Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty

312 odpowiedzi na ten temat

#301 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 05 maj 2012 - 10:43

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty to znaczy uważasz że cena ziemi będzie wyłącznie szła do góry? A co jak skonczą się w którymś momencie dopłaty? Przedsiębiorcy rolni siedzą po uszy w kredytach. W jednym roku coś pójdzie nie tak (spadek ceny mleka, tuczników, nieurodzaj) i komornik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Dzisiaj, 06:49
  •  

#302 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 05 maj 2012 - 11:23

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty jak dla mnie płacenie obecnie po 25 tysi za hektar IV klasy w moich stronach jest jeszcze zasadne, ale płacąc więcej ryzykujesz dość mocno żę stracisz na wartości ziemi.
Gigantyczne wzrosty i dorabianie się na spekulacjach już za nami-co miało wzrosnąć na skutek otwarcia handlu ziemią dla cudzoziemców i wyrównywania sie ceny ze średnią unijną to już wzrosło. Kredyty preferencyjne?-jak kiełbasa za PRL... Nie odkryję ameryki pisząc ze nieruchomości w tym ziemia rolna na zachodzie spada, ą że my jesteśmy lata za nimi nawet w kwestii nadchodzenia recesji to i na spadki cen musimy poczekać.

Dziadkowie są już coraz starsi, dzieci w miastach muszą z czegoś spłacać kredyty na mieszkania... Wystarczy że ktoś pociągnie za sznurek i barani instynkt stadni ruszy, a spekulacyjna bańka pryśnie, niczym marzenia o tym "by żyło sie lepiej..."

oczywiście nie ma co liczyć na rewolucyjne spadki cen kawałków nadających się pod odrolnienie, bo to inna bajka, aczkolwiek i tutaj ustawodawca szykuje jakieś zmiany.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#303 Share matiu1224

matiu1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo. internet

Napisany 05 maj 2012 - 14:07

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Koledzy mam pytanie chodzi mi o to trafiła mi sie dzierżawa z dopłatami a że już wniosek złożyłem mógłbym jakąś poprawkę wnieść do wniosku i dopisać ta działkę czy sie da takie coś zrobić? Czy dopiero na następny rok bd mógł wpisać.

#304 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 05 maj 2012 - 15:46

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:08.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#305 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 maj 2012 - 21:38

No do końca z tym brakiem logicznego myślenia, to raczej ni zgodzę się.
Myślicie że ziemia z tanieje, czy zdrożeje?
Tutaj raczej wchodzi lokata kapitału.
Ja z 10 lat temu kupowałem po 5-6 tyś, a teraz ponad 30. A i po 47 dają.

Kupowałes po 30tys?

Do mnie ostatnio przyszedł facet któremu brakuje 3 lata do renty. I zaczął gadać że ostatnio liczył że jak odda ziemie w dzierżawe i zgarnie dopłate to na cały rok by dostał bez pracy ponad 10tys zł. Zapewne chciał żebym wział to w dzierżawę i robił na to. Moja mama z poczatku była za, a potem mówie "nawozy+opryski i tej dopłaty nie masz" więc jaki masz zysk branie tej dzierżawy. Do tego gleba V klasa, nic specjalnego, skrzyp przesasta ziemniaki bo z 20 lat bez wapna o NPK nie wspominając.
W okolicy panuje głupota na dzierżawy więc zapewne szybko ktos to weźmie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#306 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 06 maj 2012 - 00:56

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Z 6 tygodni temu tak kupiłem, i liczę na więcej.

#307 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 06 maj 2012 - 06:19

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty u nas ziemia to i 60 tyś za ha kosztuje 1lub 2 klasa chętnych nie brakuje

Edytowany przez thug, 06 maj 2012 - 06:19.

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#308 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 06 maj 2012 - 06:44

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Hmm i pomyśleć że 10 lat temu za 60 tysi można było kupić 10 ha, w moim regionie.

#309 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 06 maj 2012 - 11:44

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty @piotrku- jeszcze nie tak dawno za świniaka była beczka ropy i pół tony węgla, dochód z 10 lat sadzenia 2 ha buraków pozwolił Tacie na wybudowanie potężnej oborostodoły a za dolara była flaszka wódki i kilo krakowskiej.
..."ale to już było/ i nie wróci więcej..." jak śpiewała Rodowicz...
pomijjąc dochodowość rolnictwa i innych gałęzi gospodarki-pieniądz urzędowo traci rocznie 5% wartości na inflacji
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#310 Share domguralesku

domguralesku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 06 maj 2012 - 13:18

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Panowie jaa wam powiem tak co sadze w tym temacie
wiadomo kazdy jak bierze ziemię w dzierżawe to chce jak najwiecej z niej wyciągnac przez ten okres a niezbyt duzo w nią włozyc.
wiec oddajemy przypuszczalnie 10 ha z dopłatami to byłoby około 10000 w moich stronach ludzie godzą sie 1000 zł na ha za rok wiec dostanie z uni dopłątye zapłaci dzierżawe i ma czysty zysk nic go nie obchodzi tylko sprząta plony a gdzie wartość ziemi? ona jest nic nie warta?

#311 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 06 maj 2012 - 15:31

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty @ahme wiem że te czasy już nie wrócą ale mogły by , Pamiętam jak w 89 r ojciec za 640 gęsi kupił zetora 7211 i 360 3P teraz puch kosztuję tyle co przed laty. No ale to już było :(

#312 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 11 listopad 2012 - 13:12

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty u nas cena dzierżawy jednego ha waha sie w przedziale 1100-1500zł ha i jest bitwa o ziemię jak diabli znam gościa co płaci 1700zł/ha ale na tej ziemii kosi po 9-10 ton pszenicy a drugi kupował 25 ha to zapłacił 70 tyś/ha więc jakbym miał okazję tylko za dopłatę brać dzierżawę to na naszych terenach luksus bardzo bym sie cieszył

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#313 Share sabinkama21

sabinkama21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 21:55

Co myślicie o dzierżawieniu ziemi w zamian za dopłaty unijne w tym roku ?
Według tego: http://e-warzywnictw...ktar_10267.html to by się nawet opłacało... za hektar zapłace koło 550 zł ...