Skocz do zawartości

Zdjęcie

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II

70 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wladek99

wladek99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 12:56

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Tak jak w temacie który byście radzili ? Cena do ok 12 tyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Dzisiaj, 10:53
  •  

#2 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 15:23

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II passat w senadnie ;) za tą cene jak dobrze poszukasz to znajdziesz z climatronikiem, może i skóra(jak chcesz) silnik najbardziej żywotny 1,9 tdi 90 km. Najbardziej trwałe, i mało palą. Chyba że chcesz takiego 2,5 tdi, tylko ze 150 konne są wadliwe silniki, najlepsze te co wyszły po 2003 163 KM, ale to juz cena dużo większa :P
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#3 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 15:29

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II @damianus2222-za 12 tyś to raczej tylko benzyna, żeby się kupy fura trzymała TDI to ciężko dobrego będzie dostać, wg mnie za tą kwotę kolega niech szuka w Tolku II, Passat i Audi jednak cenę trzyma, mimo upływu lat.
@wladek99 jeśli miałbyś pytania odnośnie Toledo II to pisz na PW blisko 2 lata juz nim jeżdżę, TDI 110km, chętnie odp jak się sprawuje

#4 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 01 listopad 2011 - 15:40

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Dwa pierwsze modele są niemalże identyczne tylko różnią się nieco wykonaniem dlatego passat będzie tańszy w tym samym roczniku.
Szukasz benzyny czy diesla?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#5 Share wladek99

wladek99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 15:42

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Benzyna + LPG lub sama benzyna.

#6 Share siwy89

siwy89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 15:56

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II ja dam Ci jeszcze octavie do przemyslenia

#7 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 16:06

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II również jak kolega @Marcin 80 mówi polecam Toledo II również takim jeżdżę już 3 lata i jestem jak najbardziej zadowolony 1,9 TDI 110km daje rady:D

#8 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 16:09

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Z 12 tys w kieszeni to może o polo czy korsie pomysl. Bedzie kilka lat młodsze i w lepszym stanie.

#9 Share wladek99

wladek99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 16:13

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II @hubertuss - polo i corsa troszeczke za małe jak dla mnie. Często jeżdżę z kompletem osób wiec jakiś komfort jazdy powinien być.

#10 Share radeks

radeks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 16:15

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II powiem tak, jesli chcesz jezdzic komfortowo to pomysl nad passatem B)
w audi bedzie mniej miejsca w srodku ale jazda podobna :P
seat raczej zasluguje na 3 miejsce :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 01 listopad 2011 - 16:30

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Komfortowo w sensie przestrzeni dla pasażerów ;)
W tej cenie śmiało znajdziesz także A6 C4.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#12 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 16:40

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Niedawno stałem przed identycznym wyborem. Kupiłem Toledo II 1.9TDI 115km, padło na seata ze wzgledu na zawieszenie. W B5 i A4 jest zawieszenie aluminiowe wielowachaczowe, co na polnych drogach nie wrózy długiego użytkowania. Za te 12tys. znajdziesz jakies ładne Toledo. A tak na marginesie, to ja na twoim miejscu szukałbym czegoś co nie chodziło w kraju
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#13 Share wladek99

wladek99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 16:53

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II @zbigi123 - patrzyłem trochę na allegro to taki sobie wybór. Do 12 tyś cieżko jest znaleść coś ciekawego. Podstawa to aby miał Klimatronik.

#14 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 17:44

Niedawno stałem przed identycznym wyborem. Kupiłem Toledo II 1.9TDI 115km, padło na seata ze wzgledu na zawieszenie. W B5 i A4 jest zawieszenie aluminiowe wielowachaczowe, co na polnych drogach nie wrózy długiego użytkowania. Za te 12tys. znajdziesz jakies ładne Toledo. A tak na marginesie, to ja na twoim miejscu szukałbym czegoś co nie chodziło w kraju

115KM? z tego co mi wiadomo ostatni na pompie miał 110km, później już 130 na PD było, chyba że dłubany kolego miałeś?
Popieram, brać co nie chodziło w kraju może i mniejszy przebieg ale nie koniecznie ale stan utrzymania i zawieszenia jest nieporównywalny z zachodnim autem

Edytowany przez Marcin 80, 01 listopad 2011 - 17:58.

#15 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 18:23

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Przy kilkunasto letnim aucie dużego znaczenia już nie ma gdzie chodziło. Jeśli za granicą miał je kturys tam z rzędu własciciel nie dbający o auto to jest ono tak samo wyeksploatowane jak te w polsce. Wiem co mówie bo kiedyś autami handlowałem. Na handel bierze się auto które czesto gęsto nie przechodzi badań technicznych. Jest poprostu najtańsze. Lepi się w polsce to co potrzeba i sprzedaje.

#16 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 18:47

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Dlatego tez najlepiej samemu takie auto zza granicy sprowadzić...

#17 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 19:01

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II "Niedawno stałem przed identycznym wyborem. Kupiłem Toledo II 1.9TDI 115km, padło na seata ze wzgledu na zawieszenie. W B5 i A4 jest zawieszenie aluminiowe wielowachaczowe, co na polnych drogach nie wrózy długiego użytkowania. Za te 12tys. znajdziesz jakies ładne Toledo. A tak na marginesie, to ja na twoim miejscu szukałbym czegoś co nie chodziło w kraju"

są też wielowachaczowe żeliwne, które są lepsze. Mam wielowachacz i po drogach i jak na pole jazdzę, i jest ok. Grunt to szanować zawieszenie nie jeździć po polnych drogach szybko, i nie cisnać na hamulec jak sie wpada w dziure bo to jeszcze gorzej

Edytowany przez damianus2222, 01 listopad 2011 - 19:02.

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#18 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 19:30

115KM? z tego co mi wiadomo ostatni na pompie miał 110km, później już 130 na PD było, chyba że dłubany kolego miałeś?
Popieram, brać co nie chodziło w kraju może i mniejszy przebieg ale nie koniecznie ale stan utrzymania i zawieszenia jest nieporównywalny z zachodnim autem

Tak 115KM na zwykłej pompie, tyle ze wersja top sport. Ma inną turbine.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#19 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 19:36

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II też mam toledo i pierwszy raz słyszę że były w nich silniki 115km może masz jakiegoś chipa :D ja zawsze myślałem że top sporty miały 150 ale może się mylę ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 01 listopad 2011 - 20:03

Audi A4 B5 vs VW Passat B5 czy Seat Tolego II Przemyśl jeszcze octavie I może nawet jakąś po "fejsie" znajdziesz zwłaszcza że benzyny szukasz. Zawieszenie jak w golfie 4 przy czym więcej miejsca w środku niż w audi a4 przynajmnie ja jakoś odnoszę takie wrażenie. Co do passata i a4 to te zawieszenie jest trochę drogie w ewentualnych naprawach jeśli robisz to na lepszej jakości częściach a nie jakiejś chińszczyźnie typu za 800 zł przód. Zapomnij cena przedniego zawieszenia ktore mażna brać pod uwagę to tak 2400zł (nie pamiętam tylko czy to kaszt samego zawieszenia czy już z wymianą) ale te na pewno posłuży tobie z pewnością dłużej. Audi ma to do siebie, że jeśli nie było poważnej nie fachowej ingerencji w blacharce to bardzo długo można zapomnieć o rdzy. Toledo ma wytrzymalsze zawieszenie ale blachy nie te co w audi. A passat to no cóż VW "das auto".
Aha i co do aut z zachodu kiedyś kumpel zapytał się jak to jest że samochody u nich są tyle tańsze niż u nas a on na to, że nie są są oczywiście pojedyńcze okazje a reszta to turki kupują padake (mniejszą lub większą) klepią w garażach i później takie auta w atrakcyjnych cenach widnieją w ogloszeniach.
Ja jestem akurat tego zdania, że lepiej kupić samochód który był kupiony w polsce, tu serwisowany a najlepiej jeśli jest pełen wad typu padnięte zawieszenie lub inne eksploatacyjne duperele bo po:
1. jeśli sam to zrobisz to masz pewność jakich części urzułeś i że siedzą napradę nowe klamoty
2. Bardzo fajnie jeśli był cały czas serwisowany w ASO (zdaża się nawet w polsce)
3. Auto z polski nie oznacvza wcale że musi być zajeżdżone.

Edytowany przez kokoman0, 01 listopad 2011 - 20:14.