Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty

312 odpowiedzi na ten temat

#81 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 16:52

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty a u nas całkiem odwrotnie największe czynsze dają ci którzy mają dużo nowych maszyn którymi mogą obrobić spokojnie całą wieś a nie tylko swoje pola. No i uzyskują bardzo wysokie plony. A druga sprawa to zajmowanie pola żeby mieć prawo pierwokupu.

Edytowany przez damian40000, 01 listopad 2011 - 16:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Dzisiaj, 10:48
  •  

#82 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 17:12

U mnie najgorszą dzierżawą jaką mam to ja biorę dopłatę i płacę spółki wodne, podatek i oddaje równowartość 200kg pszenicy z ha.
A kupę ziemi mam na zasadzie że biorę dopłaty i płacę spółki i podatek bez jakiego kolwiek czynszu.

Ale w okolicy jest masa amatorów ziemi co oddają dopłaty, płacą podatki i spółki i jeszcze po 200zł do ha. I im się opłaci gospodarować.
Tylko że od 20lat robią starymi ciągnikami i maszynami, pole nie widzi nawozu ani oprysków ale za to miotłę i perz. Tną koszty jak sie da żeby coś z tej ziemi zarobić. Plony to porażka.
Ja bez pomocy unii kupuję JD, lemkeny i amazonki. I polu niczego nie żałuję.

Także oczywiści że niektórym oddawanie dopłat się opłaci tylko jakiś po nich tej opłacalnosci nie widać. Bo kasy na produkcję nie starcza a sprzęt się zużywa i na nowy nawet jak unnia dokłada to niema.
Ja tam wolę robić na siebie zamiast na kogoś.

Skoro w okolicy są ludzie którzy oddają dopłaty i płacą jeszcze czynsz to dlaczego właściciele ziemi nie oddają im w dzierżawę tylko komuś od kogą usłyszą "dziękuję"??? Trochę to świadczy o tych właścicielach, że są głupi albo bogaci.
Trend is your friend

#83 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 01 listopad 2011 - 17:25

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Czytając większość postów naprawdę chcę mieszkać tam gdzie wy, w moich okolicach za dzierżawę oddaje się dopłaty (podatki itd mnie nie interesują) i do tego 500-1000 zł trzeba zapłacić, wszystko zalezy oczywiście od wielkości kawałka, kształtu pola i klasy ziemi.

#84 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 18:14

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty kriss i jaki zysk na czysto osiągasz z tego pola i w jakiej produkcji?

#85 Share chopin

chopin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,PC,PS3:)

Napisany 01 listopad 2011 - 18:35

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Witam ... Panowie poradźcie w jaki sposób w tym roku uporać się z odłogiem tak aby na wiosnę pole było w dobrej kulturze... jest to zeszłoroczne ściernisko przerośnięte chwastami (50-80cm). Planuję w przyszłym roku na tym zasadzić ziemniaki lub jakieś warzywko..

#86 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 18:49

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty kolego bylo to juz kilka razy na af w ostatnim czasie zreszta to nie jest nie na temat

#87 Share boo45

boo45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 19:12

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty tak sobie czytam....sam potrzebuję/szukam kilku ha do wzięcia w dzierżawę. Główna produkcja to hodowla krówek. Co roku kupuję ponad 130 belek sianokiszonki. Również nie starcza mi słomy i muszę kupować. Niestety w okolicy mam jedynie samych "lisów", którzy wiedzą w jakiej jestem sytuacji. Słomę wymieniam na obornik...niestety nie wychodzę na tym najlepiej np w tym roku za słomę[sam belowałem] około 130 belek musiałem dać 130m2 obornika[wysokość ponad 2m]. Mam niestety takie szczęście[obornik dawałem w marcu...a słoma zbierana w lipcu liczyłem na więcej słomy....jednakże w tym roku słomy nie było a prasowałem z 12ha sama jęczmionka niestety. Co do cen dzierżaw to w okolicach są zaporowe....ostatnio starałem się o dzierżawę kilku ha moja propozycja stanęła na czynszu 1500pln[ja biorę dopłaty]...niestety ziemię wziął okoliczny "warzywkacz" 2100pln :(
Gdybym miał możliwość wzięcia ziemi w dzierżawę za dopłaty to zrobiłbym to bez wahania.

#88 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 01 listopad 2011 - 19:35

Czytając większość postów naprawdę chcę mieszkać tam gdzie wy, w moich okolicach za dzierżawę oddaje się dopłaty (podatki itd mnie nie interesują) i do tego 500-1000 zł trzeba zapłacić, wszystko zalezy oczywiście od wielkości kawałka, kształtu pola i klasy ziemi.

Ponawiam pytanie @farmerfm

#89 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
    KPK kumurun team

Napisany 01 listopad 2011 - 21:21

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Przy produkcji zboża praktycznie żaden(moim zdaniem) ale czasem jakieś warzywko zapłaci i wtedy się opłaca :) Dlatego u nas są takie stawki. Nie wiem jak ceny gruntów ale dla przybliżenia w mojej wsi 1 ha kosztuje około 20-30 tyś natomiast 5km dalej kilku napaleńców podniosło cenę w wiosce do min 50 tyś za 1ha :)
http://www.agrofoto....30-cynkomet-6t/
@farmermf- +- 28t towaru, teraz jest około 1 zł, ale 2 lata temu 7zł kg na hurtowniach, a na giełdzie nawet 10zł. To taki przykład obrazowy, wymarzony i raczej nierealny, ale kto wie :)

Edytowany przez kris19911, 01 listopad 2011 - 21:25.

#90 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 listopad 2011 - 21:41

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Niektórzy piszą że mleczarze oddają dopłaty płaca wszystkie składki, podatki itd, płacą czynsz i nadal biorą. Ja tu logiki nie widzę żadnej. Wole kupić gotowa paszę aniżeli męczyć się z nieswoja ziemia z której nic nie mam. U mnie w większości przeważa klasa V, a łąki to torfy. Dzierżawa jest możliwa ale tylko gdy oddam dopłaty, bez czynszu, ale jak ktoś słyszy że chce podpisać umowę to każdy się odwraca. A za słowo to dzierżawić już w ogóle głupota. Więc wole kupić gotowa pasze i wiem co mam.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 21:51

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Jeśli miałbyś te kilka ha zaraz za miedza do wydzierżawienia to w produkcji mlecznej kilka ha pastwiska dla pohasania sobie meciek jest warte podarowania sobie dopłaty.

#92 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 22:00

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Pawel20 podarować dopłaty czy płacić haracz gruntowy?!

#93 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 22:10

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Dopłaty dla właściciela gruntu, co do jeszcze jakiejś dodatkowej opłaty to zależy jaka to klasa ziemi, jak pole w kulturze i nie piach to kilka set zł można dorzucić, a nawet trzeba <_< Nie mówię, że nam się to podoba ale takie są realia.

Edytowany przez Pawel20, 01 listopad 2011 - 22:16.

#94 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 22:16

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Pewnie że można, tylko gdzie jest granica tego dorzucania? Dopłaty, podatek, spółka wodna i haracz ok600zł albo więcej, jak się kwotowanie mleka skończy to już producenci mleka nie będą skorzy do płacenia takich stawek.

#95 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 listopad 2011 - 23:21

Jeśli miałbyś te kilka ha zaraz za miedza do wydzierżawienia to w produkcji mlecznej kilka ha pastwiska dla pohasania sobie meciek jest warte podarowania sobie dopłaty.

Tyle tak, ale w obecnej sytuacji ziemia za miedza jest zajęta :D Nie mam co szukać bliżej niż minimum 3km, a jak jest z sianokiszonka z łąk torfowych wiadomo, w dodatku niektórzy maja łąki zapuszczone więc się nie opyla, bardziej warto kupić gotowe sianokiszonki.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#96 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 07:02

Przy produkcji zboża praktycznie żaden(moim zdaniem) ale czasem jakieś warzywko zapłaci i wtedy się opłaca :) Dlatego u nas są takie stawki. Nie wiem jak ceny gruntów ale dla przybliżenia w mojej wsi 1 ha kosztuje około 20-30 tyś natomiast 5km dalej kilku napaleńców podniosło cenę w wiosce do min 50 tyś za 1ha :)
http://www.agrofoto....30-cynkomet-6t/
@farmermf- +- 28t towaru, teraz jest około 1 zł, ale 2 lata temu 7zł kg na hurtowniach, a na giełdzie nawet 10zł. To taki przykład obrazowy, wymarzony i raczej nierealny, ale kto wie :)

A to zmienia postać rzeczy jak warzywko bo na zbożu to ja w takich realiach nie widzę zysku.

#97 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
    KPK kumurun team

Napisany 02 listopad 2011 - 20:09

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty No więc wszystko jasne :) No pod zboża u nas dzierżaw sie nie opłaca brać.

Edytowany przez kris19911, 02 listopad 2011 - 20:56.

#98 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 12:35

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty teraz sobie czytam Top Agrar i piszą że w Danii koszt czynszu za 1h to ok.2.3tys a Niemcy płacą też ok 4tys. zł i im się opłaca widocznie

#99 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 16:11

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Tak, ale dopłat mają 4tyś do ha także wychodzi że robią bez dopłat. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 22:59

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty ja na szczęście jestem w na tyle komfortowej sytuacji ze z gruntów dzierżawionych ja pobieram dopłaty :)