tomaszpa1

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb?

Polecane posty

farmermf    80

rozumiem że nawozy macie na zachodzie tańsze o połowe niż na wschodzie, pszenica sypie w najgorszym roku 12t i po 1500zł sprzedajecie. Krowy dają 50l mleka dziennie po 2.5zł/l. I JD wasze palą 50% mniej paliwa niż nasze. No, jeśli tak to zgoda, wasze rolnictwo jest lepsze, fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...nie przypisze sobie takiego atutu ,,Region jest bezwzględnym liderem w produkcji żywności w Polsce''...-

 

Ja bym tak nie wierzył w słowo pisane. Kiedyś na nieheblowanej desce było napisane "pupa", pogłaskałem i drzazgę złapałem :D


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Nie no koleś jest dobry, odwiedziłem na YT kanał @tomaszp1 i dostałem olsnienia, po co ja na wschodzie przekrywam wszystkie budynki blachą jak w cudownie rozwiniętych gospodarstwach zachodnich typu gospodarza @tomaszp1 stoi stodoła kryta słomą. Fakt, pewnie to kolejny objaw bogactwa zachodu. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile kosztuje pokrycie dachu słoma i jak trudno o fachowca?:D


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

tak czy tak temat nie ma tytułu KTÓRE WOJEWÓDZTWO JEST NAJLEPSZE

przecież autor miał na myśli coś innego więc myśle że dyskusja na cześć poruszanych tu tematów nie ma sensu. pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

 

</h1>

<h1>Rolnictwo i obszary wiejskie

Lubelszczyzna to region o charakterze rolniczym. Na blisko 4300 wsi i osad wiejskich przypada tylko 41 miast. Mieszkańcami wsi jest ponad połowa ludności - 53,5% (przy średniej w kraju 39,9%). Obszary wiejskie zajmują 96,2% terytorium regionu, a 71,8% związane jest z działalnością rolniczą. Około 40% gruntów rolnych stanowią gleby najżyźniejsze, występujące przede wszystkim na Wyżynie Lubelskiej i Wołyńskiej. Dla lubelskiego rolnictwa charakterystyczny jest tradycyjny model gospodarowania, związany z rodzinnym przekazywaniem gospodarstw o niewielkiej powierzchni. W 2008 r. funkcjonowało 283 tys. indywidualnych gospodarstw rolnych o średnim areale 7,7 ha (w kraju 8,9 ha).

 

W uprawach polowych około 78% powierzchni wszystkich zasiewów zajmują zboża (aż 10,9% powierzchni krajowej). Najwięcej gospodarstw - 123 tysiące uprawia pszenicę (3 miejsce w kraju), 85 tysięcy - jęczmień (1 miejsce), 82 tys. - mieszanki zbożowe (2), 65 tys. - pszenżyto (3). Znaczącą pozycję w strukturze upraw regionu zajmują nadal buraki cukrowe (15,5 tys. gospodarstw) oraz rzepaku i rzepiku (12,4 tys.). Bardzo dużo gospodarstw - 35,7 tysięcy uprawia warzywa gruntowe (3 miejsce w kraju) i truskawki (27 tys., 2 miejsce). Specyfiką rolnictwa lubelskiego jest uprawa chmielu (1,8 tys. ha i aż 70% produkcji krajowej), tytoniu (8,2 tys. ha, 36%) oraz roślin strączkowych jadalnych i uprawianych na ziarno (49% produkcji kraju).

Wielką rolę w rolnictwie Lubelszczyzny odgrywają uprawy trwałe obejmujące plantacje drzew i krzewów owocowych oraz ich szkółek, szkółek drzew i krzewów ozdobnych i innych. W 2007 r. takimi uprawami zajmowało się 67,5 tys. gospodarstw indywidualnych (18,4% upraw krajowych i 2 miejsce w Polsce po województwie mazowieckim). W lubelskich sadach dominują jabłonie (22 tys. ha), porzeczki (17 tys. ha) i maliny (14 tys. ha).

 

Nowym i bardzo rozwojowym kierunkiem gospodarki rolnej regionu jest rolnictwo ekologiczne. Według Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w 2008 roku w województwie lubelskim było 1609 producentów ekologicznych oraz 30 przetwórni rolno-spożywczych, dostarczających na krajowy i europejski rynek zdrową certyfikowaną żywność. Stawia to Lubelszczyznę na wysokim trzecim miejscu w kraju.

 

Źródło

czyli cały czas na podium więc jakim cudem jest gorzej rozwinięta niż wlkp? dalej czekam na odpowiedź

Znaczna część gospodarstw uzyskuje plony zbliżone do osiąganych w krajach Europy Zachodniej.

których krajów? Włochy, Hiszpania, Portugalia? bo jak do nich to trzeba im współczuć

Wielkopolska charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością produkcji rolnej – jedną z najwyższych w kraju.

wiesz ile wynosi różnica między poszczególnymi województwami i na którym miejscu jest dane woj?

,Region jest bezwzględnym liderem w produkcji żywności w Polsce''- lider jest jeden i bezwgledny

dowiadujemy się kolejnej nowości, że w wlkp produkują wszystko :D

z kim sie kojarzy WLKP ? z rolnictwem , dobrym rolnictwem i bogactwem

z autostradą którą wybudowali za państwowe pieniądze i teraz wielkopolanie tyle za nią bulą, a najlepsze jest to, że sami się zgodzili na to aby po 10 latach robić remont generalny bo położyli zbyt cienką górną warstwę, oraz ze stadionem Lecha na którym cały czas wymieniają murawę za 400 koła a ta dajej nie chce rosnąć :lol:

a wschod z czym ? no raczej z bieda i zacofaniem

jesteś w 2% grupie

Źródło

 

wiem ze Wam jest to nie na reke bo jestescie ze wschodu i jak widzicie jestescie w gorszej sytuacji , musze jeszcze poszukac innych info waznych dla tej dyskusji bo Wy ciagle sie bronicie

jest nam nie na rękę jak ktoś nas bezpodstawnie o coś oskarża, pisałeś o wyższości technologicznej zachodu nad wschodem, jaka to wyższość? teks ze strony UM? My widzimy w jakiej jesteśmy sytuacji, za to ty nie. Bronić się musimy przed bezpodstawnymi oskarżeniami wyssanymi z palca

 

 

 


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Do tej pory nie miałem podziału że jak ktoś jest z jakiegoś rejonu Polski to jest lepszy lub gorszy ale teraz uważam ze takie rejony w których mieszka @ tomaszpa1 są najgorsze.

Przykład z dzisiaj. Rozmiawiałem z handlarzem o ziemniakach to on mówił że "dopóki są frajerzy z okolic poznania to od nich bedzie brał ziemnika po 10gr, ale jak by chcieli to i po 30gr by od nich kupił". (to są jego słowa wiec nie miejcie do mnie pretensji).

Żal mi takich ludzi jak ty.

 

Odpowiedź na pytanie zadane w temacie.

Nie.

Edytowano przez poosa21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Autor ma trochę racji. W Wielkopolsce rolnictwo jest trochę lepiej rozwinięte. Ale czy aż tak bardzo że zawstydza resztę kraju to wątpię. Z roku na rok poziom się wyrównuję i jeżdżąc po Polsce można zauważyć coraz mniejsze różnice. No może po za tym że na zachodzie i północy Polski pola są mniej rozdrobnione. A z wykorzystaniem funduszy też jakoś nie zostawia w tyle innych województw.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez różncicy mi gdzie jest najlepiej rozwinięte. Jako tako możemy oszacować to z danych, może np GUS, nie wiem. Ale na pewno nie jest najlespsze z powodu inteligencji, umiejętności gosodarzenia raolnika. Znasz moje zdanie mówiące co na to wpływa.

 

,,Wyniki te są w głównej mierze zasługą tradycyjnie wysokiej kultury rolnej i wzorcowego gospodarowania,,

 

Przecież wzorcowe gospodarowanie i wysoka kultura rolna nie jest uwarunkowana inteligencją danej grupy, takiej jak np. WLKP, czy LU!!! Wpływają na to czynniki o których wcześniej pisałem. Więc ten tekst niczego konkretnego nie wnosi.

Czemu nie chcesz się odnieść do mojego wcześniejszego porównania rolników, niemieckich i polskich. Czy jesli mamy rolnictwo słabiej rozwinięte niż niemcy, to musi oznaczać że jesteśmy od nich głupsi? Biedny jesteś jak tak uważasz. A teraz załóż że Polacy to LU, a Niemcy to WLKP. Żal mi cię, ty... według twojej teori ,,...Ty, w obec niemca, przygłupi rolniku,,

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas1982    0

Różnicę najbardziej widać w budynkach, u scyzoryków na wsiach multum drewnianych stoi ale to jest różnica wynikająca z przynależności danych regionów do zaborów.

Rolnicy z zachodniej części kraju mieli to "szczęście" być pod zaborem pruskim.

Plus tego jest taki że my rolnicy z wielkopolski i kujaw mamy gdzie sprzedać swoje trzydziestki :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z c330 to masz rację. My od was kupimy za pół darmo, a do ukraincow, bialorusinow czy do grujeckich sadów sprzedamy za wiele więcej. buhahah

EDIT: A grujeckie sady kręcą handelek owoca z ruskim, to nie wiem czy czasem nie cwańsi jeszce bardziej od nas i jeszcze drożej im nie pchają tych 30-tek. Tyle kasy wam koło nosa przemyka.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas1982    0

Czasem się lepiej pozbyć za pół darmo niż na złom zawieźć :P

Edytowano przez lukas1982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no jak u was do skupu złomu sie udac to do sasiedniego woj trza jkechac bo w WLKP sami rolnicy to fakt ze i lepej oddac darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

farmermf, i znowu sytuacja ze kolega nie wie o tym ze gospodarstwo mam w łodzkim a to z czego mi wiadomo łodzkie to

Polska centralna ? chyba ze na zła mape patrze?;] a mieszkam w WLKP i przyjmuje od tych rolników sposob rządzenia a nie to ze mam stodołe wykonana z drewna. fakt jest juz do rozbiorki bo na jej miejscu stanie wiata na wiosne jak nie wierzysz , wysle ci foto jak bedzie gotowa ? moze sie o to założymy co ty na to? ... a jakbys nie zauwazyl to nie inwestuje nad wyraz w budynki , tylko zawsze szedlem w kierunku zakupu gleby bo to stanowi dla mnie rozwoj. dobrze ze tylko do stodoly sie uczepiles bo jak mam rozumiec do maszyn nie miales zastrzezen , mowie to zebys nagle nie zaczał mi w nastepnym poscie wydziwiac ze takie liche mam maszyny lub cos w tym rodzaju. jedna stodoła pod strzeche nie przekresla gospodarstwa:) nie buduje zadnych obor bo nie mam w nich zamiaru spedzic swojego zycia...

 

StasiekS , nie ma takiej przepasci jaka była kiedys miedzy zachodem a wschodem ale poki jeszcze jest i pewnie w najblizszym czasie bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Halo pany nie zapominajcie o łódzkim to jest prawdziwa potęga ekonomiczna bardziej zapomniana niż cała ściana wschodnia :lol: :lol: :lol: Podobno wy tam na zachodzie Polski macie takie powiedzenie że za Koninem zaczyna się Azja patrząc na poziom rolnictwa w mojej okolicy to macie racje :blush:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega Tomasz znów się ujawnił w swoim temacie (jest to całkiem normale), ale wciąż nie może przedstawić argumentów świadczących że rolnictwo bogatsze, lepiej rozwinięte jest zasługą inteligencji i przedsiębiorczości. Czemu nie chcesz się odnieść do porównania rolnik PL/LU do rolnika DE/WLKP, oraz przyczyn różnic w tej branży. Tzn. przyczynę różnic w WLKP i LU już znam, dawaj teraz przyczynę różnic w krajach. No proszę cię, zniż się do tego poziomu (aby podtrzymać swą teorię) i przyznaj że jesteś głupszy niż niemiec.

 

Jeśli zaczniesz kręcić że jest to nie odpowiednie porównanie czy co kolwiek innego, a to wszystko aby zachować twarz. To proszę o ,,kręcenie,, na podstawie konkretnych argumentów. Argumentów dowodzących o niepoprawność porównania.

EDIT: możesz też przemilczeć. Bo jeśli się wie o tym samemu, oraz każdy do okoła potwierdza że bzdury się pisze, to lepiej jak naj szybciej zaprzestać robienie z siebie pośmiewiska.

 

A to już do wszystkich - Przepychanki o to co się ma w domu i na podwórku są poniżej poziomu, wklejania zdjęcia ciągnika z głównym kadrem na samochód swój nowy samochód. Bo jak wkleji to chociaż stał obok jak wujek z niemiec albo WLKP hahaha, tym przyjechał.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

to by wynikało tak ,,im dalej na wschód tym większy głup :D'' czyli ja głupszy od niemca a wschodnia strona ciemna jak Azja? na to wychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

 

Dobrze, że tylko parę :) Top Farms Wlkp ma 17,5 tyś, fakt dałem z nim ciała, nie w to miejsce co trzeba popatrzyłem w danych, jest 1,7 mln ha

 

czy aby na pewno? jak masz 1 mln na koncie a chcesz kupić samochód np fiata 126p to zapłacisz za niego 1 mln? bo masz takie możliwości czy kupisz go za kilkaset zł? jest takie powiedzenie, czegoś biedny boś głupi, czegoś głupi boś biedny. Nie zawsze jak masz pieniądze musisz kupować drogo, tacy właśnie starają się kupić jak najtaniej.

 

ceny podał tomaszpa1 Ja je wykorzystałem

 

Lubelszczyzna ma to samo tyle że na wschód ;) a wszyscy widzą tylko te piaski na zachodzie. Czyli na wschód od Poznania jest nieprawdziwa wlpk? podróbka :P bo jak dla Mnie to jeden rejon, więc skoro porównujemy regiony to porównujmy je całe!!!

 

Ok. też znalazłem nieaktualne dane.

 

Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Posłużę się twoim przykładem fiata 126p. Masz na koncie 1 mln (lub nawet nic to nie jest ważne) kupujesz fiata 126p jednocześnie wiedząc że w ciągu powiedzmy 3 lat za pomocą ww. fiacika możesz zarobić 1,5 mln. Podobnie jest z ziemią kupują ja w większości ci którzy potrafią na niej zarobić. Kupowanie dla ''prestiżu'' pomijam, jeżeli ktoś kupuje solidnie przeinwestowawszy (trudne słowo) to prawdopodobnie był to jego ostatni zakup.

 

Ok. skoro to był cytat.

 

Zgadzam się porównujmy całe regiony, chciałem tylko pokazać że nie ma całych krain mlekiem i miodem płynących są mikro regiony bardzo zróżnicowane rolniczo.

 

Średnie plony w poszczególnych województwach http://www.stat.gov.pl/gus/5840_1589_PLK_HTML.htm może to rozwieje pewne wątpliwości.

 

@tomaszpa1 przypuszczam że na stronie każdego województwa znajdziemy podobną laurkę nt.rolnictwa każda sroczka swój ogon chwali.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szacun dla tomaszpa1. Przyznał się że jest głupi. I teraz sobie mów o LU i czym kolwiek innym co chcesz, a i tak każdy będzie wiedział że to nic mądrego, bo z ust głupka. Nie mam zwyczaju rozmawiać z głupcami, żegnam.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

damianzbr, a ja nie mam zamiaru gadac z ,, kierowcami'' ktorzy sa tacy wspaniali z dziedziny rolnictwa i mieszkaja gdzie jest koniec świata. nie umiesz czytac, napisalem ze jestem głupszy niz Niemiec ale madrzejszy niz Ty. Nie widzisz z jaka ironia umie w wzbudzic Twój samozachwyt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

StasiekS , nie ma takiej przepasci jaka była kiedys miedzy zachodem a wschodem ale poki jeszcze jest i pewnie w najblizszym czasie bedzie...

Podróżując po kraju nie zauważyłem na zachodzie czy północy nowych obór czy JD albo Fendtów na polu czy podwórku. Często są to stare poniemieckie budynki, które mają jeszcze starą dachówkę a na podwórku stoi stary case lub JD. Chociaż fakt, niektóre z nich miały ponad 200KM. Ktoś załączył w linku średnie plony według GUS i tam także jakoś wielkopolska nie wyróżnia się. Jest rok gdzie ma większe niż wschód a jest także gdzie ma niższe. Tu bardziej jest chyba wina pogody niż "poniemieckiej tradycji i wyższej inteligencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

StasiekS , no wlasnie w tym jest sedno sprawy ze wschod ma teoretycznie lepsze warunki poniewaz maja wiecej opadów itp a i tak poziom rolnictwa jest jaki jest. na pogode nie mamy wpływu a na jak najlepsze rzadzenie naszym gospodarstwem mamy decdujacy wpływ.tylko ze na wschodzie jest mniejsze prawdopodobienstwo suszy niz w zachodniej polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
mieszkaja gdzie jest koniec świata.

Z naszej perspektywy to u Was jest koniec świata.

 

nie umiesz czytac, napisalem ze jestem głupszy niz Niemiec ale madrzejszy niz Ty. Nie widzisz z jaka ironia umie w wzbudzic Twój samozachwyt ?

Kończy się dyskusja a zaczynają zaczepki ad personam. Po osobie ze Wschodu tego można się spodziewać bo to mało inteligentne ale po reprezentancie Zachodu kraju? Tomaszpa1, godnie reprezentuj swój region.

 

StasiekS , no wlasnie w tym jest sedno sprawy ze wschod ma teoretycznie lepsze warunki poniewaz maja wiecej opadów itp a i tak poziom rolnictwa jest jaki jest.

http://www.badaniafizjograficzne.com.pl/tom56/Kirschenstein_Baranowski.pdf

Według tych badań jest w Wlkp. czy Maz. jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

farmermf, i znowu sytuacja ze kolega nie wie o tym ze gospodarstwo mam w łodzkim a to z czego mi wiadomo łodzkie to

Polska centralna ? chyba ze na zła mape patrze?;] a mieszkam w WLKP i przyjmuje od tych rolników sposob rządzenia a nie to ze mam stodołe wykonana z drewna. fakt jest juz do rozbiorki bo na jej miejscu stanie wiata na wiosne jak nie wierzysz , wysle ci foto jak bedzie gotowa ? moze sie o to założymy co ty na to? ... a jakbys nie zauwazyl to nie inwestuje nad wyraz w budynki , tylko zawsze szedlem w kierunku zakupu gleby bo to stanowi dla mnie rozwoj. dobrze ze tylko do stodoly sie uczepiles bo jak mam rozumiec do maszyn nie miales zastrzezen , mowie to zebys nagle nie zaczał mi w nastepnym poscie wydziwiac ze takie liche mam maszyny lub cos w tym rodzaju. jedna stodoła pod strzeche nie przekresla gospodarstwa:) nie buduje zadnych obor bo nie mam w nich zamiaru spedzic swojego zycia...

 

Nie oglądałem całego filmu tylko urywki bo tam nie ma czego oglądać, stare budynki jak nie strzechą to eternitem kryte, brak inwestycji w infrastrukturę gospodarstwa, nawozy w 50kg woreczkach to u nas na wschodzie to już problem kupić bo dawno je BigBagi wyparły. Co do maszyn to kolego co by tu napisać, opryskiwacz za 5tyś to też nie ma się czym chwalić bo u nas co drugi ma już z komputerem. :lol: Moje gospodarstwo opiera się prawie o granicę z Białorusią i jakby je porównać z twym z łódzkiego czy tam z wlkp. to ja już kolego wolę być tym głupszym rolnikiem ze wschodu. Pozdrawiam i gratuluje mądrości. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj