Zaloguj się, aby obserwować  
MasseyFerguson255

Mandat za brak przeglądu

Polecane posty

chciałbym się dowiedzieć jakiej wysokości mandat mi grozi za brak przeglądu w przyczepach rolniczych światła wszystkie działają hamulce pneumatyczne też? proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mandat jak mandat, nie wiem jaka tam jest teraz stawka, ale jeszcze zabiorą Ci dowody rejestracyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Mandatu nie dostaniesz, tylko zabiorą dowód. Jak masz wszystko sprawne to lepiej jechać na przegląd, koszt nieduży, spokój na dwa lata, a przynajmniej jeździsz spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Heh ja tam już od kilku lat mam przyczepy bez świateł:lol:.

 

Dobre :lol: Znałem gościa któremu jeszcze milicjant chciał wlepić mandat za pordzewiałe lustra w przednich lampach w ciągniku, a ten mu odpowiada " po co mi dobre lustra jak ten ciągnik nie ma w cale instalacji" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zaraz pewnie zapytasz jaka grozi kara jak się w ogóle nie zatrzymasz do kontroli. :lol: Jak nic posadzą Cię na masce z rozłożonymi rękoma . :D

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

poważnie pytam bo moja 30 nie ma już dawno przeglądu nigdy nie wóze ze sobą dokumentów jak by mnie złapali to ktoś musiał by dowieźć i nie wiem czy warto pokazywać dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

za brak przeglądu to najprędzej laweta grozi a nie mandat. mnie wkur.. ludzie co jeżdżą sprzętami bez świateł. już nie raz sam bym przyłożył w takiego delikwenta co skręca ciągnikiem z przyczepą w lewo gdy chcesz go wyprzedzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teraz warto zrobić przegląd bo jest na 2 lata, a w razie kontroli wątpię ażeby się bez mandatu obeszło i wyjdzie na to samo. ;) Za brak OC to laweta na pewno :lol:

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za brak przeglądu zabierają dowód i mandat nawet do 300 zł.

Wypisują Ci kwitek na którym możesz jeździć do tygodnia bez dowodu. N przegląd i tak będziesz musiał jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Dodatkowo w razie jakiegokolwiek nieszczęścia firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania, nawet gdyby wypadek nie był z Twojej winy. Podbij papierek i dwa lata spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejk76    1

panowie jakie dwa lata.ja ostatnio robiłem przegląd na przyczepę co prawda do przewozu koni ale jednak też przyczepa rolnicza i dostałem tylko na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

w tym roku robiłem przeglądy swoich przyczep i ciągników i wszystko na 2lata jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

przyczepa ciężarowa rolnicza - 2 lata i basta

przyczepa ciężarowa - 1 rok

 

a ta co ty masz to nie ma przypadkiem dopisanego czegoś jeszcze w DR?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

W tamtym roku złapali mnie samochodem bez przeglądu i standardowa procedura zabierają dowód dają Ci świstek dzięki któremu możesz spokojnie jeździć ale w ciągu 10 dni czy max 2 tyg musisz zrobić przegląd i pójść z tym na komendę. Jak masz brak świateł i są nadgorliwi to dostajesz za to mandat bez względu czy masz przegląd czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151
Za brak OC to laweta na pewno

z tym oc to w jakims programie rolniczym byla gadka o ubezpieczeniach, jakies 2-3 miesiace temu, i prowadzacy mowil, ze za brak oc na maszyne rolnicza ubezpieczyciel nie moze sciagnac oplaty z posiadacza w razie wypadku czy kontroli, jak to jest przy samohcodach


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Za brak przeglądu zabierają dowód i mandat nawet do 300 zł.

Wypisują Ci kwitek na którym możesz jeździć do tygodnia bez dowodu. N przegląd i tak będziesz musiał jechać

 

Nie dawno mi zabrali dowód od auta za brak przeglądu. Bez mandatu, ale tym kwitku mogłem dojechać tylko do domu, a nie na tydzień. Policjant też jakiś niepoważny bo mówię, że co jutro do diagnosty to mam go na plecach zabrać czy zasponsoruje mi lawetę to zaczął grozić, że jak mnie jeszcze raz złapią już bez dowodu to miło nie będzie jak teraz. Ehhh polska policja- ŻAL :(


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj zboże sprzedawałem do białej podlaskiej jeździłem bez przeglądów na przyczepy A pieski stali

i mnie mnie zatrzymali już o 2009 bez przeglądu jeżdżę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno mi zabrali dowód od auta za brak przeglądu. Bez mandatu, ale tym kwitku mogłem dojechać tylko do domu, a nie na tydzień. Policjant też jakiś niepoważny bo mówię, że co jutro do diagnosty to mam go na plecach zabrać czy zasponsoruje mi lawetę to zaczął grozić, że jak mnie jeszcze raz złapią już bez dowodu to miło nie będzie jak teraz. Ehhh polska policja- ŻAL :(

 

Mi zabrał dowód za to że tydzień przegląd jest nieważny i wypisał pokwitowanie na którym mogłem jeździć tydzień. Chciał dać 200 zł mandatu ale odpuścił po negocjacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

panowie jakie dwa lata.ja ostatnio robiłem przegląd na przyczepę co prawda do przewozu koni ale jednak też przyczepa rolnicza i dostałem tylko na rok.

 

To Ty sobie wmawiasz że to przyczepa rolnicza :P pewnie masz rację tylko jest jedno ale - musi pisać w dowodzie rejestracyjnym przyczepa rolnicza, jeśli tego nie ma to przegląd na rok. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Nie dawno mi zabrali dowód od auta za brak przeglądu. Bez mandatu, ale tym kwitku mogłem dojechać tylko do domu, a nie na tydzień. Policjant też jakiś niepoważny bo mówię, że co jutro do diagnosty to mam go na plecach zabrać czy zasponsoruje mi lawetę to zaczął grozić, że jak mnie jeszcze raz złapią już bez dowodu to miło nie będzie jak teraz. Ehhh polska policja- ŻAL :(

 

1. zabrali Ci dowód za brak przeglądu - ŻAL że mamy takiego kierowcę który nawet nie dba o auto,

2. zabrali i ciesz się że tylko na tym się skończyło, a że z pyska do nich wywaliłeś to nie dziw się że tak Ci odpowiedział - pyskaty jesteś ot co bo ty nawaliłeś nie robiąc na czas przeglądu więc Twój problem i twój koszt lawety jak nie znasz przepisów,

3. Polska policja i ŻAL - polscy kierowcy to samo - jacy kierowcy taka policja ;>


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

samczyk1991, po pierwsze jak chcesz to możesz sobie na plecach nosić przyczepy ale to raczej nie wygodne. Poza tym nawet jak już byś się zdecydował to diagnosta powinien odmówić przeglądu. Aby było po legalu to zdejmuje się blachy z pojazdu w którym zabrano dowód, oddaje do wydziału komunikacji, bierze się blachy próbne i pozwolenie czasowe i na przegląd, po przeglądzie do wydziału komunikacji po swoje blachy i dowód i jeszcze raz na stację po pieczątki. Diagnosta badanie okresowe robi wg instrukcji a tam jest napisane coś o porównaniu cech identyfikacyjnych i danych technicznych pojazdu z wpisami w dowodzie rejestracyjnym lub pozwoleniu czasowym- o świstku z policji nic w instrukcji nie ma.

melon10641, po dowód nie idzie się na komendę, to znaczy niektórzy praktykują jak i praktykowane są badania okresowe na pokwitowanie policji, ale to też nie jest po legalu. Zatrzymany dowód niezależnie kto go zatrzymał musi być wysłany chyba w ciągu 3 dni do właściwego wydziału komunikacji.

Przy braku ważnych badań zazwyczaj na pokwitowaniu jest zapisane do kiedy można się poruszać pojazdem, gdy nie ma takiej informacji oznacza to zazwyczaj zakaz ruchu ale to zazwyczaj gdy pojazd stwarza zagrożenie ekologiczne lub zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Oczywiście zwykle nikt sobie z tego nic nie robi i czeka aż patrol odjedzie i też odjeżdża w swoją stronę. Co do jazdy bez świateł czy hamulców nawet mi się nie chce komentować. Oczywiście święty nie jestem i czasem jak potrzebuję to pożyczę od sąsiada ciągnik i przyczepę w której nie ma hebli, ale ani nie szaleję ani nie są to jakieś mega ładunki, no i chociaż światła podłączę by było widać czy skręcam czy hamuję. Irytuje mnie zaś gdy ktoś spina zestaw 2 przyczep ( lub więcej) ładuje po czubki i wio bez hebli, albo jeszcze lepiej jak wszystko w przyczepach jest- hamulce, światła, ogólnie wszystko po legalu ale węże i kable na dyszlach poowijane i podłączony wywrot. Czy na prawdę szkoda prądu, czasu czy może zapięcie wtyczek od świateł czy hebli to tak trudna czynność? Bo jakoś kiper podpiąć i było czas i się umiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Trzeba też dodać,że (pewnie nikt o tym nie wie) w razie kolizji lub wypadku pojazd bez ważnego przeglądu, mimo aktualnego ubezpieczenia tratowany jest jako sprawca bez polisy OC. Wówczas bóli za wszystko z własnej kieszeni :o


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

Dokładnie, ja tam losu wole nie kusić bo trafi się jakiś nadgorliwiec i można nieżle popłynąć przy takiej stłuczce, a 71zł za przyczepę na 2 lata to nie majątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj