Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb?

187 odpowiedzi na ten temat

#121 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 21:37

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? że też Wam się chce z pajacem dyskutować... :D

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Dzisiaj, 02:03
  •  

#122 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 21:57

w gminie drugi pod wzgledem ilosci pola a jest kilka gospodarstw ktore maja lepsze budynki ode mnie ale potrzebne im sa do hodowli a i po drugie oni maja po 20 - 50 ha nie stanowia juz konkurencji bo gdy był ich czas na rozwoj to inni w tym czasie kupowali ziemie a nie budowali obory stodoły i inne budynki. gmin jest 10 w powiecie a powiatów kilkanascie w woj. łodzkim takze pojecie okolicy to pojecie wzgledne :)

farmermf, bylem w okolicach minska mazowieckiego i tam akurat auto kupilem :) ale nie widzialem nic ciekawego , nic co przykuło by moja uwage procz biedy , centralnie jak sie przejedzie Warszawe to tak do okolic Sulejowa lub Sulejówka widac ze okolice stolicy im dalej od Warszawy nie wygladało to kolorowo

Czemu kupiłeś auto z biednego wschodu? I jak Mińsk to zapewnię niezły kit Ci wcisnęli.

#123 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 11 listopad 2011 - 21:59

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? cena mi pasowała , moze tam nie miał kto kupic takze ja kupilem , czemu kit? jezdze tym autem juz ponad 2 lata.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 22:06

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Mińsk i okolice E30 tzw "miasto portowe"

#125 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 22:08

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? @MAT912 pomijając już cała tę bablaninę o wyższości lub niższości jednego nad drugim, powiem Ci że nie wymieszali się. Mieszkam niecałe 30km od granicy niemieckiej z przed II wojny światowej teraz mam ok.200km. Po tych 30km. zaczyna się inny świat i inni ludzie na ziemiach odzyskanych często można spotkać ludzi którzy zaciągają specyficznym wschodnim akcentem mimo upływu przeszło 50 lat. Druga sprawa to taka że Ci ludzie nigdy nieczuli się i nie czują właścicielami tych poniemieckich gospodarstw nie inwestują bo ciągle tkwi w nich przekonanie że przyjdzie Niemiec i ich wywali. W byłym woj.leszczyńskim gm. Góra (tereny odzyskane)od zawsze odznaczała się najwyższym wskaźnikiem bezrobocia i przestępczości

#126 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 22:29

A to dziwne,bo kiedyś wywozili ze wschodu na zachód - to jeszcze się nie wymieszali? :blink:

Gdybyś przeczytał kilka postów więcej to byś wiedział że ,,zwłaszcza,, było ironią.

#127 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2011 - 22:36

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Nie gadaj :blink: no co Ty powiesz.

#128 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 22:53

Druga sprawa to taka że Ci ludzie nigdy nieczuli się i nie czują właścicielami tych poniemieckich gospodarstw nie inwestują bo ciągle tkwi w nich przekonanie że przyjdzie Niemiec i ich wywali.

Cicho, bo zaraz się okaże, że zazdrośnicy ze Wschodu pod przykrywką światłych i mądrych ludzi z Zachodu chcą zniszczyć tą piękną krainę sabotując lokalną gospodarkę a szczególnie rolnictwo.

#129 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 22:56

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? juz temat sie nudny zaczyna robic , leca same glupie teksty, ja opieram sie na faktach i tego sie trzymam...

#130 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 22:59

Nie gadaj :blink: no co Ty powiesz.

Jakaś bestia lub fantazja próbuje cię okiełznać

EDIT: kolega wyżej zmień ,,faktach,, na ,,legendach,, ;)

Edytowany przez damianzbr, 11 listopad 2011 - 23:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 listopad 2011 - 23:03

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? O kurde ale męczący sie zrobił ten temat. Same dyskusje bez sensu.
A wręcz bawi mnie że każdy się chwali że ma lepsze gospodarstwo niż autor. No i zgoda macie takie gospodarstwo i gratuluje. To ze okolica tez ma lepsze gospodarstwa ok, niech maja. Ale ta okolica to ile promień 10-20km? Województwo lub region jest większy a każdy w temacie ma klapki na oczach i widzi tylko swoje gospodarstwo i okolice. Ja pochodzę z kuj-pom, na Kujawach są dobre gospodarstwa, ale okoliczne są słabe lub bardzo słabe i co mam rozpaczać z tego powodu? No cóż nie można mieć wszystkiego.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#132 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 23:09

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? damianzbr, kolejna prowokacja ? znowu mam szukac danych w necie o roznicach wschodu i zachodu? czyli statystyki to mity ? nikt statystyk nie robi jak mu sie podoba tylko przedstawia jak jest naprawde

kolejna prowokacja z twojej strony? jak statystyki i prawda to legendy to ja czegos tu nie rozumiem. to gdzie legendy o wschodnim rolnictwie? znasz jakas ciekawa?

#133 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 23:20

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Dobra wyluzuj. To nie prowokacja bo dałem ci do zrozumienia że czytając temat mam odczucia takie jak pod czas oglądania ,,goło i wesoło,, A jak nie to wskaż mi sytuację gdzie określałem różnice wschodu do zachodu. Jeśli nie pamiętasz, to ci przypomnę, ja wypowiadałem się, ale na temat przyczyn tychże różnic i nic więcej.

Edytowany przez damianzbr, 11 listopad 2011 - 23:23.

#134 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 23:27

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? no ja juz wyluzowalem , przyczyny to jedno realia i fakty to drugie... juz mi nie chce sie powtarzac tematu od nowa. wschod niech sie cieszy ze nie jest gorszy , zachod niech sie cieszy ze jest lepszy i sprawa załatwiona...

#135 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 23:54

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Czy gorszy czy lepszy to mnie w ogóle nie interesuje. A co do przyczyn tych że różnic, widzisz, koledzy ze wschodu krzyczą na ciebie że u nich gospodarstwa to potęga w porównaniu do twojego. Myślisz że kłamią? A może są bardziej inteligentni niż ty i lepiej gospodarują? Nie! Widocznie więcej czynników im sprzyjało niż tobie i dlatego się lepiej rozwineli. Gospodarność na pewno też, ale w znikomym procencie. Najważniejszy jest rodzaj ziemi. Widocznie gospodarują na lepszych ziemiach. Ja wiem że to jest tak napisane prostolinijnie. Wymieniłem tu jeden czynnik i może nie potrzebnie porównałem dane osoby (bo zaraz się zacznie że ja mam to i to a mam to z tego i tego). Powiedzmy że jest to założenie czysto teoretyczne bez żadnych uosobień.

#136 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 07:35

cena mi pasowała , moze tam nie miał kto kupic takze ja kupilem , czemu kit? jezdze tym autem juz ponad 2 lata.

No na pewno nie było komu kupić bo Polska B to kupuje samochody w salonach.. :D

Co do tematu, to przynajmniej u mnie cenę dyktuje popyt. W promieniu 5km trzeba płacić 15-20tyś, idąc po mapie w stronę krowiarzy co 10km to 5 tyś drożej , aż do nieskończoności :D , w drugą stronę gdzie ziemie niezdrenowane 4klasa poszła po 11tyś po roku oczekiwania na kupca bo tam nie było chętnych a wioska mało rolnicza, bo bagna i piachy.
Tomaszpa1 tobie się wydaje że jesteś dużym rolnikiem bo masz w okolicy samych marolonych, ja mam więcej od ciebie , ale za takiego się nie uważam bo mam trochę innych sąsiadów, a co za tym idzie konkurentów. W promieniu 5km; 700ha, 550ha, 700ha,300ha, 130ha, 140ha,80ha,70ha, w promieniu 20km;500ha, 700ha, 300ha,300ha200ha produkcji roślinnej.. Także nie wiem czy twój, czy mój rejon jest bardziej rozwinięty rolniczo?

Edytowany przez farmermf, 12 listopad 2011 - 07:46.

#137 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 08:18

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? http://biznes.onet.p...29,1,news-detal
i jakoś WLKP ani Łódzkiego nie ma na 1 miejscu, nawet na 3 miejscu od końca jest woj. z zachodniego regionu. Przyklad z moich stron, teraz bede kupował 5ha ziemi z sąsiedniej wioski (na zachód odemnie) po 13,5tys zł/ha klasa 3b-4a, a w sąsiedniej wiosce gdzie jest tylko 2 gospodarzy to w tym roku kupowali ziemie po 35tys./ha. Wiec nawet w takim małym regione jest takie zróżnicowanie cen. Tylko że tych dwóch to ma wiecej długów niż życia (jak wszytko bedzie dobrze to spłacą to, ale jak bedzie taka zima jak ta gdzie zaorali prawie wszystki rzepak i było w plecy), a w tej drugiej wiosce prawie nikt nie ma kredytów.

#138 Share lukas1982

lukas1982

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 09:09

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Hej a co ma gospodarność do wielkości gospodarstw?? Jeżeli w regionie jest x gospodarstw po 20-30ha to jak ma powstać takie co ma 500?? Jedynie z przejęcia PGR a jak takich było brak :rolleyes:

Jeżeli inwestujesz 1mln w ziemię to masz obrót roczny w granicach 125tys zł (25ha (po40tys/ha) po 5tys obrotu)
Za ten sam 1mln zł postawiłem chlewnie na 120 loch i obrót mam w granicach 1200tys zł czyli prawie dziesięć razy więcej.
I choć zysk jest może porównywalny lub mniejszy ostatnimi laty, to jednak dużym obrotem łatwiej kredyty spłacać.

A kupić 25ha i zadużyć się na 1mln zł to potrzebujesz przynajmniej 100ha do spokojnej spłaty kredytu. Taka prawda

A akurat ziemie konińskie i kolskie (rejony Tomasza) nie należą do najbogatszych rolniczo w wielkopolsce także Tomasz nie masz się czym chwalić. Zapraszam do prawdziwej gospodarnej wielkopolski w rejony Gostynia i Krotoszyna to zobaczysz tam ilu rolników potrafi żyć na dobrym poziomie.

A ludzi ze Wschodu bardzo cenię i lubię :rolleyes:

#139 Share Janinka

Janinka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 10:37

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? A ludzi ze Wschodu bardzo cenię i lubię

Takich to ja lubię :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2011 - 10:49

Hej a co ma gospodarność do wielkości gospodarstw?? Jeżeli w regionie jest x gospodarstw po 20-30ha to jak ma powstać takie co ma 500?? Jedynie z przejęcia PGR a jak takich było brak :rolleyes:

I to jest sedno sprawy, czyli głód ziemi, u mnie jak nie masz po 50 tys. za ha to możesz sobie kupić ziemie - ale taką w woreczku, ogrodową. :P