tomaszpa1

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb?

Polecane posty

rollo29    81

Przyznaje racje @farmermf rzeczywiście Podlasie się rozpędza w rolnictwie .Co do producentów ciągników to jest!!! badziewiarz Crystal z Sieradza.Mapka sklepów grene chyba najlepiej oddaje potrzeby zaopatrzenia rolnictwa w kraju sklepy.Może to głupi przyklad ale duńczyk chyba wie gdzie robić interesy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Rollo29, wiesz skoro macie tam tyle używanych maszyn to i potrzeba wam więcej Grensklepów z częściami, a nam cóż pozostaną tylko dilerzy , ale jakoś przeżyjemy z tymi nowymi maszynami. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

hehe rzuć kota na łeb i tak spadnie na nogi

Edytowano przez binek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Widzicie, Tomaszpa1 przez Wasze mało inteligentne posty przestał tu pisać i odpowiadać na te durne posty. A tak bardzo ja jak i pewnie niektórzy z tego portalu chcieliśmy dowiedzieć czegoś o tym mitycznym Zachodzie kraju. A teraz to kto nam o tym coś napisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

StasiekS, poczekaj, może będą kiedyś organizowane jakieś pielgrzymki na zachód to wtedy na własne oczy wszystko zobaczysz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

rollo29 , haha a na wschodzie jest wieksze zło z producentów ciagników oczywscie PRONAR ;D . duzo usterek w tych ciagnikach objawia sie po 500 mtg :)..Na moje pytania tez niektorzy nic nie odpowiadaja , u nas jest wielu co nie utrzymuje sie z gospodarstwa tak jak my . i w sumie ci najwiecej kupuja i inwestuja , reszta nawet nie probuje konkurowac. powiem tak prosty przykłąd roznic , u was na wschodzie sa wsie takie ze co druga chałupa drewniana , nie mowie ze wszedzie ale nie brakuje takich wiosek . u nas jest w okolicy do dzis tylko jedna chałupa drewniana gdzie mieszka w niej stary dziadek tak to wszystkie domy murowane itp. srednio zaznaczam srednio rzecz biorac to krajobraz wschodu nie swiecie jakas innowacyjnosc co na zachodzie jest znacznie zauwazalnie. wielkopolska , zachodnie pomorskie kujawy,opolskie . slaskie , dolnoslaskie , tylko lubuskie to wojewodztwo powiedzmy troche słabsze a u was co lubelszczyzna i podlasie , troche mazowieckie a gdzie reszta wojewodztw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@tomaszpa1 może Pronary są awaryjne, ale ja i kilku znajomych właśnie na MTZtach dorobiliśmy się zachodnich ciągników i kombajnów. Ty za pewne już w 50 latach robiłeś JDrami, bo u nas to były 360 ,330 ,T25 i Mtz-ty. Może i są drewniane chaty u nas, ale kryte blachą. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Hehe cosz Ty bredzissz. Niedawno jeśdziłem pod wrocław w strone zgorzelca zwiedzaliśmy okolice i powiem tak: Takich walących sie budynków to u nas nie ma praktycznie, co prawd jest sporo wielkich gospodarstw z ładnymi uprawami ale na wsiach bida. Byłem na pewnej wsi koło samego zgorzelca to tylko ksiądz i jeden handlarz miał w miare ładne budynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

silva , ,, tylko lubuskie to wojewodztwo powiedzmy troche słabsze'' - zgadza sie ze w okolicy zgorzelca mogles to wiedziec poniewaz w lubuskim tak jest , widac ze ludziom nie zyje sie najlepiej.

 

Może i są drewniane chaty u nas, ale kryte blachą. - nie mow nie mow , pood strzecha jest i tak wiekszosc budynków z drewna , tych starych... mowisz zachodnie ciagniki? a czyli jednak sprzet z zachodu jest lepszy a ze wschodu gorszy? ja myslalem ze na wschodzie jest tyle dobrych marek ciagnikow;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@Tomaszpa1 skoro taki postęp na zachodzie to i pewnie lekarzy macie dużo lepszych, ale widać po tobie że do nich nie chodzisz, a czas najwyższy byś zaczął. :lol:

Mam 30 lat i jakbym nie obejrzał twego zachodnio cywilizowanego filmu na YT to bym nie wiedział co to strzecha. :lol:

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

widze ze twardo idziesz i sprowadzasz rozmowe do kłotni? juz pisalem dobrze ze stodoła ze strzechy nie przekresla mojego gospodarstwa :) o to 30 letni facet to juz jak rozumiem wszechwiedzacy? ciekawe co bys powiedział o człowieku ktory zna sie na rolnictwie a jednoczesnie jest najlepszym elektronikiem w okolicy i nie ma sobie równych ? to wychodzi na to ze jest z niego fenomen skoro zna sie na dwoch nic nie majacych ze soba wspolnego dziedzinach, dobrze ze mam sie od kogo uczyc;)u was pewnie likuj stedoły pod strzeche u mnie stoi , mialem nadzieje ze pojdzie z dymem ze kase ale jest za stara i nikt jej nie ubezpieczy. hmm koles nie pasuje ci to ze mieszkasz w miej cywilizowanym regionie Polski? to juz nie moj problem a czemu nie umiesz obronic wschodu ja dalem przyklad zachodnich wojewodztw a i jednoczesnie o wojewodztwach wschodnich , wychodzi na to ze sie z tym zgadzasz ze u Was jest wiecej słabszych rolnictwo wojewodztw niz u nas ? pewnie to tez nieprawda?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tomaszpa1 widzę że wpadłeś w samozachwyt, jarasz się tym jaki to ty jesteś bogaty, jak dobrze prosperuje Twoje gospodarstwo itd. Co do strzechy to w obrębie kilku kilometrów był jeden dom pokryty strzechą ale sam się zapadł już.

Ziemia jest dla Ciebie najważniejsza to i pewnie wszystko nią zaspokajasz ;D

 

I nie masz racje że wschód biedny, zachód bogaty tutaj rozkłada się te na małe regiony, zależy to od klas gleb konkurencji rolników itd

 

Wykształcenie rolnicze zależy oczywiście na jakim poziomie, ale nie ma wiele wspólnego z tym co robisz. Bo w swoim gosp nie możesz kierować się książkami tylko ekonomią.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

widze ze twardo idziesz i sprowadzasz rozmowe do kłotni? juz pisalem dobrze ze stodoła ze strzechy nie przekresla mojego gospodarstwa :) o to 30 letni facet to juz jak rozumiem wszechwiedzacy? ciekawe co bys powiedział o człowieku ktory zna sie na rolnictwie a jednoczesnie jest najlepszym elektronikiem w okolicy i nie ma sobie równych ? to wychodzi na to ze jest z niego fenomen skoro zna sie na dwoch nic nie majacych ze soba wspolnego dziedzinach, dobrze ze mam sie od kogo uczyc;)u was pewnie likuj stedoły pod strzeche u mnie stoi , mialem nadzieje ze pojdzie z dymem ze kase ale jest za stara i nikt jej nie ubezpieczy. hmm koles nie pasuje ci to ze mieszkasz w miej cywilizowanym regionie Polski? to juz nie moj problem a czemu nie umiesz obronic wschodu ja dalem przyklad zachodnich wojewodztw a i jednoczesnie o wojewodztwach wschodnich , wychodzi na to ze sie z tym zgadzasz ze u Was jest wiecej słabszych rolnictwo wojewodztw niz u nas ? pewnie to tez nieprawda?:D

Skończ waść pan, wstydu oszczędź. Dla zachodu oczywiście. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

U mnie w okolicy gospodarstwo tomaszpa1 to było by raczej takie trochę zacofane, a co dopiero na bogatym i światłym zachodzie.

Kiedyś w agrobiznesie był świetny materiał o krzywdzie rolników z WLKP w związku z barakiem naboru na MGR.

Chłop przy telewizji chciał pokazać jaki ma ciągnik i niby że czegoś szukał poszedł do Claasa takiego z 200KM i jak chciał otworzyć drzwi to z ziemi na palcach musiał stawać żeby do klamki dosięgnąć. Coś tam się sapał że ma 300krów, więc po produkcji i maszynach to raczej biedy niemał.

A potem jak pochwalił sie przed telewizja dobytkiem to zaczą płakać że to niesprawiedliwe że on z WLKP chce brać pieniądze i inwestować i powinni zabrać tym brudasom z mazowieckiego bo i tak zmarnują te pieniądze. I jak on nie dostanie to niema za co sie rozwijać i że bieda u niego będzie bo nie bedzie z czego kredytów spłacać i teraz to mu zostało tylko zwijać interes.

Jak tak można karać gospodarnych rolników.

 

U nas na wschodzie jakoś bez unii żyją i nikt nie płacze że jak niedostanie pieniędzy to będzie majątek wyprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

autostrady i inne drogi ekspresowe budowane z myślą o euro 2012 to jest jeden z najważniejszych czynników kształtujących cene ziemi w ostatnich dwóch latach bynajmniej tak jest w moich okolicach, bo przecież jak jeden sprzedał pole na metry kwadratowe jako działke inwestycyjna, to inni nie mogą być gorsi i np umnie cena zwykłego gruntu rolnego po 100 tys za ha już nikogo nie dziwi..... ;)

silva bo dobre rolnictwo jest tam gdzie, są dobre ziemie proste ....... a po za tym Dolnyśląsk czy Opolszczyzna to inny swiat.....? gospodarzy sie tak samo jak wszędzie, są lepsze i gorsze wioski i nie ma co generalizować.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo dobre rolnictwo jest tam gdzie, są dobre ziemie proste

 

Ktoś tu kpi sobie z rolników którzy mają gorszą sytuację materialną... A ten cytat czytam z zachwytem. Dobra ziemia jest jedyną prawdziwą prawdą, jest to idealna odpowiedź na pierwszy post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

funkmaster1993, nie tłumacz mi ekonomii bo towarzyszy mi juz przez 4 lata studiów i chociaz nie ucze sie w kierunku rolniczym to i tak nieraz mamy o ekonomii w rolnictwie itp ... yyy co do zaspokajania to nie bede ci mowil o moich prywatnych sprawach ale mam dziewczyne , nie martw sie :)

 

marekgizio, no tak sie składa ze pod wzgledem ziemi mam jedno z wiekszych w okolicy. czemu zacofane? ty chyba nie widziales zacofanego gospodarstwa? 6 nowych maszyn na srodki unijne , reszta jak widzisz jest rozna lepsza gorsza ale nie staroswiecka. sprzet mam dobrze utrzymany i poki co jeden rolnik ma sprzet lepszy ode mnie z moich stron. nie mam ani jednej rozsypujacej sie maszyny co jest obrazem nie jednego gospodarstwa ...

 

damianzbr, ojj nie taka dobra, Stokłosa w byłym wojewodztwie pilskim ma cos około 13 tys / ha i ziemi nie ma najlepszej.

 

1piotr1, opolskie tez ma gleby od 1 do 5 . fakt w wiekszosci tamtejsi rolnicy maja 2,3 klase. ale czy w wlkp maja taka dobra? nie powiedziałbym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

skoro twoje gospodarstwo jest największe w okolicy i nowoczesne to tam do was jakieś specjalne fundusze unijne trzeba kierować by zrównać poziom ze wschodem. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz cały czas o tym dużym areale powiedz ile masz ha ? W takim razie

 

W naszym regionie są rolnicy którzy ze średniej krajowej potrafią więcej wyciągnąć niż Ty. Trzeba się tylko wyspecjalizować ;)


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Bankructwa, bezrobocie i błędne koło

 

Z "Raportu" wynika, że dla regionów rolniczych, zwłaszcza tych położonych na wschodzie Polski, ewentualne przystąpienie Polski do UE będzie oznaczać prawdziwą katastrofę. Jej rozmiary pokazuje przykład Zamojszczyzny, gdzie 70 proc. ludności mieszka na wsi. Region ten jest najsłabiej uprzemysłowiony, ma najniższy w Polsce poziom dochodów, a produkt krajowy brutto na mieszkańca jest o 42,7 proc. niższy od średniej krajowej.

 

O tym, jak będzie wyglądać wyrównywanie poziomów po integracji z UE, najlepiej świadczą badania opracowane przez dr. Bogdana Kawałkę, szefa Regionalnego Centrum Integracji Europejskiej w Zamościu, pracownika naukowego Wyższej Szkoły Administracji i Zarządzania w Zamościu. Szacuje on, że po integracji na Zamojszczyźnie może upaść ok. 40 proc. indywidualnych gospodarstw rolnych i 70 proc. przedsiębiorstw i podmiotów gospodarczych. O skali tego zjawiska świadczy fakt, że w 27 tys. zamojskich gospodarstw zagrożonych bankructwem żyje ok. 100 tys. osób. Według B. Kawałki, po ewentualnej integracji Polski z UE stopa realnego bezrobocia wzrośnie na Zamojszczyźnie do 40 proc.

 

Stan zapaści pogłębi praktyczne odcięcie regionów przygranicznych od ich naturalnych wschodnich rynków zbytu. Zdaniem Bogdana Kawałki, nastąpi zmniejszenie się o 50 proc. ruchu granicznego, głównie handlowych przyjazdów obywateli Ukrainy, co spowoduje redukcję przygranicznych obrotów handlowych o 80-85 proc.

 

Obrażają rolników

 

Co stanie się z ok. 100 tys. mieszkańców Zamojszczyzny żyjących w 27 tys. gospodarstw rolnych zagrożonych bankructwem? W rozmowie telefonicznej (innych kontaktów B. Kawałko unikał) autor badań przyznał, że trzeba będzie wypłacać zasiłki socjalne tym rolnikom, którzy nie będą mogli zmienić branży i odejść z rolnictwa.

Tylko że kolejka po te zasiłki nie ograniczy się do owych 100 tys. osób z Zamojszczyzny, lecz upomną się o nie kolejne setki tysięcy, a nawet miliony rolników z innych regionów tzw. Polski B. Raport nt. "kosztów i korzyści" nie pozostawia co do tego żadnych wątpliwości.

 

"Stosunkowo najpóźniej i w najskromniejszym wymiarze korzyści akcesyjne pojawią się w województwach Polski wschodniej: podlaskim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim (a także na wschodnim Mazowszu)" - stwierdzono w rozdziale pt. "Skutki integracji z UE dla polskich regionów". Za główne przyczyny uznano "niekorzystną strukturę gospodarczą, obciążenie niskotowarowym rolnictwem, miernej jakości zasoby ludzkie [podkreślenie - AK], a w efekcie niski poziom dochodów i słabą konkurencyjność regionów". Tak zwolennicy akcesji obraźliwie nazywają polskich rolników. Na temat ich przewidywanego losu raport się nie rozwodzi.

 

Przepaść między regionami

 

"Raport" nie pozostawia też wątpliwości co do tego, że po ewentualnym wstąpieniu Polski do UE będzie się pogłębiała przepaść miedzy tzw. Polską A a Polską B, a także między miastem a wsią. Jako powody podaje m.in. fakt, że województwa wschodnie są położone z dala od nowoczesnych szlaków komunikacyjnych i dynamicznych ośrodków gospodarczych - tak jakby uprzemysłowienie sprzyjało rolnictwu.

 

Dysproporcje między bogatym zachodem a biednym wschodem Polski po ewentualnym wejściu naszego państwa do UE pogłębi struktura planowanych wydatków w ramach funduszy strukturalnych w latach 2004-2006. Okazuje się, że łatwiej będzie je wykorzystać zamożniejszym regionom zachodnim i dużym aglomeracjom niż wiejskim regionom wschodnim

 

 

 

 

raport sporzadzony kilka lat temu i co mozna z niego wywnioskowac? raczej nic dobrego , pada okreslenie Polski B , oraz okreslenie miernej jakosci zasoby ludzkie na wschodzie to swiadczy o tym ze zyja tam ci prawdziwy gospodarni polacy??

 

 

http://www.naszawitryna.pl/europa_828.html jak ktos chce wiecej to niech sobie doczyta , jak bedziecie mnie coraz wiecej denerwowac to zaczne swoje tezy potwierdzac takimi własnie informacjami , zaznczam to nie moj wymysł;] wiem ze wam ze wschodu takie cos nie odpowiada ale takie sa fakty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

stary, w du.ie ja mam te artykuły. Widzę swe gospodarstwo czy sąsiadów i widzę twoje, człowieku czy ktoś na forum cie poparł? Nie, więc zastanów się bo naprawdę jeśli ty jesteś wyznacznikiem gospodarstwa w Polsce A, to wy tam nie macie A , ale co najwyżej S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Janinka, o kobieta rowniez zabrała głos , nieraz tak trzeba ostro podyskutowac:) w sejmie sie kłócą to na forum nieraz tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Kolego rodaku cytujesz wypociny jakiegoś pachołka Belzebuba z Torunia .Tym cytatem skompromitowałeś całe swoje wywody w tym temacie ;[ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka    0

:blink: do sejmu to ja wolę nie zaglądać tak mnie denerwują,a różnicami wielkości gospodarstw na wschodzie i na zachodzie się nie zajmuję. Mam swoje problemy z Bodaczowem i czekam z niecierpliwością na ich rozwiązanie!!! Uważam ,że wszędzie są duże i małe gospodarstwa,zarówno te jak i te mają rację bytu. Najważniejszy jest człowiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj