wladek99

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II

Polecane posty

damianus2222    119

passat w senadnie ;) za tą cene jak dobrze poszukasz to znajdziesz z climatronikiem, może i skóra(jak chcesz) silnik najbardziej żywotny 1,9 tdi 90 km. Najbardziej trwałe, i mało palą. Chyba że chcesz takiego 2,5 tdi, tylko ze 150 konne są wadliwe silniki, najlepsze te co wyszły po 2003 163 KM, ale to juz cena dużo większa :P


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

@damianus2222-za 12 tyś to raczej tylko benzyna, żeby się kupy fura trzymała TDI to ciężko dobrego będzie dostać, wg mnie za tą kwotę kolega niech szuka w Tolku II, Passat i Audi jednak cenę trzyma, mimo upływu lat.

@wladek99 jeśli miałbyś pytania odnośnie Toledo II to pisz na PW blisko 2 lata juz nim jeżdżę, TDI 110km, chętnie odp jak się sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

również jak kolega @Marcin 80 mówi polecam Toledo II również takim jeżdżę już 3 lata i jestem jak najbardziej zadowolony 1,9 TDI 110km daje rady:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Z 12 tys w kieszeni to może o polo czy korsie pomysl. Bedzie kilka lat młodsze i w lepszym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

@hubertuss - polo i corsa troszeczke za małe jak dla mnie. Często jeżdżę z kompletem osób wiec jakiś komfort jazdy powinien być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeks    4

powiem tak, jesli chcesz jezdzic komfortowo to pomysl nad passatem B)

w audi bedzie mniej miejsca w srodku ale jazda podobna :P

seat raczej zasluguje na 3 miejsce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Niedawno stałem przed identycznym wyborem. Kupiłem Toledo II 1.9TDI 115km, padło na seata ze wzgledu na zawieszenie. W B5 i A4 jest zawieszenie aluminiowe wielowachaczowe, co na polnych drogach nie wrózy długiego użytkowania. Za te 12tys. znajdziesz jakies ładne Toledo. A tak na marginesie, to ja na twoim miejscu szukałbym czegoś co nie chodziło w kraju


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

@zbigi123 - patrzyłem trochę na allegro to taki sobie wybór. Do 12 tyś cieżko jest znaleść coś ciekawego. Podstawa to aby miał Klimatronik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Niedawno stałem przed identycznym wyborem. Kupiłem Toledo II 1.9TDI 115km, padło na seata ze wzgledu na zawieszenie. W B5 i A4 jest zawieszenie aluminiowe wielowachaczowe, co na polnych drogach nie wrózy długiego użytkowania. Za te 12tys. znajdziesz jakies ładne Toledo. A tak na marginesie, to ja na twoim miejscu szukałbym czegoś co nie chodziło w kraju

115KM? z tego co mi wiadomo ostatni na pompie miał 110km, później już 130 na PD było, chyba że dłubany kolego miałeś?

Popieram, brać co nie chodziło w kraju może i mniejszy przebieg ale nie koniecznie ale stan utrzymania i zawieszenia jest nieporównywalny z zachodnim autem

Edytowano przez Marcin 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Przy kilkunasto letnim aucie dużego znaczenia już nie ma gdzie chodziło. Jeśli za granicą miał je kturys tam z rzędu własciciel nie dbający o auto to jest ono tak samo wyeksploatowane jak te w polsce. Wiem co mówie bo kiedyś autami handlowałem. Na handel bierze się auto które czesto gęsto nie przechodzi badań technicznych. Jest poprostu najtańsze. Lepi się w polsce to co potrzeba i sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dlatego tez najlepiej samemu takie auto zza granicy sprowadzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

"Niedawno stałem przed identycznym wyborem. Kupiłem Toledo II 1.9TDI 115km, padło na seata ze wzgledu na zawieszenie. W B5 i A4 jest zawieszenie aluminiowe wielowachaczowe, co na polnych drogach nie wrózy długiego użytkowania. Za te 12tys. znajdziesz jakies ładne Toledo. A tak na marginesie, to ja na twoim miejscu szukałbym czegoś co nie chodziło w kraju"

 

są też wielowachaczowe żeliwne, które są lepsze. Mam wielowachacz i po drogach i jak na pole jazdzę, i jest ok. Grunt to szanować zawieszenie nie jeździć po polnych drogach szybko, i nie cisnać na hamulec jak sie wpada w dziure bo to jeszcze gorzej

Edytowano przez damianus2222

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

115KM? z tego co mi wiadomo ostatni na pompie miał 110km, później już 130 na PD było, chyba że dłubany kolego miałeś?

Popieram, brać co nie chodziło w kraju może i mniejszy przebieg ale nie koniecznie ale stan utrzymania i zawieszenia jest nieporównywalny z zachodnim autem

 

Tak 115KM na zwykłej pompie, tyle ze wersja top sport. Ma inną turbine.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

też mam toledo i pierwszy raz słyszę że były w nich silniki 115km może masz jakiegoś chipa :D ja zawsze myślałem że top sporty miały 150 ale może się mylę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Przemyśl jeszcze octavie I może nawet jakąś po "fejsie" znajdziesz zwłaszcza że benzyny szukasz. Zawieszenie jak w golfie 4 przy czym więcej miejsca w środku niż w audi a4 przynajmnie ja jakoś odnoszę takie wrażenie. Co do passata i a4 to te zawieszenie jest trochę drogie w ewentualnych naprawach jeśli robisz to na lepszej jakości częściach a nie jakiejś chińszczyźnie typu za 800 zł przód. Zapomnij cena przedniego zawieszenia ktore mażna brać pod uwagę to tak 2400zł (nie pamiętam tylko czy to kaszt samego zawieszenia czy już z wymianą) ale te na pewno posłuży tobie z pewnością dłużej. Audi ma to do siebie, że jeśli nie było poważnej nie fachowej ingerencji w blacharce to bardzo długo można zapomnieć o rdzy. Toledo ma wytrzymalsze zawieszenie ale blachy nie te co w audi. A passat to no cóż VW "das auto".

Aha i co do aut z zachodu kiedyś kumpel zapytał się jak to jest że samochody u nich są tyle tańsze niż u nas a on na to, że nie są są oczywiście pojedyńcze okazje a reszta to turki kupują padake (mniejszą lub większą) klepią w garażach i później takie auta w atrakcyjnych cenach widnieją w ogloszeniach.

Ja jestem akurat tego zdania, że lepiej kupić samochód który był kupiony w polsce, tu serwisowany a najlepiej jeśli jest pełen wad typu padnięte zawieszenie lub inne eksploatacyjne duperele bo po:

1. jeśli sam to zrobisz to masz pewność jakich części urzułeś i że siedzą napradę nowe klamoty

2. Bardzo fajnie jeśli był cały czas serwisowany w ASO (zdaża się nawet w polsce)

3. Auto z polski nie oznacvza wcale że musi być zajeżdżone.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Żeilwne wachacze ale jaja kto to robi i gdzie zakłada. To chyba wachacze na jedą dziurę.

Co do kupna aut z za granicy przy dzisiejszym kursie i takiej sumie to się nie opłaca. Koszty transportu opłaty wyjazd pochłoną 30% kwoty. Pozatym kupując za granicą auto z książką w dobrym stanie często gęsto zapłacimy więcej jak w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No akurat ostatnio pomagałem siostrzeńcowi kupować auto i wiem jaką ściemę walą polscy sprzedający -np.bierzemy auto kupione w Polsce (Honda Civic) bezwypadkowe ;) na podnośnik i okazuje się że dwie ćwiartki wspawane a sprzedający oczywiście nic o tym nie wie ,mnóstwo innych wad o których też oczywiście nic nie wie.To wolę już kupić od Niemca-aż tacy bezczelni nie są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Niemcy może nie ale u turka możesz oczekiwać podobnych atrakcji jak u wspomnianego przez cibiepolskiego sprzedawcy. Ja wiem tylko tyle, że auta z niemiec potrafią przyjechać z niemiec do polski (odwiedzić polski warsztat) po czym znowu do niemiec wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Żeilwne wachacze ale jaja kto to robi i gdzie zakłada. To chyba wachacze na jedą dziurę.

Co do kupna aut z za granicy przy dzisiejszym kursie i takiej sumie to się nie opłaca. Koszty transportu opłaty wyjazd pochłoną 30% kwoty. Pozatym kupując za granicą auto z książką w dobrym stanie często gęsto zapłacimy więcej jak w polsce.

No nie wiem jak ty ale ja to bym wolał dać te 1000-2000 więcej dla niemca i według mnie gdyby auto było robione to byłoby na pewno lepiej zrobione u niemca niż u nas a po drugie to polacy potrafią takie przekręty robić że w głowie się nie mieści i najlepiej to już samemu sprowadzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

No i własnie tak myslący kupujący są łatwym celem, tj łatwym źródłem zarobku. Wszystko co kupione za granicą jest cacay. Jak byście tak po garażach pojeździli popatrzyli byście, że w kazdym pracuje polak, rusek lub inny słowianin. Właścicielem często jest turek, marokanin w zalezności od kraju. Karają tam za cofanie liczników i co z tego skoro są ludzie którzy to robią nagminnie. Jeśli sprzedający pisze, że auto tylko na eksport to szfa cofnieta na 100% lub badań technicznych nie ma i bez remontu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj