Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty

312 odpowiedzi na ten temat

#141 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 13:58

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty A co za różnica jeśli o dopłaty składa wniosek właściciel a gdy robi to sam rolnik i oddaje mu je później w formie z góry ustalonego czynszu? Bo dla mnie bez różnicy a jeszcze gorzej jeśli czynsz będzie większy niż dopłaty bo Euro będzie słabe.

Edytowany przez StasiekS, 10 styczeń 2012 - 14:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Dzisiaj, 01:51
  •  

#142 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 styczeń 2012 - 14:14

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty dla ciebie nie ma żadnej a dla mnie jest bo poświadczasz nieprawdę, problem jest z tymi dopłatami ze środków PL bo coś tam dryszczeć zaczynają, robisz za parobka, ktoś ma nienależnie KRUS a robi za taksiarza. Ja już nie raz się nie zastanawiałem czy całości nie dać komuś w ten sposób (tylko u mnie głąby przez 5 lat będą uprawiać bez nawożenia a później zostawią i będę musiał zaczynać od nowa).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#143 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 10 styczeń 2012 - 19:39

owszem-taki system dopłat i ogólnie polityka agrarna jest zła, bo jest-promuje najmniejsze, niedochodowe "gospodarstwa", czyt posiadaczy morgów i blokuje ekspansywnych rozwojowych rolników.

i jeszcze co do samej zawiści i zazrdości-chyba najwredniejsze cechy charakteru, które do niczego nie prowadzą, prawda?

można to i odwrotnie tłumaczyć. Chłopi ze swoimi morgami byli wcześniej a jak dopłat nie było to takich rozwojowych i ekspansywnych też było niewielu.
Każdy system dopłat i kwotowania jest zły.
Co do zawiści i zazdrości to akurat się zgadzam w 100%

#144 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 01:04

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Teraz także prawdziwych rozwojowych nie ma. Bo za połowę ceny i prawie darmowym kredytem każdy kto chciał nowy ciągnik to kupił. Pytanie czy jak się skończy PROW dalej będą się rozwijać czy zostaną na tym poziomie co teraz.

#145 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2012 - 07:54

Tylko że Ukraina nie wejdzie do UE w ciągu 20 lat :)

Pytania czy Unia dożyje. Dodany obrazek

#146 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 11 styczeń 2012 - 10:13

A co za różnica jeśli o dopłaty składa wniosek właściciel a gdy robi to sam rolnik i oddaje mu je później w formie z góry ustalonego czynszu? Bo dla mnie bez różnicy a jeszcze gorzej jeśli czynsz będzie większy niż dopłaty bo Euro będzie słabe.

Różnica jest taka, że jak wykazuje do agencji, że zbieram faktycznie to pole to w moim przypadku mogłem sobie pozwolić na większy ciągnik z modernizacji gospodarstw rolnych. A tak to takie nieoficjalne dzierżawy nie wchodzą w grę. Po za tym jak mam podpisaną umowę dzierżawy i właściciel chciałby sprzedać ziemię to mam prawo pierwokupu. Jeśli co roku w nią inwestuje to nie chciałbym, żeby ktoś mi wlazł w drogę, a tak ktoś poświeci pieniędzmi w oczy i za rok nie będziesz ty tego obrabiał tylko może twój sąsiad.

#147 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 10:46

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty I tu Paweł ukazałeś, że jednak trzeba być rolnikiem by poznać realia i potrzeby tak wąskiego grona ludzi. :D

#148 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 12:09

Różnica jest taka, że jak wykazuje do agencji, że zbieram faktycznie to pole to w moim przypadku mogłem sobie pozwolić na większy ciągnik z modernizacji gospodarstw rolnych. A tak to takie nieoficjalne dzierżawy nie wchodzą w grę. Po za tym jak mam podpisaną umowę dzierżawy i właściciel chciałby sprzedać ziemię to mam prawo pierwokupu. Jeśli co roku w nią inwestuje to nie chciałbym, żeby ktoś mi wlazł w drogę, a tak ktoś poświeci pieniędzmi w oczy i za rok nie będziesz ty tego obrabiał tylko może twój sąsiad.

Ja dzierżawiąc ziemię mam podpisywane umowy dzierżawy ale o dopłaty nie składam, tak samo jak i nie płacę podatku. Mam gołą ziemię. A że nie korzystałem z PROW to nigdy nie była mi większa ilość ziemi na papierze potrzebna. A że właściciel łamie prawo to już inny problem...

#149 Share ElvisPL

ElvisPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ;-)
    Leśnictwo

Napisany 11 styczeń 2012 - 21:56

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty nie wiem czy to odpowiednie miejsce na ten temat, ale krew mnie zalała jak znalazłem coś takiego:

zostanrolnikiem.republika.pl/

pewne "kręgi" myślą, że rolnik za darmo fortunę robi na dopłatach i ogólnie jak słodko być rolnikiem.... ;[ ;[ ;[

#150 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 11 styczeń 2012 - 22:12

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:08.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 07:16

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty czysta prowokacja. Dochód 4 tyś z uprawy żyta :lol: Być może ale nie liczni
Nie dodali że strukturalna jest na 10 lat a za 5 czy 6 klasę podatku nie ma

Edytowany przez saszeta, 12 styczeń 2012 - 07:17.

#152 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 12:38

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Ten artykuł to wypociny frustrata w stylu naszego "rolnika" Staśka. Nie ma co komentować tego rodzaju publikacji... . W naszym kraju debili niestety nie brakuje

#153 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 12 styczeń 2012 - 17:29

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Dokładnie nie ma co brać do siebie tego artykułu tym bardziej, że wyraźnie widać, że nie jest obiektywny. A jeśli to taki dobry i łatwy biznes to przecież nikt nikomu nie broni zostać rolnikiem. Niech kupują ziemię i ją obrabiają zobaczą wtedy że nie jest to sielanka.

#154 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 18:47

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty To się wreszcie zdecydujcie. W jednym z tematów skarżą się, że miastowi chcą być właśnie rolnikami i podkupują im ziemię daltego trzeba im tego zakazać. Czyli może jest to opłacalny biznes?

Edytowany przez StasiekS, 12 styczeń 2012 - 18:49.

#155 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2012 - 19:04

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty StasiekS przyjmujesz jakiś błędny tok myślenia gdyż rolnik z wiejskiej bardzo różni sie od rolnika ze wsi. On ziemię traktuje jak lokatę a my jako miejsce pracy. Dziwne że tego nie zauważyłeś

#156 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 20:32

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Ja tam różnicy nie widzę. Ty kupujesz ziemię żeby zarobić i tak samo robi "rolnik" z marszałkowskiej. Ty osobiście przewracasz ziemię a on to komuś oddaje żeby za niego przewracał. Ot i wszystkie różnice.

#157 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 12 styczeń 2012 - 20:54

Ja tam różnicy nie widzę. Ty kupujesz ziemię żeby zarobić i tak samo robi "rolnik" z marszałkowskiej. Ty osobiście przewracasz ziemię a on to komuś oddaje żeby za niego przewracał. Ot i wszystkie różnice.

Różnica jest taka że ktoś tyra na drugiego i sam dostaje mniej za swoją robotę więc to dobrze że się podejmuje jakiekolwiek działania w tym kierunku aby ograniczyć ten proceder bo to jest ni mniej ni więcej system niewolniczy ja przynajmniej nie dostrzegam żadnej różnicy między niewolnictwem a tym żeby komuś oddać dopłaty i jeszcze płacić jakiś czynsz Chcesz kupić ziemię to ją obrabiaj - nie chcesz obrabiac to inwestuj swą kase w co innego Da się blokować takie przekręty przy sprzedaży ANR - niewierzących odsyłam do najnowszego Top Agrar gdzie jest opisane jak Izba Rolnicza uniemożliwiła niedawno taką sprzedaż cwaniakom

#158 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:02

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Niewolnicze by było dopiero wtedy kiedyś będziesz musiał ją komuś przewracać. A chyba nie ma w Polsce nakazu przewracania ziemi jej właścicielowi? Czy może czegoś nie wiem? Więc nie wyganiaj kogoś z nieswojej piaskownicy tylko dlatego, że chcesz się tylko sam bawić.

#159 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:09

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty pomimo tego że w wielu kwestiach się z tobą zgadzam to w tej akurat nie.
Ziemia ma nas karmić i być naszym źródłem dochodu a nie być maszynką do spekulacji dla cwaniaków.
Ten artykuł z top agraru czytałem

Edytowany przez saszeta, 12 styczeń 2012 - 21:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:11

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Staś obrońca systemu :) . Zmieniłeś poglądy??? Niedawno pisałeś, że czeka nas to co Grecję jak nie zaciśniemy pasa. Widzę, że zwietrzyłeś i Ty interes w spekulacji. Czyli co, inni cwaniakują, a rolnik niech na nich za....la