tomaszpa1

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb?

Polecane posty

tomaszpa1    0

farmermf, ciekawe czy ty jestes takim wyznacznikiem dla rolników lepszych od ciebie;]. haha to lepiej nie miej tego w d.pie bo ten raport sporzadził gosciu ze wschodu;] widac facet ma oczy i widzi roznice , wy ich nie widzicie. moje gospodarstwo zaczynało praktycznie od zera takze jak mozna porównywac do kogos kto juz miał o wiele lepsze warunki do gospodarowania pod wzgledem finansowym ? i twoja gadka mnie w.urwia bo nigdzie nie napisalem ze ty jestes taki czy taki , napisalem ogolnie o poziomie rolniczym a ty tego nadal nie rozumiesz? moja wies tez wyglada na jedna z lepszych w gminie i sasiad od sasiada sie uczy , a potem w promieniu 5 km najlepszy rolnik z tamtych wsi jest takim rolnikiem jak u nas ci najgorsi , takie głupie porównania ... głupio ci i mi pociskasz wiec mnie nie prowokuj a ze opinia o wschodnej polsce jest taka to nie moja wina. a i jeszcze jedno ja nie napisalem ze jestem najmadrzejszy od wszystkim , pierwszy post rozpoczał sie od tego w temacie ,,ceny ziemi'' ze rolnicy z zachodu ogolnie radza sobie lepiej niz wschod i tyle koniec kropka... tak było kilka moich postów z ktorymi zgodzili sie inni a fakt ze wshodu nikt sie nie zgodził bo kazdy sie bronił . mam jeszcze dorzucac linków ze stron o róznicach wschodu i zachodu czy juz wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha wielki rolnik kategorii A czy Ty miałeś jakieś kompleksy w dzieciństwie lub jeszcze je masz. Bo tylko tak można tłumaczyć chęć wywyższania się nad innymi.

Na pytania nie odpowiadasz tylko jakieś puste artykuły. Jest w nich część prawdy ale wystarczy trochę orientować się w naszym regionie i każdy rolnik który się liczy i chce modernizować swoje gosp to je robi, ba powiedziałbym że nawet lepiej od Ciebie. Tyle że Ty jesteś najlepszy.

 

Kurcze się rozpisałem na komputerze u znajomych, trzeba wracać do ziemianki, ognisko rozpalić i się wyspać bo jutro ciężka orka wołami. U nas jeszcze cywilizacja nie doszła ;/


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Janinka, wyrazy współczucia z tym Bodaczowem, wątpie by to się dla was dobrze skończyło , ale trzeba mieć nadzieję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

jak sa puste artykuły to lepiej idzcie z widłami na tego goscia ktory go sporzadził , jest ze wschodu to bez problemu go znajdziecie , on Wam psuje opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

:D chłopaki więcej luzu ;) w tym paskudnym świecie :lol: uśmiech proszę

 

Nie wymagasz od nas zbyt wiele? Jesteśmy tylko polakami ;). A Polska to kraj gdzie nikt nikogo nie lubi, a zwłaszcza zachód, wschodu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka    0

:unsure: Nadzieję mam cały czas,tyle mi zostało :huh: a winnych brak!!! Pozrowienia dla WAS

 

:lol: Podobno tacy są POLACY(nie mogę już krzyczeć,dostałam ostrzeżenie) :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Polski region biedy

 

Rozmowa z Jackiem Szlachtą

 

- Jak można najkrócej określić poziom zamożności naszego kraju?

- Na tle 27 państw Europy, które już są w Unii Europejskiej bądź zbliżają się do niej (15 należy do UE, 12 kandyduje), jesteśmy krajem biednym. Produkt krajowy brutto na mieszkańca Polski jest zbliżony do PKB na mieszkańca Słowacji, ale zakumulowany majątek przypadający na jednego Słowaka jest znacznie wyższy niż przypadający na Polaka. Są jednak w naszym kraju obszary nieustępujące zamożnością Słowacji, a nawet i Unii Europejskiej. W Polsce mamy bowiem do czynienia z bardzo dużym zróżnicowaniem w rozwoju.

- Czy jesteśmy dużo biedniejsi od Europy, do której zmierzamy?

- Najlepiej mierzyć to właśnie produktem krajowym brutto przeliczanym parytetem siły nabywczej (wiadomo, że za 100 złotych można kupić więcej w Warszawie niż w Brukseli). W Polsce PKB na głowę mieszkańca stanowi (ostatnie dane są z 1999 r.) ok. 40% średniego produktu w UE. Najbogatszy region - Mazowsze - dzięki Warszawie ma ok. 60% poziomu unijnego. Regiony najbiedniejsze (30% PKB Unii) to województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie i lubelskie. Najuboższa jest Lubelszczyzna - jeden z dziesięciu regionów największej biedy w 27 państwach europejskich. Natomiast sześć regionów ma PKB na głowę mieszkańca powyżej średniej krajowej (ok. 110%) - oprócz Mazowsza także Śląsk i Dolny Śląsk, Wielkopolska, Pomorze oraz Pomorze Zachodnie.

 

http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/polski-region-biedy

Jeszcze jakies wątpliwosci , kontynuowac?

jak to mozliwe ze lubelszczyzna jest najbiedniejsza? cos tu nie gra , podobno takie bogactwo?

 

tu nie chodzi o ublizanie Wam , nikomu z Was nie ublizylem ale jak zaczynacie mnie wkurzac to sie nie dziwcie. nie mowie ze jestescie gorsi ale ogolnie wasz region sobie gorzej radzi i wy tego nie mozecie przyjac do wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie jestem ze wschodu. Jestem z mazowieckiego, nie jestem rolnikiem. Wiem jak wyglądają gospodarstwa na wschodzie i zachodzie. Mam kota dachowca na sprzedaż szukam tuningowanego fiata 126p. Mogę być mediatorem między wschodem a zachodem. Haha. Cieszę się że internet pociągnęli kawałek za stolicę. To jest lepsze niz golo i wesolo.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

damianzbr, etam tu juz odbiegasz od tematu , jakies swoje głupie teksty piszesz z ktorych nic nie wynika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

masy racje, nic nie wnosze do tematu. Ja cos proponuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

tomaszpa1 --> jestem z wschodniej granicy mazowieckiego i w moim powiecie gospodarstwo wielkości twojego to bym powiedział że tak średnio na jeża. Jak u ciebie to jedno z większych to u mnie poziom rolnictwa jest o wiele lepszy.

Jeśli chodzi o sprzęt to na połowę mniejszym areale mają więcej lepszych maszyn. Strzechy nikt niema tylko murowane budynki kryte blacha. Do zagrody to sypią zborze ci bo mają 5ha bo kilku takich jeszcze jest, reszta sypie do binów.

Z mniejszych arałów ludzi stać na dobrą mechanizację więc lepiej sobie radzą niż u ciebie.

 

Przestań czytać jakieś głupie artykuły tylko wsiadaj do PKS i zobacz jak ta zacofana wieś wygląda.

W promieniu 100km ode mnie poziom rolnictwa jest kilka razy lepszy niż u ciebie na tym dzikim zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

marekgizio, na jakim arealne zaczynales? po co mi wiecej maszyn skore te mi wystarczaja? ja tylko potrzebuje maszyny do produkcji roslinnej , no tak sobie porównujesz tylko u nas jak pamietam zawsze były inwestycje , z 10 ha zrobilo sie 80 ha ciekawe ilu jest u was takich rolników ktorzy zrobili tak duzy skok ?

hahaha to jest mocne jak juz mowa o wschodzie i o biednej lubelszczyznie to kazdy pisze juz z jakiego wojewodztwa jest a nie ze wschodu , nikt do biedy sie nie przyznaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
StasiekS, poczekaj, może będą kiedyś organizowane jakieś pielgrzymki na zachód to wtedy na własne oczy wszystko zobaczysz. :D

Nie wiem czy doczekam. Jestem ze Wschodu, więc ledwo wiąże koniec z końcem. A do tego jeszcze kryzys. Chyba nie będzie mi dane zobaczyć tego cudu. Zostają mi tylko Mazury...

 

I niektórzy się trochę już zagalopowali. Nowy ciągnik nie oznacza, że ktoś jest dobrym rolnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

marekgizio, o juz zebys czasem wszystkich statystyk nie obalił bo wyjdzie ze mazowieckie jest najlepiej rozwiniete rolniczo;]... jeszcze mało argumentów Wam daje jakie sa roznice? no ale coz trzeba Wam dalej wpajac pewne rzeczy wiec szukam kolejnych danych , mam czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Nie wiem czy ty masz coś nierówno pod sufitem że komuś chcesz na siłę przetłumaczyć że czarne jest białe.

Może masz jakieś kompleksy że tak chcesz się wywyższać nad innymi.

Ja to co widzę na okolicy to o wiele lepiej rozwinięte rolnictwo niż u ciebie.

 

Szukaj sobie dalej artykułów ale to nie sprawi że ludzie ze wschodu staną się głupsi niż ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

bys poszukał lepiej jakis informacji ze wschod jest lepszy od zachodu a nie tak brzydko mowisz... nieladnie. a gdzie ty moja okolice widziales?:D widziales tylko moje gospodarstwo wiec o co ci chodzi majac na mysli moja okolice

 

jasne ze wyjezdzalem , szczerze mowiac bylem nawet na wschodzie w przasnyszu niby mialem kombajn tam kupic , ale widzac tam kombajny marki volvo przekrecilem sie na piecie i sandał spowrotem , jakie tam wynalazki stały to nie pojecie. kolego ja wiecej spedzam czasu poza domem niz w domu , po za tym od 4 lat jezdze praktycznie co tydzien na weekendy do poznania( trzeba sie uczyc i zdobywac wykształcenie zeby nie miec takiego myslenia jak wiele osob na tym forum) wiec sadze ze wiecej przemierzylem km niz ty. sadze ze wiecej swiata widzialem niz ty.

 

farmermf, aha i ja w sumie mieszkam w miescie, na wies przyjezdzam tylko jak mam cos do zrobienia. takze moje korzenie wywodza sie z miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

po co mam oglądać twą okolicę skoro ty mówisz ,że jesteś największy gospodarz w okolicy to i zaglądam na twe podwórze. I co widzę? Zachód, o zgrozo. Czym tu się podniecać?

Aha, i Przasnysz jest 250km od wschodniej granicy jak też i od mego gospodarstwa. Jak patrząc z tak daleka zobaczyłeś biedę i zacofanie w mych stronach? :lol:

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A Polska to kraj gdzie nikt nikogo nie lubi, a zwłaszcza zachód, wschodu :(

 

A to dziwne,bo kiedyś wywozili ze wschodu na zachód - to jeszcze się nie wymieszali? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

w gminie drugi pod wzgledem ilosci pola a jest kilka gospodarstw ktore maja lepsze budynki ode mnie ale potrzebne im sa do hodowli a i po drugie oni maja po 20 - 50 ha nie stanowia juz konkurencji bo gdy był ich czas na rozwoj to inni w tym czasie kupowali ziemie a nie budowali obory stodoły i inne budynki. gmin jest 10 w powiecie a powiatów kilkanascie w woj. łodzkim takze pojecie okolicy to pojecie wzgledne :)

 

farmermf, bylem w okolicach minska mazowieckiego i tam akurat auto kupilem :) ale nie widzialem nic ciekawego , nic co przykuło by moja uwage procz biedy , centralnie jak sie przejedzie Warszawe to tak do okolic Sulejowa lub Sulejówka widac ze okolice stolicy im dalej od Warszawy nie wygladało to kolorowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

że też Wam się chce z pajacem dyskutować... :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

w gminie drugi pod wzgledem ilosci pola a jest kilka gospodarstw ktore maja lepsze budynki ode mnie ale potrzebne im sa do hodowli a i po drugie oni maja po 20 - 50 ha nie stanowia juz konkurencji bo gdy był ich czas na rozwoj to inni w tym czasie kupowali ziemie a nie budowali obory stodoły i inne budynki. gmin jest 10 w powiecie a powiatów kilkanascie w woj. łodzkim takze pojecie okolicy to pojecie wzgledne :)

 

farmermf, bylem w okolicach minska mazowieckiego i tam akurat auto kupilem :) ale nie widzialem nic ciekawego , nic co przykuło by moja uwage procz biedy , centralnie jak sie przejedzie Warszawe to tak do okolic Sulejowa lub Sulejówka widac ze okolice stolicy im dalej od Warszawy nie wygladało to kolorowo

 

 

Czemu kupiłeś auto z biednego wschodu? I jak Mińsk to zapewnię niezły kit Ci wcisnęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

cena mi pasowała , moze tam nie miał kto kupic takze ja kupilem , czemu kit? jezdze tym autem juz ponad 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

@MAT912 pomijając już cała tę bablaninę o wyższości lub niższości jednego nad drugim, powiem Ci że nie wymieszali się. Mieszkam niecałe 30km od granicy niemieckiej z przed II wojny światowej teraz mam ok.200km. Po tych 30km. zaczyna się inny świat i inni ludzie na ziemiach odzyskanych często można spotkać ludzi którzy zaciągają specyficznym wschodnim akcentem mimo upływu przeszło 50 lat. Druga sprawa to taka że Ci ludzie nigdy nieczuli się i nie czują właścicielami tych poniemieckich gospodarstw nie inwestują bo ciągle tkwi w nich przekonanie że przyjdzie Niemiec i ich wywali. W byłym woj.leszczyńskim gm. Góra (tereny odzyskane)od zawsze odznaczała się najwyższym wskaźnikiem bezrobocia i przestępczości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj