Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb?

187 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 22:01

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Halo pany nie zapominajcie o łódzkim to jest prawdziwa potęga ekonomiczna bardziej zapomniana niż cała ściana wschodnia :lol: :lol: :lol: Podobno wy tam na zachodzie Polski macie takie powiedzenie że za Koninem zaczyna się Azja patrząc na poziom rolnictwa w mojej okolicy to macie racje :blush:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Dzisiaj, 23:51
  •  

#42 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 22:36

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Kolega Tomasz znów się ujawnił w swoim temacie (jest to całkiem normale), ale wciąż nie może przedstawić argumentów świadczących że rolnictwo bogatsze, lepiej rozwinięte jest zasługą inteligencji i przedsiębiorczości. Czemu nie chcesz się odnieść do porównania rolnik PL/LU do rolnika DE/WLKP, oraz przyczyn różnic w tej branży. Tzn. przyczynę różnic w WLKP i LU już znam, dawaj teraz przyczynę różnic w krajach. No proszę cię, zniż się do tego poziomu (aby podtrzymać swą teorię) i przyznaj że jesteś głupszy niż niemiec.

Jeśli zaczniesz kręcić że jest to nie odpowiednie porównanie czy co kolwiek innego, a to wszystko aby zachować twarz. To proszę o ,,kręcenie,, na podstawie konkretnych argumentów. Argumentów dowodzących o niepoprawność porównania.
EDIT: możesz też przemilczeć. Bo jeśli się wie o tym samemu, oraz każdy do okoła potwierdza że bzdury się pisze, to lepiej jak naj szybciej zaprzestać robienie z siebie pośmiewiska.

A to już do wszystkich - Przepychanki o to co się ma w domu i na podwórku są poniżej poziomu, wklejania zdjęcia ciągnika z głównym kadrem na samochód swój nowy samochód. Bo jak wkleji to chociaż stał obok jak wujek z niemiec albo WLKP hahaha, tym przyjechał.

Edytowany przez damianzbr, 07 listopad 2011 - 22:56.

#43 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 07 listopad 2011 - 22:43

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? to by wynikało tak ,,im dalej na wschód tym większy głup :D'' czyli ja głupszy od niemca a wschodnia strona ciemna jak Azja? na to wychodzi...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 22:44

Dobrze, że tylko parę :) Top Farms Wlkp ma 17,5 tyś, fakt dałem z nim ciała, nie w to miejsce co trzeba popatrzyłem w danych, jest 1,7 mln ha

czy aby na pewno? jak masz 1 mln na koncie a chcesz kupić samochód np fiata 126p to zapłacisz za niego 1 mln? bo masz takie możliwości czy kupisz go za kilkaset zł? jest takie powiedzenie, czegoś biedny boś głupi, czegoś głupi boś biedny. Nie zawsze jak masz pieniądze musisz kupować drogo, tacy właśnie starają się kupić jak najtaniej.

ceny podał tomaszpa1 Ja je wykorzystałem

Lubelszczyzna ma to samo tyle że na wschód ;) a wszyscy widzą tylko te piaski na zachodzie. Czyli na wschód od Poznania jest nieprawdziwa wlpk? podróbka :P bo jak dla Mnie to jeden rejon, więc skoro porównujemy regiony to porównujmy je całe!!!

Ok. też znalazłem nieaktualne dane.

Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Posłużę się twoim przykładem fiata 126p. Masz na koncie 1 mln (lub nawet nic to nie jest ważne) kupujesz fiata 126p jednocześnie wiedząc że w ciągu powiedzmy 3 lat za pomocą ww. fiacika możesz zarobić 1,5 mln. Podobnie jest z ziemią kupują ja w większości ci którzy potrafią na niej zarobić. Kupowanie dla ''prestiżu'' pomijam, jeżeli ktoś kupuje solidnie przeinwestowawszy (trudne słowo) to prawdopodobnie był to jego ostatni zakup.

Ok. skoro to był cytat.

Zgadzam się porównujmy całe regiony, chciałem tylko pokazać że nie ma całych krain mlekiem i miodem płynących są mikro regiony bardzo zróżnicowane rolniczo.

Średnie plony w poszczególnych województwach http://www.stat.gov....89_PLK_HTML.htm może to rozwieje pewne wątpliwości.

@tomaszpa1 przypuszczam że na stronie każdego województwa znajdziemy podobną laurkę nt.rolnictwa każda sroczka swój ogon chwali.
NAPIS ćWICZEBNY

#45 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 23:03

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Szacun dla tomaszpa1. Przyznał się że jest głupi. I teraz sobie mów o LU i czym kolwiek innym co chcesz, a i tak każdy będzie wiedział że to nic mądrego, bo z ust głupka. Nie mam zwyczaju rozmawiać z głupcami, żegnam.

#46 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 23:14

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? damianzbr, a ja nie mam zamiaru gadac z ,, kierowcami'' ktorzy sa tacy wspaniali z dziedziny rolnictwa i mieszkaja gdzie jest koniec świata. nie umiesz czytac, napisalem ze jestem głupszy niz Niemiec ale madrzejszy niz Ty. Nie widzisz z jaka ironia umie w wzbudzic Twój samozachwyt ?

#47 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 23:16

StasiekS , nie ma takiej przepasci jaka była kiedys miedzy zachodem a wschodem ale poki jeszcze jest i pewnie w najblizszym czasie bedzie...

Podróżując po kraju nie zauważyłem na zachodzie czy północy nowych obór czy JD albo Fendtów na polu czy podwórku. Często są to stare poniemieckie budynki, które mają jeszcze starą dachówkę a na podwórku stoi stary case lub JD. Chociaż fakt, niektóre z nich miały ponad 200KM. Ktoś załączył w linku średnie plony według GUS i tam także jakoś wielkopolska nie wyróżnia się. Jest rok gdzie ma większe niż wschód a jest także gdzie ma niższe. Tu bardziej jest chyba wina pogody niż "poniemieckiej tradycji i wyższej inteligencji.

#48 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 23:25

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? StasiekS , no wlasnie w tym jest sedno sprawy ze wschod ma teoretycznie lepsze warunki poniewaz maja wiecej opadów itp a i tak poziom rolnictwa jest jaki jest. na pogode nie mamy wpływu a na jak najlepsze rzadzenie naszym gospodarstwem mamy decdujacy wpływ.tylko ze na wschodzie jest mniejsze prawdopodobienstwo suszy niz w zachodniej polsce

#49 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 23:52

mieszkaja gdzie jest koniec świata.

Z naszej perspektywy to u Was jest koniec świata.

nie umiesz czytac, napisalem ze jestem głupszy niz Niemiec ale madrzejszy niz Ty. Nie widzisz z jaka ironia umie w wzbudzic Twój samozachwyt ?

Kończy się dyskusja a zaczynają zaczepki ad personam. Po osobie ze Wschodu tego można się spodziewać bo to mało inteligentne ale po reprezentancie Zachodu kraju? Tomaszpa1, godnie reprezentuj swój region.

StasiekS , no wlasnie w tym jest sedno sprawy ze wschod ma teoretycznie lepsze warunki poniewaz maja wiecej opadów itp a i tak poziom rolnictwa jest jaki jest.

http://www.badaniafizjograficzne.com.pl/tom56/Kirschenstein_Baranowski.pdf
Według tych badań jest w Wlkp. czy Maz. jest podobnie.

#50 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 07:36

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? [quote name='tomaszpa1' timestamp='1320699620' post='809202']
farmermf, i znowu sytuacja ze kolega nie wie o tym ze gospodarstwo mam w łodzkim a to z czego mi wiadomo łodzkie to
Polska centralna ? chyba ze na zła mape patrze?;] a mieszkam w WLKP i przyjmuje od tych rolników sposob rządzenia a nie to ze mam stodołe wykonana z drewna. fakt jest juz do rozbiorki bo na jej miejscu stanie wiata na wiosne jak nie wierzysz , wysle ci foto jak bedzie gotowa ? moze sie o to założymy co ty na to? ... a jakbys nie zauwazyl to nie inwestuje nad wyraz w budynki , tylko zawsze szedlem w kierunku zakupu gleby bo to stanowi dla mnie rozwoj. dobrze ze tylko do stodoly sie uczepiles bo jak mam rozumiec do maszyn nie miales zastrzezen , mowie to zebys nagle nie zaczał mi w nastepnym poscie wydziwiac ze takie liche mam maszyny lub cos w tym rodzaju. jedna stodoła pod strzeche nie przekresla gospodarstwa:) nie buduje zadnych obor bo nie mam w nich zamiaru spedzic swojego zycia...

Nie oglądałem całego filmu tylko urywki bo tam nie ma czego oglądać, stare budynki jak nie strzechą to eternitem kryte, brak inwestycji w infrastrukturę gospodarstwa, nawozy w 50kg woreczkach to u nas na wschodzie to już problem kupić bo dawno je BigBagi wyparły. Co do maszyn to kolego co by tu napisać, opryskiwacz za 5tyś to też nie ma się czym chwalić bo u nas co drugi ma już z komputerem. :lol: Moje gospodarstwo opiera się prawie o granicę z Białorusią i jakby je porównać z twym z łódzkiego czy tam z wlkp. to ja już kolego wolę być tym głupszym rolnikiem ze wschodu. Pozdrawiam i gratuluje mądrości. :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lukas1982

lukas1982

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 08:24

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Powiem, gdyby wyodrębnić tylko te gospodarstwa w skali kraju mające >25ha to różnicy pewnie żadnej nie będzie, niezależnie od warunków panujących w danych regionach.
A że ktoś kto ma jeszcze mleko pod nosem się rozpycha tym czego ojciec osiągnął pozostawiam bez komentarza.
W hodowli wielkopolsce nie ustępują kujawy i podlasie a może i nawet przewyższają.
W produkcji roślinnej dobrze radzi sobie opolskie, zachodnio pomorskie itd

#52 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 10:05

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? StasiekS , jak ktos głupimi tekstami do mnie wali to co ja mam mu odpowiedziec? przeciez głupi człowiek nic nie zrozumie .przedstawilem Kilka atutów swojego regionu , jakos z tydzien temu w temacie ceny ziemi , czytaj moje posty od samego poczatku bo widze ze do tematu niedawno dołaczyles.

#53 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 listopad 2011 - 08:36

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Jak to mawiał wielki Polak Józef Piłsudski Polska jest jak obwarzanek kresy urodzajne centrum nic :), chyba nie muszę pisać, kto mieszka w centrum a kto na kresach :D
A i kawał mi się o Łódzkiem przypomniał
spotyka się dwóch kolegów w szkole i jeden mówi do drugiego
-słyszałeś mojej sąsiadce pies uratował życie jak dostała zawału
-co? pies? jak to możliwe?
-nie wpuścił na podwórko pogotowia :D:lol::lol:
a propo biedy
lubelskie 18,9% współczynnik ubóstwa
łódzkie 18% współczynnik ubóstwa
to tam w łódzkim tacy mądrzy a biedni jak na wschodzie a nam to wytykacie?
tyle, że wy o dopłatach do bydła, czy funduszach na rozwój najbiedniejszych regionów UE to możecie pomarzyć :D nie wspominając o kasie na rozwój ściany wschodniej B)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#54 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 10:22

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? ale ty mnie denerwujesz mowie ze nie jestem z łodzkiego tylko z wlkp ile razy mozna to samo pisac?
a dlaczego chcieli rozwoj sciany wschodniej? dlatego zeby zniwelowac roznice miedzy wschodem a zachodem bo kazdy z nas o tym wie jakie sa roznice.

#55 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 12:06

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? @tomaszpa1 jak chcesz zniwelować różnicę między wschodem a zachodem to jeszcze musisz dużo w siebię zainwestować. :lol:

#56 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 listopad 2011 - 12:43

ale ty mnie denerwujesz mowie ze nie jestem z łodzkiego tylko z wlkp ile razy mozna to samo pisac?

z wzajemnością, tyle, że zaczynasz się gubić w tym co piszesz :) jesteś z wlkp, gospodarstwo w łódzkim a jak ktoś napisze coś na której woj to ty od razu jesteś z innego :lol:

dlatego zeby zniwelowac roznice miedzy wschodem a zachodem bo kazdy z nas o tym wie jakie sa roznice.

z łódzkim prawie żadne, z wlkp obecnie znikome, ale to my mamy kasę a wy zakładacie takie id(..)ne tematy aby się dowartościować :D

Edytowany przez Lukasz1987, 09 listopad 2011 - 12:43.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#57 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 17:24

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Lukasz1987, ale mnie wkurzasz . popatrz sobie jakie mam nr tablic na ciagnikach , przyczepach w filmach na youtubie , bo widze ze nie wierzysz mi skad jestem!!! i kłóc sie z głupim jakie prawie zadne róznice ? sa spore różnice i parcie na rozwoj ściany wschodniej bo noramalny człowiek, obiektywny doskonale o tym wie i nie mowi ze 2 równe jest 1. a ty zaczynasz mi takie cos wmawiac;] mi nie musisz mozesz innym naiwniakom;]

#58 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2011 - 08:58

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? twierdzisz, że na cenę ziemi ma wpływ poziom rolnictwa
owszem trzeba brac to pod uwage ale jezeli rolnictwo było by słabe nikt by w Wielkopolsce nie płacił 80 tys zł/ha 2 klasy tak jak wspomnialem kilka postów wczesniej.
tutaj twierdzisz, że wcale tak różowo w wlkp nie jest (...)takze wiesz poziom rolnictwa ma wpływ na cene ziemi rolnej

Mam na mysli to ze rolnicy z WLKP nie tylko maja duza wiedze , madrze sie kieruja i umieja dobrze zarzadzac swoimi gospodarstawami i to niekoniecznie jakims duzymi po 100 ha bo duzo gospodarstw w WLKP jest rozdrobionych

tutaj twierdzisz, że mały też może się świetnie rozwijać

koło kalisza sa małe gospodarstwa ale trudnią sie uprawa warzyw i jest kilka wsi ktore wygladaja niesamowicie tak ludzie maja urzadzone podwórka ze byłem zaskoczony.

przyznajesz, że w wlpk jest bardzo duży obszar z małymi gospodarstwami

w wielkopolsce gospodarstwa od strony łodzkiego tez sa małe po kilka ha dopiero w kierunku Piły, okolice Murowanej Gosliny i na zachod pod Poznania sa dosc duze obszarowo,

więc wytłumacz mi jedno, albo kilka
-skoro uważasz, że łódzkie jest lepiej rozwinięte rolniczo od Lubelskiego to dlaczego, w twoim regionie ceny gruntów spadły? rolnictwo obniżyło poziom? dlaczego cena ziemi jest na bardzo podobnym poziomie do Lubelskiego? ten sam poziom który w dodatku spada?

własnie słyszalem o takiej sytuacji jak ty mowisz ze jeszcze rok , dwa do tyłu przykładowo brali ziemie po 30 , 35 tys za ha i nikt sie za wiele nie targował a teraz nie chca dac wiecej jak po 25 tys. pisze o tym poniewaz osoba ktora mi to mowiła mieszka w twoich stronach. niech sie tylko skoncza kredyty preferencyjne to zobaczymy czy ceny nie spadną chociaz troche. juz widze ze ziemi jest coraz wiecej do sprzedazy a kupujących nie az tak duzo przy obecnych cenach u mnie po około 25 tys/ha

w końcu zdaje się to w wlkp doktorek na uczelni twierdzi, że nie płaci się za coś ile cos jest warte tylko tyle ile jesteś w stanie zapłacić, bieda was dopadła? notabene macie ją na poziomie Lubelskiego. Więc dlaczego piszesz, że wschód kojarzy się z biedą? swojej nie widzisz? wlkp wcale nie ma lepiej.
Twierdzisz, że wlkp małe się utrzymają, a już na wschodzie że jak ktoś ma mało pola to poległ na starcie. Jakim cudem? potrafisz to sensownie wyjaśnić, czy po prostu po raz kolejny napisałeś coś bez zastanowienia?
Opisujesz Lubelskie w poziomu tego co zauważyłeś w biedniejszych regionach, a wlkp i łódzkie to co zauważyłeś w tych bogatszych. Jaki w tym sens? tak jak Łukasz napisał chcesz się dowartościować?
Moje zaproszenie jest nadal aktualne, przyjedź do nas do Lubelskiego na wschód , tylko weź dużo wody bo jak zobaczysz jak gospodarują rolnicy na schodzie to szybko spalisz się ze wstydu. Owi rolnicy nie muszą wzorować się na kimś, My mamy dewizę, że to na nas mają się wzorować. Cały czas się popisujesz, że taki z ciebie rolnik na wzór tych z wlkp, że zaburzanie nie remontują swoich obejść, a u ciebie co? stodoła ze strzechą :lol: czym się różnisz od nich? dla Mnie niczym.
Twierdzisz, że mając 26ha nie wróży nic dobrego na przyszłość. Ba w dodatku 26ha na wschodzie. To dlaczego uprawiasz pole takimi gratami? Przytoczona przez Mnie osoba ma 1/3 pola tego co ty a ma dwa ciągniki i kombajn, który wykorzystuje usługowo. A ty co? trochę szrotów, zetora, siewnik i rozsiewacz :lol: A Ja człowiek ze wschodu, bez wykształcenia rolniczego, z kupionym zaświadczeniem, że jestem rolnikiem (tak się szczyciłeś, że w wlkp jest tyle osób z papierami rolnika, ciekaw ilu jest takich co dali parę zł i je dostali za nic) w twoim wieku miałem całe obejście i park maszynowy dobrany pod swoje gleby, z tego tylko gruber i ciągnik był używany, a tak wszystko od nowości w rodzinie. Ba stosowałem technologie o których ty do tej pory możesz pomarzyć. Taki mądry z wlkp a prowadzisz jakieś badania z branży rolnej? o zasięgu lokalnym, bo do mnie zacofańca ze wschodu to za 100 lat nie dorównasz, abyś o zasięgu międzynarodowym prowadził.
Rozwój ściany wschodniej umożliwili nam politycy ... niemieccy ładując kasę na rozwój ziem po NRD, była uchwała w Europarlamencie, że biedni z przygraniczy dostają i się dostało z urzędu LU, a łódź tak samo zacofana i o tej kasie może pomarzyć, tak jak Łukasz pisze.

A i jak coś piszesz, to nie odwracaj kota ogonem w ciągu kilku dni, bo tutaj już jest, że mały się nie rozwinie :blink: :

JanekJelonek, liczy się koszt produkcji i cena po jakiej możesz to sprzedać - nieprawda bo rolnik ktory ma 20 ha i nawet plony przykładowo po 8 t /ha nie jest w stanie zarobic tyle co rolnik majacy 200 ha i zbierający chociaz 5 t/ha .

Edytowany przez Profil usunięty, 10 listopad 2011 - 08:59.

#59 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 12:06

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? @JanekJelonek, bardzo do rzeczy napisane , tylko raczej autor tematu długo ci na to nie odpowie, musi pozbierać myśli. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 12:22

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb? Pojedź sobie w Lubelskim w okolice Hrubieszowa, zmościs, tomaszowa i nie tylko jest wiele potężnych gospodrstw którym możesz tylko zazdroscić. Oraz gdzie cena ziemi wcale nie jest niższa niż w wielkopolsce czy kujawach. Wszystko zależy od mikroregionów.