Zaloguj się, aby obserwować  
konrado2011

neptun z-413 blokowanie tasmy podajnika korzeni burakami

Polecane posty

konrado2011    0

kupiłem kombajn neptun z-413 i mam taki problem, ze taśma podajnika korzeni bardzo często blokuje się (przy wlocie od gwiazdy czyszczącej) burakami jest to uciążliwe bo kilka razy muszę się zatrzymywać. czego to może być wina? Złe ustawienie, czy jakaś usterka. jak można by było to proszę o zdjęcia tej części. proszę o szybką pomoc.

z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jnk9    0

hej tobie chodzi pewnie o łańcuch a nie taśme [ sie domyślam} to masz dwie opcje naciągnij pasek klinowy napędzający łańcuch a może powinieneś również naciągnąć sam łańcuch bo jak jest lużny to też mogą być problemy, tylko pamiętaj żeby zbyt mocno nie naciągać bo jak kamień go zaklinuje to się może zerwać. Myśle że pomoże. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

U mnie winny był słabo naciągnięty pasek, napinacz się luzował, następną przyczyną były buraki blokujące się przy podnoszeniu między podajnikiem a obudowa podajnika, wyrobione mam niestety widły podajnika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz85    0

kolego sprawdz czy krata obok gwiazdy rusza sie na sprezynie ja tez mialem taki problem okazalo sie ze sprezyna byla popsuta i poprzedni wlasciciel zaspawal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dekan03    0

blokowanie podajnika korzeni w Neptunach i Kleine to dość powszechny problem. Przyczyną może być oczywiście słabo naciągnięty pasek klinowy od napędu łańcucha. Wg mnie przyczyną może być również w wyciągnięty łańcuch, który może klinować się na zębatce. U mnie po wymianie łańcucha na nowy i po naciągnięciu paska zrobiłem jeszcze jedną rzecz. Naostrzyłem jeszcze łopatki od łańcucha (tą część od strony gwiazdy). Poprawiło to trochę sytuację.

Sprawdziłbym jeszcze stan gwiazdy, a w zasadzie łopatek na gwieździe, możesz mieć wyrobione lub uszkodzoną sprężynę i wtedy buraki podawane są nierównomiernie.

 

blokowanie podajnika korzeni w Neptunach i Kleine to dość powszechny problem. Przyczyną może być oczywiście słabo naciągnięty pasek klinowy od napędu łańcucha. Wg mnie przyczyną może być również w wyciągnięty łańcuch, który może klinować się na zębatce. U mnie po wymianie łańcucha na nowy i po naciągnięciu paska zrobiłem jeszcze jedną rzecz. Naostrzyłem jeszcze łopatki od łańcucha (tą część od strony gwiazdy). Poprawiło to trochę sytuację.

Sprawdziłbym jeszcze stan gwiazdy, a w zasadzie łopatek na gwieździe, możesz mieć wyrobione lub uszkodzoną sprężynę i wtedy buraki podawane są nierównomiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj