszych rodzajów gleb w polsce. teraz tak opady na wschodzie powyzej 500 mm rocznie a WLKP ponizej 450 mm. takze jak widzisz wszystko da sie sensownie wytłumaczyc;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2011 - 14:12

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Jest liderem bo jest największe :P popatrz na kuj-pom, w momencie gdyby miało pow wlkp to poznań dostał by tak po d*pie od bydgoszczy że głowa mała :lol:
Dalej opierasz swoją wiedzę o wschodzie na przykładzie wymiotów literackich eurosceptyka który pracuje na uczelni typu płace wymagam, chyba, nie zauważyłeś, ale obaliłem te wywody powyżej, danymi z GUS

wiem ze prawda was boli sa artykuły takie ktory nie podważy zaden rolnik

boli nas twoja głupota, a artykuły przytoczone przez ciebie podważyłem bez problemu :)

takze Panowie zrozumcie pewne rzeczy .

rozumiemy i zdajemy sobie sprawę z jakim błaznem dyskutujemy

to ze dany region ma najwiecej ciagników przykladowo nie swiadczy o tym ze sa lepsi. zachodni rolnicy daza do dopasowania jak najmniejszej ilosci sprzetu w swoim gospodarstwie poniewaz sie to tyczy ekonomicznego wykorzystania środków potrzebnych do produkcji.

W przeliczeniu na gospodarstwo to w Lubelskim jest mniej ciągników w gospodarstwie niż w wlkp :P

oj chłopczyki uczcie sie uczcie bo wiedza to klucz do sukcesu;]

bo widać po tobie że się nie uczysz. 4 rak na pierwszym roku? że danych odczytać nie potrafisz?

Jak widac WLKP tylko o 10 % ma wiecej uzytków rolnych a w produkcji rolnej ta różnica jest zdecydowanie wieksza i nie 10 % proporcjonalnie do obszaru tylko znacznie wiecej. hmm ziemia w wlkp lepsza nie powiedziałbym , gleby lessowe na lubelszczyznie - jeden z najżyżniejszych rodzajów gleb w polsce. teraz tak opady na wschodzie powyzej 500 mm rocznie a WLKP ponizej 450 mm. takze jak widzisz wszystko da sie sensownie wytłumaczyc;)

widać d*pa z ciebie nie ekonomista :lol: nie liczy się ilość wyprodukowanych dóbr tylko zysk z ich sprzedaży ;)

poosa21
dobrze ze wrzuciles takie dane:
Lubelskie 1714,5
Wielkopolskie 1892,3

szkoda tylko, że dane są nie aktualne ;)
spis rolny 2010
Lubelskie 1653
wlkp 1999
str 74
także Lubelskie ma 82,7% gruntów rolnych co wielkopolanie, jesteśmy 3 pow względem pow gruntów i trzeci w produkcji rolnej więc jak możemy być zacofani?
dalej powierzchnia zasiewów
Lubelskie 1034
Wlkp 1479
czyli Lubelskie ma 69,9% zasiewów wlkp, a jest na 3 pozycji tracąc do wlkp niewiele.
Pewnie powiesz, że mniejsza liczba kombajnów zbożowych przy znacznie większej ilości obszarow zasiewów to przejaw ekonomii? 20 do 19 tyś dla Lub. biorąc pod uwagę statystyki sprzedaży maszyn rolniczych w RP w większości są to maszyny o wydajności większej niż bizon, to samo buraczane 6:5 tyś dla Lubelszczyzny, przy mniejszej ilości ziemniaków mamy nieznacznie mniejszą ilość owych kombajnów 9:10 głównie za sprawą uprawy warzyw i maszyn niezbędnych do ich zbiorów.

Edytowany przez Profil usunięty, 17 listopad 2011 - 15:26.