Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty

312 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 28 październik 2011 - 18:56

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Sadek nikt nie mówi że za darmo ma właściciel dać w dzierżawę, tak jak pisze autor postu on zabiera dopłaty ale też ani grosza więcej nie dostaje od dzierżawcy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Dzisiaj, 19:43
  •  

#42 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 28 październik 2011 - 19:05

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Dzierżawa za dopłaty ? to marzenie w moich stronach chyba że 6 klasa.Ja nie mam ani kawałka 3 kl.więc chętnie bym poszedł na taki układ,przeważnie trzeba dopłacić od 200 w górę.

#43 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 28 październik 2011 - 19:15

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty w moich stronach tzn moja wieś jest jeszcze inaczej. ludziska a dokładnie starsi ludzie najmują do każdego zabiegu agrotechnicznego sprzęt i płacą za to gruba kase....nie mają własnych sprzętów ale przywiązanie do ziemi bierze góre... ba nawet dopłat nie biorą bo zabiera je córci lub synek z warszawy...u mnie można wziąć dzierżawę z dopłatą co prawda nie ma dużych pół ale każde pole z dopłata warte jest wzięcia. Sam mam taka ziemią wzięta ale również sa tacy co dopłaty kategorycznie zabieraja lub jak zaznaczylem ida do warszaawy. dla mnie to smiech bo jakies poczucie sprawiedliwości mam w sobie i nie nie pozwala mi ono na kogoś robić....50/50 z dopłatami jest lux sprawa...ale nawet 200-300zł na paliwo by mnie satysfakcjonowało. ale sama mysl ze ja tu robie przewracam ta ziemie a on siedzi i czeka zimy bo darmowa kasa wpadnie to szlak jasny mnie trafia i krew zalewa.....

Edytowany przez kpiotr, 28 październik 2011 - 19:16.

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

#44 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 28 październik 2011 - 19:17

Powinien być przepis regulujący ten bandytyzm w biały dzień. Nie uprawiasz - to nie wyciągaj łapy po kase! gdzie tu sens idei dopłat???

Czytając mam wrażenie, że rolnika to wszyscy wykorzystują. Począwszy od sąsiada który śmie za swoją ziemię dzierżawnego, sprzedawcy nawozów kończąc na siłach natury które także robią wszystko aby rolnik nie zarobił.

A wtedy już ewentualny użytkownik pola jest górą i on może stawiać warunki.

Dlaczego to użytkownik ma stawiać warunki osobie od której bierze dzierżawę czyli właściciela?

Damian u Ciebie jest tragedia z tymi stawkami ale rolnicy sami są sobie winni przez podbijanie stawek właścicielom i wygryzanie z pola byle by tylko "mieć hektary", oni natomiast widząc że głupich nie brakuje, windują stawki a "głupi" rolnik i tak w zębach przyniesie.

Właśnie o to chodzi. Popyt jest większy niż podaż więc ten co ma stawia warunki. Nikt nikomu nie każe być rolnikiem. Ale założę się duża część nabrała maszyn które mogą obrobić kilkukrotnie więcej niż obecnie posiadany areał więc się trzeba bić o ziemię aby nie stały i nie rdzewiały.

ale sama mysl ze ja tu robie przewracam ta ziemie a on siedzi i czeka zimy bo darmowa kasa wpadnie to szał kut*** a mi sie robi....

To oddaj mu to ziemię jak się CI to nie podoba.

#45 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 28 październik 2011 - 19:57

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Stasiek, trzeba być skończonym DEBILEM żeby skakać po cudzych dorniach i płacić za to taką LICHWĘ!!! Nie wiem czym kierują się ludzie godząc się płacić takie haracze?!
Zaraz pewnie powiesz że jest głód ziemi, że biją się o nią że trzeba czymś nakarmić ogony itp, tylko do czego to prowadzi? Dokąd to zmierza? Takie dawanie orżnąć się w d*pę, z kasą? Dziś mu płacisz podatek, dajesz dopłaty i jeszcze kilka stów a on się śmieje w twarz, nikt Ci nie zapewni że za jakiś czas nie powie że zamiast np 600zł dodatkowej "opłaty" nie zaśpiewa Ci 1000 a jak nie to wypad, jest następny oszołom skłonny zapłacić?! I co wtedy? Dasz bo co masz zrobić, przecież musisz mieć "to pole".

#46 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 28 październik 2011 - 19:59

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Jeżeli działa to na zasadzie że "muszę mieć to pole" to jest to chore, ale jeżeli działa rachunek ekonomiczny na "+" to jest biznes.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#47 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 28 październik 2011 - 20:04

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty To powiedz mi co uprawiać nawet na III klasie i wyjść na swoje w układzie: oddaje dopłaty, płacę podatek, płacę na spółkę wodną i daję jeszcze 600zł od hektara?!

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2011 - 20:12

Stasiek, trzeba być skończonym DEBILEM żeby skakać po cudzych dorniach i płacić za to taką LICHWĘ!!! Nie wiem czym kierują się ludzie godząc się płacić takie haracze?!
Zaraz pewnie powiesz że jest głód ziemi, że biją się o nią że trzeba czymś nakarmić ogony itp, tylko do czego to prowadzi? Dokąd to zmierza? Takie dawanie orżnąć się w d*pę, z kasą? Dziś mu płacisz podatek, dajesz dopłaty i jeszcze kilka stów a on się śmieje w twarz, nikt Ci nie zapewni że za jakiś czas nie powie że zamiast np 600zł dodatkowej "opłaty" nie zaśpiewa Ci 1000 a jak nie to wypad, jest następny oszołom skłonny zapłacić?! I co wtedy? Dasz bo co masz zrobić, przecież musisz mieć "to pole".

Ja bym powiedział jeszcze inaczej "przecież musisz mieć to pole" jak nabrałeś maszyn które ci nie były za bardzo potrzebne ale chciałeś wk ..........ć sąsiada dasz każdą cenę ażeby tylko utrzymać dzierżawę bo jak nie to nie będzie na spłatę kredytów a jeszcze do tego zwrócisz dotację :lol:
,

#49 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 październik 2011 - 20:39

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Jak czytam te posty to włosy dęba mi stają. Gadacie nie bierz tej ziemi a sami byście już ja wzięli. To jest chore, tylko lekarzy na to brak. Jeżeli my rolnicy sami nie zmądrzejemy to zawsze będzie na wsi źle.
Mówicie żeby dopłaty były do produkcji, a czy wiecie co to znaczy? Zorientujcie się jakie plony osiąga rolnik francuski, niemiecki a jakie polski. Tak tylko dodam że średnio z ha w Polsce pszenica sypie 3,8t. Wiec taki system dopłat zrujnuje 80% polskich gospodarstw które maja za mało ziemi, za słaby sprzęt, za mała wiedzę o rolnictwie. System dopłat jest sprawiedliwy a my rolnicy sami jesteśmy sobie winni że jednak sprawiedliwy nie jest.
Jeszcze mam 1 ale do tej dopłaty. Ta ziemie iles lat leży odłogiem czy była uprawiana? Jakie jest tam pH, zaw PK w glebie? Bo chyba liczysz się z tym że jak ta ziemia jest doszczętnie zniszczona to przez najbliższe 5 lat będziesz ja uprawiał bez zysku, a po kilku następnych latach uzyskasz satysfakcjonujące plony.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#50 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 28 październik 2011 - 23:45

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty ja w moich realiach w zyciu bym się nie zgodził oddać dopłat zapłacic podatek i jeszcze 600zł dołozyć....to już robota dla samej roboty. aby miec aby zaorac aby wiecej...zastaw się a postaw sie...tylko marihuana by sie opłaciła na takich warunkach.
mam nadzieje, że nastanie taki dzień, kiedy ciocia unia zakończy ten bezsensowny proceder...oddajesz ziemie..oddajesz dopłaty...jak nie to zapier...w pole

Edytowany przez kpiotr, 28 październik 2011 - 23:47.

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 październik 2011 - 08:05

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty jak ktoś nie wie co posiać to nie dla niego dzierżawy bo i na swoje pola nie ma pewnie pomysłu. Wiadomo jak jest gospodarstwo które ma tylko produkcję roślinną to często dopłaty to jedyny zysk. My zajmujemy się hodowla bydła wszystkie uprawy są temu podporządkowane czyli kukurydza na kiszonke, zielonki i trochę zboża.

#52 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 29 październik 2011 - 08:14

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Troszkę się z tym bandytyzmem rozpędziliście - ile wg was wychodzi dzierżawa średnio z agencji w tym roku ??? około 10 dt pszenicy po obecnej cenie to zostanie coś z dopłat ??? czy trzeba jeszcze dołożyć i zapłacić podatek rolny :)

#53 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 29 październik 2011 - 08:41

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Damian rozwijasz hodowlę bydła w oparciu o takie lichwiarskie dzierżawy????

#54 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 29 październik 2011 - 10:48

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Taki jest rynek i nic się na to nie poradzi. W mojej wsi z 30 rolników zostało tylko 3. Cała reszta oddaje w dzierżawę, nikt nie sprzedaje. Wszyscy są zadowoleni (ci co oddali w dzierżawę chyba najbardziej).

#55 Share lukas1982

lukas1982

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 29 październik 2011 - 10:56

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Panowie u mnie w okolicy (Gostyń, Krotoszyn) dopłaty sięgają 700-900zł + dopłata + podatek to wychodzi jakieś 1700-1900zł :D
Ziemię po tej cenie biorą w dzierżawętylko krowiarze.
A że kupić nie ma czego to tylko dzierżawa zostaje.

#56 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 29 październik 2011 - 11:05

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty @lukas, nie no mozna brać na takich zasadach bo w końcu krowa dołoży do tego hektara i zostanie satysfakcja z jednego czy dwóch ogonów więcej. Przy produkcji roślinnej nie ma z czego dołożyć do tego hektara. Na czysto 1900 dostać za ha dzierżawy to ja bym się musiał bardzo mocno zastanowić czy obrabiać swe pole czy znaleźć jelenia który mi tyle da co roku bez względu czy byłaby susza, powódź czy też inne anomalia pogodowe. Przy 5-6klasie to raczej nie ma po co się zastanawiać. :D

Edytowany przez farmermf, 29 październik 2011 - 15:12.

#57 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 październik 2011 - 11:20

Damian rozwijasz hodowlę bydła w oparciu o takie lichwiarskie dzierżawy????

Z dzierżaw to mam teraz 14ha w tym 2ha 3klasy 8ha 4 klasy i 4ha 5klasy czynsz to dopłaty+200zł/ha. I w innym miejscu hektar 5klasy za same dopłaty. Czyli nie tak źle jak na moja okolice.. Swojej ziemi mamy 17ha klasy od 3 do 6. Trzymamy około 50szt bydła.

#58 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 29 październik 2011 - 11:41

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Jak pole nie zapuszczone za bardzo to bym sie sekundy nie zastanawial , dzisaj i poniedzialek orka a 3 listopada mialbym pszenice tam posiana.

Edit: oczywiscie dzierzawa dlugoterminowa : minimum 8 lat

Edytowany przez strzechu, 29 październik 2011 - 11:42.

#59 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 29 październik 2011 - 11:49

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Odnośnie podbijania cen :) . Pamiętam jak 3 rolników walczyło pomiędzy sobą o 30 ha działke po byłym PGR (chodziło wyłącznie o dzierżawę). Wywindowali cenę bardzo wysoko, no i oczywiście stali się wrogami dla siebie :) . Zwycięzca zrezygnował, jak dobrze pomiętam po 5 latach. Drugi z tych rolników wytrzymał 2 lub 3 lata. Parę lat temu ziemię przejął trzeci z nich, w zeszłym roku odpuścił. Morał z tego taki, że panowie się pogodzili :) . Teraz napewno znajdzie się kolejny chętny - tak to się kręci. Jak ktoś już wcześniej napisał - to trzeba mieć pomysł i dobrze wszystko przeliczyć. 1000 - 1200 zł/ha może być do przełknięcia gdy ktoś ma np malinę w uprawie eko (ostatnio modna w niektórych rejonach), gdzie dopłata do ha wynosi 4 tys. Albo uprawa warzywna. Jak ktoś chce uprawiać zboże na sprzedaż lub zielonkę i płacić za to 1900 zł/ha czynszu to naprawdę powinien popukać się w czoło....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 29 październik 2011 - 12:30

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Lukas to ja to pieprzę! Mam swojego 25ha wydzierżawiam to za taką kosmiczną stawkę 1900zł za ha to daje jakiś 47500zł na etacie w chwili obecnej mam 3000na rękę i się śmieję w żywe oczy naiwniakowi co na tym zap... żeby wyżywić ogony których na wstawiał żeby było :D :D :D Zamiast w kurzu za***przać i upale jadę na wakacje i gitara.