Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora na bydło mięsne

143 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 00:32

Obora na bydło mięsne 100-200zl takie przegrody ocynkowane ogniowo z wizaniem jarzmowym lub obejma lancuchowa z mozliwoscia "spuszczania" bydla grupowo
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora na bydło mięsne Dzisiaj, 21:12
  •  

#42 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 13 maj 2009 - 10:26

Obora na bydło mięsne Na jednego byka od małego do odstawy najlepiej dać 1.20m i sobie policz przez 13 metrów długości :P ja bym polecił oborę głęboko ściółkową bo to nie jest wymagane jak u krów. Nie wiem ile stanowisko musi być do dopłat. Bo są jakieś odpłaty od ileś tam sztuk dopłata do zwierząt i dopłata paszowa
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

#43 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 maj 2009 - 13:54

Obora na bydło mięsne Na małego cielaka nie trzeba 1,2m. Ja właśnie tak robię. To co obecnie robię będą 4 stanowiska po 1,2metra a to co zrobiłem są mniejsze po około 90-100 (tu wymiary były narzucone przez konstrukcje budynku i więcej by się nie wyciągłą). Koszt całej mojej przeróbki to około 2tyś zł.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#44 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 22:05

Obora na bydło mięsne Czy wg was nadaje się chowanie byków uwięziowo na rusztach, czy nie?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#45 Share bartosz55

bartosz55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 19:51

Obora na bydło mięsne Chcecie zobaczyć opasy na rusztach?? Spójrzcie na opakowanie od Sanbula, tam jest zdjęcie takich byków na rusztach i nie są za bardzo brudne

#46 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 20:24

Obora na bydło mięsne Zdjęcie robione na potrzeby nadruku na opakowanie będzie tak zrobione żeby zachęcić do kupna a nie odstraszyć. Kupił byś mleko jak by na opakowaniu było zdjęcie krowy upaćkanej po grzbiet w gnoju?? Wszędzie krowa jak z wystawy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#47 Share bartosz55

bartosz55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 11:44

Obora na bydło mięsne To zdjęcie wygląda jak z prawdziwej obory tak mi się wydaje bo byki są ubrudzone jak się dobrze przyjrzysz

#48 Share zajac28

zajac28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 07:33

Obora na bydło mięsne Spróbujcie wpisując frazy: bullen stall, bullenstall, stierstall, stiermaststall, bullenmast w wyszukiwarkę grafiki google powinny wyskoczyć zdjęcia z oborami gdzie są byki na rusztach. Było więcej fraz ale już nie pamiętam. Pozdrawiam
a i jeszcze jeden link: http://www.rund-ums-...ex.php?id=filme tytuł filmu: Jungstieraufzucht

#49 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 23:39

Obora na bydło mięsne A ile metrów kwadratowych trzeba przeznaczyć na 1 sztukę djp?? Bukaciarnia na głębokiej ściółce.

#50 Share milkman91

milkman91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 wrzesień 2009 - 22:37

Obora na bydło mięsne Jeśli jest to obora wolnostanowiskowa to 5m2

Edytowany przez andrzej2110, 13 wrzesień 2009 - 12:15.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 13:34

Obora na bydło mięsne A mam pytanie czy byki na wolnostanowiskowej można by chować od małego do dużego? Czy jak maja ok 400 kg trzeba by na uwieź żeby się nie bodły?? Jak to jest??

#52 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 10 styczeń 2010 - 13:57

Obora na bydło mięsne Kolego @milkman91, na 1DJP przypada 6mkw.
Kolego @zuras ja trzymam byki przez cały okres hodowli w boksach i osiągają grubo ponad 800kg, to kwestia przyzwyczajenia się zwierzęcia i oczywiście mocnej zagrody, bo czasami jak im co do głowy strzeli to potrafią ganiać w kółko przez godzinę B)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#53 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 14:58

Obora na bydło mięsne A jak z opłacalnością?? Jak bym chciał; kupujac małe byczki i chować do tych 800kg?? Zostaje coś z tego?? I ile trzeba by czasu chować takiego byczka?

#54 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 15:57

Obora na bydło mięsne To zależy, jakie cielęta kupisz i jakie zakładasz karmienie, do jakiej wagi zamierzasz je utrzymywać. To w jakiej oborzę będą stały nie zrobi im wielkiej różnicy, najtaniej dostawić utwardzoną wiatę do ściany istniejącego już budynku.
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#55 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 20:40

Obora na bydło mięsne Wiatę postawić i jak by miały teraz w niej siedzieć non stop to trochę za zimno w zimę B) A co do ceny to powiedzmy jakieś cielaki rasy typowo mięsnej do 1000zł i chować do tych 700-800kg na kiszonce z qq traw i jakaś sruta B)

#56 Share marianmass

marianmass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 19:06

Obora na bydło mięsne Witam. Słuchajcie chłopaki czy blacha trapezowa się nada na bukaciarnie nie będzie się na nie skraplać?

#57 Share piotrek232

piotrek232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 luty 2010 - 15:47

Obora na bydło mięsne Witam przerabiam starą oborę po świniach na byki i nie mam zielonego pojęcia jak to urządzić!!!.Obora będzie tak na 20 sztuk, po 10 po obydwu stronach. Chcę to zrobić jak najtańszym kosztem, widziałem stanowiska dla krów ale dla byków to chyba za słabe. Prosiłbym o jakieś dorady i fotki prezentujące wykonanie przegród, mam trochę narzędzi w tym giętarkę wiec zrobił bym to sam.Zależy mi na takiej konstrukcji aby byki stały tam od małego aż do jakieś 800kg, Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

#58 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 08 luty 2010 - 16:14

Obora na bydło mięsne

Witam. Słuchajcie chłopaki czy blacha trapezowa się nada na bukaciarnie nie będzie się na nie skraplać?

Będzie się skraplać na bank. Każdy materiał który nie ma izolacji ma temperaturę z zewnątrz inną i wewnątrz inną i na granicy powietrze wilgotne osiągnie p-kt rosy.

Witam przerabiam starą oborę po świniach na byki i nie mam zielonego pojęcia jak to urządzić!!!.[...]

A jaka technologią chcesz to robić głęboka ściółka, płytka czy bezściółkowy, jakie masz ściany, jaki dach (kubatura,-płaski?), jakie wymiary budynku, czy w środku będzie potrzebne jeszcze jakieś pomieszczenie, jak masz zasilanie wodą. Jak wyciągasz obornik czy masz słomę na to?
Podaj jakieś konkrety to pomyślimy.

#59 Share piotrek232

piotrek232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 luty 2010 - 22:21

Obora na bydło mięsne Obora jest 16m na 8m na wysokości 2,50m zalany strop, jest to na razie jedna wielka przestrzeń po likwidacji kojcy dla świń. Planuje na płytkiej ściółce słomy mam pod dostatkiem, a jak się co dzień gnój wywali to nie będzie go aż tak wiele, pasowało by zamontować jakiś zgarniacz. Nie wiem jak się wyrobię z kasą możliwe że na początku będę wypychał turem. Chciałby to zrobić jak najszybciej żeby nie stało puste i zaczęło zarabiać!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 luty 2010 - 19:41

Obora na bydło mięsne Wg mnie najbardziej ekonomiczny sposób to wyrzucenie stołu paszowego na zewnątrz.
Ma to takie zalety:
-Wykorzystujesz maksymalnie przestrzeń, pod dachem,
-Masz od razu okólnik. Przy głębokiej ściółce strasznie padają racice. Powoduje to spadek mleka, zwiększenie zachorowalności itp historie. Nie mówiąc już o kosztach leczenia.
-Stół który zajmuje dużo miejsca nie zajmuje miejsca wewnątrz, a na zewnątrz lepiej go obsłużyć. nie robisz wewnątrz wejścia na zadawanie paszy. Zrób stół płaski i lekko podniesiony, tak żebyś mógł go łatwo czyścić.
Wady to:
Koszt wybetonowania kawałka podwórka i wybudowania kawałka dachu nad stołem paszowym.

Nie bój się otwarcia obory na zewnątrz, krowy wolą zimno niż wilgoć, a w zamkniętej oborze takiej jak ta będziesz miał z tym problem.
Zwiększ max okna i powstawiaj siatki antyprzeciągowe, żadnych otwieranych szklanych okien, bo zwierzęta się poranią.
Poidła kup najtańsze np z Grene, z podgrzewaniem na 24V, żadne kulowe wynalazki nie idzie tego odczyścić, nie muszą być drogie firmowe. Ustaw je tak żeby nie przeszkadzały w wypychaniu towaru. Wodę puść dołem, pod posadzką. Górą będzie zamarzać.
Wygrodzenia zrób tylko jak chcesz oddzielić poszczególne grupy.
Nie baw się w żadne wygarniacze, to koszt. Do tura zgarniacz lub krokodyl i będzie ok.

Edytowany przez andrzej2110, 11 luty 2010 - 19:46.
Cytowanie poprzedniego posta