Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty

312 odpowiedzi na ten temat

#21 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 28 październik 2011 - 13:11

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Zawsze można iść na układ, że zabierzesz dopłaty i dasz mu połowę zysku uprawy. Wilk syty i owca cała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Dzisiaj, 22:55
  •  

#22 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 październik 2011 - 13:13

Złe sformułowanie... . Formalnie dopłaty może brać tylko ten kto faktycznie uprawia ziemię. W innym przypadku Agencja kieruje sprawę do prokuratury.... . Tutaj raczej chodzi o czynsz dzierżawny, który jest w tym przypadku równy dopłatom.

Zgadza się. Dopłaty bierze ten kto tą ziemie uprawia. Sam nie tak dawno wziąłem na 10 lat w dzierżawę ok. 16ha kl.IVa i IVb, miejscami III za czynsz równy dopłatom plus podatek rolny. Długo się nie zastanawiałem bo ciężko o dużą dzierżawę w moich okolicach .Sądzę że i tak to mi się opłaca ponieważ zająłem się uprawą owoców miękkich (truskawki,maliny) oraz zboża (pszenica),również dzięki temu dostałem dofinansowanie z programu "Ułatwienie Startu Młodym Rolnikom" Najważniejsze jest to że wreszcie mogłem zacząć prowadzić własną działalność rolniczą.

#23 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 28 październik 2011 - 13:54

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty heh, u nas gość obrabiał przez kilka lat około 3ha, w tym roku się zaciął i nie obrabia już. Kobieta która jest właścicielką pola i mieszka w miasteczku sobie teraz płacze że nie ma kto pola obrabiać, oczywiście dopłaty brała ta babka do tej pory. Nie ma głupich... :lol:
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#24 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 28 październik 2011 - 14:01

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty ja również bym wziął tą dzierżawę. z tym że umowa na 10 lat i przez ten czas stały czynsz ustalony i dopłaty wszystko do mnie a ja bym mógł dawać czynsz w wysokości dopłat ale raz ustalony i zapisany w umowie. Podatek na mojej głowie ale odjęty od czynszu. Kiedyś nie było dopłat i ludzie żyli a teraz jak by zabrali to wielkie halo by było. Jak dobrze pomyślisz to wyjdziesz zawsze na swoje. W przypadku hodowli można przy takiej dzierżawie trochę łba wykarmić. takie moje zdanie

#25 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 październik 2011 - 14:39

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Stawka ustalona z góry na 10lat? Nietety mało który wydzierżawiający się na to zgodzi ponieważ jest to długi okres i dużo może sie zmienić. Dopłaty będą trafić na moje konto a potem kwotę równą dopłacie będę wypłacał właścicielowi ziemi .Każdy chce zarobić na swojej własności. Ci którzy chcą dzierżawić muszą przekalkulować czy to będzie się opłacać. Zresztą jak kolega wyżej napisał, kiedyś dopłat nie było i jakoś sobie rolnicy radzili. A jeśli nie ma innej możliwości powiekszenia areału to czemu nie.

Edytowany przez jarecki01, 28 październik 2011 - 14:48.

#26 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 28 październik 2011 - 15:09

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty u nas czynsze na działkach agencyjnych doszły już do 3ton/ha. A u prywatnych osób to dopłaty+ podatek +200-300zł. Więcej nie opłaca się dawać. A jak ktoś pisze że za 3 klasę nie opłaca się dać dopłat to jest śmieszny. W mojej okolicy mało jest 3 klasy większość to 4 i 5.

#27 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 28 październik 2011 - 15:26

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Damian u Ciebie jest tragedia z tymi stawkami ale rolnicy sami są sobie winni przez podbijanie stawek właścicielom i wygryzanie z pola byle by tylko "mieć hektary", oni natomiast widząc że głupich nie brakuje, windują stawki a "głupi" rolnik i tak w zębach przyniesie.

#28 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 28 październik 2011 - 15:28

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Tak psioczycie,że sie nie opłaca a u nas za taki areał i taka klase gleby pozabijali by sie na takich warunkach, ba sam bym brał bez zastanawiania.... Ale z drugiej strony - inny region, inne zwyczaje... ;]

#29 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 28 październik 2011 - 15:40

u nas czynsze na działkach agencyjnych doszły już do 3ton/ha. A u prywatnych osób to dopłaty+ podatek +200-300zł. Więcej nie opłaca się dawać. A jak ktoś pisze że za 3 klasę nie opłaca się dać dopłat to jest śmieszny. W mojej okolicy mało jest 3 klasy większość to 4 i 5.

Śmieszny to ty jesteś jak obrabiasz pole bez dopłat opłacając podatek i czynsz 300zł. Wylicz mi proszę zysk z tego hektara dla dowolnej rośliny? :lol: No cóż, i tacy rolnicy są potrzebni dla miastowych. :lol:

#30 Share gregory7

gregory7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 październik 2011 - 17:43

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty u nas dopłata+ 600zł i podatek w jego kwestii i to po sąsiedzku a jak nie to jest kolejka za tym polem umowa na słowo a taka stawkę właściciele ustalają na ławce pod sklepem w żniwa widząc jak ciężko zapierda... i ile przyczep czego wieziesz.a umowy na 3 lata to max.
jak prawnie tego burdla nie uporządkują to powinni całkiem te dopłaty zabrać wszystkim to by ziemie za darmo dawali albo odłogiem leżała...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 28 październik 2011 - 17:53

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Ponawiam prośbę o wyliczenie zysku z takich działek.

#32 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 28 październik 2011 - 17:59

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty wiesz możesz wziąć ziemie ale pod warunkiem że właściciel będzie wszystko opłacał a ty tylko będziesz siał zbierał z tego pola ale żadne płatności żeby mu jeszcze płacić to nie wchodz bo się nie kalkuluje bo ty się narobisz a on będzie miał czystą kasę trzeba takich gonić albo wszystko na pół niech podzieli podatek i dopłaty wtedy możesz mu zapłacić czynsz ale nie więcej jak 250kg/ha

#33 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 28 październik 2011 - 18:08

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty musisz sam wiedzieć jak wygląda sytuacja w twojej okolicy czy jest głód ziemi czy nie jak nie to go przyciśnij bo u nas dzierzawa za dopłaty już nikogo nie dziwi

#34 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 28 październik 2011 - 18:10

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Kilka spraw
1. Nie płaci on, tylko Unia. Teoretycznie obrabia tą ziemię bez żadnych kosztów
2. Ci co mówią, że to się nie opłaca jedyny zysk najwidoczniej mają tylko z dopłat. To jest tragedia! Jeśli nie potrafisz sprawić, żeby ziemia na Ciebie zarobiła to lepiej oddaj ją bardziej ogarniętej osobie!
3. Ziemia 3 klasy to jest kawał dobrej gleby i można z niej zrobić niezły pieniądz

#35 Share kojot2385

kojot2385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 październik 2011 - 18:16

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Cieszcie sie że macie taką okazje że własciciel chce tylko dopłaty.W mojej okolicy są tacy co dodatkowo chcą nawet 800zł do ha,a ziemie są przeważnie słabe.

#36 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 28 październik 2011 - 18:19

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Gregory ale do tego burdlu jak mówisz doprowadzili sami "głupi" rolnicy bo chęć "posiadania za wszelką cenę" ziemi doprowadziła do takich NIEOPODATKOWANYCH stawek.
Nic tutaj nie pomogą nawet rządowe uregulowania prawne jak rolnik się nie obudzi i nie zorientuje że to droga donikąd takie płacenie za dzierżawę.

#37 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 28 październik 2011 - 18:22

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Powiem tak gdyby w moich stronach była możliwość takiej dzierżawy to zapewniam, że 5 min. by nie poleżała. U nas standardem jest układ: umowa na słowo dzierżawa dla gościa + 200zł w zwyż (to dopiero jest wyzysk). A żeby było śmieszniej to nie ma nawet za bardzo z kąd na takich nawet warunkach wziąść. Ja mam np. jedną dzierżawę gdzie dopłaty wędrują do gościa, ja opłacam podatek + do tego opłaty za budynki poprostu hard core ale co zrobić jeśli ja zrezygnuje to zaraz drugi się napatoczy i to weźmie (takie realia). Takie sytuacje dotyczą tylko pól z łąkami jest trochę inaczej (torfy głównie) i polega to na tym że bierzesz pole to łąke "musisz wziąść" gratis. Sytuacja zależy od regionu.

Edytowany przez kokoman0, 28 październik 2011 - 18:26.

#38 Share JanGal

JanGal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Łowiectwo, Akwarystyka

Napisany 28 październik 2011 - 18:28

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty jak masz sporo ziemi i nie wyrabiasz się z robotą to nie bierz jak maszyny się marnują a tobie głupoty w głowie to lepiej weź tą dzierżawę bez dopłat w sumie to jest 3 klasa wiec można już poszaleć. Ale wg mnie próżno szukasz porad w necie Kombinuj kombinuj.

#39 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 28 październik 2011 - 18:36

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty szatek dobrze prawi że ty w to ani złotówki nie włożysz ale pod warunkiem umowy dzierżawy i wtedy ty płacisz mu czynsz. mi w przyszłym roku się kończy dzierżawa 4h w jednym kawałku i żyje pod wielkim znakiem zapytania bo człowiek od którego dzierżawimy jest trochę chory i jak teściu podpisywał umowę to tylko na 3 lata i dopłaty on dostaje i płaci podatek. Ziemia 3 klasy leżała w odłogu przez 4 lata. Teraz ja rozmawiałem z facetem i mówiłem mu ze takie same warunki z tym że na 10 lat umowa albo dłużej i raczej się zgodzi ale kto wie co koledzy od flaszki mu podpowiedzą. Ma jeszcze 3h łąk z tym że porządne góry i może mi też wydzierżawi chociaż wolałbym kupić. Wtedy bym mógł sobie zrobić ładny kawał górzystych łąk do koszenia:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 28 październik 2011 - 18:51

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty To jest tak właściciel na to pracował a teraz niby ma to oddać za darmo?
Ciekawe czy Ci wszyscy piszący by nie wzięli?????

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878