Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem ze światłami Mtz

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 17 luty 2013 - 14:23

Problem ze światłami Mtz No to muszę spróbować, bo takiej kombinacji jeszcze nie próbowałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem ze światłami Mtz Dzisiaj, 15:43
  •  

#22 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 17 luty 2013 - 16:23

Problem ze światłami Mtz ja mam mtz z 90r i jest wyciągany przełącznik: pozycyjne- mijania a drugi obok przełącznika kierunkowskazów krótkie-długie. No chyba że masz przełącznik zespolony przy kierownicy?
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#23 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 17 luty 2013 - 17:04

Problem ze światłami Mtz Też mam ten wyciągany do świateł pozycyjnych i drogowych no a kierunkowskaz oczywiście przy kierownicy. Będę próbował jutro różne kombinacje.

#24 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 17 luty 2013 - 18:01

Problem ze światłami Mtz A widzisz. Ja mam wszystkie przełączniki w desce. Może Twój mtz to wersja eksportowa?
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#25 Share piotrccc2

piotrccc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:KPK kumurun Team

Napisany 18 styczeń 2014 - 18:20

Problem ze światłami Mtz witam mam problem ze światłami jak włącze krótke to czemu pali się kątrolka na niebiesko się świeci słabo ale jak na długie to mocno pali tak jak normalnie
KPK Kumurun Team

#26 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 18 styczeń 2014 - 19:38

Problem ze światłami Mtz Sprawdź masę w lampach

#27 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 18 styczeń 2014 - 21:30

Problem ze światłami Mtz Powiem Ci że nie rozumiem pytania.

KPK KUMURUN TEAM

#28 Share piotrccc2

piotrccc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 21:44

Problem ze światłami Mtz no tak jak mam właczone światła mijania to na tapicerce pali sie katrolka od długich świateł na niebiesko ale słabo a niepowinno wcale
KPK Kumurun Team

#29 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 22:55

Problem ze światłami Mtz Źle podłączone przewody do żarówki reflektorowej . Odłącz kostki od żarówek i sprawdz jak zachowuje się kontrolka od długich.jak wszystko ok to podłącz przewody tak jak należy.
Patrząc na żarówkę od strony blaszek z lewej masa,na górze mijania ,z prawej długie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7615 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 08:13

Problem ze światłami Mtz Po prostu sprawdź czy w jednej z przednich lamp nie świecą się dwa żarniki naraz. Prawdopodobnie w masę żarówki masz wpięty kabel od mijania i przez żarnik długich prąd wraca na kontrolkę.
KPK Kumurun Team

#31 Share piotrccc2

piotrccc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 12:29

Problem ze światłami Mtz problem rozwiązany tak jak seweryn pisał w masę żarówki miałem kabel od mijania wpięty dzieki za porady
KPK Kumurun Team

#32 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1759 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 20:01

Problem ze światłami Mtz Ja zmieniłem przełącznik od świateł na ten od MF 255. Te wyciągane mnie wkurzały, a teraz mam wszystko w jednym, światła pozycyjne, mijania, długie i sygnał.

#33 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 luty 2014 - 00:28

Problem ze światłami Mtz dołączam się do tematu bo nie chcę zakładać nowego :D

w MTZ mam z przodu reflektory od c 360 a z tyłu 2 robocze ma żarówki h3, mam dwa nowe akumulatory, alternator po remoncie miał wymieniany regulator napięcia, bo wszystkie żarówki mi spalił :ph34r: i w nocy jak spuszczę go do mniejszych obrotów to światła przygasają :blink:, przecież na samych nowych akumulatorach powinny świecić, to ja żeby to sprawdzić odłączyłem przełącznikiem głównym masy to żadnej reakcji jakby nie miał połączenia z akumulatorami, a na zgaszonym ciągniku wszystko świeci normalnie niema problemu , zakładam własnie halogeny z przodu na kabinie i się zastanawiam chce coś z tym zrobić ale nie wiem co :ph34r: początkowo obstawiałem połączanie masy kabina+ kadłub ale przecie masa niema nic wspólnego z ładowaniem :P

#34 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7615 postów

Napisany 16 luty 2014 - 06:59

Problem ze światłami Mtz Na wolnych obrotach ruski alternator praktycznie nie ładuje i prąd jest pobierany z akumulatorów. Światła ci wtedy przygasają bo ruski założyły kabel o małym przekroju do tego połączyli go z resztą instalacji zwykłym blaszanym konektorkiem. Przynajmniej tak jest w mtz-cie z przełącznikiem 12/24. Sprawdź ten kabel.
KPK Kumurun Team

#35 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 16 luty 2014 - 15:54

Problem ze światłami Mtz ja miałem mtz normalnie na 12V teraz mam przerobione zwykły rozrusznik i odpalanie na 24 V ale żadnego przełącznika nie mam, tylko wiadomo wyłącznik masy, instalacje kabiny prowadzę nowy kabel od głównego bezpiecznika mam tam taki 60 A bezpiecznik ten ruski szklany wywaliłem, to chyba założę jeszcze jedne taki na samą górę kabiny (kogut, nagrzewnica robocze przód tył, nawiew zimny, wycieraczka) albo po prowadzę od rozrusznika ten gruby kabel i tyle tak jak zrobiłem instalacje kabiny w c360 3p ale chyba trzeba iść do jednego akumulatora bo na rozruszniku jest 24V Nie ogarniam za bardzo instalacji ruskiego :P jest jakoś mocno schowana, a ta instrukcja przetłumaczona dosłownie to jakaś masakra B)

#36 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 luty 2014 - 16:05

Problem ze światłami Mtz

chce coś z tym zrobić ale nie wiem co

To wezwij kogoś kto wie.

początkowo obstawiałem połączanie masy kabina+ kadłub ale przecie masa niema nic wspólnego z ładowaniem :P

I tu się zdziwisz. Zresztą jak wypisujesz takie teorie, to od razu widać, że nie wiesz co robisz.

ale chyba trzeba iść do jednego akumulatora bo na rozruszniku jest 24V

I to jest najkrótsza droga do problemów z instalacją i z akumulatorami.

Nie ogarniam za bardzo instalacji ruskiego :P jest jakoś mocno schowana, a ta instrukcja przetłumaczona dosłownie to jakaś masakra B)

Wierz mi, że ta instalacja nie jest bardziej skomplikowana od C-360.

#37 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 16 luty 2014 - 16:09

Problem ze światłami Mtz wiesz elektrykiem nie jestem i Mtz mam nie długo, instalacje 360, 330 bizona, znam na wylot a instalacje mtz to chciałbym ją poznać oczywiście że elektryka mogę wezwać ale ja wolę sam coś zrobić i się czegoś nauczyć :ph34r:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 luty 2014 - 16:33

Problem ze światłami Mtz Wszystkie MTZ-y, Pronary, 330, 360, seria U-912 i pochodne, Zetory to praktycznie jest to samo. Żadnej elektroniki, tylko prosta instalacja, parę metrów przewodów, przekaźniki i to wszystko. Każda usterka do opanowania w pół godziny, pod warunkiem, że wie się jak i ma się czym zmierzyć.

Dodaj odpowiedź