Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb?

187 odpowiedzi na ten temat

#61 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 listopad 2011 - 14:23

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Ostatni post jest bardzo dobrze napisany.
Poza tym uważaż ze się troche zbytnio uczerpiliście autora tematu. Akurat autora ma pecha takiego że w temacie wypowiadaja się rolnicy nie tylko z dużą wiedzą ale także z perspektywicznym gospodarstwem. A tak koledzy pomyślcie o całym województcie a nie tylko o swoich gospodarstwach. W każdym wojewódzcwie są porządne gospodarstwa,ale też i są takie które sa poniżej krytyki(średnia plonu, zrednia zuzycia nawozów w gospodarstwie, średnia zużycia śor, średnia wykształcenia to się musiało skądś wziąć). Taki GUS, lub inny instytut prowadzący takie badanie nie wymyślają sobie tych statystyk. A wyniki takich statystyk podałem w tym temacie lub w cenach ziemi jak zboczyliśmy z tematu.
Osobiście wg mnie w każdym województwie mamy gospodarstwa wysoko rozwinięte i fatalnie prowadzone. Ja mieszkam w woj kuj-pom. Ale na Kujawach poziom rolnictwa jest kilkunastokrotnie lepszy niż u moich okolicach.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Dzisiaj, 12:33
  •  

#62 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 15:20

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Ja również mieszkam w kuj-pom i powiem tak że w jednej wsi są gosp powiedzmy 50h wzwyż konkretnie rozwinięte i nastawione na konkretny cel czyli albo krówki albo byczki albo zboża i one prosperują b.dobrze porównując gosp ze wsi obok gdzie ktoś ma również 50h ale ma trochę byków 10 krów i sieje wszystko co się da i obrabia to starymi gruchotami i ledwo wiąże koniec z końcem. Swoje gosp każdy kształtuje sam i może być w koło pełno gosp które sobie nie radzą a zawsze trafi się taki który ma pomysł niczego się nie boi i będzie zarządzał tak że na wszystko będzie go stać i niczego nie będzie mu brakowało. U nas ceny za ziemie są wysokie tak jak pisałem 30tys za 1h ale ludzie są mądrzy i nie kupują lepiej niech leży odłogiem aż sprzedający zmądrzeje. Mojej narzeczonej ojciec jak przyjechał w moje rodzinne strony razem z kuzynem to im oczy wychodziły że u nich tak nie ma a to tylko 30km różnicy. Do dzisiaj słyszałem u nich o takim kolesiu co boi się zbierać faktury i pisać o zwrot akcyzy bo jak coś spieprzy to będą go ścigali ale bez obrazy wielu już starszych gosp tak ma że się boi zainwestować i wykorzystać UE

#63 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 15:49

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? [quote name='milanreal1' timestamp='1320931387' post='810395']
Ostatni post jest bardzo dobrze napisany.
Poza tym uważaż ze się troche zbytnio uczerpiliście autora tematu. Akurat autora ma pecha takiego że w temacie wypowiadaja się rolnicy nie tylko z dużą wiedzą ale także z perspektywicznym gospodarstwem.

@milanreal prowadząc gospodarstwo na ścianie wschodniej nie pozwolę by jakiś małolat nazywał mnie biednym i zacofanym jeśli jego gospodarstwo prowadzone jest bogato i po zachodniemu , a w mym odczuciu to on nie jest żadną konkurencją do mego czy też innych gospodarstw w okolicy. Po prostu chlapnął coś na forum nie myśląc, że ktoś ze wschodnich województw jest na tyle inteligentny by zaprzeczyć jego bredniom.

#64 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 10 listopad 2011 - 17:00

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? farmermf, ale zes wymyslił to tak samo ja w swojej gminie mam jednego konkurenta ktory tez ziemie kupuje , mowisz ze mam liche budynki (stodoła i obora , dom i garaze maja dopiero 12 lat.) tylko nie zauwazyles tego ze np stodoła ktora jest do rozbiorki stoi tyle o ile , obore mam stara przerobiona na magazyn na zboze to co bede budował druga skoro hodowac nigdy nie bede , mnie interesuje tylko ziemia bo jezeli ja masz to nie masz problemu jej sprzedac . a teraz wez pobuduj jakis budynek na hodowle i po ilus latach okazuje ze jest przestarzały i trzeba go remontowac lub przerabiac. wez sobie pod uwage ile jest na internecie gospodarstw z budynkami do sprzedazy a ile ziemi rolnej? nikt juz nie chce kupowac gospodarstw z drugimi budynkami bo kazdy ma swoich dosyc i jak ma kupic budy do niczego mu niepotrzebne to ich nie kupuje w ogole. i poki co mamy tendencje taka ze ziemia mniej lub wiecej ale co roku podwyzsza wartosc , budynek z kolei z kazdym rokiem sie starzeje i spada jego wartosc , wiec chyba to wiadome co sie lepiej opłaca... a przy obecnej opłacalnosci hodowli to wole sobie zahandlowac jakas maszyna , nie wiem czy widziales na filmie na youtobie ze zajmuje sie wyrywkowo handlem ciagników , zarob chociaz 4 tys na jednym sprzedaj chociaz 5 sztuk w roku i siedzisz sobie spokojnie w domu. nigdy nie zrozumiesz mojego podejscia do rolnictwa

#65 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 17:42

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Co ty z tymi budynkami, twoja stodoła twój problem, ty tylko innych nie obrażaj i się nie wywyższaj bo nie masz z czym i tyle.

#66 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 18:11

@milanreal prowadząc gospodarstwo na ścianie wschodniej nie pozwolę by jakiś małolat nazywał mnie biednym i zacofanym jeśli jego gospodarstwo prowadzone jest bogato i po zachodniemu , a w mym odczuciu to on nie jest żadną konkurencją do mego czy też innych gospodarstw w okolicy. Po prostu chlapnął coś na forum nie myśląc, że ktoś ze wschodnich województw jest na tyle inteligentny by zaprzeczyć jego bredniom.

A to teraz rozumiem Twój tok myślenia. Ja w każdym razie rozumiem to tak jak w poprzednim poście myślałem. Po prostu uważam ze w każdym regionie polski mamy "bogate gospodarstwa na full wypasie :D" Mi się wydaje ze @tomaszpa trochę złe opisał swoje wnioski, bo wg mnie nie twierdzi że na wschodzie jest sama bieda z nędzą.
Zapraszam na swój profil

#67 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 10 listopad 2011 - 18:26

bo wg mnie nie twierdzi że na wschodzie jest sama bieda z nędzą.

nie zgodzę, się z Tobą ;)

wiecie jaka jest prawda? z kim sie kojarzy WLKP ? z rolnictwem , dobrym rolnictwem i bogactwem a wschod z czym ? no raczej z bieda i zacofaniem

Po prostu chlapnął coś na forum nie myśląc,że ktoś ze wschodnich województw jest na tyle inteligentny by zaprzeczyć jego bredniom.

dobrze rzeczesz
no i jakoś autor tematy nie potrafi odpowiedzieć, na zadane pytania :P

Edytowany przez Lukasz1987, 10 listopad 2011 - 18:28.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#68 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 19:00

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Milanreal, właśnie, uważne przeczytaj cytat przytoczony po wyżej.

#69 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 19:26

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? farmermf --> pogódź się z tym że my z ciemnego wschodu to jesteśmy chamy i prostaki. Gdzie nam do mundrych i rozwojowych bambrów z zachodu.

#70 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 19:46

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Niestety Marek często takie poglądy się mnożą, ale tu na tym forum to nie dam se kitu i zniewagi wciskać. :D Jakby co to my zacofani mamy jeszcze kosy na stanie i jakby co to tylko na sztorc i do boju, a oni co wezmą? Nowoczesne kosiarki na plecy? :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 19:49

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Panowie spieracie się o poziom rolnictwa w swoich województwach lecz nie bierzecie pod uwage coś takiego jak zaopatrzenie i otoczenie rolnictwa .Przykładowo w moim powiecie na zakup gruntów stać głównie właścicieli zakladów mięsnych i innych inwestorów ,nastawienie władz gminnych jest takie by pomagać każdemu dziwnemu inwestorowi z pieniędzmi np. pan Ptak ze Rzgowa bo obiecują miejsca pracy. A rolnik jest potrzebny tylko do tego by oddać ziemie pod inwestycje i w dożynki przyjść z wieńcem do pamiątkowego zdjęcia z władzami. Co do zaopatrzenia rolnictwa muszę przyznać że liczy się tylko zachód kraju części używane maszyny no chyba że do ruskich sprzętów :)

#72 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 20:13

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? A ty myślisz że Nam czegoś brakuje do rolnictwa? W promieniu 50km mam serwis i dilerów takich marek jak;
-JD,Mf, Fendt, Valtra, Claas, NH,Lamborghini, 3 sklepy Grene, Granit, Producenta Farmera, i olbrzymi zakład produkcji Pronaru. Masz w swej okolicy choć jednego PRODUCENTA ciągników rolniczych? Terminal przeładunkowy nawozów ze wschodu tez mamy. W promieniu 30km Jest Elewarr(do którego mam 3km) i 5 prywatnych skupów zbóż i rzepaku. A złomu używanego tez jest, kwestia czy to kogoś interesuje. :D

Co do władz to u nas też wójt obiecywał że w nowym zakładzie Ikei( do której mam 1km) będzie 2tyś miejsc pracy , ale co do czego to na 100ha ziemi rolnej będzie tylko 250 miejsc pracy, także nawet władza tak samo z ciemnia jak u was. :lol:

Edytowany przez farmermf, 10 listopad 2011 - 20:16.

#73 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 20:18

Milanreal, właśnie, uważne przeczytaj cytat przytoczony po wyżej.

Tak przeczytałem i przyznaje wam racje.
Zapraszam na swój profil

#74 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 20:20

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? W 100 % popieram farmermf :) Pięknie prawi :) U nas w niektórych rejnach również jest podobnie. Często przedsiębiorcy jedynie kuują ziemie i przebijaja sie nawzajem z ceną mając swojej siemi setki albo tys ha.

#75 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 20:31

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? cena ziemi zależy głównie od tego ilu jest na nią chętnych region nie ma tu znaczenia. Jestem z kujawsko-pomorskiego i w mojej wsi są 2 gospodarstwa ponad 100ha, 3 ponad 50ha, kilka 20-30ha i kilka poniżej 20. W tym 7 największych nastawionych na produkcję mleka sąsiednie wsie mają podobną strukturę. Dlatego właśnie cena 30tys za ha 4 klasy nikogo nie dziwi. Ale nawet w moim powiecie są wsie gdzie nie ma ani jednej krowy przeważnie jest tam jedno lub dwa gospodarstwa nastawione na produkcję roślinną i mają tyle ziemi że więcej im nie potrzeba. I tam cena ziemi nie przekracza 20tys a na gorsze kawałki nie ma wcale chętnych.

#76 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 20:57

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Przyznaje racje @farmermf rzeczywiście Podlasie się rozpędza w rolnictwie .Co do producentów ciągników to jest!!! badziewiarz Crystal z Sieradza.Mapka sklepów grene chyba najlepiej oddaje potrzeby zaopatrzenia rolnictwa w kraju sklepy.Może to głupi przyklad ale duńczyk chyba wie gdzie robić interesy :D

#77 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 21:56

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Rollo29, wiesz skoro macie tam tyle używanych maszyn to i potrzeba wam więcej Grensklepów z częściami, a nam cóż pozostaną tylko dilerzy , ale jakoś przeżyjemy z tymi nowymi maszynami. :lol:

#78 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 22:20

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? hehe rzuć kota na łeb i tak spadnie na nogi

Edytowany przez binek, 10 listopad 2011 - 22:23.

#79 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 22:38

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Widzicie, Tomaszpa1 przez Wasze mało inteligentne posty przestał tu pisać i odpowiadać na te durne posty. A tak bardzo ja jak i pewnie niektórzy z tego portalu chcieliśmy dowiedzieć czegoś o tym mitycznym Zachodzie kraju. A teraz to kto nam o tym coś napisze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 07:28

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? StasiekS, poczekaj, może będą kiedyś organizowane jakieś pielgrzymki na zachód to wtedy na własne oczy wszystko zobaczysz. :D