Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co zamiast cyklopa i tura

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 29 październik 2011 - 18:25

Co zamiast cyklopa i tura Zastanawiam się nad zmianą cyklopa na coś większego. Myślę żeby wydać około 20tyś zł. Zastanawiam się nad forschritem, fadromą ł200, cos takiego http://otomoto.pl/manitou-A85067.html, lub http://otomoto.pl/la...and-A91834.html

Podstawową praca będzie podgarnianie obornika na pryzmie,jego ładowanie na rozrzutnik co cyklopem to długo trwa, zwóz balotów, załadunek sianokiszonki i różne takie prace. Obecnie posiadam ładowacz czołowy i cyklop chciałbym je sprzedać i za to coś kupić. Proszę o pomoc
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co zamiast cyklopa i tura Dzisiaj, 05:20
  •  

#2 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 październik 2011 - 19:24

Co zamiast cyklopa i tura Dołóż drugie 20 tys i wtedy pomyśl bo te ładowarki co dałeś link to już mają 20 lat i części to już trochę ciężka sprawa dostać do nich.

#3 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 29 październik 2011 - 19:30

Co zamiast cyklopa i tura Ja pare lat temu kupiłem ostrówka z napędem 4x4 i uważam że była to jedena z najlepiej trafionych inwestycji do gospodarstwa . Każdy go naprawi , jest to też koparka to dołka wykopie , części tanie dostępne tylko silnik troche za słaby mógłby być silniejszy .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#4 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 29 październik 2011 - 19:37

Co zamiast cyklopa i tura Też właśnie chciałem Ci doradzić ostrówka, dobry ma tur i ramie podsiębierne z tyłu do którego też można podłączyć widły od cyklopa w razie czego , tylko jak dotąd w ostrówku widziałem tura 2 sekcyjnego.

Edytowany przez Kameleont25, 29 październik 2011 - 19:43.

#5 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 29 październik 2011 - 19:50

Co zamiast cyklopa i tura Rozdzielacze w ostrówku są bardzo fajne nie wiem jak one się fachowo nazywają ale w każdej chwili możesz rozbudować rozdzielacz o tyle ile tylko chcesz , one się składają tak jakby z trzech elementów pierwszy i ostatni są takie same to takie jakby zakończenia a części środkowe to rozdzielacze w każdej chwili możesz rozkręcić i dołożyć tyle części środkowych(rozdzielaczy ) ile tylko masz miejsca czy potrzeby ( ja mam 3 sekcyjnego, mam łyżke budowlaną otwieraną )
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#6 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1711 postów

Napisany 29 październik 2011 - 19:55

Co zamiast cyklopa i tura a może białoruśkę rolniczą z tyłu z chwytakiem i łyżką do kopania a z przodu coś takiego jak tur lub przód od ostrówka a jest dużo mocniejsza niż ostrówek a części dostępne i nie drogie
ZETOR TEAM

#7 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 29 październik 2011 - 19:56

Co zamiast cyklopa i tura Andrzej24871 A mógł byś wrzucić foto jak wygląda ostrówek 4x4 bo szukam na allegro i nie mogę znajść.

#8 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 29 październik 2011 - 20:31

Co zamiast cyklopa i tura właśnie ja też bym prosił fotki lub linki na allegro żebym mógł zobaczyć co polecacie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:12

Co zamiast cyklopa i tura Co można by kupić za jakieś 30-40tys złotych do ładowania i kopania? Jest sens przeglądać koparko-ładowarki za te pieniądze?

#10 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:16

Co zamiast cyklopa i tura Ale czy oprocz kopania i ładowania ma służyc pomoca w gospodarstwie ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#11 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:23

Co zamiast cyklopa i tura raczej tak

#12 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:24

Co zamiast cyklopa i tura Hmm, gospodarstwo bez zwierząt i słomy. Nawozy w bigbagach, palety, drenarka, rowy...

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:52

Co zamiast cyklopa i tura Polecam takie coś http://allegro.pl/la...1966896754.html Niekiedy robię taką sąsiada u mnie. Chodzi koło mnie na kamieniarstwie, z 8 lat. Miała na początku z 3 tyś mth teraz ma z 12. Jeździ kto chce i jak chcę. Robili tylko z 3 razy silnik. Raz oleju brakło i dwa razy pękła tuleja bo nalali wody na gorący silnik. Chłodnica ciekła i nie chciało się zrobić. Typowe usterki jak nikt o to nie dba.I kto chcę to jeździ. Naprawdę tej maszyny nie można zarżnąć. Spotkałem paru użytkowników Hanomaga i tak wszyscy mówią. Jest silna i dobrze skrętna.Pali ok 6-7 litrów na godzinę.

#14 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:59

Co zamiast cyklopa i tura Prawie OK, tylko tym się nie wykopie, a na tej funkcjonalności dość mocno mi zależy.

#15 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 21:06

Co zamiast cyklopa i tura Na swoje potrzeby znajdziesz, tylko trzeba poszukać dobrze. Może zobacz na Mecalaca maszyna dość dziwaczna ale może służyć jako dźwig, i do rowów lepszy byłby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Bartek976

Bartek976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:interesuje sie rolnictwem pewnie jak kazdy uzytkownik tej stronki:P:D

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:41

Co zamiast cyklopa i tura mi sie wydaje tez ze Koparko_Ładowarka najlepsze rozwiazanie