Sport

Obora na bydło mięsne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ja dobrze widzę? Poidło od środka? :blink: Dach drewniany też po kilku latach zgnije

Ta brameczka na drugim zdjęciu jakaś konkretna też się nie wydaje

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37

Ja dobrze widzę? Poidło od środka? :blink: Dach drewniany też po kilku latach zgnije

Ta brameczka na drugim zdjęciu jakaś konkretna też się nie wydaje

 tą "brameczkę" ciągnikiem byś nie wyrwał. dach drewniany więc i szybko nie zgnije, mój ojciec w 2003 roku taki zrobił na wielkiej oborze i do tej pory nic się nie dzieje 14 lat poza tym jest odsłonięty za kilka lat zmienię sobie i będzie znów mnie to kosztować 1200zł. poidło w środku ale jak zauważysz to jest obudowane profilem 50x50x3 więc mogą tłuc łbami do oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cycu12    1

No ładne to masz :) a gnojowicę mieszasz? Jeśli tak to w ilu miejscach i co jaki czas? A na tym betonie między stołem a rusztami Ci się nie gromadzi gnój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37

No ładne to masz :) a gnojowicę mieszasz? Jeśli tak to w ilu miejscach i co jaki czas? A na tym betonie między stołem a rusztami Ci się nie gromadzi gnój?

 mam mikser pod rusztami na wom od ciągnika. w środku zbiornika jest ściana z bloczków i wymurowane okno na ten mikser co robi obieg dookoła. powstaje wir i jest jednolita konsystencja kału z moczem i wodą dolewaną żeby rozrzedzić. ostatnio mieszałem gnojowicę w poniedziałek a ostatni raz mieszałem podczas wybierania 20 listopada. prawie 2 miesiące.na betonie nie gromadzi się gnój bo nie ma w nim słomy. byki narobią a później moczem to płuczą. błąd powstał z tym betonem bo byki najwięcej stoją przy korycie i przy nim robią najwięcej a ten beton powinien być od strony ściany no ale nie jest źle chociaż robiłbym na czyimś miejscu beton przy ścianie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

a wiesz trochę mnie niepokoi wygrodzenie! po co ta poprzeczka w połowie wysokości? zobaczysz że bydło będzie miało problem- moim skromnym zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37

a wiesz trochę mnie niepokoi wygrodzenie! po co ta poprzeczka w połowie wysokości? zobaczysz że bydło będzie miało problem- moim skromnym zdaniem

 ta poprzeczka to jest pas transportowy przyczepiony na 2 wysokościach. na fotce jest nisko miesiąc temu był na połowie wysokości a za miesiąc zdejmę pas i zostanie samo wygrodzenie. 

z czego zrobione te sciany na zdjeciu?

 ściany to cegła dziurawka 30x25x25 chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekzetor    19
Dnia 21.01.2017 o 10:03, KarolGo napisał:

ruszta myje sporadycznie najczęściej przed pompowaniem gnojowicy. mam zbiornik 1,8m głęboki x 8m długi x 3m szeroki. 36m sześciennych. wywiozłem gnojowice 20 listopada i teraz mam pół stanu około 18m sześciennych ale nie dolewam wody żeby do 1 marca przetrzymać. szczeliny 3,5cm, 15cm grube standard. nie ma problemu z racicami ani z płucami. teraz w okresie zimowym są lekko brudne ale nie mają baków jak na uwięzi przez długą sierść. latem i jesienią były czyściutkie. na tą stodołę w tle nie zwracaj uwagi bo to jej ostatnie dechy :P w tym roku przerabiam ją na byki na głęboką ściółkę ze względu na to ze koparka nie wjedzie a konstrukcja jest drewniana. już pół stodoły przerobiłem i fajnie to wyszło pomimo tego że drewniana. 

post-108053-0-01111200-1484988420_thumb.jpg

post-108053-0-51113900-1484988430_thumb.jpg

Wstawisz  jakieś  foty  jak  tą  stodołę  przerobiłeś  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
9 godzin temu, Tomekzetor napisał:

Wstawisz  jakieś  foty  jak  tą  stodołę  przerobiłeś  

może jutro zrobię fotki. mam w stodole 9 byków rocznych i trochę ją szarpią. w krowami na mamki albo z takimi podrostkami nie ma problemu. mam nowe szczyty i wzmocnione belką ściany. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37

nie wyrobiłem się dziś z fotą za dnia. jutro musze wcześnie rano wyjechać to też może być lipa ze zdjęciem ale będę miał na myśli zrobić fotki i wstawić. masz taką stodołe i chcesz ją przerobić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37

planujesz trzymać w takiej stodole byki jałówki mamki? jak byki do 24 miesięcy to polecam ściane obłożyć blachą żeby desek nie wywalały. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekzetor    19
Dnia 22.01.2019 o 22:31, KarolGo napisał:

planujesz trzymać w takiej stodole byki jałówki mamki? jak byki do 24 miesięcy to polecam ściane obłożyć blachą żeby desek nie wywalały. 

Masz te fotki  ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Panowie mam problem otóż zwiększyło mi się trochę bydła i pasuje jakąś szopkę przerobić na kojec dla opasów. Mam do dyspozycji garaż murowany wymiary 4m szerokość i długość 7m i 6 szt zbywających byczków waga około 300kg. Wymyśłiłem sobie ze po szerokości zrobię złób na nagach wysokości około 60 cm z beczki blaszanej przeciętej na pół który będzie odstawiany na czas wyrzucania obornika. Głęboka ściółka oczywiście. I teraz kwestia jakie rury dać na wygrodzenie przed tym żłobem i na jakich wysokościach mniej więcej? Tez oczywiście demontowane na czas czyszczenia. Mysłałem o dwóch mocowanych do ściany tylko jakie grubości ścianka i średnica na tych 4 m bez żadnego wzmocnienia w środku.  Byki siedziały by tam raczej już do sprzedaży. Doradźcie coś bo puki co trzymam bydło tylko na uwięzi i nie mam doświadczenia z kojcami luzem.  

Edytowano przez Karollorak93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj