Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych]

155 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 05 luty 2012 - 19:37

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] Panowie chciałbym się dowiedzieć jaka farba nadaje się żeby pomalować metal z delikatną rdzą (materiał będzie oczywiście wyczyszczony jak najbardziej się da, ale nie będzie to na pewno 100%) i żeby mi to nie zeszło 2 dni po malowaniu tylko dobrze przystało. Myślałem o hammerite, ale akurat ten kolor na którym mi zależało, mianowicie ciemnoniebieski, jest u mnie w najbliższej okolicy nie do dostania, podobno go już nie robią. Więc jaka inna farba będzie odpowiednia do tego?
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] Dzisiaj, 15:23
  •  

#22 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 05 luty 2012 - 20:17

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] Konkretnie co to ma być malowane?
Profesjonalnie takie rzeczy maluje się najpierw podkładem reaktywnym który neutralizuje resztki rdzy: http://allegro.pl/li...p&change_view=1

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#23 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 05 luty 2012 - 21:07

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] Rama rozsiewacza nawozu, było to wcześniej wyczyszczone do malowania, ale jakoś tak wyszło, że jednak nie zostało pomalowane i teraz jest pokryte taką delikatną warstewką rdzy, no wiadomo goła blacha była i tak zaszło delikatnie. Ale jak już zacznie się w końcu robić cieplej to może pomalowałbym to tylko wcześniej chciałbym wiedzieć czym to w miarę można ogarnąć.

#24 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 05 luty 2012 - 21:26

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] http://allegro.pl/po...-1-6-l-i2098268 Za taki u mnie w sklepie dawałem 80 zł. Zadowolony jestem z niego. Przede wszystkim brałem go na balustrady. Jedną przyczepę też nim malowałem. Jeśli chodzi o kolor to jeden agregat malowałem autorenolakiem, farbą samochodową, i nie narzekam. Nic z kolorem się nie dzieję. Farb z granitu nie polecam. Teraz maluję agregat to farbą z firmy Złoty stok nazywa się Penetrol, Farba bezpośrednio na rdzę. Za 2,5 litra 62 zł. http://www.zlotystok.com.pl/zsapd.html Teściu nią maluje dość dużo i zadowolony.

#25 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 05 luty 2012 - 21:33

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] Link nie działa, ale dzięki za podpowiedź, poszukam sobie wśród tych jakiegoś odpowiedniego koloru i pomaluje ;)

#26 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 06 luty 2012 - 15:14

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] a ja panowie z innej beczki jak dobrać kolor żeby zrobić zaprawki kolor oryginał deutz fahr m 900 czerwony taki żeby za bardzo się nie odróżniał może już ktoś z was dobierał pozdrawiam

#27 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 06 luty 2012 - 15:32

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] Raczej tylko z granitu. Podać typ i rok produkcji maszyny i dobiorą. http://allegro.pl/la...2055639573.html

#28 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 06 luty 2012 - 16:11

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] Tylko co do tego to może się różnić, bo kolor oryginalny to oryginalny, a na kombajnie jest na pewno trochę wyblakły i z tym oryginalnym będą się różnić. Ja na kabinie w swoim Fahrze też robiłem zaprawki to wziąłem dosłownie kawałek tej farby co mi schodził, zawiozłem do sklepu gdzie mogą dorobić komputerowo i dorobili identyczny lakier w sprayu, po pomalowaniu nie widać różnicy kolorów. I zależy jak dokładnie będziesz chciał to zrobić, bo np z tyłu kombajnu i tak ten czerwony będzie mieć delikatnie inny odcień niż gdzieś tam z przodu gdzie mniej słońce docierało.

#29 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 06 luty 2012 - 17:34

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] dzięki za odpowiedzi. ja wiem że lakier wyblakł nie równomiernie ale może faktycznie wezmę ze sobą kawałek starej i dobiorę ale to nie w jednym miejscu by się przydało zaprawki porobić,więc różne odcienie będę musiał dorabiać. jeszcze raz dzięki za odpowiedzi a tak apropo to drogi był ten sprej

#30 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:09

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] Drogi nie był, bo kosztował ok. 35zł puszka 400ml, czas oczekiwania ok. godziny. Sprayem powierzchniowo wyjdzie mniej powierzchni, ale w moim przypadku jak ja malowałem elementy kabiny to to było opłacalne i wygląda jak reszta elementów, nie rzuca się w oczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:44

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] ok dzięki @Marcin91. nie jest to jeszcze takie drogie ja nie chce całego go malować a tylko takie małe punkty to jedna puszka by mi starczyła.pozdrawiam

#32 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 06 luty 2012 - 20:55

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] @Marcin na jakiej ulicy jest ten sklep? W Soko... tak?

#33 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 06 luty 2012 - 23:38

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych]

ok dzięki @Marcin91. nie jest to jeszcze takie drogie ja nie chce całego go malować a tylko takie małe punkty to jedna puszka by mi starczyła.pozdrawiam

No i ja nie malowałem całej kabiny tylko fragmenty po kilka cm.

Tak, w Sokołowie na ulicy Łąkowej.

#34 Share adam140292

adam140292

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 luty 2012 - 13:15

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] ferbę na ten pług można dostać w sklepie z farbami Nobiles zielony liściasty wiem bo sam malowałem swój pług i ładnie wygląda

#35 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 luty 2012 - 16:01

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] a może ktoś sie orientuje jaki kolor podwozia jest w przyczepach zasław?? chodzi mi o ten taki ciemnosiwy, jaki moze to być odcień RAL??

pozdrawiam ;)

#36 Share Fuciu

Fuciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, gospodarstwo, samochody, motory

Napisany 01 marzec 2012 - 20:14

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] RAL 6010

#37 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 15:06

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] oj nie oto mi chodziło tylko o rame bo ona chyba nie jest czarna

Edytowany przez mate02, 12 marzec 2012 - 15:07.

#38 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 23:36

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] Potrzebuję numerów RAL kolorów:
- żółty John Deere
- zielony John Deere
- granatowy?- Vicon
Mógłby ktoś pomóc?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#39 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 14 lipiec 2012 - 09:13

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] Zielony to RAL 6002, a żółty i granatowy niestety nie wiem

Edytowany przez farmersNHtd95d, 14 lipiec 2012 - 09:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 20:05

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych] Jaki jest kolor wózka z palety RAL ?

Dodany obrazek