Gość Profil usunięty

Wałować czy bronować?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Siew
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam

Mam problem ponieważ zaorałem poplon "gorczyca" było bardzo sucho i teraz na tym polu zrobił się puch.

Będą tam posiane buraki cukrowe i nie wiem czy to teraz na jesieni zawałować wałem z włóką expom tytan 6.3m czy to zabronować bronami 6m ciężkimi?

czekam na wasze odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

przepuść to przez słownik ortograficzny bo nie bardzo wiadomo co co Ci chodzi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

z tego co rozszyfrowałem i zrozumiałem to : orkę przedzimową zostawia się w ostrej skibie do wiosny, aby gleba pobrała jak najwięcej wody więc ani wałować, ani bronować pozdro!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przepuść to przez słownik ortograficzny bo nie bardzo wiadomo co co Ci chodzi.

 

Sprawdziłem w wordzie i niema tam żadnego błędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

to chyba w worldzie nie masz słownika haha xD a apropo twojej sprawy... nic nie rusz, zaorałeś i niech tak zostanie do wiosny do siewu... ja dzisiaj również zaorałem gorczycę ale przed zaoraniem opryskałem dursbanem żeby pędraków nie było. Orka była na głębokość 35 cm wszystko ładnie skryte. wałując albo bronując aby powyciagasz gorczycę a w burakach nie będzie żadnej różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrKrzysiu12    0

no tak bo to jak sie bronuuje to czeba napisac wymiar 6m OMG a jak sie wałuje to expomem 6,3 co za siara :D ja jutro jade orac i sie bardzo zastanawiał czy zapiac zielony pług 4 skibowy obracany zilony czy taki sam niebieski co polecacie???? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk89    18

jak dla mnie kolejny zbędny temat... <_<

@guzik słowo "po nie warz" pisze się razem i przez "ż"

ludzie, inwestujcie w słowniki bo faktycznie niektórzy jak coś napiszą to ani ładu, ani składu, a z błędami to już w ogóle nie można zrozumieć o co chodzi (tak jak temat: "problem poniewarz Wałować czy bronować")

co do tematu to tak jak wyżej koledzy napisali, zostaw zaorane pole do wiosny.

Edytowano przez Radekk89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

368714i.jpg

 

Odpuść sobie bronowanie lepiej poczytaj...

Edytowano przez ochen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrKrzysiu12    0

A jak pole zaostanie do wiosny to mniej paliwa bo nie czeba nic na zime a po zimie agragat i cheja :rolleyes: ej tylko nie pisz czasem jakie wymiary agregatu bo może sie nadawac a tak to bie bęndziesz wiedział to bendzie gitara noramalne SIARAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :lol:

 

Cos sie zapytam ej mam agregat 3,20 czy nadaje sie do uprawy ziemi bo cos mi sie zdaje że nie??? haha

Sory za tamte błendy bo klawia sie wali i jutro nowa dopiero:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanGal    0

najlepszym z możliwych wariantów pod buraka jest głęboka orka ok. 25cm + wysiew w orkę obficie nasion poplonu i pozostawienie na całą zimę w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanGal    0

jak sieje poplony to rozumiem przez to że bierze dopłaty bo inaczej kiego utrudniać sobie życie

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no tak bo to jak sie bronuuje to czeba napisac wymiar 6m OMG a jak sie wałuje to expomem 6,3 co za siara :D ja jutro jade orac i sie bardzo zastanawiał czy zapiac zielony pług 4 skibowy obracany zilony czy taki sam niebieski co polecacie???? :D

 

 

Mi chodziło o przedstawienie masy tych maszyn ja się nie chwale tym co posiadam

Jak co niektórzy piszą że mają po 200 ha a w galeri zabytkowy ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

@MrKrzysiu12, weź proszę nie zasłaniaj się starą klawiaturą bo co to ma do tego jak piszesz np. "bendziesz" zamiast będziesz, albo "czeba" zamiast trzeba. Tobie radzę poczytać słownik, a nie naśmiewać się z innych.

 

co do tematu, zostaw to na zimę, wiosną przejedziesz włóką i uprawisz i będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrKrzysiu12    0

To twoim zdaniem jeżeli koles ma 200ha dodał swój jeden ciągnik rozwalony to już on nie może miec 200ha????

Tylko musi wszystkie maszyny pokazac na af????

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Trochę źle napisze poprzedniego posta chodzi mi oto jeśli ktoś pisze że ma 200 ha i to wszystko obrabia 1 c385 wyoruje i obsiewa a co się okazuje że on ma tylko 30 ha

nie raz się spotkałem na YT czy AF że ktoś np pisze że ma takie maszyny, a co się później okazuje że maszyny zostały skopiowane od innego użytkownika.

Ps Ja się nie chwale swoimi maszynami !

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk89    18

@MrKrzysiu12

naśmiewasz się z ortografii innych, a sam tak piszesz że pożal się boże... "twojim", "swuj", "czeba" :blink:

lepiej weź słownik i sobie poczytaj trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

weźcie się opanujcie bo mamy mówić czy bronować czy wałować a nie o słowniku i pisowni !!

 

Dokładnie, poprawa ortów ja się zajmę a wy zajmijcie się tematem.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie buraki. Forum jest dla ludzi, gdzie mogą się czegoś ciekawego dowiedzieć, a nie jak się pisze ,,czeba"... pogadajcie o czymś normalnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

no właśnie piszą nie na temat ja tam swój jęczmień jary powałowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja tam zawsze wałuję zboże m.in. dlatego, że: pole jest bardzo równe i nie ma żadnych kamieni, szybsze wschody, ziemia trzyma dłużej wilgoć. To są główne zalety wałowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko to co w mówicie to nie jest do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No właśnie kolega @guzik007 kompletnie w inny kontekscie pytał o to wałowanie.

I jak bo mamy już wiosnę to zostawiłeś pole tak jak było po orce czy coś jeszcze z tym robiłeś?

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj