Skocz do zawartości

Zdjęcie

neptun z-413 blokowanie tasmy podajnika korzeni burakami

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share konrado2011

konrado2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 październik 2011 - 20:52

neptun z-413 blokowanie tasmy podajnika korzeni burakami kupiłem kombajn neptun z-413 i mam taki problem, ze taśma podajnika korzeni bardzo często blokuje się (przy wlocie od gwiazdy czyszczącej) burakami jest to uciążliwe bo kilka razy muszę się zatrzymywać. czego to może być wina? Złe ustawienie, czy jakaś usterka. jak można by było to proszę o zdjęcia tej części. proszę o szybką pomoc.
z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
neptun z-413 blokowanie tasmy podajnika korzeni burakami Dzisiaj, 06:24
  •  

#2 Share jnk9

jnk9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 październik 2011 - 21:37

neptun z-413 blokowanie tasmy podajnika korzeni burakami hej tobie chodzi pewnie o łańcuch a nie taśme [ sie domyślam} to masz dwie opcje naciągnij pasek klinowy napędzający łańcuch a może powinieneś również naciągnąć sam łańcuch bo jak jest lużny to też mogą być problemy, tylko pamiętaj żeby zbyt mocno nie naciągać bo jak kamień go zaklinuje to się może zerwać. Myśle że pomoże. :)

#3 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 30 październik 2011 - 21:39

neptun z-413 blokowanie tasmy podajnika korzeni burakami U mnie winny był słabo naciągnięty pasek, napinacz się luzował, następną przyczyną były buraki blokujące się przy podnoszeniu między podajnikiem a obudowa podajnika, wyrobione mam niestety widły podajnika..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mariusz85

mariusz85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 31 październik 2011 - 17:59

neptun z-413 blokowanie tasmy podajnika korzeni burakami kolego sprawdz czy krata obok gwiazdy rusza sie na sprezynie ja tez mialem taki problem okazalo sie ze sprezyna byla popsuta i poprzedni wlasciciel zaspawal

#5 Share konrado2011

konrado2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 31 październik 2011 - 19:23

neptun z-413 blokowanie tasmy podajnika korzeni burakami pasek mam naciągnięty, łańcuch też, sprężyna również chodzi, ale dzięki za odpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share dekan03

dekan03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 maj 2012 - 11:38

neptun z-413 blokowanie tasmy podajnika korzeni burakami blokowanie podajnika korzeni w Neptunach i Kleine to dość powszechny problem. Przyczyną może być oczywiście słabo naciągnięty pasek klinowy od napędu łańcucha. Wg mnie przyczyną może być również w wyciągnięty łańcuch, który może klinować się na zębatce. U mnie po wymianie łańcucha na nowy i po naciągnięciu paska zrobiłem jeszcze jedną rzecz. Naostrzyłem jeszcze łopatki od łańcucha (tą część od strony gwiazdy). Poprawiło to trochę sytuację.
Sprawdziłbym jeszcze stan gwiazdy, a w zasadzie łopatek na gwieździe, możesz mieć wyrobione lub uszkodzoną sprężynę i wtedy buraki podawane są nierównomiernie.

blokowanie podajnika korzeni w Neptunach i Kleine to dość powszechny problem. Przyczyną może być oczywiście słabo naciągnięty pasek klinowy od napędu łańcucha. Wg mnie przyczyną może być również w wyciągnięty łańcuch, który może klinować się na zębatce. U mnie po wymianie łańcucha na nowy i po naciągnięciu paska zrobiłem jeszcze jedną rzecz. Naostrzyłem jeszcze łopatki od łańcucha (tą część od strony gwiazdy). Poprawiło to trochę sytuację.
Sprawdziłbym jeszcze stan gwiazdy, a w zasadzie łopatek na gwieździe, możesz mieć wyrobione lub uszkodzoną sprężynę i wtedy buraki podawane są nierównomiernie.