Skocz do zawartości

Zdjęcie

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II

70 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 20:27

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Żeilwne wachacze ale jaja kto to robi i gdzie zakłada. To chyba wachacze na jedą dziurę.
Co do kupna aut z za granicy przy dzisiejszym kursie i takiej sumie to się nie opłaca. Koszty transportu opłaty wyjazd pochłoną 30% kwoty. Pozatym kupując za granicą auto z książką w dobrym stanie często gęsto zapłacimy więcej jak w polsce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Dzisiaj, 17:01
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 20:41

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II No akurat ostatnio pomagałem siostrzeńcowi kupować auto i wiem jaką ściemę walą polscy sprzedający -np.bierzemy auto kupione w Polsce (Honda Civic) bezwypadkowe ;) na podnośnik i okazuje się że dwie ćwiartki wspawane a sprzedający oczywiście nic o tym nie wie ,mnóstwo innych wad o których też oczywiście nic nie wie.To wolę już kupić od Niemca-aż tacy bezczelni nie są...

#23 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 01 listopad 2011 - 20:51

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Niemcy może nie ale u turka możesz oczekiwać podobnych atrakcji jak u wspomnianego przez cibiepolskiego sprzedawcy. Ja wiem tylko tyle, że auta z niemiec potrafią przyjechać z niemiec do polski (odwiedzić polski warsztat) po czym znowu do niemiec wrócić.

#24 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 21:07

Żeilwne wachacze ale jaja kto to robi i gdzie zakłada. To chyba wachacze na jedą dziurę.
Co do kupna aut z za granicy przy dzisiejszym kursie i takiej sumie to się nie opłaca. Koszty transportu opłaty wyjazd pochłoną 30% kwoty. Pozatym kupując za granicą auto z książką w dobrym stanie często gęsto zapłacimy więcej jak w polsce.

No nie wiem jak ty ale ja to bym wolał dać te 1000-2000 więcej dla niemca i według mnie gdyby auto było robione to byłoby na pewno lepiej zrobione u niemca niż u nas a po drugie to polacy potrafią takie przekręty robić że w głowie się nie mieści i najlepiej to już samemu sprowadzić ;)

#25 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 21:14

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II No i własnie tak myslący kupujący są łatwym celem, tj łatwym źródłem zarobku. Wszystko co kupione za granicą jest cacay. Jak byście tak po garażach pojeździli popatrzyli byście, że w kazdym pracuje polak, rusek lub inny słowianin. Właścicielem często jest turek, marokanin w zalezności od kraju. Karają tam za cofanie liczników i co z tego skoro są ludzie którzy to robią nagminnie. Jeśli sprzedający pisze, że auto tylko na eksport to szfa cofnieta na 100% lub badań technicznych nie ma i bez remontu nie będzie.

#26 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 21:16

Tak 115KM na zwykłej pompie, tyle ze wersja top sport. Ma inną turbine.

Podaj kod silnika z obudowy paska rozrządu lub z miejsca na koło zapasowe i bedzie wszystko jasne, nigdy nie spotkałem się ze 115km w Tolku II chyba że passat bodajże AJM ma 115km na PD

#27 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 21:42

No i własnie tak myslący kupujący są łatwym celem, tj łatwym źródłem zarobku. Wszystko co kupione za granicą jest cacay. Jak byście tak po garażach pojeździli popatrzyli byście, że w kazdym pracuje polak, rusek lub inny słowianin. Właścicielem często jest turek, marokanin w zalezności od kraju. Karają tam za cofanie liczników i co z tego skoro są ludzie którzy to robią nagminnie. Jeśli sprzedający pisze, że auto tylko na eksport to szfa cofnieta na 100% lub badań technicznych nie ma i bez remontu nie będzie.

Co innego jechać do komisu a co innego jak się jeździ i szuka. Byłem latem pod granicą Holenderską sami polacy chodzą i szukają h**a do d*py tylko żeby taniej kupić i jak najdrożej sprzedać i z napisem bezwypadkowy stoi octavia pół przodu nie ma i tyłu a chłop podchodzi popatrzył i mówi ee dwa tygodnie roboty. Jest jeszcze takie coś jak Vin zawsze idzie sprawdzić czy był kombinowany czy nie jak od niemca to raczej są wpisy w vine także nie problem sprawdzić czy licznik przez dwa miesiące nie liczył do tyłu :D

Edytowany przez damjan15, 01 listopad 2011 - 21:43.

#28 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 01 listopad 2011 - 21:59

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Jeśli ktoś chce kupić samochód z pewnym przebiegiem to tylko szwecja https://www21.vv.se/...nnatFordon.aspx wpisujesz tylko nr. rej interesującego cię samochodu i masz wszystko począwszy od przebiegu po ilości jego poprzednich właścicieli. Wadą samochodów z tamtąd jest m.in. agresywne środowisko (tyle soli walą że nawet karoseria audi potrafi wzbogacić się w rudy kolor) i trzeba bardzo szybko reagoać na ciekawe ogłoszenia bo znikają w przeciągu kilku minut.

#29 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 22:11

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Przyprowadziłem passata w kwietniu z Niemiec. Dałem za 2008 rok kosztował koło 45 tys.Tutaj kupił bym taniej z 5 tyś, ale już nie chciałem się patrzeć co na giełdach mają.Mój miał 210 tyś przebiegu W Niemczech to normalne a w Polsce nie normalne.Zrobiłem nim z 15 tyś. Mój jest 1,9 a 2 litry to z 1000 € taniej bym kupił.

Sam po niego pojechałem i widziałem co inni kupowali. Ja byłem z kolegą który szrotu nawet nie ogląda.Jeszcze jednego oglądaliśmy, ale jak zobaczyliśmy że miał drzwi malowane to odeszliśmy od razu.

Za coś dobrego to trzeba i dobrze zapłacić.Taka jest zasada.

#30 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 22:47

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II zgadzam się z tym co mówi @tomek73 nie ma co się łudzić że w niemczech kupi się taniej chyba że szrot. tam da się tyle samo albo i więcej ale wiadomo że nie jeździł po naszych drogach, a jeżeli tam kupować to od rodowitego niemca oni mają że tak powiem bzika na punkcie aut i tam serwis wygląda trochę inaczej jak u nas nie zakładają podróbek tylko oryginały.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 07:07

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Chyba zapomnieliście o czym mowa i głupoty wipsujecie. Co chcecie sprawdzić w kilkunastoletnim aucie wpisując vin w serwisie. Ono miało kilku właścicieli. Myślicie, że wszyscy jeździli do serwisu. Przewaznie robił to tylko pierwszy własciciel. Pozatym w belgii np często ludzie dorabiają sobie handlem autami. Kupuja na prowincji wystawiają na necie i jakoś się kręci. Braciak ze znajomym zajechał kiedyś do takiego belga na wioskę e klase zobaczyć i passata od niego brał. Koleś zażekał się że w e klasie jakiś tam przebieg był. A na silniku kartka wisiała, że mial chyba ze 100 więcej nawet jej nie zauważył. Pozatym bedzieice pytali przez tel czy ktoś jest niemcem czy turkiem. Umówicie się przez tel i co pojedziecie 1000 km. I co nie wiadomo czy ktos wogóle wam drzwi otworzy bo może auto już sprzeda. Podawanie w tym temacie przykładów auta za 45 tys jaki ma sens? Po takie auto można jechać przy tej cenie wydanie 1 tys euro na wyjazd sprowadzenie opłaty to nie problem. Przyaucie za 12 tys zł to bedzie 1/3 ceny. PS gratuluje wyboru passata. Trzeba było kupić forda czy peugeota może był by jeszcze młodszy a jakość ta sama.

#32 Share wladek99

wladek99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 09:37

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II A co koledzy powiecie na temat Hondy Accord VI ?
A może Alfa 156 ?

Edytowany przez wladek99, 02 listopad 2011 - 10:44.

#33 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 10:53

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Accord wydaje się byc dobrym pomysłem. Nie wiem tylko jak te silniki znoszą gaz. Dostęp do cześci zamieników może trochę gorszy niż w przypadku niemieckich. Ale w sumie honda prezentuje dość dobra jakość wykonania i dość wysoki poziom bezawaryjności. Generalnie są to auta kilkunastoletnie i wszystko zalezy od stanu technicznego danego edzemplarza niezaleznie jakiej marki by był.

#34 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 10:56

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Co do A4 b5 posiadam 2 taka sama sztuke z silnikiem 2.8 benzyna quattro to jedyna wada według mnie to zawieszenie dosc zywotnie to ono nie jest niestety.
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#35 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 11:10

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Jak jeździsz na normalnych kołach takich jak producent zaleca ciśnienie jest deczko niższe niż zalecane to problemów nie ma. Dodatkowo do napraw nalezy używać zamieników tych droższych. Na wachaczach za 50 zł długo się nie pojeździ. Dodatkowo wybierając opony nalezy zwrócić uwagę na twardość boków. Najlepszy będzie michelin i continental. To zawieszenie przy odpowiedniej eksploatacji naprawdę nie przyspaża kłopotów.

#36 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 11:33

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II kolego dobra rada jesli bedziedz wymienial zawias w a4 to tylko Lemforder lub Meyle HD
w lecie zalozylem MG i po 200 moze 300 km wyszla mi guma z lacznika, wiec nie polecam,

Polska B

#37 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 02 listopad 2011 - 17:03

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Witam jestem posiadaczem toledo 2 od 2 lat jestem bardzo zadowolony jezdzi sie wygodniej niz passatem b5 bo takiego ma mój tata od 5 lat passat jest z 97 r raczej nie polecam tego auta na nasze drogi to zawieszenie jest drogie a juz było dwa razy wymieniane a ja w tolu jeszcze nic nie wymieniłem teraz tylko musze jedna gume na wachaczu wymienic i koncówke drążka bo delikatnie stuka koszt z wymina ok 100 zł po 2 latach i jeszcze dodam ze jezdze duzo latem na pieknych twardych alusach 17r 225 45 tak ze zawieszenie powinno sie rozleciec szybko a tu prosze.
Passat w zime praktycznie nie ruszany bo zawieszenie leci i tolek sobie lepeij z zaspami radzi . Ogólnie jestem zadowolony przejechałem juz nic 50 tys i wiekszych awari nie było a byłem nim w belgi i dwa razy w niemczech . Zapomniałem dodac ze obydwa auta maja silniki diesla 110 km

#38 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 02 listopad 2011 - 17:51

PS gratuluje wyboru passata. Trzeba było kupić forda czy peugeota może był by jeszcze młodszy a jakość ta sama.

No nie żartuj że jakość taka sama. Wystarczy przejechać się i wtedy oceniać. VW i Audi mają ocynkowane nadwozie a żabojady niekoniecznie. Wujek miał starego polo, potem kupił peugeota 206 i w niedługim czasie go sprzedał bo ciągle części wymieniał. Nie były to poważne awarie ale ciągle coś było do zrobienia. Kupił kolejne polo z 2002r. i jeździ z 5 lat bez dokładania do niego. Jak to powiedział "nigdy więcej francuza- choćby mi go za pół darmo dawali"
Na pewno francuza kupisz dużo młodszego ale zajrzyj pod maskę czy jeszcze w nim możesz sam żarówkę zmienić :lol:

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#39 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 18:02

Chyba zapomnieliście o czym mowa i głupoty wipsujecie. Co chcecie sprawdzić w kilkunastoletnim aucie wpisując vin w serwisie. Ono miało kilku właścicieli. Myślicie, że wszyscy jeździli do serwisu. Przewaznie robił to tylko pierwszy własciciel. Pozatym w belgii np często ludzie dorabiają sobie handlem autami. Kupuja na prowincji wystawiają na necie i jakoś się kręci. Braciak ze znajomym zajechał kiedyś do takiego belga na wioskę e klase zobaczyć i passata od niego brał. Koleś zażekał się że w e klasie jakiś tam przebieg był. A na silniku kartka wisiała, że mial chyba ze 100 więcej nawet jej nie zauważył. Pozatym bedzieice pytali przez tel czy ktoś jest niemcem czy turkiem. Umówicie się przez tel i co pojedziecie 1000 km. I co nie wiadomo czy ktos wogóle wam drzwi otworzy bo może auto już sprzeda. Podawanie w tym temacie przykładów auta za 45 tys jaki ma sens? Po takie auto można jechać przy tej cenie wydanie 1 tys euro na wyjazd sprowadzenie opłaty to nie problem. Przyaucie za 12 tys zł to bedzie 1/3 ceny. PS gratuluje wyboru passata. Trzeba było kupić forda czy peugeota może był by jeszcze młodszy a jakość ta sama.

Hubertuss-Ty myślisz że każdy z nas kompletnie nie ma pojecia o Zachodzie ?Ja tam mieszkałem przez 8 lat a niemiecki jest że tak powiem moim drugim językiem.Przez telefon to ja odróżnię czy Turek jest z Ankary czy z Anatolii :D .Co do serwisowania auta to też jesteś w błędzie-bardzo często auto było w Niemczech serwisowane od początku do końca nawet gdy miało więcej niż dwóch właścicieli-ale tych aut nie kupują handlarze .Moim zdaniem prywatny import ma dalej sens

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 18:44

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Nie mowie, że każdy z was poza tym nigdy nie pisałem, że 100 % tak jest. Chodzi mi tylko o to, że podawanie przykładu auta za 45 w poście o autach za 12 to bezsens. Oczywiście można kupić starsze auto w perfekcyjnym stanie tylko zapłacisz za nie sporo więcej niż w polsce. Prosty przykład muj kumpel kupił w rajchu 11 letniego 124 coupe. Z książką serwisową 100 tys km jak nowy. Tyle, że kosztwoał go tyle co 2 z tego roku w polsce. Pozatym kupując prywatnie masz ryzyko, ze nawet niemmiec sprzeda auto komuś inemu a tobie po przejechaniu 1000 km drzwi nie otowrzy. W garażu co innego z reguły dotrzymują rezerwacji, pozatym najlepiej rezerwowoać e mailem masz podkładkę. Poprostu wyjazd po auto za 12 tys do rajchu nie ma większego sensu zwłaszcza gdy mieszka się gdzieś na wschodzie polski.