tomaszpa1

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb?

Polecane posty

tomaszpa1    0

,,miernej jakości zasoby ludzkie '' hahahahahahaha ten cytat mnie rozwala najbardziej jak wytłumaczyc mierna jakosc ludzi? tym ze mniej potrafia. kazdy region ma swoje i słabsze strony liczy sie ogół. twoje komentarze sa zbedne haha za co mam was przepraszac? skoro i tak liderem produkcji rolniczej jest WLKP i to jest niepodwazalne jako ogół całego regionu... wiem ze prawda was boli sa artykuły takie ktory nie podważy zaden rolnik nawet ten co moze miec 20 tys ha ;] ... takze Panowie zrozumcie pewne rzeczy .

to ze dany region ma najwiecej ciagników przykladowo nie swiadczy o tym ze sa lepsi. zachodni rolnicy daza do dopasowania jak najmniejszej ilosci sprzetu w swoim gospodarstwie poniewaz sie to tyczy ekonomicznego wykorzystania środków potrzebnych do produkcji.. oj chłopczyki uczcie sie uczcie bo wiedza to klucz do sukcesu;]

nikt wam nie każe wchodzic i ogladac moich filmików na YT robicie to z własnej ludzkiej ciekawosci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Lp. Województwo Powierzchnia użytków rolnych (w tys. ha)

1 Dolnośląskie 1163,2

2 Kujawsko – Pomorskie 1162,5

3 Lubelskie 1714,5

4 Lubuskie 553,7

5 Łódzkie 1252,7

6 Małopolskie 882,3

7 Mazowieckie 2392,8

8 Opolskie 580,2

9 Podkarpackie 942,3

10 Podlaskie 1200,6

11 Pomorskie 907,6

12 Śląskie 618,5

13 Świętokrzyskie 731,3

14 Warmińsko – Mazurskie 1305,0

15 Wielkopolskie 1892,3

16 Zachodniopomorskie 1113,7

X Polska 18413,2

Dziwne zeby największe woj. produkowało mało, jak jets duże i ma dobre ziemie to musi być największym producentem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
,miernej jakości zasoby ludzkie '' hahahahahahaha ten cytat mnie rozwala najbardziej jak wytłumaczyc mierna jakosc ludzi? tym ze mniej potrafia. kazdy region ma swoje i słabsze strony liczy sie ogół. twoje komentarze sa zbedne haha za co mam was przepraszac? skoro i tak liderem produkcji rolniczej jest WLKP i to jest niepodwazalne jako ogół całego regionu... wiem ze prawda was boli sa artykuły takie ktory nie podważy zaden rolnik nawet ten co moze miec 20 tys ha ;] ... takze Panowie zrozumcie pewne rzeczy .

to ze dany region ma najwiecej ciagników przykladowo nie swiadczy o tym ze sa lepsi. zachodni rolnicy daza do dopasowania jak najmniejszej ilosci sprzetu w swoim gospodarstwie poniewaz sie to tyczy ekonomicznego wykorzystania środków potrzebnych do produkcji.. oj chłopczyki uczcie sie uczcie bo wiedza to klucz do sukcesu;]

nikt wam nie każe wchodzic i ogladac moich filmików na YT robicie to z własnej ludzkiej ciekawosci;)

Ty po prostu zrozumiałeś, że zrobiłeś z siebie idiotę, a teraz zamiast przyznać się do błędu to robisz z siebie jeszcze większego pajaca ;)

,miernej jakości zasoby ludzkie

jak oceniasz, że macie mierną ludność no cóż wasza strata :)

 

Na pytania tradycyjnie nie odpowiadasz czyli odpowiedzi nie znasz

@poosa21 jemu to wytłumacz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

JanekJelonek , ,,jak oceniasz, że macie mierną ludność no cóż wasza strata :) '' - wiesz dobrze ze to tyczyło sie ludzi ze wschodu takze nie obracaj kota ogonem... bo beda znowu referaty na pol strony:D

,,Obrażają rolników

 

Co stanie się z ok. 100 tys. mieszkańców Zamojszczyzny żyjących w 27 tys. gospodarstw rolnych zagrożonych bankructwem? W rozmowie telefonicznej (innych kontaktów B. Kawałko unikał) autor badań przyznał, że trzeba będzie wypłacać zasiłki socjalne tym rolnikom, którzy nie będą mogli zmienić branży i odejść z rolnictwa.

Tylko że kolejka po te zasiłki nie ograniczy się do owych 100 tys. osób z Zamojszczyzny, lecz upomną się o nie kolejne setki tysięcy, a nawet miliony rolników z innych regionów tzw. Polski B. Raport nt. "kosztów i korzyści" nie pozostawia co do tego żadnych wątpliwości.

 

"Stosunkowo najpóźniej i w najskromniejszym wymiarze korzyści akcesyjne pojawią się w województwach Polski wschodniej: podlaskim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim (a także na wschodnim Mazowszu)" - stwierdzono w rozdziale pt. "Skutki integracji z UE dla polskich regionów". Za główne przyczyny uznano "niekorzystną strukturę gospodarczą, obciążenie niskotowarowym rolnictwem, miernej jakości zasoby ludzkie [podkreślenie - AK], a w efekcie niski poziom dochodów i słabą konkurencyjność regionów". Tak zwolennicy akcesji obraźliwie nazywają polskich rolników. Na temat ich przewidywanego losu raport się nie rozwodzi.''

 

i kolego tak wygladał cały artykuł wiec juz teraz nie tni głupa ze nie wiadomo o czym była mowa , o tej jakosci ludzi mieli na mysli wschod a nie zachod :)

 

 

poosa21

dobrze ze wrzuciles takie dane:

Lubelskie 1714,5

Wielkopolskie 1892,3

Jak widac WLKP tylko o 10 % ma wiecej uzytków rolnych a w produkcji rolnej ta różnica jest zdecydowanie wieksza i nie 10 % proporcjonalnie do obszaru tylko znacznie wiecej. hmm ziemia w wlkp lepsza nie powiedziałbym , gleby lessowe na lubelszczyznie - jeden z najżyżniejszych rodzajów gleb w polsce. teraz tak opady na wschodzie powyzej 500 mm rocznie a WLKP ponizej 450 mm. takze jak widzisz wszystko da sie sensownie wytłumaczyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest liderem bo jest największe :P popatrz na kuj-pom, w momencie gdyby miało pow wlkp to poznań dostał by tak po d*pie od bydgoszczy że głowa mała :lol:

Dalej opierasz swoją wiedzę o wschodzie na przykładzie wymiotów literackich eurosceptyka który pracuje na uczelni typu płace wymagam, chyba, nie zauważyłeś, ale obaliłem te wywody powyżej, danymi z GUS

wiem ze prawda was boli sa artykuły takie ktory nie podważy zaden rolnik

boli nas twoja głupota, a artykuły przytoczone przez ciebie podważyłem bez problemu :)

takze Panowie zrozumcie pewne rzeczy .

rozumiemy i zdajemy sobie sprawę z jakim błaznem dyskutujemy

to ze dany region ma najwiecej ciagników przykladowo nie swiadczy o tym ze sa lepsi. zachodni rolnicy daza do dopasowania jak najmniejszej ilosci sprzetu w swoim gospodarstwie poniewaz sie to tyczy ekonomicznego wykorzystania środków potrzebnych do produkcji.

W przeliczeniu na gospodarstwo to w Lubelskim jest mniej ciągników w gospodarstwie niż w wlkp :P

oj chłopczyki uczcie sie uczcie bo wiedza to klucz do sukcesu;]

bo widać po tobie że się nie uczysz. 4 rak na pierwszym roku? że danych odczytać nie potrafisz?

Jak widac WLKP tylko o 10 % ma wiecej uzytków rolnych a w produkcji rolnej ta różnica jest zdecydowanie wieksza i nie 10 % proporcjonalnie do obszaru tylko znacznie wiecej. hmm ziemia w wlkp lepsza nie powiedziałbym , gleby lessowe na lubelszczyznie - jeden z najżyżniejszych rodzajów gleb w polsce. teraz tak opady na wschodzie powyzej 500 mm rocznie a WLKP ponizej 450 mm. takze jak widzisz wszystko da sie sensownie wytłumaczyc;)

widać d*pa z ciebie nie ekonomista :lol: nie liczy się ilość wyprodukowanych dóbr tylko zysk z ich sprzedaży ;)

poosa21

dobrze ze wrzuciles takie dane:

Lubelskie 1714,5

Wielkopolskie 1892,3

szkoda tylko, że dane są nie aktualne ;)

spis rolny 2010

Lubelskie 1653

wlkp 1999

str 74

także Lubelskie ma 82,7% gruntów rolnych co wielkopolanie, jesteśmy 3 pow względem pow gruntów i trzeci w produkcji rolnej więc jak możemy być zacofani?

dalej powierzchnia zasiewów

Lubelskie 1034

Wlkp 1479

czyli Lubelskie ma 69,9% zasiewów wlkp, a jest na 3 pozycji tracąc do wlkp niewiele.

Pewnie powiesz, że mniejsza liczba kombajnów zbożowych przy znacznie większej ilości obszarow zasiewów to przejaw ekonomii? 20 do 19 tyś dla Lub. biorąc pod uwagę statystyki sprzedaży maszyn rolniczych w RP w większości są to maszyny o wydajności większej niż bizon, to samo buraczane 6:5 tyś dla Lubelszczyzny, przy mniejszej ilości ziemniaków mamy nieznacznie mniejszą ilość owych kombajnów 9:10 głównie za sprawą uprawy warzyw i maszyn niezbędnych do ich zbiorów.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

JanekJelonek , licza sie fakty a nie twoje komenatrze usprawiedliwiac to ty sobie mozesz co chcesz mi to wisi, lata , powiewa na wietrze i.... nie bede konczył bo szkoda czerpac status ostrzezen ;] studiowales gosciu gdzies w ogole ze twierdzisz ze d*pa ze mnie a nie ekonomista? , ekonomie mam 4 roku juz;] jestem na studiach magisterskich ...

 

 

,,rozumiemy i zdajemy sobie sprawę z jakim błaznem dyskutujemy'' - błaznem to wiesz kto jest? ten kto uzył tego słowa. jak ci sie nie podoba dyskusja mozesz juz w niej zakonczyc swoje wystapienie;)

,,boli nas twoja głupota, a artykuły przytoczone przez ciebie podważyłem bez problemu :)'' - o matko ale kolega sie zrobił troskliwy boli cie moja głupota ? zdumiewające , masz wokoł siebie tylu ,,ludzi miernej jakosci'' wiec martw sie o ich głupote lepiej :D.

 

twoje głupie komentarze = głupie odpowiedzi w twoim kierunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ekonomie mam 4 roku juz;] jestem na studiach magisterskich ..

 

Boże, chroń przed takimi magistrami, którzy mają problemu ze składnią języka ojczystego.

"Polska języka być trudna" :D


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

paktofonikas1987, tak szybko odpisuje ze nieraz zle napisze słowo i tak nie przywiazuje do tego wiekszej wagi. zreszta nie wazne o widze ze w temacie coraz wieksza liczba ludzi ze wschodu sie wypowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Czy to ma jakieś w ogóle konkretne znaczenie gdzie mieszkają ludzie wypowiadający się tutaj że zwróciłeś na to uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
JanekJelonek (...) studiowales gosciu gdzies w ogole ze twierdzisz ze d*pa ze mnie a nie ekonomista? , ekonomie mam 4 roku juz;] jestem na studiach magisterskich ...

jak bardzo chcesz wiedieć, mam otwartą rozprawę doktorską ;)

, licza sie fakty a nie twoje komenatrze usprawiedliwiac to ty sobie mozesz co chcesz mi to wisi, lata , powiewa na wietrze i.... nie bede konczył bo szkoda czerpac status ostrzezen ;]

fakty które przedstawiłem a ty je próbujesz podważyć jakimiś wywodami z przez dobrych 7 lat, które nie sprawdziły się w żadnym stopniu.

ekonomie mam 4 roku juz;] jestem na studiach magisterskich ...

ekonomię miałem na I roku I semestru, także widzę, że rzeczywiście 4 rok I rok

zreszta nie wazne o widze ze w temacie coraz wieksza liczba ludzi ze wschodu sie wypowiada

ta i pewnie zaraz się do wiemy, że ludzie na wschodzie nie potrafią posługiwać się poprawną polszczyzną i dlatego tak piszesz ;[

 

Oczywiście na pytania odpowiedzieć nie potrafisz, czyli odpowiedzi nie znasz :lol:

Janusz ma ;) po prostu chłopaczek nie może przeboleć jakiego pajaca z siebie zrobił ;)

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

pajaca pod jakim wzgledem kto tu mnie tutaj zna ?:D hehe a opisalem ci raz i konkretnie

twoje glupie komentarze = glupie odpowiedzi w twoim kierunku

przeciez ja cie nie znam to ty sobie mozesz wymyslasz kim ty nie jestes ? moze jestes jakims dr inżynier w dziedzinie rolnictwa ? pamietaj to

jest forum i kazdy pisze co chce i nikt nie jest w stanie nawet sprawdzic z kim pisze. gratuluje wyksztalcenia ;) ja sie nadal skupie przy faktach jakie sa a nie na twoich usprawiedliwieniach czemu twoj region czy ogolnie wschod ulega zachodowi... ;) takze twoje wypowiedzi nie zmienia faktów, pamietaj o tym bo nie jestes w stanie udwodnic tego ze wschod wyprzedza zachod;)ogolnie ten temat jest jak rzeka kazdy juz pisze co mu tylko przyjdzie na mysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
pajaca pod jakim wzgledem kto tu mnie tutaj zna ?

znając imię pierwsza literę nazwiska, miejscowość nr rejestracyjny maszyn to kilka min i masz dane w kilka min

moze jestes jakims dr inżynier w dziedzinie rolnictwa ?

jak można mieć dr i otwartą rozprawę? :blink: i ty twierdzisz, że studiujesz? przewód otwarty jest tylko raz więc nie można mieć ciastka i zjeść ciastka. Nic związanego z rolnictwem, moje wykształcenie i praca mają tyle związanego z rolnictwem, że jemy to co rolnik wyprodukuje już to wiele razy pisałem na forum

ja sie nadal skupie przy faktach jakie sa

czyli dla ciebie fakty to fantastyka literacka z danymi z kosmosu która w żaden sposób się nie sprawdziła, oraz propaganda rządowa. To gratuluję źródeł

czemu twoj region czy ogolnie wschod ulega zachodowi...

mój region to nie zostanie dogoniony przez zachód przez najbliższe dziesiąt lat, a województwo nie ulega zachodowi

o tym bo nie jestes w stanie udwodnic tego ze wschod wyprzedza zachod;)

nigdzie nie napisałem, że wyprzedza, pisałem, że jest na tym samym poziomie, jakbyś nie zauważył ta Lubelszczyzna którą uważasz za zacofaną to trzecia siła w RP wg GUS, co oczywiście burzy twój wymyślony wywód, a największa przewaga wlkp to jej powierzchnia bo jest największa, także nie ma żadnej przewagi o której piszesz, dodatkowo Lubelskie bije znacząco łódzkie w którym to masz gospodarstwo :P

Do momentu, w którym odpowiesz na moje zadane wcześniej pytania, wstrzymuję się od dalszego udzielania w tym temacie, no chyba że znowu jakieś baśnie wyciągniesz

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb?

wszyscy obalili tą teze, poza tobą tkwiącym dalej w tym przekonaniu, przypominam, że to w łódzkim jest tańsza ziemia niż w Lub także wg ciebie poziom macie niższy

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

,,Lubelszczyzna którą uważasz za zacofaną to trzecia siła w RP wg GUS'' - 3 potega w rolnictwie ale nie 1 ;].

szbciej uwierze danym instytucji rzadowych i GUS-u niz tobie i reszcie ktora tylko bron?bo ja nie. naglos ten temat w mediach to moze co niektorych przekonasz ze zachód=wschód

jezeli uwazasz ze dyskutujesz z ,,idiota'' czyli ze mna to po co w ogole sie wypowiadasz w tym temacie ? nikt do kontynuacji tej kwestii cie nie zmusza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj