Skocz do zawartości

Zdjęcie

zamiennik zagonówki

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 31 październik 2011 - 15:18

zamiennik zagonówki witajcie w następnym roku przymierzam się do wymiany pługa zagonowego 4x40 gdyż mam dosyć już tych bruzd na środku pola. i zastanawiam się czy lepiej kupić obracalny 4 skibowy z regulacją orki 32cm 36cm 40cm 44cm czy 3 skibowy z regulacją do 50 cm ( 3x50) Możecie mi podać jakieś linki wmiarę tanich pługów, podać ich ceny i co wogóle myślice o tym. Posiadam nowy ciągnik belarus 1025 także o udźwig się nie martwię bo ma ok 4 ton udźwigu.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zamiennik zagonówki Dzisiaj, 09:38
  •  

#2 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 31 październik 2011 - 16:23

zamiennik zagonówki ja bym wolał 4... Widziałem jak w okolicy Pronar 82A śmigał z 4x40 obrotówką i ładnie mu to szło więc i twój powinien spokojnie dać rade ;)

#3 Share Revers680

Revers680

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 31 październik 2011 - 16:36

zamiennik zagonówki Również polecę ci mniejszą 4. Ewentualnie 3+1. Jeśli będzie jakaś ciężka orka, to 4 odepniesz, a jak lekka, to na 4. Belaraus spokojnie z taką 4 da radę.

#4 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 31 październik 2011 - 16:39

zamiennik zagonówki a co sądzicie o agromaszu ?? moją zagonówkę 4x40 ciągnął bez kłopotu. orałem buraczysko głęboko ( 35cm) to spokojnie dawał sobie radę z prędkością 6,5-7km/h na ciężkiej borowinie

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 październik 2011 - 17:02

zamiennik zagonówki Masz jakieś zdjęcia tej orki na 35 cm? Ciężko mi w to uwierzyć.

#6 Share adrin6231

adrin6231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza sporty wodne samochody

Napisany 31 październik 2011 - 17:06

zamiennik zagonówki mam ten sam zamiar chce kupic pług agromaszu lub zetora jest lżejszy nie wiem który byłby lepszy? ale napewno 4 skibowy lub 3+1.
Pszepraszam ze sie tak podczepiam do tematu

#7 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 31 październik 2011 - 17:21

zamiennik zagonówki nie mam zdjęcia bo mi się śpieszyło... wogóle wszędzie orzę głęboko a szczególnie na polu gdzie na wiosnę posieję buraki. jak wjechałem t25 kołem w bruzdę to mało co nie wywrócił się :D i to nie robię sobie żartów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 październik 2011 - 17:26

zamiennik zagonówki Już na oko mi to podpadło, przeliczyłem wszystko i wychodzi na to, że pług musiałyby ciągnąć 2 takie MTZ :lol:.
Obliczenie doboru maszyn

#9 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 31 październik 2011 - 18:02

zamiennik zagonówki Kupno Agromasza bym odradzał, za takie pieniądze można kupić używany ale porządny sprzęt z zachodu, który jakością wykonania i żywotnością bije produkty Agromaszu i jemu podobnych (jest w galerii kilka fotek zgiętych grządzieli, odkładnic itp). Znajomy nie dawno kupił Lemkena za 10 tys. i w porównaniu do starej UG to "niebo a ziemia". W galerii @S-Piotr można zobaczyć podobny, poczytaj jego opinie.

Edytowany przez jaco512, 31 październik 2011 - 18:25.

#10 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 31 październik 2011 - 20:05

zamiennik zagonówki wiesz co te twoje obliczenia są warte tyle co nic - zapraszam do mnie gdzieś kawałek do zaorania się znajdzie, chętnie ci zaprezentuję jak się orze... blach nie było widać bo calusieńkie były w ziemi z wyjątkiem że 2 razy urwała mi się śruba (zabezpieczenie korpusu)

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 październik 2011 - 20:28

zamiennik zagonówki Uwielbiam jak ktoś walczy z liczbami :lol: .
Następnym razem zrób zdjęcie bruzdy z miarką, wtedy będzie wszystko jasne.

#12 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 31 październik 2011 - 20:48

zamiennik zagonówki niema sprawy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 22:33

zamiennik zagonówki Kuzyn MTZ 82 ts miał problem przy 4 skibach, średnim pługu z podnośnikiem.Wymieniał pompy i wreszcie odkręcił jedne skiby i tak orał.

Osobiście to bym kupił 4 skiby niezbyt ciężki i używany. Bo to co widzę i czytam co się dzieje z nowymi takimi co wymieniłeś , to bym sobie odpuścił nowy.

Osobiście to bym polecił Kvernelanda .Sam mam takiego i nie chcę innego widzieć. Mój jest duży i ciężki i jeszcze vario LB. Teściu ma Lemkena Euro opal 5 też super ale z tego co zauważyłem ciężej idzie i po moim jest lżejsza uprawa, a po jego raz trzeba więcej uprawiać. ale to może tylko moje spostrzeżenia?

On 1634 orze na 45cm a ja case mx 150 na 55cm i może szybciej.Co do jakości to u niego bez przedpłużków i ścinaczy to pole zaorane wyglądało jak podorywka po gruberze.Po założeniu przedpłużków jest super. A po KV bez przedpłużków i ścinaczy jest nie źle. Bardzo mało ścierni zostaje nie przykrytej.