Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb?

187 odpowiedzi na ten temat

#141 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 12:12

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Po 50tyś za ha to jeszcze prawnuki będą mieć co spłacać. Jak by mój dziadek zaciągną taki kredyt który do dziś mym musiał spłacać to bym go chyba z grobu wykopał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Dzisiaj, 00:57
  •  

#142 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 12:49

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? no chyba że kupuje się za gotówkę.

#143 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 13:36

w gminie drugi pod wzgledem ilosci pola a jest kilka gospodarstw ktore maja lepsze budynki ode mnie ale potrzebne im sa do hodowli a i po drugie oni maja po 20 - 50 ha nie stanowia juz konkurencji bo gdy był ich czas na rozwoj to inni w tym czasie kupowali ziemie a nie budowali obory stodoły i inne budynki. gmin jest 10 w powiecie a powiatów kilkanascie w woj. łodzkim takze pojecie okolicy to pojecie wzgledne :)

farmermf, bylem w okolicach minska mazowieckiego i tam akurat auto kupilem :) ale nie widzialem nic ciekawego , nic co przykuło by moja uwage procz biedy , centralnie jak sie przejedzie Warszawe to tak do okolic Sulejowa lub Sulejówka widac ze okolice stolicy im dalej od Warszawy nie wygladało to kolorowo

Mieszkam w okolicy Mińska Mazowieckiego od strony Wawy i biedy nie widzę a wrecz przeciwnie.U nas w okolicy Sulejówek Dębe Wielki Halinów 1 ha kosztuje pewno ze 100-150tyś za 50 tyś to bagna można kupić. Tylko dzielić na działki i sprzedawać Warszawie.

Edytowany przez Ursus11, 12 listopad 2011 - 13:39.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 12 listopad 2011 - 16:12

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? ale czesto jezdze w okolice kalisza i wiem jak tam wygladaja gospodarstwa chociazby ogrodnicze warzywincze itp. skoro w lubleskim sami tacy gospodarze sa jak tu słysze po 100 ha po 700 ha to czemu tam pisze sie o biedzie ? wytłumaczcie mi to ???????????!!!!!!!!!!!! wszystkie statystyki kłamia!!!!!!!!!!!??????????? nie uwierze co niektorym w zadne słowo bo chca sie tylko bronic i tyle

#145 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 16:22

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Tomaszpa1, a ty myslisz ,że komuś zależy byś uwierzył? My tu mieszkamy i nie potrzebujemy czytać artykułów z epoki kamienia łupanego. Aby nazywać kogoś zacofanym i biednym to musisz się bardziej postarać bo jak na razie to wychodzisz na idiotę.(przykro mi że się ode mnie tego dowiadujesz, ale ktoś to musiał napisać) :) Jakby co to ja jestem z Podlasia.

#146 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 16:58

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? farmermf, no widzisz tak pisza o was ludzie ze wschodu w jednym z artykułu tak wynika. raport ten był sporzadzony kilka lat temu a nie w epoce kamienia łupanego.. hm mowisz ze u nas sa małe gospodarstwa
gospodarstwie rolne w chodowie 2500 tys ha;] - 30 km ode mnie
gospodarstwo rolne w smolinie 170 ha - 20 km ode mnie
gospodarstwo rolne w brudzyniu 200 ha - 25 km ode mnie
gospodarstwo rolne w grzymiszewie 300 ha - 30 km ode mnie
głownie skupiłbym sie na tym pierwszym 2,5 tys ha to wcale nie duzo pewnie u was maja po 5 tys ha;]

TE info ktore ja przedstawilem ze stron nie sa z dawnych czasow tylko z obecnych

farmermf, ja powiem tak ze jezeli dane sporzadzaja sami głupi ludzie i tak zle o was mowia i o wschodniej biedzie to lepiej ty sporzadz jakies statystyki moze lepiej was beda prezentowac :)

Produkcja rolna

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że pola uprawne zajmują ponad połowę obszaru Podlasia. W regionie funkcjonuje ponad 110 tys. gospodarstw rolnych. Ta liczba pokazuje, że dominuje rolnictwo małoobszarowe i brakuje dużych gospodarstw. Mimo to przeciętny areał gospodarstw powoli wzrasta i wynosi ok. 11,5 hektara.

Większość gruntów rolnych zalicza się do słabych i bardzo słabych kategorii. Nic więc dziwnego, że coraz ważniejszą rolę odgrywa produkcja zwierzęca. Na terenie województwa znajduje się w 13,8 proc. krajowego pogłowia bydła i 5 proc. trzody chlewnej. W szczególności na wyróżnienie zasługuje wzrost liczby krów mlecznych, jednak dalszy rozwój produkcji mleka może zostać zahamowany przez niski poziom kwot mlecznych przyznanych Polsce przez Unię Europejską.

haha i co tylko znani jestescie z krów , dominuja gospodarstwa małoobszarowe wiec tych co maja u ciebie po 200 ha - 700 ha jest raptem kilku ;]
jak mnie bedziesz nadal prowokował to zaraz przedstawie twoj region w należyty sposób...

#147 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 17:03

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? No i co z tego że mają po tyle ha?? Myślisz że mają jakieś dochody?? U mniej jest tylko 3 co z gospodarstwa żyją. Wszyscy inni pracują a rolnictwo to 2 dochód albo hobby. Więc nie pisz że wszyscy co mają po 20-30 ha to bieda,

#148 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 17:11

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Jejku, ja ograniczyłem się do 20km bo nie sposób wszystkich dalszych wymienić, 30km mają 900ha, 50km 2tyś itd. Możesz se przedstawiać dalej bo ja to zawieszam swój dalszy wkład w budowanie tego tematu, nie umiem zrównać swej inteligencji do twego poziomu.

#149 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 17:34

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? farmermf, no trudno , poprostu nie lubie wlasnie takich porównan typu ze ta wioska taka a ta taka ja cały czasie w tym temacie skupiam sie na regionach. moze zmieniamy kryterium na północ południe?

#150 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 17:43

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? tomaszpa1 --> nie wiem coś tak się uczepił tego wschodu. Jak dla mnie ze wszystkimi konsekwencjami to masz konkretnego pierdolca i tyle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 17:47

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? panowie konczymy dyskusje? ja nie bede Wam ublizał ale nie chce tez zebyscie mnie wyzywali...

#152 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 12 listopad 2011 - 19:07

głownie skupiłbym sie na tym pierwszym 2,5 tys ha to wcale nie duzo pewnie u was maja po 5 tys ha;]

Na wsi u Janka jest 2- 500+ ;), a 100+ jest 3 (nie licząc tych 2) Jakby podał w promieniu 30 km :lol: to gdzieś koło 20 jest 500+ :)

ale czesto jezdze w okolice kalisza i wiem jak tam wygladaja gospodarstwa chociazby ogrodnicze warzywincze itp. skoro w lubleskim sami tacy gospodarze sa jak tu słysze po 100 ha po 700 ha to czemu tam pisze sie o biedzie ? wytłumaczcie mi to ???????????!!!!!!!!!!!! wszystkie statystyki kłamia!!!!!!!!!!!??????????? nie uwierze co niektorym w zadne słowo bo chca sie tylko bronic i tyle

bieda jest wszędzie, tylko na wschodzie jest ona przedstawiona oficjalnie, jakby tak "rolników z przypadku" przestawić na ZUS to bezrobocie w RP byłoby 20%. Są mali i o tym piszemy, ale nie ma samej drobnicy, a ty widzisz samą drobnicę u nas i jedynie duże u siebie w tym jest problem
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#153 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2011 - 21:48

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? odpowiedziałem tomku na wszystkie pytania jakie mi zadałeś, czekam na odpowiedzi na Moje pytania ;)
Po raz trzeci zapraszam do Siebie, dojedź do ZMC, a stamtąd już cię osobiście dowiozę do "prawdziwej Lubelszczyzny", tak jak ty masz swoją "prawdziwą wielkopolskę"

#154 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 03:53

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Skoro mówicie o wielkościach to 30km od nas 50000ha i 50km 12 000ha. Mniejszych w brud typu 300, 500 czy 800 większość z nich bardzo dobrze prosperujące.

#155 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2011 - 12:01

Mniejszych w brud typu 300, 500 czy 800 większość z nich bardzo dobrze prosperujące.

Bynajmniej nie neguję że nie ma takich gospodarstw w woj. Lubelskim, ale zaraz w brud to chyba lekka przesada, bo jeżeli by tak miało być jak mówisz to średnia wielkość gospodarstwa rolnego w tym woj. nie była by tak niska i w ciągu ostatnich lat nie wiele się zmieniła. www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/srednia-powierzchnia-gospodarstwa.html zresztą co drugi na tym forum opowiada ile to ma ha . i jakie duże to są gospodarstwa w jego okolicy to dlaczego średnia krajowa jest około 10 ha. :lol:

Edytowany przez MAT912, 13 listopad 2011 - 12:14.

#156 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 13:45

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Jeżeli chodzi o średnią krajową, to nic to nie znaczy bo np. u mnie w wiosce jest 6 prawdziwych rolników, a aż 17 osób którzy maja 1-3ha ziemi i nawet tego żaden z nich nie uprawia. Jeżeli dobrze pamiętam to 85% gospodarstw w polasce ma mniej niż 10ha ziemi. Jak by wywalić takich co maja tylko ziemie dla KRUS to by średnia była o wiele wyzsza.

#157 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2011 - 13:55

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? No zgoda tylko jaki jest odsetek tych największych? to na pewno nie one są całym motorem napędowym tylko te 20-40 ha.

#158 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 14:43

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? No tak tylko właśnie u nas akurat jest mnóstwo gospodarzy którzy oddali pole w dzierżawe ale dopłaty biorą. I na wsi jak jest 130 prawnie gospodarstw to uprawia ziemie może z 15 z tego z 5 co naprawde dobrze sie tym zajmuje. Myśle że tym sposobem powyżej 50ha jest z 3% u nas a w rzeczywistości z 30%

#159 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2011 - 14:57

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Zgoda wszędzie tak jest, tylko jeżeli biorą dopłaty to prawnie są nadal rolnikami i ten co wziął tą ziemie w dzierżawę to nie może jej liczyć jako własnej bo pewnie nie ma nawet umowy dzierżawy tylko wziął na tzw. "gębę"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 13 listopad 2011 - 16:37

farmermf, no widzisz tak pisza o was ludzie ze wschodu w jednym z artykułu tak wynika. raport ten był sporzadzony kilka lat temu a nie w epoce kamienia łupanego.. hm mowisz ze u nas sa małe gospodarstwa

TE info ktore ja przedstawilem ze stron nie sa z dawnych czasow tylko z obecnych

farmermf, ja powiem tak ze jezeli dane sporzadzaja sami głupi ludzie i tak zle o was mowia i o wschodniej biedzie to lepiej ty sporzadz jakies statystyki moze lepiej was beda prezentowac :)

A pisałeś, że jesteś drugi pod względem wielkości... <_<